Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co wsadzili w tego x5 ze tak fajnie gra ale to ma dobry sound !!

Tym samym zepsuli x1 bo gada jak ziemniak przerobiony na mdłe placki ziemniaczane :/ a może tak mnie x5 rozpieściło swoim graniem :P:D

 

Ale wiecie uznajmy że mam problem ze słuchem i halucynacje :D i tam jakieś głupoty wmyślam przez oprocentowany ser :)

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wsadzili w tego x5 ze tak fajnie gra ale to ma dobry sound !!

Tym samym zepsuli x1 bo gada jak ziemniak przerobiony na mdłe placki ziemniaczane :/ a może tak mnie x5 rozpieściło swoim graniem :P:D

 

Hej, nie psuj preorderowcom radości oczekiwania ...

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, teraz to rozumiem :-)

Jak taki zgrabny, poręczny i jeśli FW poprawią jak w innych modelach to sobie kupię żeby w kieszeni mieć, bo x5 ciut dla mnie za duże i za ciężkie.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne priorytety mnie ak120 jakoś nie zachwycił x5 jeszcze się obronił ze swoją cena ale dopiero jako kanapką :D

 

Zresztą x3 też nie był strawny z początkowym oprogramowaniem, no i mały amp x1 dobrze zrobi :D z c5 zagrał ciekawiej jeśli mowa o SQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 jest krótko mówić super.

Nad x1 długo się zastanawiałem czy by nie spróbować ale ostatecznie odpuściłem. Pewnie za jakiś czas sobie ją posłucham.

Ty sobie odpuść, albo odwrotnie jak masz jasne szczegółowe słuchawki 565 to może jeszcze x1 się obroni :) wiec chyba dam mu 2 szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na cenę patrzę w ostatniej kolejności. Jakby nie było updateów do X5 to mając dźwięk z softu już nie pamiętam 1.2 czy 1.5 to bym go szybciutko odsprzedał. Taki dźwięk mi w ogóle nie podchodził, to by było dla mnie cofanie się. Zawsze da się lepiej, ale w końcu jednak osiągną satysfakcjunujący mnie poziom. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na cenę patrzę w ostatniej kolejności. Jakby nie było updateów do X5 to mając dźwięk z softu już nie pamiętam 1.2 czy 1.5 to bym go szybciutko odsprzedał. Taki dźwięk mi w ogóle nie podchodził, to by było dla mnie cofanie się. Zawsze da się lepiej, ale w końcu jednak osiągną satysfakcjunujący mnie poziom. :)

Dla mnie również ostatnia wersja FW satysfakcjonuje pod względem dźwięku ale przydałoby się uproszczenie tworzenia playlist i możliwość posegregowania ich we foldery. Wiem jestem upośledzony z tymi playlistami ale na ostatnim odtwarzaczu miałem około 150 -200 playlist i nie było z nimi żadnego problemu natomiast x5 jasno określa, że będzie czytał tylko te playlisty, które są w głównym katalogu. Robi się kiszka, bo segreguję sobie oddzielnie metal, jazz, muzykę klasyczną, elektroniczną itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Segreguj folderami :)

 

Ja to robię tak

1. coś tam

2. spokojne

3. jazz

4. metal

5 etc

...

 

I np pod 4 mam cały metal który mam na stałe na DAPie. Jest to wygodne bo nie muszę kręcić kołkiem 10x żeby się dobić do Vadera, tylko mam o wiele wiele mniej kręcenia. Numerków ile chcesz kolejność jaka chcesz to przyzwyczajenie z RB na ipodzie z tym że dochodziło do 12 pozycji :)

 

Resztę mam w ogólnym i to jest tak tymczasowo, mieszanie zespołów albumów jest średnie bo są różne poziomy nagrania szumu dźwięku jakości etc co odbiera frajdę.

 

Wyjątki jakieś mixy.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szykuje się nowe Fw 2.31. Na razie używam 2.20 z modem Ch23 ( płaskie menu). Mam nadzieję, że fiio udoskonali wreszcie te playlisty, bo jak już wiecie bardzo mi ich brakuje :P.

 

Swoją drogą. Bardzo mile zaskoczyła mnie X5 w połączeniu z Audeze LCD-2. Grało to na prawdę przyjemnie i mocy było pod dostatkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dwie dobre wiadomości. :)

 

Ciekawe czy będą zmiany w dźwięku. Na kompie mam wrażenie jakby dżwięk był lepiej dociążony i wypełniony. Ostatnio słucham głównie jako DAP stąd ta różnica rzuciła się w ucho. Po LO stwierdziłem, że zgranie nie jest najlepsze z LC, lepiej do większego systemu mojego sprawdzał się jako transport. No ale tak się przywyczaiłem do niego, że już wolę go słuchać z HO niź bawić się w inne sprzęty. Będzie trzeba zacząć zbierać na LCD... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie można mieć 20 000 utworów. Temat jest na head-fi ale linka nie mogę znaleźć :(

 

Ostatnia aktualizacja. Na 100% jest tutaj FW 2.31 http://www.filedropper.com/x5

 

Napiszę tylko tyle, że scena się poszerzyła co od razu rzuca się w uszy. Jednak X5 strasznie spowolniła co strasznie denerwuje... Dźwięk trochę bardziej kluchowaty ale na hd565 jest lepiej od 2.20. Ale żeby mieć 100% pewność potestuję parę dni.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może doprecyzuję spowolnienie. Menu i opcje chodzą płynnie, schody zaczynają się przy wejściu we foldery. Kółko chodzi z opóźnieniem ale przyciski już nie ( no może jak przytrzymam dłużej to też jest opóźnienie). Aktualizacja biblioteki też spowolniła co od razu można zauważyć. Będę musiał sprawdzić na dwóch odtwarzaczach obie wersje FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, wracam do 2.20. Na 2.31 X5 chodzi wolno i ma opóźnienia w obsłudze.

 

Co do dźwięku to jest ono mocno zamulone i misiowate. Słuchałem tak długo, że dzisiaj padnie mi bateria. Jedyny plus to obsługa 20 000 utworów,a w dźwięku szersza scena. Całokształt jest do bani i wracam do 2.20. Według mnie dźwięk 2.31 jest zbliżony bardziej do początkowych wersji.

 

Ale żeby nie było. Niech inni potestują i się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, wracam do 2.20. Na 2.31 X5 chodzi wolno i ma opóźnienia w obsłudze.

 

Co do dźwięku to jest ono mocno zamulone i misiowate. Słuchałem tak długo, że dzisiaj padnie mi bateria. Jedyny plus to obsługa 20 000 utworów,a w dźwięku szersza scena. Całokształt jest do bani i wracam do 2.20. Według mnie dźwięk 2.31 jest zbliżony bardziej do początkowych wersji.

 

Ale żeby nie było. Niech inni potestują i się wypowiedzą.

 

Dzięki, przynajmniej nie będę sobie robił nadziei ;-) na jakiś totalny odlot dźwiękowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności