Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Heh...jeszcze, gdy miałem dx50 zawalałem ich mailami z prośbą o wprowadzenie balansu. Potem to samo, gdy miałem już dx90. Cały czas pisali, że to niemożliwe...;o)

 

Coś się boję, że mało kto zainstaluje ten fw, a już w ogóle nikomu nie zechce się tego porównywać z lurkerem i rb. A może się mylę?

mi się podoba, nie pamiętam jak działa 2.1.0 ale tu jest płynnie.

Grajek się tak nie grzeje ale to jeszcze muszę przetestować - najprościej wyjdzie w długości pracy na 1 ładowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 2.1.5. Pierwsze wrażenie: ...OMG, jaka duża czcionka. Przyzwyczaiłem się do tej Lurkerowej czy w oryginalnym 2.1.0 była inna? ;)

 

IMO, większe dociążenie, ale bas jakby rzeczywiście równiejszy, trochę cieplej i scena bardziej od przodu, mocniejsza w głębi, to 3D jakby z 2.0.0. Rzeczywiście coś pomiędzy 2.0.0 a 2.0.5 - nie jest tak surowo i sztywno jak w 2.0.0, ale jeszcze nie jest tak ciepło i gładko jak w 2.0.5. Lurker bardziej w stereo, mniejsza głębia, ale lżejszy. Rockbox najszerzej, najrówniej, najbardziej precyzyjnie. 2.1.5 bardziej efektowny - podoba mi się znów to 3D, ale brakuje mi wyrównania w stylu RB, który przy tym brzmi bardziej stereofonicznie, mniej w głębi. Bardzo ciekawie zgrywa się to z K551, chociaż chciałbym kapkę szerzej - bardzo bliski pierwszy plan, zanurza w muzyce. Słucham na sharp.

 

Edit: Przerzucanie dalej nie po kolei.

 

Komuś ostatnio brakowało muzykalności w DX90, 2.1.5 is the way to go. W sumie chciałbym miksu 2.1.5 z RB, przydałoby się mieć funowego i analitycznego grajka w jednym :D

 

Suwaki w EQ się zmieniły?

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Etach i K551 góra jest mocniej zarysowana na sharp, a bas twardszy. Na slow dół robi się gładszy, dla mnie przymglony. Słucham teraz K551 + Phish - Guyute z płyty The Story of the Ghost. Na sharp bas jest zwarty, mocny i zbity, talerze wyraźnie cykają. Na slow bas się robi lekko rozmyty, jakby mocniejszy, przez co góra jakby lekko się dystansuje. Na slow jest dla mnie za miękko w większości przypadków, chyba że podłączam ostrzejsze/jaśniejsze słuchawki w stylu SRH1440 (swoją drogą zacnie grają bezpośrednio z DXa).

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?...Komuś ostatnio brakowało muzykalności w DX90, 2.1.5 is the way to go. W sumie chciałbym miksu 2.1.5 z RB, przydałoby się mieć funowego i analitycznego grajka w jednym :D

 

Suwaki w EQ się zmieniły?

 

Mnie brakowało...tylko, że nie wytrzymałem i kupiłem x5 :( ....chociaż w sumie to :) (miałem już dość czytania zamiast słuchania).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia po bezpośredniej przesiadce z RB - miśiowato. Powróciła scena trójwymiarowa z pierwszych wersji.

Misiowato to słowo klucz. Posluchalem na shurach se215 i z nimi brzmi tak samo dobrze jak 2.0.0. Z le3sw jednak lurker najlepiej sie zgrywa lurker.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersję 2.1.5, bo jednak działa płynniej.

ja już nie wracam, mam już ponad 4h i nawet połowa baterii nie zeszła. Grajek zimniutki.

Będą ściemniać że mod nie ma wpływu na pobór prądu. Takie grzanie jak miałem na modzie długiej pracy urządzeniu nie wróży.

@wojtec mówił prawdę że mu trzyma ponad 8h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem godzinkę i wróciłem do Lurker0. Zaczekam na jego wersję 2.1.5, bo jednak działa płynniej.

 

Co do ogólnego działania właśnie dla mnie Mango o wiele lepsze, natomiast jednak przyzwyczaiłem się do brzmienia RB, tutaj trochę za wąsko, średnica jakby delikatnie zagłuszana (żeby nie napisać wycofana) przez bas. Do tego słyszę jakieś dziwne artefakty czasem przy przejściu utworu, jakieś takie "chrząkanie" jakby kości :).

 

Jak teraz na RB przeskoczyć od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wersję 2.1.5, bo jednak działa płynniej.

ja już nie wracam, mam już ponad 4h i nawet połowa baterii nie zeszła. Grajek zimniutki.

Będą ściemniać że mod nie ma wpływu na pobór prądu. Takie grzanie jak miałem na modzie długiej pracy urządzeniu nie wróży.

@wojtec mówił prawdę że mu trzyma ponad 8h

To daj znać ile Ci wyjdzie, ja mam 7h na modzie, ale nie czuję żeby się DX grzał jakoś specjalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lurker0 już wypuścił aktualny mod 2.1.5:

https://github.com/Lurker00/DX90-firmware/releases

 

Jeśli komuś nie pasuje czcionka z fabrycznego 2.1.5, to niech bierze wersję L1 - w przeciwnym wypadku L0 ;-)

A gdzieś na headfi pisal, ze nie przewiduje robic nic poza 2.1.0. Milo z jego strony :-)

 

Update: 2.1.5L1 serio powinni mu płacić. Jest klasa. Podobnie do 2.1.0 z featurami z org 2.1.5. Jak zauwaze jakies zmiany w stosunku do 2.1.0 to cos napisze.

Edytowane przez juni0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Update: 2.1.5L1 serio powinni mu płacić. Jest klasa. Podobnie do 2.1.0 z featurami z org 2.1.5. Jak zauwaze jakies zmiany w stosunku do 2.1.0 to cos napisze.

 

 

A jak się przedstawia porównanie 2.1.5.L do RB? Duża różnica w separacji, rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: 2.1.5L1 serio powinni mu płacić. Jest klasa. Podobnie do 2.1.0 z featurami z org 2.1.5. Jak zauwaze jakies zmiany w stosunku do 2.1.0 to cos napisze.

 

 

Czy L1 nie różni się od L2 przypadkiem tylko zmianą czcionki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 2.1.5 w stosunku do 2.1.0 jest oczywiście przyjemniejszy w obsłudze (nareszcie da się używać EQ) ale niestety brzmienie zmieniło się znacznie i ta zmiana mi się nie podoba..

 

+ Bas zyskał na masie

- Mikrodetaliczność znikła.

- Scena się skurczyła.

- Nie czuć już takiej dynamiki... Na 2.1.0 nieraz się przestraszyłem tego co słyszę... :D

 

Mam wrażenie że zwiększyli decay w całym paśmie i to wszystko jest tym spowodowane.

 

DX90 na stockowym 2.1.0 zachwycił mnie dźwiękiem... Jest lepszy od czegokolwiek co słyszałem (wliczając sprzęty stacjonarne) natomiast na 2.1.5 to taki trochę lepiej grający smartfon...

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ soulreaver

 

Nie używałeś modów lurkera?

Tylko na chwilę wgrałem. Ale to zjada baterię w oczach...

 

 

Ile Ci wyciąga bateria na stockowym 2.1?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@ soulreaver

 

Nie używałeś modów lurkera?

Tylko na chwilę wgrałem. Ale to zjada baterię w oczach...

 

 

Ile Ci wyciąga bateria na stockowym 2.1?

 

 

8-9h... Głośność 160-170 (low gain), jasność wyświetlacza 100 (i rzadko używany), pliki flac 16-bit. Przy moim użytkowaniu w drodze do/z pracy (ok. 2 godz dziennie) to starcza na 4 dni.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

@ soulreaver

 

Nie używałeś modów lurkera?

Tylko na chwilę wgrałem. Ale to zjada baterię w oczach...

 

 

Ile Ci wyciąga bateria na stockowym 2.1?

 

 

8-9h... Głośność 160-170 (low gain), jasność wyświetlacza 100 (i rzadko używany), pliki flac 16-bit.

 

 

To coś jest nie tak, ja na Lurkerze 2.1, głośność 200-210 i jasność 100% (rzadko używany) dobijam do 7h na plikach 16 i 24bit. Baterii więc nie zjada mi w oczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności