Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Audeze LCD-2 - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po wielu chwilach z moimi HE-5LE rozmyslam na wymiana sluchawek. Co do Hifimanow nie mam sie do czego przyczepic, jednakze szukam troche odmiennego i pelniejszego brzmienia. Post kieruje do osob ktore mialy przyjemnosc sluchania LCD-2. Chodzi mi o krotka charakterystyke brzmienia(szczegolnie basu oraz przestrzeni). Rowniez o porownanie ich do hifimanow i wyzszego modelu LCD-3. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lcd2 grają właśnie pelniejszym dźwiękiem, że tak powiem ogólnie rysują dźwięk grubsza kreska, są bardziej dociazone. Nie oddają tak szczegółowo góry jak he5le, gora w nich jest trochę na jedno kopyto, ale na dole mają większego kopa. Mnie przede wszystkim bardziej podobala się w lcd2 srednica, która czaruje, ma klimat, natomiast w he5le jest trochę wyprana z emocji, bardziej techniczna. Ogólnie he5le graja dla mnie w stronę b. dobrych dynamikow, za malo w nich klimatu orto, w lcd2 jest go znacznie wiecej, tego znanego z vintage'owych Yamah (np. YH1000) i innych starych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak LCD2 ale po odsłuchaniu LCD3 zdecydowałem się praktycznie od razu na sprzedaż moich HE-500. Trafiła mi się okazja sprowadzenia od wujka Sama kilkumiesięcznych Audeze w stanie idealnym za przyzwoite pieniądze i już do mnie płyną :) Tak jak poprzednik: góra gorsza, mniej krystaliczna ale dół w LCD3 zabija bez znieczulenia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znęcajcie się nade mną znęcajcie :S Wszystkie znaki zwiastują że LCD-2 to słuchawki dla mnie idealne, ale nie tak idealna już dla portfela. Recenzje, pomiary, rekomendacja jednego z moich ulubionych muzyków... Jak tak dalej pójdzie to jeszcze kupię te Audeze i będę musiał żyć o samym chlebie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotra do Ciebie i odsluchasz dluzej - napisz prosze:) Tak z ciekawosci, ile zaplaciles?(jezeli jestem zbyt wścibski to przepraszam)

 

1450$.

 

Wersja dla małżonki : "Kochanie, za pieniądze z tych HE-500 to sobie te przechodzone, trochę gorzej grające z hameryki kupię i jeszcze nam zostanie na perfumy dla Ciebie.."

 

Buahaha :D Lepsze takie kłamstewko niż manatki na wycieraczce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak pisze Mikołaj, oczywiście da rade zmodowac samemu. Maddogi maja lepsze pady (teraz sa wogole nowe jeszcze lepsze) i gruby, skórzany headstrap, ale to wszystko rowniez daje sie ogarnac. Co do zblizania sie do LCD-2 to niestety nie słuchałem ich łeb w łeb, ale moim zdaniem to jednak więcej im brakuje niż trochę. Nie jestem również pewien, czy maddogi to jest max co mozna z nich wycisnac, mnie troche wokale nie podpasowaly, gora i bas b. dobre.

 

Fatso to prawda, że hifimany są bardziej przejrzyste, ale w żadnym wypadku w audeze nie ma koca, brak przejrzystości, koc i zmulenie to oznaki niedostatecznego napedzenia.

 

Apropo, jak koledzy maja klopot finansowy z kupieniem LCD-2 to niech jeszcze mają na uwadze, że o2 ani zaden klon lehmana nie da im rady, nawet maddogi sie dusza w takiej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły głośnikowiec tak, z budzetowych rozwiązań stary, dobrej klasy tranzystor. Kiedyś dziurki słuchawkowe robiło się tak, że bralo się sygnał z końcówki i przypuszczało przez rezystor. Ewentualnie można śmiało podpinac do wyjsc głośnikowych.

 

Te sprzęty Fatso które wymieniłes nie wiem, nie słuchałem. Pisze o tym, co słyszę z klona przykładowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Ja mam te Mad Dog`i i napędzam je mocnym tranzystorowcem Q-Audio od Darka Kuleszy vel Darkula. Miałem klon BCLa i - tak jak zresztą pisał Szwagiero który je odsłuchiwał - nie jest to chyba dobre dopasowanie do orthodynamików. Szwagiero ma u siebie cały czas wysoki model amplitunera yamaha vintage z serii CR, ten jak pisał lepiej je sterował. Może ten mocny schiit lyr ?

Swoją drogą na pewno można samemu fajnie zmodyfikować T50RP - ale konstrukcja modyfikacji Mad Dog jest poparta jak mówią długimi odsłuchami i pomiarami, i to slychać. Grają równo o liniowo, ale idzie to w stronę bardziej grania vintage ortho jednak niż przejrzystego grania modnego obecnie. Nie słuchałem LCD-2 ale ponoć to ten typ grania.

Proszę zwróćcie uwagę na zmianę charakterystyki tych najnowszych padów Alpha w stosunku do standardowych... i macie zmianę charakteru brzmienia w stosunku do standardowych Mad Dog (które posiadam) w stronę podciągnięcia góry pasma i generalnie efektywności.

https://www.mrspeakers.com/index.php?route=product/category&path=61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson to ma problem z HE 500 już :)

 

Bushmaster ma wysoki Gain i jest głośny, mocy z opampa dużo nie wychodzi, niby klasa AB ale jednak.

 

Ludzie gonią orto z Sonica, a Sonic ma mniej na wylocie niż Lehmann,

 

Ciekawe jakby zrobił wzmak na słuchawki z LM1875T 20w na kanał daje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności