Skocz do zawartości

IBasso DX90


Suszec

Rekomendowane odpowiedzi

Np. Q701 są bardzo trudne do napędzenia mimo 60 ohmów. Dx90 to sprzęt dla IEMów oraz niskoomowych i wysokoskutecznych słuchawek (coś jak momemtum, k550)- tam sprawdzi się chyba najlepiej.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS to dziwny twór, bo wszędzie gra w miarę dobrze. Na fiio x5 brakowało basu, może tu będzie lepiej. W ogóle wzięło się przekonanie, że takstary nie mają prawie w ogóle niskich tonów, a w połączeniu z dobrym źródłem i canampem basu było w sam raz, co prawda był wszędzie, praktycznie 0 punktowości, ale był

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jako że wylądowały u mnie jakoś tak dwa graje to jest x5 i Dx90 skrobnę parę słów na ten temat. Obydwa grajki ciężko porównać ze sobą każdy ma coś w sobie i obydwa mogą się podobać. Na korzyść fiio na pewno przemawiają dwa sloty na karty do tego działająca funkcja usb dac, dłuższy czas na baterii. Tyle od strony stricte technicznej brzmieniowo to na moje ucho wygląda to tak:

bas w fiio jest bardziej rozlazły jest go więcej jest bardziej napompowany średnica jest wycofana wysokie są za lekką mgiełką. Na dx90 bas chudszy jest go mniej ale schodzi jakby niżej i ma większy wykop. Ten punch na dolnych rejestrach jest mocniejszy wprawia plomby w zębach w drgania :D. Średnica równa fajnie zaznaczona posiada większą siłę w ogóle granie dx-a jest bardziej energiczne bardziej żywiołowe słychać że nic na siłę jest to takie bardzo energetyczne tak bym to określił. Dx jest jaśniejszy wysokie są bardzo szczegółowe momentami aż za bardzo potrafi momentami zasyczeć. Wokale wspaniałe po prostu rewelacyjne. Takiej Christy Baron można słuchać godzinami. Scena to już domena dx-a szeroka głęboka dobrze napompowana ma się wrażenie że nie ma żadnych barier. Do tego holografia jest na bardzo wysokim poziomie scena jest w pełni 3d. Buena vista social club to sam miodzik słychać muzyków porozstawianych na scenie można ich prawie dotknąć. Scena w fiio nie ma tyle powietrza i przestrzeni jest mniejsza nie jest tak napompowana. Fajnie na dx brzmią koncerty słychać wyraźnie publikę za plecami kiedy cały skład znajduje się przed nami. Na dobrych realizacjach ten zestaw kopie zadzik. Czy dx jest lepszy od x5? Nie wiem nie zaryzykuję takiego kategorycznego stwierdzenia. Są osoby którym bardziej spodoba się granie fiio.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam za sobą około 20 godzin grania i faktycznie nie jestem w stanie stwierdzić czy dźwięk uległ jakiejś zmianie. Chyba że miałbym obok takiego samego nowe to łatwiej byłoby to sprawdzić.
Nie przeszkadza Wam panowie to iż jak odtwarzamy folder , to nie pokazuje numerów przed nazwą, mnie to złości i chciałbym by to dodali w jakiejś aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym meecie u Wojtka, potwierdza się to co pisałem Są zestawienia player-słuchawki które lepiej zgrywają sie z x5. Tak samo brzmienie x5 niektórym po prostu bardziej pasuje. Ja porównałem sobie dx90 do ak120 i mam mieszane uczucia. Wokale zdecydowanie bardziej podobały mi się na deiksie, całościowo przestrzeń, holografia ciężko powiedzieć, bo trochę za krótko go słuchałem. Co zdecydowanie na plus to wymiary kałacza. Mały zgrabny prawdziwe portable. Dx przy nim to jednak klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dopiero X5 przy AK120, X5 to niezły klocek ale to chyba najbardziej pancerny DAP po AK240 i jeden z ładniejszych ,tak sądzę ;) . Powiem szczerze, że w dzisiejszych czasach kiedy mamy do wyboru kilka na prawdę świetnie grających odtwarzaczy przenośnych ciężko jest wybrać ten, który będzie pod każdym względem lepszy od drugiego. Ja bym najchętniej zrobił składaka tj.1. Obudowa AK120, bo mała, 2. Bas DX90, bo ma super zejście, którego czasem mi brakuje w X5, 3. Szybkość działania X5, 4. Dwa sloty na karty pamięci jak w AK120 lub Fiio X5 i można by tak wymieniać w nieskończoność i pewnie każdy złożyłby sobie inny sprzęt. Niestety, jak widać nie można mieć wszystkiego i trzeba iść na kompromis, wybrać to co nam osobiście spodoba się najbardziej i to my mamy czerpać przyjemność ze słuchania, a nie nasz kolega, którego bardzo lubimy :). Jedno jest pewne, X5, AK120 i oczywiście DX90 to jedne z najlepiej brzmiących DAPów ale to moje zdanie i każdy może mieć inne więc nie bijcie mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, nie spodziewałem się że X5 to taki pancerny klocek - w pozytywnym tego słowa znaczeniu, najbardziej mi się podoba z wyglądu oraz ogólnego feelingu spośród trójki (X5, AK120, DX90), tylko chyba ciut za duży. Uogólniając z perspektywy zwykłego, szarego amatora Kowalskiego trzy odtwarzacze pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Tak też pisałem - jest bardzo dobry, ale spadła dynamika i przejrzystość. Teraz przeskoczyłem ponownie na 2.0.5. Wolę 3D i bezpośredniość 2.0.0, ale tutaj również jest spoko, kapkę cieplej, większe nasycenie, mniejszy wykop. No i są cyfrowe filtry, opcja ładowania, soft dużo szybszy, DAC lepiej działa... więc warto czekać na kolejny, który ma być bliżej 2.0.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba ja mam winde na 64 bitach więc nie wiem czy działa dac i jak działa :D, na maczku też mi to nie śmiga. Posłucham trochę na 2.05 zobacze co to ciekawego jest. Odniesienie zgodnie z prośbą do t90. Hmm za krótko słuchałem, ale fajne brzmienie dół ciekawy góra jasna przejrzysta. Na moje to na granicy napędu leciało ustawiony hi gain i vol na full praktycznie. Jasno może lekko sterylnie ale Haggard zabrzmiał na nich dość sugestywnie. Na innych nagraniach mogło by być deko za jasno, ale o dziwo basu nie brakowało, podobało mi się to połączenie ale musiał bym go dłużej posłuchać co by zdecydować się na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączam do kompa w celu ładowania to mi DX90 piszczy i skrzeczy - nie w słuchawkach tylko "na zewnątrz" - też tak macie? To normalne?

 

Nie, u mnie cisza. Sprawdź inny kabel, gniazdo USB - chociaż to już pewnie zrobiłeś. Ewentualnie factory reset, bo może coś softowo. Masz ustawiony DX90 jako storage lub charging w 2.0.5?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod ładowarkę sieciową - nic nie brzęczy. Poczekam aż się do full'a załaduje i będę testował różne konfiguracje. Trochę mnie przestraszył bo tak z 30 cm było wyraźnie słychać taki charakterystyczny pisk elektroniki. FW 2.0, opcjami się nie bawiłem bo przyjechał w zasadzie w pełni rozladowany więc nie miałem okazji.

 

Mam jeszcze dwa pytania. Jedno głupie - jak się wyjmuje z niego baterię (nie chciałem na siłę klapki ściągać a instrukcji niet) oraz czy pozostali co odbierali pre order z mp3store to mieli środek pudełka ewidentnie wsadzany i wyjmowany i to tak, że rogi pozaginane i część oderwana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pozostali co odbierali pre order z mp3store to mieli środek pudełka ewidentnie wsadzany i wyjmowany i to tak, że rogi pozaginane i część oderwana?

Tak, moje wygląda jakby było z playera używanego kilka lat; fragment kartona w środku był od początku porwany.

 

Jak dla mnie screen protector jest jakiś słaby, strasznie wszystko na nim widać, strasznie się rysuje. Nie mam za dużego doświadczenia ze screen protectorami ale jakoś ten z X5 nie wyglądał tak źle.

 

Czy macie też tak że jak on się uruchamia i wyłącza to ma takie (na zewnątrz) po dwa strzały/trzaski? To jest ten system zabezpieczający słuchawki?

 

Ja niestety jeszcze nie miałek okazji go posłuchać, jedynie naładowałem, wrzuciłem kartę, włożyłem w kondoma. Skan karty z ok 50 gb muzy zrobił w 7 min.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod ładowarkę sieciową - nic nie brzęczy. Poczekam aż się do full'a załaduje i będę testował różne konfiguracje. Trochę mnie przestraszył bo tak z 30 cm było wyraźnie słychać taki charakterystyczny pisk elektroniki. FW 2.0, opcjami się nie bawiłem bo przyjechał w zasadzie w pełni rozladowany więc nie miałem okazji.

 

Mam jeszcze dwa pytania. Jedno głupie - jak się wyjmuje z niego baterię (nie chciałem na siłę klapki ściągać a instrukcji niet) oraz czy pozostali co odbierali pre order z mp3store to mieli środek pudełka ewidentnie wsadzany i wyjmowany i to tak, że rogi pozaginane i część oderwana?

 

Klapkę przesuwa się do góry. W DX50 to było łatwiejsze, tutaj trzeba użyć sporej siły.

 

shakur1996: Tak, to system zabezpieczający słuchawki. Tutaj to właściwie szybkie tykanie, w DX50 było trzeszczenie - tam budziło większe wątpliwości.

Na DX90 nie naklejałem, ale ten z DX50 był ok (pomimo trudnej aplikacji). Zdjąłeś na pewno wierzchnią warstwę?

 

Celnicy wam tak grzebali w tych paczkach?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytania. Jedno głupie - jak się wyjmuje z niego baterię (nie chciałem na siłę klapki ściągać a instrukcji niet) oraz czy pozostali co odbierali pre order z mp3store to mieli środek pudełka ewidentnie wsadzany i wyjmowany i to tak, że rogi pozaginane i część oderwana?

 

ja raz z pudełka dx50 wyjmowałem tę całą kartonową część i porwałem od razu wzsystkie rogi - ten typ tak ma. wystarczyło, że chcieli zobaczyć, czy czegoś nie ma więcej w pudełku i dlatego to może tak teraz wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) czy pozostali co odbierali pre order z mp3store to mieli środek pudełka ewidentnie wsadzany i wyjmowany i to tak, że rogi pozaginane i część oderwana?

Tego się obawiałem.

Mam nadzieję, że celnicy nic nie popsuli. Może dziady jedne się nimi bawiły? Cholera wie co się działo dokładnie z tymi playerkami przez ten czas.

Polecam wszystkim odbierającym DX90 od kuriera dokładne obejrzenie sprzętu przy kurierze, ewentualnie nagranie całego procesu rozpakowywania na filmie żeby mieć dowody.

mp3store i tak zbytnio na nich nie zarobił więc na pewno nie będą tak mili żeby przyjmować reklamacje. W tej chwili nie są w stanie zagwarantować, że urządzenie nie ma uszkodzeń fizycznych.

Edytowane przez cherubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności