Skocz do zawartości

FiiO X5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba potrzebuje urlopu ...

Jak działa z czytnikiem to i będzie działać z dyskiem usb jedyny warunek to zasilanie dysku jakiego X5 nie daje było to już kilka razy wałkowane, nie wiem jak dx90. Np dap Archos czy jakoś tak 250gb hdd normalnie widzi ale on ma swoje zasilanie, pamięci jak SD tego dodatkowego zasilania nie wymagają.

Nikt chyba nie wymyślił nić innego ot takie prawa, ew dysk może zjadać aku dapa :)

 

Ja natomiast szukam dysku z aku ew do dowolnego podczepię zasilanie 5V w jakieś obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości z jakimi nausznikami Wam się zgrywa najlepiej X5? Myślałem trochę o K/Q701 lub Pro80.

Z pro 80 fajnie się zgrywa, z hd565 nie najgorzej aczkolwiek można lepiej. Z akg k550 jest super

Co do podłączenia dysku to potrzebne jest zewnętrzne zasilanie. Mój archos 5 z dyskiem 250 gb działał bez problemu

Edytowane przez down32
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pro 80 fajnie się zgrywa, z hd565 nie najgorzej aczkolwiek można lepiej. Z akg k550 jest super

 

K550 nie jest za jasno?

 

Ciekaw jestem jak wygląda sytuacja HP100 vs Pro80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono !

 

Ponieważ jestem świeżym użytkownikiem X5 (od wczoraj :)) połączyłem go z macbookiem w trybie DAC - tu mam pytanie może lamerskie ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi - czy w trybie DAC ustawienia korektora są po stronie X5 ? ale tu nie ma opcji equalizer czy po stronie komputera ale tu tez nie mam możliwości żadnej korekcji dźwięku :((

 

 

 

ted

 

Co prawda jestem jeszcze świeższym użytkownikiem X5, bo od dzisiaj :D Ale odpowiedź znam, korektor wbudowany w urządzenie nie działa przy połączeniu USB DAC do Macbooka.

 

A w Macu masz korektor w Itunes. Szukaj go w zakładce okno, to ta druga od prawej, przy aktywnym programie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Gratuluje! :)

 

Co do zgrania, to z tych słuchawek co ja mam to zagra wszystko. Na wcześniejszych softach niektórym słuchawkom pomoże ciepło (D1100@mod). Ciepłe słuchawki z kolei nie zamuli (HD330). Tutaj nie widzę dla niego ograniczeń, jedynie osobiste gusta. Mi na przykład nie przestała podobać się T4G wręcz przeciwnie - doceniam ją teraz jeszcze bardziej, to samo z Wave. Choć nie wiem czy jest sens trzymania kilku grajków/źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ;) Ja słucham X5 z Grado sr60 Muzyka w stylu Eric Clapton i jestem bardzo zadowolony ..

Próbowałem tak że połączenie z dt 880 pro i pare innych ale zostałem przy Grado..

Jeżeli chodzi o otg to ja używam P drive TDK 32gb i chodzi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby nie było, jak już wszyscy piszą z czym słuchali, to i ja. A co :). Słuchałem 5 minut temu z HiFimanami HE-560. I żeby było zabawniej, bardziej spójny dźwięk był na low gain. Na high, było bardziej wyrywnie i nerwowo, chyba to już było "za dużo szczęścia" dla X5, w kwestii zasilenia ortodynamików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby nie było, jak już wszyscy piszą z czym słuchali, to i ja. A co :). Słuchałem 5 minut temu z HiFimanami HE-560. I żeby było zabawniej, bardziej spójny dźwięk był na low gain. Na high, było bardziej wyrywnie i nerwowo, chyba to już było "za dużo szczęścia" dla X5, w kwestii zasilenia ortodynamików.

 

No to się nie cackasz :D W przypadku HFM warto by było sprawdzić takie wzmaki jak E12(do zestawu) lub magni (stacjonarnie) nie są to wzmaki pod planary, ale ciekawe jakby to razem zagrało. Jak sobie O2+X5 radzi z nimi? Z HE-5LE sobie nie radził, ale te są niby efektywniejsze.

Cześć wszystkim ;) Ja słucham X5 z Grado sr60 Muzyka w stylu Eric Clapton i jestem bardzo zadowolony ..

Próbowałem tak że połączenie z dt 880 pro i pare innych ale zostałem przy Grado..

Jeżeli chodzi o otg to ja używam P drive TDK 32gb i chodzi bez problemu.

 

Nie sprawdzałem X5 z grado, ale wiedząc jakie źródła one lubią domyślam się, że bardzo udane połączenie :) Gratuluje :win:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to żeby nie było, jak już wszyscy piszą z czym słuchali, to i ja. A co :). Słuchałem 5 minut temu z HiFimanami HE-560. I żeby było zabawniej, bardziej spójny dźwięk był na low gain. Na high, było bardziej wyrywnie i nerwowo, chyba to już było "za dużo szczęścia" dla X5, w kwestii zasilenia ortodynamików.

 

No to się nie cackasz :D W przypadku HFM warto by było sprawdzić takie wzmaki jak E12(do zestawu) lub magni (stacjonarnie) nie są to wzmaki pod planary, ale ciekawe jakby to razem zagrało. Jak sobie O2+X5 radzi z nimi? Z HE-5LE sobie nie radził, ale te są niby efektywniejsze.

 

 

Czy ja wiem, czy się nie cackam. To akurat nie był mój pomysł, tylko MP3Store. Chciałem kupić słuchawki, a to już nie moja wina, że najbardziej się opłacało w zestawie promocyjnym z X5 :). Więc skoro już przyszedł taki komplet, to grzech nie sprawdzić jak to razem gra. I w sumie nawet gra, może nie wybitnie, ale pawia nie puszczam. W każdym razie, FiiO lepiej napędziło HE-560, jak Meridian Explorer. Tam już ewidentnie prądu brakło, bo to zasilane z USB. A X5 ma przynajmniej akumulator jeszcze, więc prądu trochę więcej w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak. HE-560 to już w ciężka artyleria :D Ale i tak tak X5 stara się jak może. Z nim to ciekawa sytuacja, bo niespecjalnie byłem na kupnie czegoś takiego. Aczkolwiek jak już jest, to trzeba było jakoś zagospodarować, podłączyłem do Macbooka i działa jako DAC od kopa, zero kombinacji. Więc niech gra. Taki zamiennik dla Meridiana Explorera, dodatkowo z opcją samodzielnego grania. Ot sprytny wynalazek, ma sporo dziwnych gniazd, może się przydadzą do czegoś. Aczkolwiek po ulicach z nim biegał raczej nie będę, więc to trochę, w moim wykonaniu, zaprzeczenie idei takich urządzeń :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d...a blada :( :( :(

 

Podłączyłem do kompa Fiio w trybie dac.Zainstalowałem drivery od Mikołaja.

Wszystko poszło bez problemu.

Odłączyłem Fiio.Zresetowałem laptopa.Podłączyłem Fiio w trybie dac.Winda "plumknęła" dźwiękiem, który zwiastował dotąd (na starych driverach) to połączenie.

 

Tylka jest jedno ALE - winda nie widzi Fiio. W efekcie mam uwaloną funkcję DAC i nie mogę z niej skorzystać.

System to Win 7 64 bit.

 

Jakieś pomysły ???


Nieaktualne, ale napiszę czemu tak się u mnie zdarzyło, może ktoś nie popełni tego błędu.

 

Otóż, ściągałem drivery nie na partycję systemową i stamtąd instalowałem drivery.

Myślałem, że to nie ma wpływu.Po półtoragodzinnych "sztukach" które wyczyniałem oświeciło mnie żeby wrzucić paczkę z driverami na partycję systemową C: i odpalić.

 

Hula jak złoto.Jedyne co to wywiało mi trochę z pamięci przez ten czas jak było na starych driverach, a przez pół godziny słuchałem na okrągło jednego utworu żeby sobie zaraz po zmianie driverów porównać ;-)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Otóż, ściągałem drivery nie na partycję systemową i stamtąd instalowałem drivery.

Myślałem, że to nie ma wpływu.Po półtoragodzinnych "sztukach" które wyczyniałem oświeciło mnie żeby wrzucić paczkę z driverami na partycję systemową C: i odpalić

nie ma znaczenia skąd instalujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie ma znaczenia skąd instalujesz".

 

Tak, dlatego poszło z partycji D: Jednak winda nie widziała Fiio ani żadnych sterów.

 

Potem próbowałem je instalować z poziomu menedżera urządzeń podając ścieżkę do driverów.Otrzymałem taki rezultat :

 

"Win odnalazł oprogr.sterownik dla tego urz., ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go.

Fiio x5

Nie można uruchomić tego urządzenia (Kod10)

Jeśli znasz producenta tego urz. możesz odwiedzić jego witrynę i wyszukać oprogr.sterownika w sekcji pom.techn."

 

I dopiero za 3 razem instalując z partycji C: w ten sam sposób jak wcześniej z D: otrzymałem pożądany rezultat.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kuferek Retter! :)

 

Mam prośbę do posiadaczy FiiO X5.

 

Moglibyście podać mi dokładnie jakie akcesorium dostaliście i najlepiej zrobić zdjęcie tego, a dokładniej kabli.

 

Tak jak w którymś temacie napisałem, dostałem X5 bez żadnych kabli usb. Potem dosłali jeden kabel, ale nie działał z żadnym komputerem na początku myślałem, że jest z po za zestawu (nie wiem może tak jest), ale jak spojrzałem na stronę fiio to znalazłem takie coś:

 

http://fiio.net/products/index.aspx?ID=100000055517771&MenuID=105026016

"1m special made large current Micro USB cable and charging cable"

 

I zacząłem podejrzewać, że ten dosłany, to ten kabel ładujący, a ten specjalny kabel ktoś sobie przygarną :(

 

Może ktoś mi pomóc z wyjaśnieniem sprawy.

 

W dodatku. Na stronie fiio jest coś o kodzie promocyjnym do HDtracks macie coś takiego? Bo ja niczego takiego nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności