Skocz do zawartości

Test wzmacniacza słuchawkowego Schiit Lyr


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jestem użytkownikiem zestawu SCHIIT LYR + SCHIIT BIFROST ,Bifrost ma najnowszą płytkę analogową,zdziwiony jestem kiedy czytam o dobrej współpracy LYRA z HD 600 :blink: ,LYR nie ma masy w dźwięku ,HD 600 również jej nie posiada ,aby to zestawienie zagrało potrzebne jest źródło bardzo wysokiej klasy ,BIFROST z nową płytką nie jest w stanie dać odpowiedniej masy do dźwięku przy współpracy z LYREM + HD 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 z testowanych przeze mnie zestawów brzmiały zdecydowanie najbardziej masywnie na Lyrze właśnie. Potężny dół w metalu, świetna współpraca z elektroniką, a wszystko w ciepłym/analogowym sosie. To mogły być lampy, ale dostałem info, że to są standardowe. Fatso chyba testował po mnie.

 

Jeśli to nie lampy, to jestem w stanie zgodzić się, że ODAC jest źródłem bardzo wysokiej klasy - szczególnie po moich ostatnich porównaniach :D

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na Head Fi, ku mojemu zaskoczeniu, to Bifrost jest delikatnie bardziej przestrzenny niż ODAC, ale niektórzy piszą, że trudno je w ogóle rozróżnić. Więc może to lampy. Próbowałem wypożyczyć do testów Bifrosta, ale niestety trudno o próbki, więc porównania nie mam, a bardzo chętnie bym je zrobił.

 

ODAC kosztuje 500 zł, dostępny jest na JDSLabs lub Head'n'hifi :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam różne lampy i 6n23p mają najwięcej mięsa i dynamiki ,mam dobre kable IC zresztą mam kilka par różnych kabli ,mam odpowiednią podstawę antywibracyjną ,jeżeli słyszycie odpowiednio masywny i sugestywny dźwięk to najwyraźniej mamy inne zrozumienie dobrej jakości brzmienia.

HD 600 + Musical Fidelity X-CANS tworzyły dźwięk jak na żywo,miałem wrażenie że jestem razem z muzykami,w połączeniu z LYREM słyszę wyższą kulturę grania,większą rozdzielczość i obojętność emocjonalną,obraz nie jest już trójwymiarowy i namacalny.

Mam nadzieję żę takie HE-500 dadzą to czego szukam,albo szukam innego DACA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba robicie sobie trochę jaja ,trudno.

Trochę tak

 

Jak ktoś pisze, że mu podstawka pod wzmacniacz zapewnia równe brzmienie, a zapomina o skompensowaniu wysokości nad poziomem morza czy koszach ciśnieniowych do kompensacji barometrycznej ciśnienia atmosferycznego.

 

Wydaje mi się, że możesz mieć niewłaściwy przepływ prądu w gniazdu, znacząco odchudzający brzmienie LYR'a. Spróbowałbym zabiegów ze smalcem - wiadomo, że po odpowiednim tłuszczu się tyje.

 

 

Sorki, ale naprawdę nie mogłem się powstrzymać. My tutaj raczej piętnujemy VooDoo niż przyklaskujemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650 z Lyr grały bardzo dobrze, chociaż wydaje mi się że z Bravo V2 zagrałyby tłuściej i bardziej w otwarty sposób (mimo, że Lyr jest bliżej referencji).

 

No i właśnie, nie ma sensu uciekać w abstrakcje. Bo często metodologia jest skrajnie różna, a i czasami błędna, nikt nie jest od tego wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, HE-500 to imho naturalne rozwinięcie tematu HD650 - Mają wszystkiego więcej i są po prostu lepszymi słuchawkami.

 

Bas w nich jest naprawdę dobry, niskie mocno wyeksponowane, co może sprawiać czasami wrażenie mulenia. Ale polecam wygrzać i spróbować wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...HD 600 + Musical Fidelity X-CANS tworzyły dźwięk jak na żywo,miałem wrażenie że jestem razem z muzykami...

którego X-CANS słuchałeś? Ja wieki temu miałem pożyczonego v2 i też uważam, że z HD600 grał bardzo realistycznie, aczkolwiek to co zrobił z Goldringami DR100 w porównaniu z tranzystorem to dopiero była różnica (na plus oczywiście). Co do samej charakterystyki, to miał mniej dołu niż tranzystor P113, ale jak ktoś lubi bardziej zwiewne brzmienie to w sam raz dla niego.

Co do Lyra to nie podeszła mi jego góra pasma - sprawdzałem na różnych słuchawkach, więc ewidentnie była to jego "zasługa".

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD650 mają zupełnie inne wymagania co do brzmienia całego toru i wzmacniacza niż HD600. Tych pierwszych można spokojnie słuchać z wyjścia słuchawkowego karty dźwiękowej na PCI, natomiast tych drugich to najlepiej z SETa na 2A3 lub czegoś o analogicznej kulturze brzmienia. Natomiast HE-500 nie można sobie już tak lekko potraktować jak HD650 nie tylko z powodu trudniejszego napędzania, ale też z racji bardziej rzetelnego wyłuskiwania muzycznych niuansów z sygnału elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
HD650 mają zupełnie inne wymagania co do brzmienia całego toru i wzmacniacza niż HD600. Tych pierwszych można spokojnie słuchać z wyjścia słuchawkowego karty dźwiękowej na PCI, natomiast tych drugich to najlepiej z SETa na 2A3 lub czegoś o analogicznej kulturze brzmienia. Natomiast HE-500 nie można sobie już tak lekko potraktować jak HD650 nie tylko z powodu trudniejszego napędzania, ale też z racji bardziej rzetelnego wyłuskiwania muzycznych niuansów z sygnału elektrycznego.

Przesiadłem się z HD650 na he-500 i potwierdzam to, że he-500 są dość wymagające, pomimo tego, że producent reklamuje je jako stosunkowo łatwe do wysterowania i napędzenia. Zarówno lyr jak i Sonic Pearl radzą sobie z nimi przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności