Skocz do zawartości

Buduję kolejnego DAC'a


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra, a czy dobrze myślę że jeżeli źródło będzie robiło za transport i będzie to przechodziło przez np. takiego dobrego DIY Daca by Fatso lub Mikołaj to chyba już jego jakość nie będzie miała takiego znaczenia.

Też mnie to interesuje, wiec sie podłączam do pytania czy "jeżeli źródło będzie robiło za transport i będzie to przechodziło przez np. takiego dobrego DIY Daca by Fatso lub Mikołaj to chyba już jego jakość nie będzie miała takiego znaczenia" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport transportowi nierowny. Podpiecie daca bezposrednio do komputera nie gwarantuje jeszcze, ze dzwiek bedzie na najwyzszym poziomie ( w cudzyslowiu). U mnie wpiecie miedzy komputer a dac asynchronicznego konwertera dalo znaczaca poprawe i przyznalo to 4/5 osob, ktore mialy go uzyczonego. Jesli mowa o CD/DVD jako transport to porownywalem modyfikowanego Siemensa od Johnysa z komputerem PC-konwerter JarekC-Spencer DAC. Przewaga na korzysc CD byla dosyc spora. Ostatnio jednak Johnys przyznal, ze konwerter na Xmosie jest niebezpiecznie blisko jakosci Jego CD.

Kwestia rozwiazania i implementacji w dacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/44172-ranking-transportow-cyfrowych-pod-dac/

 

 

Tutaj jest ranking transportów, który niedawno znalazłem poszukując DVD dla siebie.

 

 

Sam kupiłem Panasonic'a S52 za śmieszne pieniądze, bo to było coś koło 50 - 60 z wysyłką. Sprzęt chodzi dobrze, szczególnie laser wszystko łapie bezproblemowo i bez zająknięcia, z czym czasem moja całkiem nowa mini wieża miała problemy.

 

 

A tak to Pioneery są tu często polecany (DV300/400 itp.)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie oddzielnego trafka jest bardziej zasadne i tańsze niż bóg wie jak drogi TCXO, daje to całkowitą separację galwaniczną od zakłóceń wysokiej częstotliwości z zegara, które przenoszą się po masie, zresztą przez stabilizatory też są wstanie się przedostać

 

Bardzo fajny transport jest z dvd pionierka warto wyciągnąć sygnał cyfrowy bezpośrednio z procesora i dać nowe gniazdo na obudowę, wystarczy podejrzeć na stronie lampizatora jak to się robi i można zrobić samemu w parę minut, po takim zabiegu jako transport gra to jak marzenie,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę Woytl. Postaram się zmieścić w cenie jednego strasznie drogiego TCXO za 18$ dwa super tanie trafa za 15$/szt.

 

A poważnie, to zobaczę różnicę, akurat mam takie transformatory w domu.



Dzisiaj zamieniłem 2xopa627 na 2xSignetics NE5534, i DAC otworzył górę, bardzo. Zrobiło się mega rozdzielczo i precyzyjnie, jednak nadal bez sybilantów. Trochę zaczynają już wychodzić kaszaloty słabych nagrań, więc chyba trzeba jeszcze znaleźć coś pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię to sprawdzę. Poki co bawię się tym co mam.

 

W tej chwili jest setup NE5532 + NE5534 i jest bardzo przyjmnie. Na pewno NE5534 zamiast OPA627 rozjaśniły przekaz. NE5532 Dodały wypełnienia.



Dodam, że w klonie nadal siedzi nieśmiertelny OPA2228. Zamieniałem z OP1612, ale to jednak nie to. Nieźle w klonie sprawdzał się jeszcze LME 49860NA i JRCB044B. Obydwa sporą przestrzeń, przy czym LME rozjaśnia względem OPA2228, a JRC lekko przydymia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NE5532 w moim Klonie był najbardziej neutralny, nie mogłem wychwycić różnicy względem Dac-a.

Nie faworyzował żadnego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NE5532 to ja nie lubię, 34 już owszem o ile są w 100% legit od Signeticsa a o to ciężko, w CHRL napewno nie kupisz legit niestety.

 

Dopóki MUSES nie posłuchałem to były moim nr.1.

 

PS: nie lepiej by Ci było samemu PCB zaprojektować tylko kupować gotowce i się męczyć z tym ? Weilang niby robi dobry sprzęt, ale też zanadto się nie stara i to wszystko oscyluje na pewnym poziomie (stałym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś to samo. Dla Ciebie jedno lepsze od drugiego i basta.

 

A dla mnie jedno lepsze do tego, a inne do tego. Sygneticsy kupiłem ze sprawdzonego źródła, także pełna pewność że oryginały.

PCB nie projektuje sam, bo :

- jestem za cienki

- uważam, że najpierw trzeba wykorzystać i wyczerpać dostępne elementy.

- tak jest taniej.

 

A płytkę kupiłem najdroższą, zieloną, z pozłacanymi ścieżkami. Spod laminatu widać, że grubaśne są.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dla mnie, kup i sprawdź bo ja wiem co pisze, Ty zaś gdybasz jak zwykle co zasadniczo lubisz robić.

 

Drogie są ale warto bo tak brzmiących układów nie znam, a miałem tego na tyle dużo, że mogę bezwzględnie i bez słuchania kogokolwiek wydać wyrok w tej sprawie.

 

Taniej to wychodzi tylko z pozoru, im bardziej grzebiesz tym szybciej się okazuje, że można by było jednak zrobić od razu projekt gotowy i czapa.

 

Ja trochę nie ufam Weilangowi, bo nie dość, że tragicznie lutują, to też nie koniecznie wszystko co tam dają jest dobrej jakości/oryginalne.

 

Schemat jeszcze się fajnie nawet w EAGLE robi, bez kitu gorzej jest z PCB, ale mnie zasadniczo martwi co dalej, szczególnie jak się chce to wszystko cisnąć na SMD, masakra do lutowania.

 

Zasadniczo uważam, że wszystko i tak się sprowadza do jednego punktu, czyli jak chcesz coś zrobić dobrze to musisz to zrobić od A do Z sam.

 

Nie wiem czy znasz aplikacje Sabre ale tam się notorycznie poleca układy typu LME49720 itp. jako najlepsze i w pełni wykorzystujące potencjał układu, co najśmieszniejsze nigdy ich w dacu na Sabre nie widziałem, uparcie ładują ludzie TL072, albo inne wynalazki, które mimo ceny nie zachwycają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz, że truskawki są lepsze od jabłek. Do kompotu może, ale już smażone jabłka będą lepsze.

 

Weź się ogarnij chłopie, bo zaś burdel kleisz w temacie, który do tego nie służy.

A LME kupię, jak będzie trochę kabony. Jakoś nie pali mi się w temacie wydawania kasy, tylko dlatego, że ktoś napisał, że jest lepiej. Posłucham, przemyślę, zakupię.

 

Aaa i żeby być precyzyjnym to polecają LME49720 i LME49710 jako kwartet...



Zasadniczo uważam, że wszystko i tak się sprowadza do jednego punktu, czyli jak chcesz coś zrobić dobrze to musisz to zrobić od A do Z sam.

 

Z tym się zgadzam w 100% - w związku z tym, proszę, wy........j kleić swoje zabawki, i nie pomagaj mi. Dobrze. Zrobię to sobie sam od początku do końca, tak jak chce, i za swoje pieniądze, bez Twojej cennej pomocy, ktorej nie chcę i którą już żygam. Mędrkuj gdzie indziej. Słyszałem, że niedługo otworzą forum dla omnibusów - tam znajdziesz kolegów do zabaw i do rozmów. Gdzie z nami tutaj niegodnymi, tępakami się zadawać.

Edytowane przez Fatso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę Woytl. Postaram się zmieścić w cenie jednego strasznie drogiego TCXO za 18$ dwa super tanie trafa za 15$/szt.
ja takie trofko kupuję przeważnie używane za 10zł więc nie przyszło mi do głowy że może być to bardziej kosztowne jak się płaci w $
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten toroid i tak jakością nie jest lepszy od tego R-Core więc jaki to ma sens i cel ?

LME poleca sam producent układu a jak na złość nikt do daców na Sabre ich nie daje a to dość tanie i powszechne układy.

PS: znów masz PMS ? Zachowujesz się jak gimnazjalistka podczas okresu, a już myślałem, że wyluzowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju,

Jak bedziesz pisał bzdury w tonie którego nie znoszę, to się będę denerwował. Jak się będziesz zachowywał jak człowiek, to wyluzuję.

 

Co do LME, to kilku tam sprzedawców proponuje je za dopłatą. Ale dopłata jest naprawdę solidna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidna ? Względem OPA627 dopłata ? Te układy u nas są po 10-15zł max, to oni coś kręcą z tymi OPA, aż dziwne, mi się wydaje, że twórcom Sabre też nie o parametry szło a samo granie scalaków a one są raczej basowe, NE5534 transparentne i o to chyba im chodziło.

Tam aplikacja jest z datasheeta więc te LME powinieneś obowiązkowo sprawdzić, bo mimo, że nie są wszędzie zachwalane to tutaj może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale nie znalazłem pary LME49720 w polszy na szybko.. tlko LME49710

 

Jak masz to kupie. Nie chce mi się poki co czekać na przesyłkę z chinlandii, szczególnie, że oni mają 'Made in Factory in China" Ja wole oryginala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LME49720 = LM4562, to są te same układy, a te drugie kupisz w cenie dwóch piw w PL, nawet spec jest taka sama, Możesz śmiało kupować, a jakbyś chciał już w zaparte to na allegro jest gościu IC_Parts i on powinien mieć wszystko co chcesz.

 

Ja już zostałem przy MUSES oraz tych Signeticsach w inne układy się nie chcę już bawić

 

Jak chcesz to Ci mogę do Welianga maila załatwić to się go popytasz co do czego w tym DACu i dlaczego tak a nie inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności