Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm filtry są mega subtelne różnice są ciężkie do wychwycenia ale tak jak by na slow była zmiana w prezentacji dźwięku te wysokie są mniej krzykliwe takie łagodniejsze a przez to scena tak jak by zyskiwała więcej powietrza.

 

Różnie reagują słuchawki. Czasami efekt jest trochę mocniejszy, ale prawda - to raczej mały tuning. Ja odbieram slow jako pełniejszy i kapkę bardziej nasycony, sharp jest chudszy i tym samym bliżej softu 2.0.0. Chwilowo zostałem na 2.0.5, ale czekam na powrót holografii w kolejnym FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0.5 na pewno daje rade w jednym, grajek dostaje kopa na szybkości. Zasuwa teraz jak mały kaziu po speedzie. To jest ogromny plus i skok w stosunku do 2.0. Przede wszystkim nie ma tego koszmarnego 2s laga przy zmianie utworu czy odpaleniu czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie się bardziej podobał na 2.0 ale w sumie na limonkach przy 2.0.5 też nie mogę narzekać te słuchawki mają genialną scenę i holografię. Jak zdejmuje pro80 i zakładam limonki to jak bym wysiadł z malucha i wsiadł do ferrari :D. Co mi się nie podoba w stosunku do x5 to brak drugiego slotu na kartę, i jedna rzecz która mnie osobiście bardzo się przydaje po wypięciu słuchawek gra dalej fiio robiło pauze tutaj nic się nie dzieje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem nie jest to proste każdy gra inaczej i nie da się szybko stwierdzić tak to jest ten jedyny :D Do tego kiedy już wydaje nam się że wiemy to odpalamy jakąś muzę i się okazuje że konkurent gra lepiej no i bądź człowieku mądry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dopiero odebrałem DX90, ale nie miałem czasu na głębsze odsłuchy. Jedynie mogę wstępnie powtórzyć, potwierdzić opinie o dynamice oraz basie na 2.0.0 - fantastyczne. Po jakimś czasie słuchania napiszę więcej, żeby nie podniecać się za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może z jakiego zalecanego zasilacza ładować Deiksa? Mam od RPI mocny zasilacz 5V/2A, albo od iPhonea 5V/1A (chyba już nie pamiętam). Bo z USB to jeża można urodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie petarda, świetna dynamika, ale bateria pada, podłączyłem i wygrzewam.

Mam ciekawy egzemplarz, aktywna część wyświetlacza, ten obszar roboczy, jest lekko pochylony w prawą stronę. Ktoś też tak ma?

No i gniazda nie są ciasne jak cholera, w 50ce przy pierwszych kilku razach było ciasno, tu wtyk wchodzi bez większego oporu. Słuchali w UC? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update DX90 (2.0.5) vs X5:

- do bardzo czułych iem'ów (B2 lub GR01) - DX90 (brak szumu/hiss)

 

Scena:

- DX90 - uczucie przytulnego studia nagraniowego, "bliskość" wokali zwiększa ich realizm, jest miękko i przyjemnie.

- X5 - jakby duża "jaskinia" z krystalicznie przejrzystym powietrzem gdzie dźwięk ma okazje zareagować z przestrzenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odczytem z karty. Muzyczka po 15-30s przestaje grać. Problem z kartą? Chociaż na Fiio X5 śmiga. Z internal gra bez problemów.

U mnie były pauzy, ale pomógł ponowny format. Zastanawiałem się czy to może być kwestia prędkości karty, mam class 4 Kingstona.

 

andi, a jak Twoim zdaniem 2.0.0 vs 2.0.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

andi, a jak Twoim zdaniem 2.0.0 vs 2.0.5?

 

Po odbiorze DX90 naładowałem baterię i zrobiłem update do 2.0.5 - jeśli wcześniej było jakkolwiek lepiej/inaczej to nie chce tego słyszeć, patrząc po sofcie jeszcze ładnych kilka aktualizacji będzie więc nie ma się co przywiązywać. W momencie jak zrobią soft z usb-dac który działa na normalnych systemach - będę mógł "wybierać" wersję softu, do tego czasu raczej trzymam się najnowszej bo i tak jest do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze DXa90 w sklepie (pozdrawiam Wojtka) posłuchałem sobie chwilkę Fiio X5 i... kurczę... wydawało mi się, że X5 gra ciekawiej. Szybko zatem przestałem X5-ki słuchać, aby nie żałować mojego zakupu. I chyba dobrze zrobiłem, bo do 3 w nocy nie mogłem się od DXa oderwać. Słuchałem na HD650 po recablingu. Odtwarzacz na sofcie 2.0.0 gra genialnie - każdy instrument ma swoje miejsce, wysokie bardzo czyściutkie, bas nic nie muli, ale nie jest też jakoś wyjątkowo punktowy. Wszystko wydaje się dla mnie po prostu równe i... nazwał bym to - spokojne. Ja na przykład nie zauważam jakoś wyjątkowo niskiego zejśca basu... o którym niektórzy pisali. Ale dzięki temu muzyka wydaje się bardziej naturalna. Tylko w tyle głowy mam to chwilowe wrażenie ze sklepu odnośnie X5-tki... ale nie zamierzam już o tym myśleć :) Z DXem jest po prostu genialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności