Skocz do zawartości

IBasso DX50


Rekomendowane odpowiedzi

@up, ja też, pytanie o ile.

 

 

 

heard the dx50 today for a little while.
initial impression vs X3:

wider soundstage
instrument separation better
imaging and clarity better

x3 have a slightly more musical mids due to the fact that the vocal is more upfront
x3 have more bass impact
x3 have a more stable firmware currently

both are good for its price but i would say the dx50 is 1-2 level above the x3

 

 

 

Sound signature:
Sparkling but smooth highs
Tight and impactful bass
Very good separation
Wide soundstage
Good volume control

Compared to Fiio X3, the DX50 has:
Better presentation of highs n soundstage.
Better details retrieval.
Slightly laid back (similar to dx100)
X3 lack depth n width, separation is not as good as dx50.
Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Baele za tłumaczenie. Widzę,że choć posiadasz AK120 (czyli w terminologii wojsk pancernych Panzerkampfwagen VI Tiger) to skusiłeś się na DX50 (dla mnie na razie to General Sherman, moze jak go słuchnę, okaże się,że to General Pershing).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy już czekają na przesyłkę z ibasso. ;o) Mam do was prośbę; sprawdźcie proszę, którą wersję oprogramowania zainstalowano w 4 partii. Z góry dziękuję.

Znając życie, to 1,16, ale w piątek mogę Ci napisać dokładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że niektórzy już czekają na przesyłkę z ibasso. ;o) Mam do was prośbę; sprawdźcie proszę, którą wersję oprogramowania zainstalowano w 4 partii. Z góry dziękuję.

Znając życie, to 1,16, ale w piątek mogę Ci napisać dokładnie ;)

 

 

No, w piątek to może sam się już dowiem. ;o) Gdyby jednak nie, to proszę o zajawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie armatury zgrzewają ;-) , bardziej mnie interesuje słuchanie w hotelowym zaciszu z pełnowymiarowymi słuchawkami :-)

Ciekawy masz model odsłuchu :) Jakoś średnio wyobrażam sobie moje podróże z pełnowymiarowymi słuchawkami ale jak widać każdy ma inne doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajna recenzja. Tylko wciąż nie mogę się doczekać opisu działania DX`a z zewnętrznym wzmacniaczem (via line out). A bardzo bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim hype, 'twardziele" poczekają z kilka miesiecy i będą w komisie fajne używki po 500 zł. Tak było z K550, HP-100, iPodami. I nie piszę tego złośliwie.

 

Sam się zastanawiam nad tym, ale mam już 3 playery. Jeszcze czwarty ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up
Na to po cichu liczę. Dlatego nie wpisałem się jeszcze na listę preorderową. Chociaż może cena 500 zł to nieco za mało, ale za te 650-700 zł myślę, że będą szły po Nowym Roku :) miałbym piękny secik na długi czas: Video (z czasem iMod) z ampem + DX50 + jakaś Sansa do biegania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"iBasso DX50 to sprzęt o umiarkowanej równowadze tonalnej w całym odtwarzanym paśmie. Jego brzmienie jest nieco zorientowane na tony niskie, wysokie są odrobinę cofnięte, choć nie brakuje osób, którym ten sprzęt gra w V-kę. Jak to się dzieje, nie mam pojęcia. Barwa cacka iBasso jest naturalna, skierowana dosłownie odrobinę w ciepłą stronę. Oznacza to, że jego brzmienie nie jest ani przesadnie sterylne, lub idąc jeszcze dalej kliniczne, ani miśkowate, za bardzo zaokrąglone, ocieplone. " [za pclab] - boiję się tego 'zorientowania na tony niskie" i reszty. Ale Momentum też miały podobne opisy a jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, przesadzasz. Lekkie ocieplenie nie jest złe ;) wolę to niż granie wyraźną V-ką, ale na dokładniejsze opisy z ukochanymi przeze mnie Etami to muszę poczekać aż Miłosz przesłucha.
Ciekawe co będzie z dalszym grzebaniem w sofcie DX50, bo podstawa androidowa to pole do popisu dla domorosłych programistów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim hype, 'twardziele" poczekają z kilka miesiecy i będą w komisie fajne używki po 500 zł. Tak było z K550, HP-100, iPodami. I nie piszę tego złośliwie.

 

Sam się zastanawiam nad tym, ale mam już 3 playery. Jeszcze czwarty ???

 

Nie chcę "nakręcać" tematu (zresztą do mnie egzemplarz już leci, więc jestem już "na luziku"), ale po pierwsze primo: cena komisowa DX`a jest jeszcze warunkowa (mam na myśli, że długo możesz nie ujrzeć w komisie DX`a za 500 zł) , po drugie primo: cena nówki w sklepie nie jest wcale wygórowana, a po trzecie primo: nie ma ryzyka "przeinwestowania" w zakup DX`a już dziś, bez konieczności odczekiwania okresu kwarantanny.

 

Zresztą w porównaniu do hypu jaki występuje przy okazji nowych produktów apple`a, tutaj w zasadzie mamy do czynienia z zakupami skrajnie przemyślanymi. ;o) Nieprawdaż?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, to trzykrotne primo w Twojej wypowiedzi to ironiczne? ;)

 

To takie odniesienie do tekstu z filmu "Poranek Kojota". O tak to leciało:

 

 

Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego jak banda indywidualistów. Dlatego wyjaśnię wam zasady, które musicie przestrzegać w tym domu. Po pierwsze – primo – przyszliście tu do pracy, a nie na papierocha, pogaduchy i strojenie głupich min. Po drugie – primo – w tych kartonach są fajerwerki warte 30 tysięcy dolarów USA. A w tym domu fajerwerki odpalam tylko ja! Po trzecie – primo ultimo – nikt nie otwiera tych drzwi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, to trzykrotne primo w Twojej wypowiedzi to ironiczne? ;)

 

 

 

Tiaa...pamiętasz majstra ze skeczu Kabaretu Dudek? ;o) Taki genialny staroć, który wszedł do języka potocznego.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - a ja myślałem, że to z kultowej komedii z młodym Stuhrem ;)
No nic... Po Nowym Roku liczę na jakieś używki DX50 od ludzi, którym dotyk będzie przeszkadzał, rozmiar DAPa będzie nieporęczny lub kupią sobie iPhone'a i odechce im się noszenia dwóch klocków w kieszeniach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@westberg - inwestycja 900 zł , kiedy masz już 3 playery, jest trochę...niebezpieczna bez odsłuchu. AK100 znałem zanim kupiłem. Jak się uda posłuchać DX50 to kto wie. Ale trzeba by coś wtedy na Allegro puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@westberg - inwestycja 900 zł , kiedy masz już 3 playery, jest trochę...niebezpieczna bez odsłuchu. AK100 znałem zanim kupiłem. Jak się uda posłuchać DX50 to kto wie. Ale trzeba by coś wtedy na Allegro puścić.

 

No cóż, bynajmniej nie kwestionuję racjonalnego podejścia do zakupów, bo to się chwali.

 

Z drugiej jednak strony, tak jakoś wychodzi, że trudno znaleźć negatywną recenzję DX`a, więc ryzyko zakupu się trochę ogranicza.

Ok :) Tak się tylko zastanawiałem, bo nie wszyscy używają tego świadomie.

 

Poważnie? ;oDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, nie strasz ludzi, bo niektórzy czekają tylko na Twoją opinię by dopisać się do wojtkowej listy kupujących w preorderze ;)
Ale napięcie w sumie budujesz tym postem w sumie :D ja tam czekam cierpliwie na wrażenia (zwłaszcza z Etami).

@Arkusz

 

W sumie to buduje w sumie :>

Celowo tak napisałem, skoro trzymamy się konwencji komediowej składni :D

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności