Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Charakter grania Lumii i X1 jest dość podobny. Główne różnice: Lumia gra bardziej swobodnie (pewnie przez lepszą górę), X1 bardziej szczegółowo i z większym mięsem.

Jak myślisz o Phonakach, to z X1 na fw 1.10 średnio się spisywały. Pewnie teraz byłoby ciekawiej, ale nie mam już Audeo by potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mam obecnie Soundmagici EP30 i pod nie czegoś szukam. przyszłościowo HiSoundAudio Live (jak dorwę) bądź Living. z Lumią jest ok, ale trochę mięcha mi brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umknęła mojej uwadze zmiana z 1,2 na 1,22, mój wpis dotyczył 1,2 beta

I kolejna ważna rzecz. Usłyszałem pewne błędy w nagraniach, uszkodzenia plików, takie przewijanie dźwięku w którąś ze stron. To są , jak rozumiem, zakłócenia powstałe podczas przesyłu pliku na kartę, gdy jednocześnie wykonuję na komputerze inne czynności. Tak?

 

Szanse że anomalie, które słyszysz, mogły powstać w trakcie kopiowania, są równe zeru ;)

Edytowane przez brunnerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy a jak tam twój xDuoo, jest w drodze?

Dosyć mocno się napaliłem na tego grajka ale dzisiaj trafiłem na porównanie X1 - xDuoo, które lekko ostudziło mój zapał:

 

"I like a little relay click on start up and fade in/out effects as well :) Overall, build quality is SOLID!!!, though when you shake X2 you can hear buttons rattling (they are a bit loose, by design). OLED screen is bright and with a nice contrast, and when off - mirror reflective, kind of neat. Sound quality is WARM and SMOOTH, but still very clear (better than Clip Sport, for sure!). In comparison to FiiO X1, xDuoo X2 is warmer and has less sparkle in treble. Overall staging is wide. I only had 5min to play with it before the work, and tried it quickly with Titan 1 - it's a match made in heaven for bright headphones. So definitely would be great for Titan 1 or A83 or any other bright or analytical IEMs. But for something warm like DuoZA or A71 or CKR10 - might not be a good idea, though I still have to test it out."

 

Jestem ciekaw jak wypadnie w twojej ocenie.

Koniec off-topa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ktoś wspomina o Xduo to polecam zajrzeć mu do środka. Konstrukcja nie licząc dodatkowego wzmacniacza na LMH6634 jest praktycznie identyczna jak większość chińskich mp3 z marketu. Odtwarzacz korzysta ze zintegrowanego daca w procesorze mogącego wydusić z siebie max 48khz 16 bit.

xduo.jpeg

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 dźwiękowo ponoć nie różni się od 1.10.

 

Ten Xduo w środku jest podobny do lark matrix albo jakiejś manty z marketu. Wyraźna różnica tkwi w dodatkowym wzmacniaczu na LMH6634. Dac zintegrowany w archaiczny proc mogący z siebie wydusić max 48khz 16 bit.

 

iPod Video też "wydusza" z siebie 48khz 16bit i pod wieloma względami łoi tyłek X1, że aż wstyd.

 

A porównanie na Headfi mówi tyle co nic. Hippo Biscuit też był ciepły i z łagodną górą, a grał bardziej naturalnie i mniej kluchowato niż X1.

 

No nic, ja na swojego Xduoo czekam - jest w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Xduo w środku jest podobny do lark matrix albo jakiejś manty z marketu. Wyraźna różnica tkwi w dodatkowym wzmacniaczu na LMH6634. Dac zintegrowany w archaiczny proc mogący z siebie wydusić max 48khz 16 bit.

 

Info o wnętrzu xDuoo już nawet widziałem, sam producent udostępnił takie info.:

 

"It have no DAC chip. and the AMP chip is LMH6643 from TI which is rail to rail output amplifiers, OCL(OUTPUT capacitor-less)with Split power supply."

 

Niespecjalnie martwi mnie co on ma w środku, bardziej odstrasza mnie info. że gra ciepło - cieplej niż X1.

1.2 dźwiękowo ponoć nie różni się od 1.10.

 

Ten Xduo w środku jest podobny do lark matrix albo jakiejś manty z marketu. Wyraźna różnica tkwi w dodatkowym wzmacniaczu na LMH6634. Dac zintegrowany w archaiczny proc mogący z siebie wydusić max 48khz 16 bit.

 

iPod Video też "wydusza" z siebie 48khz 16bit i pod wieloma względami łoi tyłek X1, że aż wstyd.

 

A porównanie na Headfi mówi tyle co nic. Hippo Biscuit też był ciepły i z łagodną górą, a grał bardziej naturalnie i mniej kluchowato niż X1.

 

No nic, ja na swojego Xduoo czekam - jest w drodze.

No to czekam na relację jak tylko dotrze.

Mocy ma podobno sporo i bez problemu łyka karty 64GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest teraz tak źle z tym Fiio X1 szczególnie po zabawie z EQ który teraz dosyć dobrze reaguje, trzeba też pamiętać że X1 teraz ma choroby wieku dziecięcego jak to u Fiio często bywa :)

Ale jak zmiany będą szły w tym kierunku dalej to ma szansę stać się dojrzałym grajkiem ;)

Trzeba pamiętać o cenie tego grajka i że nie można mieć wszystkiego.

Ja tam uważam że za 100$ jest dobrze a w przyszłości znając podejście fiio to może będzie jeszcze lepiej albo bardzo dobrze.

 

Nie jestem prorokiem ale mam nadzieję że moje przewidywania się sprawdzą :D :D :D

Edytowane przez maik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu masz lockscreen. Tam wybierasz, które przyciski mają być aktywne przy wygaszonym ekranie (jest podgląd, więc ciężko się pomylić).

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś w modowanie motywów? Widziałem na head-fi całkiem przyjemną skórkę, tyle że do starszego FW i tak się zastanawiam czy można rozpkować FW 1.22, podmienić któryś motyw, spakować i bez problemu załadować na X1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności