Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, miałem na myśli modowane. Dla mnie zdecydowanie lepiej brzmią na stacjonarce,

Za to DX90 > Lyr > HE5LE to jest coś! :) Nie wiem jak tam funkcja DACa bo mam 64bity ale z LO daje ibasso radę.

 

Ale bateria to jest masakra. Szybciej schodzi niż ładuje się z usb.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma jakieś większe znaczenie?

 

Soft 2.0.5. Może na 2.0.0 byłoby lepiej bo tam dół był zdaje się bardziej rozbudowany, ale nie chce mi się przywracać starego fw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie, po paru odsłuchach to ety hf3 stanowią z dx znakomite połączenie dla mnie, dynamika - to mnie w tym połączeniu kręci, o basie nie ma co pisać, wreszcie jest taki jaki potrafił tylko Rendition 1 zrobić z dx50, ale tu jest jeszcze lepszy jakościowo

z K550 jest "spokojniej", ale scena fajnie się rozchodzi na boki

 

ogólnie to dynamika i rozłożenie pasm, równo i jak trzeba, to mnie jara jak na razie najbardziej

i like it :)

 

ps. ale talerze to brzmią na k550 świetnie

jutro dojedzie Aune T1, SRH1440 już czekają w kolejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę powiedzieć, że przeciętnie nagranych utworów też się bardzo przyjemnie słucha na iBasso. Dzięki jego sposobie kreowania sceny instrumenty, które wcześniej były kiepsko słyszalne są wyraźniejsze.

Problem pojawia się wtedy gdy nagranie po prostu jest przesterowane, bo DX cały ten syf wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFFtopic:

 

Czy ibasso wysyła 90-tki w partiach (tak jak wcześniej było z 50-tką), czy od razu po zamówieniu? Na stronie ibasso nie widziałem żadnej informacji o terminach wydania kolejnych partii.

 

Ile czekaliście od zamówienia i wpłaty na kuriera?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko natury technicznej może trochę lamerskie :D mam płytkę zgraną do ape i jest to jeden duży plik. Dx nie dzieli go na kawałki nie można przeskoczyć do następnego utworu. Rozumiem że nie suportuje on też plików cue i trzeba to sobie podzielić samemu?

U mnie bez problemu działają pili CUE. Fakt że po wejściu do katalogu DX wyświetla tylko FLACa, ale juz przy odtwarzaniu poprawnie dzieli płytę na utwory zgodnie z plikiem CUE który jest w tym samym katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma_x_ym: Jak scena HF3 na DX90 i niskie tony? Używasz 2.0.0?

 

ER-4S dostają na nim głębi, nie rozciągają sceny już tak na boki, a różnicują się tył-przód, góra-dół. To mnie w sumie mocno zaskoczyło, bo Ety nie potrafiły tego na innych grajkach ani stacjonarnych sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jedynie Sandisk robie teraz karty micro sd o pojemnosci 128gb

O kurka, piekielnie drogo. Chyba poczekam bo 600zł to nie na moja kieszeń.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

IMO jedynie Sandisk robie teraz karty micro sd o pojemnosci 128gb

O kurka, piekielnie drogo. Chyba poczekam bo 600zł to nie na moja kieszeń.

No to samo wczoraj mialem przy wyborze sd. 64gb za okolo 200zl mozna dostac. Ja akurat kupilem sdxc san diska ultra, ale wolniejsze tez spokojnie dadza rade podobno. Po zerknieciu na cene 128 skutecznie ochlonalem :-)

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur... właśnie DX90 odmówił współpracy. Zacina się na logo. Wyjęcie baterii i karty micro sd nie pomaga.

 

Jednak pod względem stabilności, jakości wykonania duuuży plus na korzyść X5.

 

Za 100 masz 64gb class 10 goodramu. Ja mam dwie i działają elegancko

Edytowane przez Reyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur... właśnie DX90 odmówił współpracy. Zacina się na logo. Wyjęcie baterii i karty micro sd nie pomaga.

 

Jednak pod względem stabilności, jakości wykonania duuuży plus na korzyść X5.

 

Za 100 masz 64gb class 10 goodramu. Ja mam dwie i działają elegancko

 

Recovery - VOL+ i włącznik jednocześnie, tam factory reset. Ewentualnie RKbatchTool.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Jakbyś potrzebował użyć RKbatchTool, to zawarłem procedurę tutaj: http://forum.mp3store.pl/topic/118160-rockbox-na-ibasso-dx50-poradnik/ Programik jest dostępny tutaj: http://www.ibasso.com/download/DX90-tools.zip

 

U mnie karta powodowała taką zawiechę. Pełny format problem rozwiązał, ale rzeczywiście DX50 też wpadał w tą pętlę przy uruchamianiu na starszych softach, szkoda że DX90 również na to może zachorować...

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherubim, jak się podoba współpraca z W20?

 

Generalnie bardzo ładnie grają. Zanim miałem DX90 używałem je trochę z T10 i też grały uroczo tyle, że bardzo uwidaczniały spore szumy grajka. Z DX90 również doskonale się sprawują. Jak na moje możliwości słuchowe to grają dość równo nico ocieplając. Świetnie słucha się w nich Beastie Boys jak i Leszka Możdżera czy Daft Punk. Potrafią na prawdę nisko zejść. Bas mają świetnie kontrolowany. To co mi generalnie przeszkadza w tego typu słuchawkach to, to że jakość instalacji w uchu i rodzaj/rozmiar tipsa ma tak kolosalny wpływ na barwę dźwięku. Nadają się żeby brać je ze sobą na wyjazdy, gdy korzystam ze środków transportu publicznego czy jadę na kilka dni do rodziny. W tym wypadku zastąpią świetne LD Systems HP800PRO.

Jednak dalej najwięcej przyjemności dają mi słuchawki wokółuszne.

Podsumowując są, jak dla mnie, świetnymi słuchawkami przenośnymi do wysokiej klasy odtwarzacza, takiego jak DX90.

 

Nagrałem jeden kawałek zaraz po rozpakowaniu DXa przez wejście liniowe LS-11. Wtedy miałem jeszcze FW 2.0.0. Po tych kilku tygodniach "wygrzewania" wgram raz jeszcze soft 2.0.0 i nagram znów ten kawałek, następnie wrzucę tu żebyśmy sobie porównali te wielkie zmiany. Nocą podłączam tę kosteczkę i ładowarkę, i wygrzewam. No jestem ciekawy czy to coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności