Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

Co mi przychodzi do głowy, to, że przy tym głośnym sygnale cewka mogła "wyskoczyć" z magnesu i nie wróciła poprawnie na miejsce, w sensie jest lekko przekrzywiona. HD600 bardzo łatwo rozebrać, łącznie z wyjęciem przetwornika, który siedzi na zatrzaski, jakbyś wymontował i przyjrzał się czy czasem nie jest trochę pod kątem. Jakby był, to pewnie wystarczy go delikatnie czymś niemagnetycznym naprostować np patyczkiem higienicznym.

Wyskoczyć przy mocy 10-20mW? W specyfikacji mogą przyjąć 200mW mocy na stałe.

Żeby nie być gołosłownym: https://diyaudioheaven.files.wordpress.com/2013/03/headphone-power-table-2.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych słuchawek głośno na wzmacniaczu kolumnowym yamahy z odkręconym na maxa pokrętłem basu i nic nie wypadło. Membrana fajnie się ruszała gdzie przy normalnym wzmacniaczu słuchawkiwym drga delikatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pioj napisał(a):

Wyskoczyć przy mocy 10-20mW?

Jak przy okazji jeszcze słuchacz "podskoczył", to się mogło nałożyć.

Imo rozebrać i sprawdzić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to druga sprawa że podobno to nie to samo , Hd -650 to były moje pierwsze poważne słuchawki poszedłem dalej ale sentyment mam straszny i już kilka lat czaję się żeby je sobie odkupić więc wersja drop i tak chyba odpada

Latają po olx ale w różnym stanie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są te same słuchawki
 

Nawet Sennheiser twierdzi, że to są te same słuchawki. Miałem jedne i drugie w tym samym czasie. Grają identycznie.

Wiem tylko nic jeszcze nie kupowałem z dropa i nie wiem ile procent doliczyć do ceny z wysyłką

Cło na elektronikę z USA wynosi 0%, więc musisz doliczyć 23% VATu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Aero79 napisał(a):

Temu nawet sam Drop zaprzecza…

To poproszę o cytat z ich strony albo przedstawiciela że to te same słuchawki. 
Pomiary z Rtings mówią inaczej, no chyba ze Senn ma powtarzalność na tak niskim poziomie.

 https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/sennheiser-hd-650-vs-sennheiser-hd-6xx/245/18987?usage=19&threshold=0.10

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spora dyskusja na forum Dropa, właśnie na ten temat. Wypowiada się tam w wielu miejscach przedstawiciel Sennheisera. Potwierdza, że to są dokładnie te same słuchawki, poza obudową, do wykonania której użyto odlewów sprzed liftingu serii 600. Mówi też, o pomiarach RTINGs i dlaczego są w nich różnice. W skrócie, takie różnice mogą wynikać z tak drobnych rzeczy jak zużycie padów czy delikatnie inne umiejscowienie słuchawek na racku. Można by je otrzymać badając w kółko ten sam egzemplarz słuchawek.

Na Head-Fi również był poruszany ten temat w oficjalnym wątku, przy okazji premiery 6XX.

Podsumowując, 6XX to 650 w starej obudowie i innym malowaniu. Ja też nie znalazłem różnic testując te dwa modele na tych samych padach i z tym samym przewodem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje prawo. Poddałem tylko pod rozwagę propozycję w odpowiedzi na Twój wpis.

Oczywiście dzięki ale chcę je nabyć do szuflady i dożywocie więc wolę taką opcję najprawdopodobniej kupię używki
Ja będę niedługo wystawiał swoje hd650 w idealnym stanie i chyba jeszcze na gwarancji. Zostawiam stacjonarnie hd800 a mobilnie mam momentum 4 więc hd650 już na wyjazdy nie biorę.

Daj znać jak będziesz sprzedawał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Aero79 napisał(a):

Jest spora dyskusja na forum Dropa, właśnie na ten temat. Wypowiada się tam w wielu miejscach przedstawiciel Sennheisera.

Czyli mam sobie poszukać...ok ;)

Na ten moment bo bardziej mnie przekonują pomiary niż rzekome twierdzenia kogoś na jakimś forum/stronie. A może drop albo Senn udostępnili pomiary pokazujące że to 1/1?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności