Skocz do zawartości

Philips SHP9500


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

I nie kupuje się :P

 

 

Manu, oglądałeś zapewne "Game of Thrones"? Drogo kupił sobie żonę (piękną żonę). A właściwie to jej brat - Viserys mu ją sprzedał - mniejsza o to.

 

I z początku to był deal, zwykły deal. Z czasem narodziła się miłość - wypływająca z obydwu stron. Taka prawdziwa.

 

Czasami sobie coś kupujesz jako kolejną zabawkę. Sprzedajesz ją. Po czym (z upływem czasu) uświadamiasz sobie, że bez tej "zabawki" ciężko jest żyć.

 

Zresztą co ja Ci tłumaczę - chyba było już u Ciebie trochę sprzętu, który pochopnie sprzedałeś, a do którego chętnie byś wrócił?

 

 

@Czarna

 

Wszystkie swoje poprzednie posty (te dzisiejsze) w tym topiku pisałem z DT990 na uszach. Teraz zapuściłem sobie "IV" Led Zeppelin.

 

I zgadnij na jakich słuchawkach tej płyty słucham? ;) I dlaczego.

 

My recommendation.

 

:)

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weźże tę zagadkę rozwiąż. Aż tu dygocę cały z indygnacji. Z czegóż zatem i dlaczegóż? :)

 

 

Dlatego, że ponieważ.

 

Wystarczy?

 

:)

 

BTW: na drgawki polecam melisę. Podobno działa - organoleptycznie nie sprawdzałem, bo nie miałem ku temu powodu. Ale podobno działa.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@belesiu

a czegóż się oburzać?

 

Wysłane z mojego IdeaTab S6000-H przy użyciu Tapatalka

Oburzać? Indygnacja to inaczej ekscytacja, takie wyczekujące podniecenie.

 

EDIT - ożesz ja ignorant jeden. Rzeczywiście - źle użyłem słowa i zostałem zrozumiany zgodnie z wypowiedzią a nie intencją :(

Biję się w piersi - Mea maxima culpa.

Jakoś tak się to słowo w mej świadomości ostało - teraz będę ostrożniejszy z archaizmami.

Edytowane przez belesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście dyskusji pytanie do Manu :

 

w jakim miejscu spozycjonowałbyś moje drewniane Gradosy 325 na tle Shp9500 i 701 ? :P

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je pare dni i z tą wygodą to tak średnio bo dla mnie te pady strasznie grzeją, jak bym czapke ubrał normalnie. Na wstępie mówie że moje pograły może 10h więc może to co mówie to nie wygrzanie (niewiem czy one się wygrzewają) Dźwięk za tą kase dobry, do ideału jednak sporo brakuje, czuć oddalenie dźwięku, bas czasami kartonowy i brzmią irytująco przy wyższych głośnościach, scena jak na otwarte dość przeciętna. Dosyć równe są chociaż słabo rozciągnięte oraz dla mnie przez lekkie oddalenie/przymglenie dźwięku mało angażujące. Do moich denonów to ich porównywać nie będe bo są lepsze w każdym aspekcie wielokroć (cenowo za to przegrywają :P) ale już Yamahy pro400 kosztują podobne pieniądze (porównując ceny w Polsce a nie promocje z amazona) i o ile yamahy są pokrzywione z za dużym basem i loudnessem o tyle mają lepszą rozdzielczość, brak oddalenia oraz co ciekawe mają lepszą przestrzeń. Filipy wierniejsze ale gorsze technicznie mimo wszystko. Filipy dobre do downtempo, jazzu i innych pitu pitu, w łojeniu zwłaszcza na wyższych głośnościach się gubią z separacją. Może mój post mocno negatywny się wydać ale patrząc że można je mieć za 300zł to i tak rewelacja imho.

Plus za to taki, że bas kartonowy można zmienić i górę poprawić, poprzez mody :)

Fakt, przy wyższych głośnościach się gubią.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Shp9500 < k701 = Gradosy

 

podpisuje sie obiema rękami tyle że jednak filipy sporo niżej oraz gradosy beznadziejnie niewygodne (przynajmniej dla mnie)

 

 

Nie moje, przynajmniej dla mnie :P Manu słuchał jeszcze bez dodatkowych gąbek z PX100 przy których wygoda znacznie się poprawia.

 

Q701 trzeba dobrze napędzić. Już T90 są łatwiejsze.

 

 

Lordzie, ale jak już się te 701 dobrze napędzi to...

 

 

... sam wiesz.

 

;)

 

 

Grado zrobią to bez napędzania ;)

 

edit : Czarna, ja to piszę po to żebyś Ty się Ich wcale "nie słuchała" ;). Ty sobie weź posłuchaj wyższych Gradosów :D albo średnich, bo 325 to chyba średnie są.

Co prawda te moje to w drewnie i wygłuszone oraz z kabelkiem jakimś tajemniczym :ph34r: ale one wcale nie aspirują przez to do salonów czy w wyższe progi.

Dają frajdę jak stąd do Konstancina,a jaki wgląd w nagrania dają ... ;)

 

edit 2 : się prosi zacne grono o zwrócenie uwagi na smileysy :P

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus nie kuś, bo ja przez Was z torbami pójdę, albo mnie mąż z domu wyrzuci :) Kupując DT990 spełniłam swoje marzenie; zostało jeszcze jedno do spełnienia, w postaci Q701. DT990 kupiłam bez odsłuchu, kierując się recenzjami i wypowiedziami na forum - trafiłam idealnie. Grado bez odsłuchu nie odważyłabym się kupić; nie sprawiają też wrażenia wygodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus nie kuś, bo ja przez Was z torbami pójdę, albo mnie mąż z domu wyrzuci :) Kupując DT990 spełniłam swoje marzenie; zostało jeszcze jedno do spełnienia, w postaci Q701. DT990 kupiłam bez odsłuchu, kierując się recenzjami i wypowiedziami na forum - trafiłam idealnie. Grado bez odsłuchu nie odważyłabym się kupić; nie sprawiają też wrażenia wygodnych.

No, ba. Prosto z pudełka, to dla większości ludzi nieforemne i niewygodne kloce ;)

Widzę jednak, że się wkręcasz, a jeśli się wkręcasz to powinnaś zaliczyć odsłuchowo dynamiki ( a wśród nich koniecznie Grado ), orto i elektrostaty.

Jeśli będziesz orbitować tylko wokół dynamików i "dopieszczać" je torem, kablami i voodoo to będziesz kręcić się w kółko jak bąk z przetrąconym kręgosłupem :)

 

( nie wiem czy bąki mają kręgosłupy )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w odpowiednim dziale zapotrzebowanie na odsłuch Q701, najlepiej modowanych. Moźe ktoś za kaucją pożyczy. Trzeba je w torze swoim zdecydowanie odsłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@paratykus nie kuś, bo ja przez Was z torbami pójdę, albo mnie mąż z domu wyrzuci :) Kupując DT990 spełniłam swoje marzenie; zostało jeszcze jedno do spełnienia, w postaci Q701. DT990 kupiłam bez odsłuchu, kierując się recenzjami i wypowiedziami na forum - trafiłam idealnie. Grado bez odsłuchu nie odważyłabym się kupić; nie sprawiają też wrażenia wygodnych.

 

No, ba. Prosto z pudełka, to dla większości ludzi nieforemne i niewygodne kloce ;)

Widzę jednak, że się wkręcasz, a jeśli się wkręcasz to powinnaś zaliczyć odsłuchowo dynamiki ( a wśród nich koniecznie Grado ), orto i elektrostaty.

Jeśli będziesz orbitować tylko wokół dynamików i "dopieszczać" je torem, kablami i voodoo to będziesz kręcić się w kółko jak bąk z przetrąconym kręgosłupem :)

 

( nie wiem czy bąki mają kręgosłupy )

Go nie słuchaj, zostań z nami, bąkami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj go wcale. Jak posłuchasz elektrostatów, to od razu męża szukaj, bo już będziesz stracona. Wiem coś o tym, bo się niespokojnie wiercę na krześle od dwóch tygodni.

A tak na poważnie, to chyba są jeszcze wolne miejsca na odsłuch Staxów na sąsiednim forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo by Go Jego Króliczka z chaty boso wygnała ;) .

 

Przy okazji - no ale żadne Staxy nie zagrają chyba tak, jak ten model co ma Fatso. To jakością go posłucha to już inne modele mogą być za słabe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności