Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

:woot:

Wgrałeś RB? Pamiętaj o ściszeniu głośności przed założeniem słuchawek. Standardowo Rockbox ma ustawioną na max, można ogłuchnąć. :D Dlatego m.in. najlepiej od razu wgrać i ustawić też (manage settings - browse .cfg files) plik konfiguracyjny podawany kiedyś przez @Maciuxa.

http://forum.mp3store.pl/topic/119885-dx90-i-softowanie-rockbox-mody/page-9#entry1123785

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czy to prawda że ten player trzeba "wygrzewać" aż 400 godzin? jak szybko następuje poprawa?

 

rozpakowałem swój wczoraj i póki co (ok 10 godzin odtwarzania) nie zachwyca, jest marginalnie lepszy od 3 * tańszego FiiO E17.

 

(btw mam 2.1.0 - wymieniać?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czy to prawda że ten player trzeba "wygrzewać" aż 400 godzin? jak szybko następuje poprawa?

 

rozpakowałem swój wczoraj i póki co (ok 10 godzin odtwarzania) nie zachwyca, jest marginalnie lepszy od 3 * tańszego FiiO E17.

 

(btw mam 2.1.0 - wymieniać?)

Org 2.1.0? Pokombinuj z softami od lurkera i rb, ktorego większość chwali. Mi osobiście siadl lurker. Ja jestem w okolicach 300h... Zobaczymy co to bedzie przy tych 400stu. Wygrzewam tylko sluchajac bez magicznego kabla od ibasso.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozpakowałem swój wczoraj i póki co (ok 10 godzin odtwarzania) nie zachwyca, jest marginalnie lepszy od 3 * tańszego FiiO E17.

Jakie słuchawki? Jakie pliki?

 

 

flac, muzyka klasyczna i EDM

 

słuchawki: HE400, Noble 4, Dunu DN-2000

 

mam oryginalnie wgrany firmware 2.1.0 bez żadnych tweaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy też jak rozpakował Hifimana 901 nie był zachwycony .

Ale potem nie mógł się już od niego uwolnić . Dałem mu posłuchać Ibasso.

Coś tam pomlaskał ,porobił dziwne miny ...i stwierdził..może niepotrzebnie wydałem na Hifimana tyle kasy ?

Ibasso zrobiło na nim wrażenie :-)

 

Daj czas grajkowi .

Poza tym wszystko zależy od dopasowania słuchawek i jakości nagrań .

Na jednych pożal się Panie( wada realizacji) ...ale na innych torpeda i poezja :-)

Mój ciągle się grzeje i z doświadczenia wiem ile daje wygrzewanie elementów toru .

A jeżeli masz wątpliwości ...pograj na nim trochę a potem wróć do tańszego mp-ka lub telefonu .

Druga sprawa ..jeżeli używasz nachalnie i nagminnie korektora ( całe życie ) ,cóż ...ciągle ci będzie coś za mało

albo coś nie tak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli większa czcionka nie powiększy sceny?:)

 

Tak btw. Luker napisał rozwiązanie prolemu który przytrafił mi się raz, a mianowicie że w środku piosenki nagle jest fade out i potem fade in.

 

I experience it with hi-res flacs (the only format that I listen to), but not so often. This is not a software bug, but a feature of SD-cards. The "fade in/out" is indeed a sound buffer underrun which is caused by is a slow read from SD-card for a moment, which, in turn, is caused by wear leveling process of NAND flash, which happens when the card is sure that the power will not be interrupted, i.e. exactly at read requests, and almost never in idle state.

With small cluster size (less than NAND flash block size) with often writes, there are more chances to meet the situation. If you don't change files on your flash card often, but regularly experience such a problem, I'd suggest:

  1. copy all the files from SD-card to a computer,
  2. delete all on the SD-card,
  3. safely remove the SD-card and insert it back (this causes power off and on for the card, resetting its state),
  4. copy your files back (this time they should occupy continuous chains of clusters and continuous chains of physical flash blocks, if possible), but don't copy back .audio_data folder!
  5. Safely remove the flash.

Then:

  1. Insert the SD-card into the turned off DX90.
  2. Turn the player off. Deny the advice to scan the flash, if there is one.
  3. Go to Settings->Advanced->Rescan Library.
  4. Wait for rescan to complete. Don't leave it alone and let it power off by a timeout!
  5. Manually turn the DX90 off. This ensures that changes in the file system, caused by the library rebuld, are flushed to the SD-card. Auto-power off sometimes does not do it!

OK, now your SD-card is in good condition, ready for use, and the subsequent use of it by DX90 will be read-only.

It is also good to keep SD-card formatted with the cluster size that was set initially by manufacturer.

Anyway, don't expect a fix of this problem from iBasso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w Mango jakoś zrobić playlistę na podstawie folderów (rekursywnie)? Chciałbym mieć wszystkie tracki z takiej struktury na jednej playliście:

 

 

Folder PATH listing for volume music

Volume serial number is 2E3C-0433
W:\MUSIC\ASOT\A STATE OF TRANCE CLASSICS
ĂÄÄÄ2010 - A State Of Trance Classics Vol. 05 [CLDM2010060]
ł ĂÄÄÄArtworks
ł ĂÄÄÄCD1
ł ĂÄÄÄCD2
ł ĂÄÄÄCD3
ł ŔÄÄÄCD4
ĂÄÄÄ2011 - A State Of Trance Classics Vol. 06 [CLDM2011050]
ł ĂÄÄÄArtworks
ł ĂÄÄÄCD1
ł ĂÄÄÄCD2
ł ĂÄÄÄCD3
ł ŔÄÄÄCD4
ĂÄÄÄ2007 - A State Of Trance Classics Vol. 02 [CLDM2007036]
ł ĂÄÄÄArtworks
ł ĂÄÄÄCD1
ł ĂÄÄÄCD2
ł ĂÄÄÄCD3
ł ŔÄÄÄCD4
ĂÄÄÄ2006 - A State Of Trance Classics Vol. 01 [CLDM2006012]
ł ĂÄÄÄArtworks
ł ĂÄÄÄCD1
ł ĂÄÄÄCD2
ł ĂÄÄÄCD3
ł ŔÄÄÄCD4
Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w Mango jakoś zrobić playlistę na podstawie folderów (rekursywnie)? Chciałbym mieć wszystkie tracki z takiej struktury na jednej playliście:

 

 

Folder PATH listing for volume music

Volume serial number is 2E3C-0433

W:MUSICASOTA STATE OF TRANCE CLASSICS

ĂÄÄÄ2010 - A State Of Trance Classics Vol. 05 [CLDM2010060]

ł ĂÄÄÄArtworks

ł ĂÄÄÄCD1

ł ĂÄÄÄCD2

ł ĂÄÄÄCD3

ł ŔÄÄÄCD4

ĂÄÄÄ2011 - A State Of Trance Classics Vol. 06 [CLDM2011050]

ł ĂÄÄÄArtworks

ł ĂÄÄÄCD1

ł ĂÄÄÄCD2

ł ĂÄÄÄCD3

ł ŔÄÄÄCD4

ĂÄÄÄ2007 - A State Of Trance Classics Vol. 02 [CLDM2007036]

ł ĂÄÄÄArtworks

ł ĂÄÄÄCD1

ł ĂÄÄÄCD2

ł ĂÄÄÄCD3

ł ŔÄÄÄCD4

ĂÄÄÄ2006 - A State Of Trance Classics Vol. 01 [CLDM2006012]

ł ĂÄÄÄArtworks

ł ĂÄÄÄCD1

ł ĂÄÄÄCD2

ł ĂÄÄÄCD3

ł ŔÄÄÄCD4

Takie rzeczy tylko w erze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie dziś coś naszło i podłączyłem kabel "wygrzewający " do gniazda słuchawek DX-a ( batka naładowana na max.)

i...2 godz minęło -ustawienia na low , głośność 220 ...a tu już prawie nic baterii .

Ktoś miał podobnie ...czy cóś nie tak robię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie dziś coś naszło i podłączyłem kabel "wygrzewający " do gniazda słuchawek DX-a ( batka naładowana na max.)

i...2 godz minęło -ustawienia na low , głośność 220 ...a tu już prawie nic baterii .

Ktoś miał podobnie ...czy cóś nie tak robię ?

Sprawdź z inna baterią. Wydaje sie dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to denerwuje. DX leży, nawet go nie słucham, tylko softy nowe co chwile, ile można?

Też tak miałem :D Bite 3 miesiące zmiany softów, parę dni na nowym, powrót do starego, znowu kilka dni, znowu aktualizacja i... doszedłem do wniosku, że to chyba wyłącznie kwestia przyzwyczajenia do brzmienia ;) Pisałem już w tym wątku, że uważam RB za najlepszy ale uczciwie powiem, że nawet jak soft mi leżał to po paru dniach to wrażenie słabło i znowu pojawiała się chęć powrotu do stockowego (bo może tam jednak ta scena była lepsza...). Skończyłem na 2.1.5 i teraz słucham muzyki w końcu :) zmieniłem też słuchawki i dx90 + d600 to jest czysta poezja, polecam to połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu lubi mocne pierd*****cie :D. D600 bardziej mi się podobały na dx90 niż na X5 z racji lepszego impaktu. Szkoda tylko, że w d600 wygląda się.... dziwnie, bo "trochę" odstają.

To fakt, są wielkie i na miasto się nie nadaja ;) Pierwsze wrażenie to jakby założyć hełmofon czołgisty, ciężkie, jakby zaraz miały zlecieć przy byle ruchu głowy, gdzieś tam uwiera pałąk ale... parę godzin zlatuje i w ogóle ich nie czuć, są bardzo komfortowe. A bas jest prześwietny, i wcale nie jest to bassheadowe łupanie bo tam gdzie w realizacji basu nie ma lub jest go mało to nic nie łupie, świetnie dociąża dx90. Jak słuchałem z ath-a900x to było wrażenie wyprania z emocji, co prawda świetna góra, fantastyczne wokale i średnica (lepsze niż w d600) ale dół tylko poprawny, w rezultacie audiotechniki leżą i się kurzą a denon rządzi ;) Polecam słuchać wygrzanych, średnica zyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności