Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, wchodziłem na twój profil i wyświetliłem posty, ale były tylko te najnowsze, no i po autorze też szukałem ale dosyć sporo się udzielałeś a nie chciało mi się wszystkich twoich postów w tym temacie czytać ;) , ale dzięki za link

Edytowane przez krzysiek1717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, wchodziłem na twój profil i wyświetliłem posty, ale były tylko te najnowsze, no i po autorze też szukałem ale dosyć sporo się udzielałeś a nie chciało mi się wszystkich twoich postów w tym temacie czytać ;) , ale dzięki za link

Ja tam w 2 min po autorze znalazłem, ale jak kto woli :)

Powiedz jeszcze czy po dociśnięciu muszli słyszysz różnicę, bo ja słyszałem sporą i dlatego pady pomogły, ale to nie na każdą głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jak docisnę to jest trochę lepiej, ale te basy są wtedy takie jakby stłumione.

Bo nawet jak sobie w programie "dolby home theater v4" podbiję sporo basy i ustawię sporą głośność to nie czuję takiego jakby pulsowania na głowie tych basów (chyba wiecie o co chodzi), a ogólnie tak mi się wydaje jak by te basy były tak w tle (z tyłu) a nie równo z innymi dźwiękami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pady używane dałem ze 20zł chyba. Nowych to się raczej nie da dostać.

Tak na marginesie, pisałem w Twoim temacie na temat CAL! i HD2000, pisałem że tego basu nie jest dużo w tych drugich. Pady od CAL! powodują zwiększenie jego ilości ale to nie są słuchawki dla bassheada, które będą skakały na głowie. Jakieś delikatne wibracje owszem czuć, ale dalej nie są basowymi słuchawkiami.

Edit: a i chodzi o delikatne dociśnięcie muszli do głowy, na tyle tylko, żeby pady złapały szczelność.

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ilość basu jest ważniejsza niż gwarancja to możesz zawsze dorobić otwór z tyłu przetwornika. Coś podobnego do tego z modu HD681 http://pokazywarka.pl/hd681_mod/ . Jakby wyszło za dużo basu to można otwór częściowo zakleić taśmą.

Ewentualnie dorobić otwory basreflexu jak w Shure SRH240 http://pokazywarka.pl/srh240_mod/ , ale z tego co się orientuję to w HD200 już jest basreflex i jeśli nie jest wyjątkowo mały, to lepiej pierwszą metodę zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, pisałem w Twoim temacie na temat CAL! i HD2000, pisałem że tego basu nie jest dużo w tych drugich.

Tak wiem, ale nie miałem żadnego punktu odniesienia i nie wiedziałem ile tak naprawdę jest tego basu, myślałem, że mi starczy.

 

"Perul" , na razie nie będę się bawił w tak wielką ingerencję w te słuchawki i wiercił dziur ;) , może jak się wygrzeją to coś się zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam całą społeczność MP3-store :)

Nie chciałem tworzyć nowego tematu by spytać tylko o jeden model słuchawek, więc pytam tutaj.

Myślę nad wymianą swoich HD201 na Takstary Hi2050. Obecnie podłączone są pod integrę "realtek alc887" więc szału nie ma. Muzyki jakiej słucham to metal/rock i pochodne. Dużo też gram, więc w tym też nie mogą odstawać.

Ma ktoś tutaj ten model słuchawek i może się wypowiedzeć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal/rock brzmią dobrze po monitor modzie. Wolałbym żeby miały bardziej dociążoną średnicę, ale dają radę.

Zagrają nieźle z integry, wzmak pozwala je jednak wysterować ale możesz później dokupić a całkiem nieźle słuchać na integrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Hi2050 przez jakiś czas, grały całkiem nieźle. Nie przyjęły się u mnie dłużej, bo zwyczajnie brakuje im sporo do DT990, ale starają się naśladować je dźwiękiem. Szczegółowa góra, sporo wysokich częstotliwości. Możesz mieć początkowo problem z przyzwyczajeniem się do ich charakterystyki grania. HD201 i Hi2050 to dwa odmienne światy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że szczegóły zabiją :)

Różnica w klasie w stosunku do DT990 jest znacznie mniejsza niż w cenie, a i wykonane są bardzo dobrze za taką kwotę. Taki tani zamiennik Beyerów dla noobków który zagra z byle czego :) Chociaż taki S10 nie daje mu drajwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal/rock brzmią dobrze po monitor modzie. Wolałbym żeby miały bardziej dociążoną średnicę, ale dają radę.

Zagrają nieźle z integry, wzmak pozwala je jednak wysterować ale możesz później dokupić a całkiem nieźle słuchać na integrze.

Spytaj na PM jak zrobić bardziej dociążoną średnicę to Ci napiszę - niestety mod nieodwracalny (w sensie, że dziurkę trzeba zrobić z tyłu przetwornika).

Na dodanie średnich pomaga też rekabling Cordialem CMK422.

Dla mnie ich najgorszą cechą (już po modach i rekablu) są wysokie tony zbyt mocno uwypuklone w dolnym zakresie - niby (pozorna) szczegółowość większa dzięki temu, ale męczą. Tutaj warto wymienić pady na welury od AKG (lub zamienniki) - jest lepiej, choć jeszcze nie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak jestem chory na Takstary. Znów zakupiłem Pro80 i nie mogę się nadziwić, że wcześniej sprzedałem takie słuchawki z padami HM5 za śmieszną cenę :P 12 dni roboczych od zamówienia trafiły dziś do mnie prosto z Chin :) opakowane w zwykłą folię bąbelkową i kopertę, ale doszły całe i zdrowe. Na wstępnie musiałem poprawić regulację pałąka, bo była zbyt luźna, ale zajęło to raptem 5 minut :) Nie pozostaje mi nic innego, jak zakupić pady od HM5 i znów cieszyć się zamkniętą konstrukcją.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego, jak zakupić pady od HM5 i znów cieszyć się zamkniętą konstrukcją.

Nie pozostaje mi nic innego jak się z Tobą nie zgodzić.

 

Pady od HM5 degradują dźwięk Taksów, który moim zdaniem i tak pozabawiony jest takiej klasy, ot chłop co wykonuje swoją robotę- tylko i aż tyle.

Pady wpływają również negatywnie na wygodę odsłuchu (chodzi mi o aspekt dźwięku). Duża przestrzeń jaka powstaje między uchem a przetwornikiem powoduje, że za każdym razem jak ściągłem słuchawki miałem wrażenie jakbym wychodził z bardzo głośnego pomieszczenia (niezależnie od poziomu głośności) i moje ucho przez ok 5 sekund musiało "docodzić do siebie"...

Edytowane przez loathe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś dźwięk ma klasę ciężko mi to określić, ale na pewno w Pro80 jest on bardzo dobrej jakości. Biorąc pod uwagę cenę (tym bardziej te chińską), słuchawki stają się jednymi z najbardziej opłacalnych. Bardzo przyjemnie słuchało mi się Pro80 w padach HM5 i nie dostrzegłem pogorszenia dźwięku czy innego aspektu. Zamierzam znów powrócić do tego duetu Pro80 + pady HM5, tylko, że obecnie pewnie wezmę super soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności