Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Audeze LCD-2 - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie pije do Twojego zrodla, bo nie wiem jak to wszystko razem gra. Pisze tylko o wlasnych doswiadczeniach na tym polu i zmianach w odbiorze dzwieku z Hifimanow. To co teraz slysze to kilka pieter nizej niz juz bylo. Teoretycznych mozliwosci Twojego odbioru jest kilka - brak synergii z torem (bardzo malo prawdopodobne), przyzwyczajenie/uwielnbienie do danego dzwieku(pewnie, normalka), za malo obcowania z hifimanami (mozliwe), nie Twoj typ grania (bardzo prawdopodobne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD-2 z Sonica kolegom muliły... W poniższej recenzji natomiast zagrały jaśniej od PS1000, ale jaja.

http://hifiphilosophy.com/?p=410&page=3

Panowie, wymieniajcie całe tory, w których tak, a nie inaczej wyszło, łącznie z okablowaniem, nawet zasilającym. Zamulić Sonica kiepską sieciówką da się, a YdY daje radę na przykład.

 

Żadne syfne OPA222P, czy AD8599, nawet dobre OPA1612 się nie nadaje, przewaliłem z 50 opków i tak naprawdę jest kilka wzorowych

 

Jak wyżej.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, jesli dobrze zrozumialem, to lcd zle graly(w sposob ktory mie sie nie podobal), dlatego ze mam zły kabel zasilajacy??? No to magia pelna gemba...

 

A do opow to zdradzcie tę wiedzę tajemną. Bo bez konkretow to zaczyna przypominac zabawę w wiem, ale nie powiem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz dokladnie kolego wiedziec? :P Pewnych rzeczy na forach sie juz nie mowi, bo pozniej te porady koncza jako oferta u "tjunerow". Najlepszym przykladem jest BCL.

 

PS- Kabel sieciowy tez gra, ale niestety albo stety nie u kazdego bedzie mozna ta magie uswiadczyc. Tak jak Majkel napisal, YdY jako sieciowka i jest lepiej niz dobrze.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabel od rozdzielni, a tablica bezpiecznikowa, raaany tyle rzeczy jeszcze do wymiany...

 

A co do opow, to informacja, jaki opamp jest wg kogos najlepszy do jakiego toru, to zadna oferta u turnerow czy wiedza tajemna. Ot zwykla informacja. A jesli ktos nie potrafi opisac zmian ani wplywu na dzwiek, tylko co post jest, ze to co akurat teraz gra i to co wlasnie wymyslil jest prze******ste, to jak wierzyc w kolejne tajne rewelacje.

 

W tym temacie niejako z muzu opisuje wlasne zmiany, ale najnormalniej tego nie lubie robic. Wole jak ktos opisze to za mnie, bo ja moge byc nieobiektywny.

 

Jednak subiektywnie, dla mnie, moj zestaw gra najlepiej na swiecie, i tak bedzie az nie uslysze czegos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabel od rozdzielni, a tablica bezpiecznikowa, raaany tyle rzeczy jeszcze do wymiany... A co do opow, to informacja, jaki opamp jest wg kogos najlepszy do jakiego toru, to zadna oferta u turnerow czy wiedza tajemna. Ot zwykla informacja. A jesli ktos nie potrafi opisac zmian ani wplywu na dzwiek, tylko co post jest, ze to co akurat teraz gra i to co wlasnie wymyslil jest prze******ste, to jak wierzyc w kolejne tajne rewelacje. W tym temacie niejako z muzu opisuje wlasne zmiany, ale najnormalniej tego nie lubie robic. Wole jak ktos opisze to za mnie, bo ja moge byc nieobiektywny. Jednak subiektywnie, dla mnie, moj zestaw gra najlepiej na swiecie, i tak bedzie az nie uslysze czegos lepszego.

Wiesz co to jest YdY? ;) zwykly drut do instalacji wewnetrznych, w scianie masz zapewne to samo.

 

W sprawie opampow- W swoim klonie Lehmanna mialem wiele polecanych- opa627, LME49990, AD797BR oraz dyskretny audio-gd moon, ale najlepiej zagral opa2228p. Dzwiek na nim jest po prostu najnormalniejszy. W moim SMSLu SD-793 tez siedzi opa2228 i nie mam parcia zeby go wymieniac. Zawsze mam porownanie do daca na CS4398 ktory w sygnale ma jedynie kondesatory sprzegajace sygnal.

 

Akurat wiekszosc nowych "odkryc" ktore zostaly ukazane na tym forum, sa pisane przez osoby ktore- maja male obycie w audio, nie wiedza tak naprawde jakiego dzwieku szukaja, ich caly tor jest raczej mierny.

 

BP to jest wzmacniacz ktory sam z siebie nigdy nie zagra, wiec albo sie z tym pogodzimy, albo nie. To samo jest z dobrymi DACami, ktore nie graja jak dostana slaby sygnal cyfrowy. Juz nawet nie chce wspominac, ze roznica pomiedzy moimi DACami jest marginalna wzgledem zmian jakie zostaly poczynione w konwerterze oraz jakie daje kabel coaxialny.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uzywam wlasnie opa2228 ewentualnie ne5533. Ale w poscie Mikolaja stoi jak byk ze to syfiasty opamp. Daci ktorych uzywam, tez nie są jakimś lowendem i entry levelem. Ot mnie po prostu sie nie zgralo to z wymaganiami. Ktorych nie zmieniam codziennie.

 

Nie napisalem rowniez ze bp to kupa. Ja nie mam w zwyczaju oceniac sprzetu w ten sposob ( no moze poza he300, ale to kupa wiec sie nie liczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kabel od rozdzielni, a tablica bezpiecznikowa, raaany tyle rzeczy jeszcze do wymiany...

Ależ skąd. Tam już jest YdY. :)

A co do opow, to informacja, jaki opamp jest wg kogos najlepszy do jakiego toru, to zadna oferta u turnerow czy wiedza tajemna. Ot zwykla informacja. A jesli ktos nie potrafi opisac zmian ani wplywu na dzwiek, tylko co post jest, ze to co akurat teraz gra i to co wlasnie wymyslil jest prze******ste, to jak wierzyc w kolejne tajne rewelacje.

Ot co. Dlatego wszyscy wiedzą od dawna co ja wkładam za op-ampa przy przeróbkach BCL, ale napór kolejnych rewelacji od TI czy AD jakoś nie zmienił w tym temacie nic przez ostatnie 3 lata. Widocznie najlepiej mi wychodzi aplikowanie OPA2228. :)

 

Jednak subiektywnie, dla mnie, moj zestaw gra najlepiej na swiecie, i tak bedzie az nie uslysze czegos lepszego.

Jest duża szansa, że nie usłyszysz, ponieważ to co dla Ciebie lepsze może być dla innego gorsze. W sumie od tego wyszedłem włączając się w ten wątek - gusta i znane lub posiadane okoliczności sprzętowe to czasem zagadnienia nie do przeskoczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPA2228P jakoś wielce wybitnego sound nie ma, nie daje rady na wysokich i jest ciemną kością, parowane NE5534AN Signeticsa z lat zamierzchłych pokazują jak to powinno grać, ale problem jest to kupić, a Texasy już grają zdecydowanie inaczej.

 

To są moim skromnym zdaniem najlepsze układy do BCL jakie można zapodać, kiedyś sprawdzę JRC Muses 01 oraz 02, całkiem nieźle gra AD712, OPA2228 to typowy przeciętniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

No właśnie, 5534 i 5532 Signetics lub Philips, dla wielu jedne z najlepszych w historii. Ja też miałem z nimi do czynienia i muszę powiedzieć że nie są słabe lecz wybitne. Oczywiście tutaj kłania się też odpowiednia aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku dni siedzi w Klonie NE5532P i mogę potwierdzić że to dużo lepsza kostka od OPA2228 czy OPA1612.

Prezentuje zupełnie inne granie. Potrzeba trochę czasu żeby się do niej przekonać, bo w pierwszej chwili nie zachwyca.

NE5532P nie jest jakąś nowością, był już stosowany i chwalony w Klonie.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie w klonie takie siedzą NE5534 Signetics w ceramicznej, ekranowanej obudowie, nawet wyprowadzenia są dużo lepsze niż w dzisiejszych opkach, są z 1990 roku, parowane, po prostu miazga i tyle :)

 

Najlepiej pracują na niskim gain. Texas czy JRC nie ma startu.

 

Ale ja mam ogólnie dziwnego klona na tle tych wszystkich co się tutaj przewijają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generic rulez. :) Niedługo się okaże, że wszystko miażdży TL072. Też przez to przechodziłem 6 lat temu. Poza tym to kwestia aplikacji. W takich optymalnych pod NE5532 nic nie zagra lepiej, a jak to gra to też wiem, bo i philipsowych słuchałem. To że OPA2228 nie zagrał to nie jego wina, tylko otoczenia. Na papierze to akurat mało co jest lepsze, szczególnie jak się popatrzy na wykres THD od częstotliwości. Pisanie, że nie daje rady na sopranach jest w tym kontekście co najmniej dziwne. Ja myślę, że po prostu bardziej odkrywa to, co dociera do jego wejść.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NE5532 jest skompensowany, OPA2228P nie jest, jak już to musisz porównywać do NE5534 x2, bo one mają kompensację opcjonalną, same z siebie grają zdecydowanie inaczej niż NE5532, jedyny podwójny bliski NE5534 to NE5533.

 

OPA2228P w klonie gra jak gra, ma ciemny charakter i niestety wysokie za wybitne nie są.

 

Dla wielu w branży i nie tylko NE5534 z dawnych lat to referencja, która do dziś jest ładowana do dobrego sprzętu, mnie to kompletnie nie dziwi. Bo drugiej tak transparentnej i wyważonej kostki nie znam.

 

Oczywiście to wszystko w odniesieniu do Signeticsa, Texas to nie ta liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmawiać o producentach w ogólności, to Texas lub Analog robią rzeczy, do których Signetics, JRC czy Philips nigdy się nie zbliżyły. Wystarczy wyjść poza obszar kości "dedykowanych" do audio. Słyszałeś może jak gra parka OPA228P z podkręconym prądem biasu na wejściach przez piny regulacji offsetu? Kiedyś mi się strasznie podobała taka kombinacja w DACu. Bardzo fizjologiczne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się jakiś czas temu w biasowanie różnych opków :) i nie zawsze to dawało wymierne rezultaty.

 

Signetics jako taki nie istnieje. JRC ? No sorry ale chyba nie powiesz mi, że MUSES 01 oraz 02 to jakiś generic.

 

Poza tym przy NE5534 gadamy o układzie który jest najpewniej w podobnym wieku do Ciebie lub może nawet starszy, a OPA2228 jest ponad 20 lat młodsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się jakiś czas temu w biasowanie różnych opków :) i nie zawsze to dawało wymierne rezultaty.

Wydaje mi się, że piszesz o wpuszczaniu w klasę A, a to nie o to chodzi. Ten bajer daje się zrobić tylko na pojedynczych kościach z pinami do ręcznej regulacji offsetu potencjometrem. Z MUSES nie miałem do czynienia, ale to jeszcze nie jest prawdziwy hardcore cenowy. Polecam wygooglać po ile chodzą OP27E od Texasa. :) Tak na marginesie, OP27 to jedyna znana mi kość, która gra wyraźnie lepiej w klasie A zamiast gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności