Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar Hi2050 monitor mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dziękuję za te konwersację co do modu i za te główne pomysły w nich.

 

Słuchawki bardzo się zmieniły, już nie grają V-ką. Średnica poszła bardzo do przodu, znikła ich boomowatość i schodzą basem już nisko, jak sprawdzałem to do 21hz. Słuchawki przez wypchanie średnicy i brak boomowatości zrobiły się jaśniejsze z dobrym, kontrolowanym basem, to tak w wielkim skrócie, tylko że ja wszystkiego co się dotyczyło wysokich nie ruszałem. Słuchawki bardziej zyskały jakby monitorowy styl grania, tzn. jeśli jakiś instrument będzie zaakcentowany to jego pokaże na pierwszym planie, głośniej niż reszta, bez względu na to z jakiego zakresu jest. Np utwór "Move" Hiromi Uehara nie modowane to słyszałem najpierw talerze, później gitarę basową i dalsze rzeczy z perkusji, a pianino było cofnięte, teraz pianino jest wypchnięte do przodu, poźniej idzie perkusja, czasami potrafi być przed pianinem, a bas jest tylko tłem.

 

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek brawo za chęci Wam obu, + za pomysłowość.

 

A sam mod no cóż, najpierw dusimy przetwornik by zmniejszyć bas, przez co balans tonalny idzie w górę skutkiem ubocznym tracimy otwartość scenę. Potem by okiełznać wysokie tony tłumimy welurem znowu zabierając otwartość. Mod przeczy sam sobie ...

 

Same słuchawki dobre ale przetwornik mają skopany, ale jak komuś się podoba to dobrze, miłej zabawy.

 

PS za duży skrót myślowy ...

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter
scena w nich nie zmalała, jest taka sama, jak była na nie modowanych, a nawet zyskała więcej powietrza między instrumentami. Mówię tu o swoich bo ja nie okiełznałem wysokie, gdyż mi się one podobają nawet i w nie modowanych.
No właśnie ta mała scena to jak dla mnie jeszcze ich bolączka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A sam mod no cóż, najpierw dusimy przetwornik by zmniejszyć bas, przez co balans tonalny idzie w górę skutkiem ubocznym tracimy otwartość scenę. Potem by okiełznać wysokie tony tłumimy welurem znowu zabierając otwartość. Mod przeczy sam sobie ...

To nie do końca tak. Przytkanie basreflexu obniża najniższy bas (te 20Hz to słychać) i tłumi ten wyższy. Przybywa tez średnich, które w fabrycznych są cofnięte. Za to w ogóle nie wpływa na wysokie tony. Jeszcze w żadnych słuchawkach nie udało mi się zmienić charakteru wysokich tonów (mam na myśli powyżej 7-8kHz). Welur tylko obcina to co dała fabryka, bo dla mnie są one stanowczo za jasne, dobrze, że używam ich w pracy z P113, który jest neutralny (coś jak O2), ale pewnie jakiś mocno zmulony klon byłby do nich jeszcze lepszy jak dla mnie.

Scena właściwie się nie zmieniła jeśli chodzi o wielkość, tylko tego "powietrza" przybyło o czym już wspomniane jest powyżej.

Dla mnie to właśnie wysokie są ich najsłabszą stroną, ale i tak są lepsze niż we wszystkich Superluxach, które do tej pory słuchałem. Tutaj mnie X1, K172HD czy nawet HTF600 i D1100 "nieco" rozpieściły ;) . Nawet w SHP2700 mi się bardziej wysokie podobają.

Średnie za to są najmocniejszym ich atutem, bo bas to już co kto lubi - ja wolę ten z X1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update - wysokie poprawiły się z czasem. Jak widać wygrzewanie ponad 200h w przypadku tych słuchawek to nie mit. Nadal jest ich dużo, ale są łagodniejsze. Trochę też przyzwyczaiłem się do ich brzmienia, ale już nie ma takiego szoku jak wcześniej po przesiadce na X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejny update. Miałem możliwość porównać z niemodowanymi Hi2050. Fabryczne Takstary grają sporo bliżej głowy, praktycznie jak zamknięte. Dzięki modowi scena odsuwa się w znaczącym i od razu zauważalnym stopniu. No i oczywiście poprawa basu to kolejna sprawa, ale na bezbasowych utworach tego się nie usłyszy,natomiast to odsunięcie bez problemu.

To odsunięcie wokalu o którym pisał misiekkb to pojawia się po wyjęciu dolnego filcu ale bez zastosowanej papierowej grodzi. Fabrycznie wokale są podobne do tych po pełnym modzie, aczkolwiek sporo bliższe, przez co bardziej zwracają na siebie uwagę. Te (pierwotnie) fabryczne Takstary obecnie mają już mod zrobiony i do tego recabling Canare. Rekabling podkreśla średnie, co jest wg mnie na plus - reszta bez większych zmian. Co prawda góra w nich jest ostrzejsza niż w moich, ale podejrzewam, że wygrzewanie im pomoże (u mnie pomogło).

8882187.jpg?1382703662

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje, wersja oryginalna wygląda lepiej niż czarna, dlatego m.in. nie brałem ich od Ciebie retter6 :)

 

Perul, trudno było przeprowadzić Kanarka przez pałąk?

No i ja jednak zrobiłbym tak jak fabryka dała, asymetrycznie kabel, aczkolwiek się ciągle zastanawiam jak to sobie zorganizować. Myślę też na kablem "odczepialnym".

 

Z pozostałych modów raczej więcej się z nich nie wyciśnie. Zrobienie z nich modelu Pro80 (poprzez zatknięcie otworów pod filcami) w żadnej konfiguracji nie dało mi tak dobrego dźwięku, jak Twoje mody. Będę jeszcze kombinował, ale raczej zostanę przy obecnej wersji, tylko z nowym kablem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

W muszli to tylko trochę watoliny wrzuciłem, filc jest przed przetwornikiem, ma gdzieś 1-1,5mm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

had anyone tried changing the Hi2050 ear pads?

 

I wonder how do they behave with the Brainwavz hm5 ear pads, do they add any bass: http://www.mp4nation.net/brainwavz-earphones/brainwavz-hm5-spare-earpad-1pc

 

I've tried this solution and definitely don't recommend it - the result is quite big cup effect and muddy sound.

W muszli to tylko trochę watoliny wrzuciłem, filc jest przed przetwornikiem, ma gdzieś 1-1,5mm grubości.

 

Watoliny raczej nie będę wrzucał, tylko filc z papierową grodzią.

Bass refleksy zaklejałeś całe czy tylko częściowo przysłaniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych słuchawkach jest spore pole do popisu jeśli chodzi o basreflexy, bo prócz tego jednego dużego z boku, są jeszcze 4 małe z tyłu cewki. Można próbować różne kombinacje. W tym modzie ten duży jest przysłonięty gdzieś w 40%, ale chyba zakryję go w 50-60%, bo wolę trochę niższy bas.

 

Nie zrobiły się zamknięte, a nawet trochę bliżej im do otwartych, bo w muszli jest więcej powietrza - słychać to bo scena się odsuwa i powiększa po modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych słuchawkach jest spore pole do popisu jeśli chodzi o basreflexy, bo prócz tego jednego dużego z boku, są jeszcze 4 małe z tyłu cewki. Można próbować różne kombinacje. W tym modzie ten duży jest przysłonięty gdzieś w 40%, ale chyba zakryję go w 50-60%, bo wolę trochę niższy bas.

 

Nie zrobiły się zamknięte, a nawet trochę bliżej im do otwartych, bo w muszli jest więcej powietrza - słychać to bo scena się odsuwa i powiększa po modzie.

Nigdy nie modowałem, nawet nie otwierałem żadnych słuchawek więc nie do końca rozumiałem ocb ale już jest spoko, mod zrobiony, basreflex przysłonięty na jakieś 50-60% i myślę, że jutro przysłonię go jeszcze mocniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś moda słuchawkom Audiotechnica konkretnie ATH TAD 300?

Ja takie właśnie zmodowałem od razu robiąc recabling i nie wiem, czy to dobry pomysł.

Może trzeba by było poczekać aż się "wygrzeją", udało mi się w nich trochę utemperować bas, który na moje był za bardzo rozciągnięty i zbyt duży, wysokie też trochę uspokoiłem :) będę obserwował, czy zmienia się ich brzmienie, bo grały ledwo kilka godzin.

Zamiast gąbki, która była za głośnikiem przy "siatce" użyłem wełny do wygłuszania ze sklepu tonsila, poza tym użyłem plastra i masy a'la bitumicznej - taki lepik, tym wykleiłem po bokach muszle, żeby zniwelować drgania.

Niestety za punkt odniesienia brałem PX100do którym TAD300 nie mogą dorównać, jest to napewno inna prezentacja, ale też miła dla ucha, napewno bardziej niż sprzed moda.

W sumie słuchawki mają służyć do słuchania z lapka przez FiiO E 07 K, nic ponad to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mocniej przysłoniłem basreflexy, jakieś 80% i chyba tak zostanie. Teraz jest spoko, chociaż wydaje mi się, że DX50 trochę je zamula nawet na najwyższym gainie i z obciętymi w EQ basami oraz podbitą górą(swoją drogą EQ w DX to straszna lipa)... Podpięte bezpośrednio do Behringerów MS40 albo tandemu E07K/E09K brzmią zupełnie inaczej - zyskują na dynamice, czystości, góra ładnie daje, ogólnie tracą ten kocyk z DX'a. Odpaliłem Toola z HI podpiętymi do Behringerów i byłem lekko zszokowany jak to daje, poprostu miodzio. Ogólnie jestem zadowolony, tym bardziej że słuchafony mam za friko :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności