Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Coven napisał(a):

Pozwolę sobie wtrącić się w dyskusję o nowym modelu z czymś zupełnie innym.

W marcu zeszłego roku pisałem w tym wątku o wrażeniach po założeniu świeżych, nowych padów do HD58X. Generalnie cud, miód i orzeszki. Czego byłem ciekaw, to ile wytrzymają w takim stanie zwłaszcza, że był to nowy typ padów (inny profil, inne wypełnienie). Przymierzyłem dzisiaj stare pady z tymi aktualnymi i różnica jest już minimalna (gdzie wtedy była kolosalna).

 

Nie wiem czy stare leżakując sobie przez ten prawie rok trochę "napęczniały", czy jednak nowe się tak zużyły (dla przypomnienia Sennheiser deklarował dłuższą żywotność w tych nowszych padach). Liczyłem jednak na trochę więcej...

 

 

Ciekawe, pytanie czy tak samo łatwo się uginają po założeniu? Te nowsze były wypełnione twardszą pianką, więc może z czasem się ugniotły, ale po założeniu i tak mniej ulegają naciskowi niż te stare :) 

 

Posłuchaj sobie i sprawdź czy dźwiękowo coś się zmienia między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suszec

Wyraziłem się nieprecyzyjnie - pady porównywałem nie tylko wizualnie, lecz także dźwiękowo i właśnie w dźwięku różnica jest już minimalna, gdzie rok temu od razu było słychać, że jest jaśniej, przestrzenniej, mniej "kluchowato".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt: "Różnica akustyczna między HD 660S i HD 660S2 została osiągnięta głównie przez znaczące zmiany w przetworniku, który ma wyraźnie inną membranę, cewkę drgającą i obudowę magnetyczną, które są głównymi elementami silnika. Omówiłem już membranę, cewka drgająca jest również nowa i ma impedancję bliższą 350 omomów, a obudowa magnesu musiała zostać zmieniona, aby dostosować się do większego skoku. Więc jeśli twoja definicja "sterownika" to różne elementy istotne akustycznie, to jest to nowy sterownik. Z punktu widzenia produkcji jest znacznie trudniejszy w budowie i kosztuje nas do 3 razy więcej niż oryginalny SYS40. Dla mnie te różnice sprawiają, że jest to nowy przetwornik."

Gość na forum head-fi , od sennheisera wyjaśnił różnicę w przetwornikach zastosowanych w hd 660s , a hd 660s2, bo ludzie pisali , że zewnętrznie to jest ten sam przetwornik, który stosował sennheiser w hd 700, a tu jednak okazuje się, że to zupełnie inny driver i może to tłumaczyć cenę tych nowych s2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, KECCAJ napisał(a):

cyt: "Różnica akustyczna między HD 660S i HD 660S2 została osiągnięta głównie przez znaczące zmiany w przetworniku, który ma wyraźnie inną membranę, cewkę drgającą i obudowę magnetyczną, które są głównymi elementami silnika. Omówiłem już membranę, cewka drgająca jest również nowa i ma impedancję bliższą 350 omomów, a obudowa magnesu musiała zostać zmieniona, aby dostosować się do większego skoku. Więc jeśli twoja definicja "sterownika" to różne elementy istotne akustycznie, to jest to nowy sterownik. Z punktu widzenia produkcji jest znacznie trudniejszy w budowie i kosztuje nas do 3 razy więcej niż oryginalny SYS40. Dla mnie te różnice sprawiają, że jest to nowy przetwornik."

Gość na forum head-fi , od sennheisera wyjaśnił różnicę w przetwornikach zastosowanych w hd 660s , a hd 660s2, bo ludzie pisali , że zewnętrznie to jest ten sam przetwornik, który stosował sennheiser w hd 700, a tu jednak okazuje się, że to zupełnie inny driver i może to tłumaczyć cenę tych nowych s2.

W HD660S też był inny przetwornik niż w HD700 tylko ktoś „na oko” kiedyś ocenił, że to to samo i tak się utarło, ale w rzeczywistości to inny driver ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Suszec napisał(a):

W HD660S też był inny przetwornik niż w HD700 tylko ktoś „na oko” kiedyś ocenił, że to to samo i tak się utarło, ale w rzeczywistości to inny driver ;) 

To dobrze bo HD700 są okropne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marekhall napisał(a):

A znacie HD25? Jak dla mnie mają najlepszy stosunek funu do ceny, ze wszystkich Senków, które dotąd poznałem.

Ciekawy model, ale nie miałem okazji posłuchać. Cenowo podobnie do HD560S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Ciekawy model, ale nie miałem okazji posłuchać. Cenowo podobnie do HD560S

Hmm, 560S nie znam, ale 25 zaskakuja bardzo dobrym balansem tonalnym. Poza tym ze wzgledu na wysoka, wynoszaca 120 dB skutecznosc graja dosc glosno, zaztem zobaczycie je na glowach wielu DJ. Zewnetrznie niepozorne, ale warte uwagi ze wzgledu na swoje brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KECCAJ napisał(a):

cyt: "Różnica akustyczna między HD 660S i HD 660S2 została osiągnięta głównie przez znaczące zmiany w przetworniku, który ma wyraźnie inną membranę, cewkę drgającą i obudowę magnetyczną, które są głównymi elementami silnika. Omówiłem już membranę, cewka drgająca jest również nowa i ma impedancję bliższą 350 omomów, a obudowa magnesu musiała zostać zmieniona, aby dostosować się do większego skoku. Więc jeśli twoja definicja "sterownika" to różne elementy istotne akustycznie, to jest to nowy sterownik. Z punktu widzenia produkcji jest znacznie trudniejszy w budowie i kosztuje nas do 3 razy więcej niż oryginalny SYS40. Dla mnie te różnice sprawiają, że jest to nowy przetwornik."

Gość na forum head-fi , od sennheisera wyjaśnił różnicę w przetwornikach zastosowanych w hd 660s , a hd 660s2, bo ludzie pisali , że zewnętrznie to jest ten sam przetwornik, który stosował sennheiser w hd 700, a tu jednak okazuje się, że to zupełnie inny driver i może to tłumaczyć cenę tych nowych s2.

gość od sennheisera dalej wyjaśniana pytanie: cyt:" Czym różni się oryginalny sterownik HD 660 S od sterownika HD 700? Po prostu prosząc o pomoc w dalszym eliminowaniu nieporozumień, które ludzie mogą mieć na temat HD 700, HD 660 S i HD 660 S2 "

cyt: "Szybka odpowiedź brzmi: sterownik w HD 660S i HD 700 jest taki sam.

Długa odpowiedź: starszy KDH 580 opracowany dla HD 580 i nadal spotykany w HD 600 i HD 650 jest do dziś głównie ręcznie montowany, co nie jest idealne do niektórych precyzyjnych procesów, mimo że jest niezwykle spójny z tym, czym jest. Został zoptymalizowany pod kątem minimalnych drgań częściowych, co zaowocowało niezwykle płynną i przejrzystą reakcją, która jest dla mnie nadal praktycznie optymalna.
Platforma SYS38 została stworzona na początku 2000 roku, aby przenieść niektóre właściwości KDH 580 w bardziej przystępną cenowo przestrzeń. Ma tę samą podstawową geometrię pod względem średnicy membrany i cewki, ale jest w pełni zautomatyzowany, stosunkowo cienki, dzięki czemu można go zaimplementować w różnych słuchawkach i ma bardzo zmienną wydajność w zależności od użytej cewki lub membrany. Od tego czasu był używany w wielu słuchawkach z serii 500, w niektórych słuchawkach PRO, takich jak HD 280 PRO, oraz w naszych najbardziej wydajnych modelach Bluetooth, takich jak Momentum 3, a ostatnio Momentum 4. Jego wersja o najwyższej wydajności znajduje się w HD 560S, z nową membraną z mieszanki polimerów i bardzo lekką aluminiową cewką drgającą. Przetwornik ten jest również zaimplementowany bez zmian w NDH 30. Jednak Neumann jest niezwykle surowy w zakresie tolerancji dla tego modelu w taki sposób, że jest na granicy tego, co jest możliwe w produkcji seryjnej słuchawek, co może przyczynić się do pozytywnych cech, takich jak scena dźwiękowa.


Wracając do twojego pytania, platforma SYS40 została pierwotnie zaprojektowana jako automatyczny sterownik montażowy o najwyższej wydajności, aby ostatecznie przewyższyć stary KDH 580. Podczas gdy nasze przetworniki są ogólnie zaprojektowane tak, aby brzmiały dobrze "po wyjęciu z pudełka" i w wielu różnych systemach akustycznych, SYS40 został pierwotnie opracowany dla obudowy HD 650. Dzieje się tak, ponieważ wiemy, że jest to dość optymalne wspomaganie naturalnego odsłuchu. Zalety w porównaniu z naszymi poprzednimi platformami to silniejszy magnes, wentylowane jarzmo magnetyczne, które zmniejsza turbulencje powietrza podczas wtargnięcia do magnesu, bardzo spójna koncepcja tłumienia i wreszcie nietłumiony otwór magnetyczny. Otwór magnetyczny w KDH 580 jest mocno wytłumiony i wyciągnięty (wewnętrznie nazywamy go Rüssel, czyli trąbą słonia), więc działa jak tuba basowa i lekko podnosi amplitudę w zamian za mniejsze "uderzenie". Tak więc nowy przetwornik przejmie blask KDH 580, ale poprawi wpływ basów i ogólnie zmniejszy zniekształcenia. Kiedy SYS40 został ukończony, powstał plan, że wdrożenie powinno nastąpić w czymś, co wizualnie łączy serie HD 800 i HD 600, w projekcie, który stanie się HD 700. Podczas gdy projekt miał pewne zalety, takie jak fantastyczny komfort, ogólnie nie był idealny akustycznie i wszyscy znamy koniec tej historii. rozwój HD 660S polegał w zasadzie na umieszczeniu przetwornika w słuchawkach, dla których został stworzony.
Nie znam wszystkich pomysłów stojących za początkowymi parametrami, ale mieli pewne wymagania, takie jak niższa impedancja dla lepszych właściwości jezdnych na różnych urządzeniach. Dzięki HD 660S2 zoptymalizowaliśmy wszystkie parametry pod kątem tego, co uważamy za idealne odtwarzanie muzyki, tj. Znacznie lepsze odzyskiwanie szczegółów i bardziej efektowny bas."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Czytając taki wpis po raz kolejny nabieram szacunku do 'klasycznych' producentów słuchawek, którzy zjedli zęby na R&D i potrafili zaprojektować i wykonać świetnie brzmiące sprzęty. Po drugiej stronie skali są  tzw. lepiarze, na czele z firmą z Brooklynu, którzy biorą przetworniki po 5$, oklejają  je drewnem i koszą 1000$ za sztukę.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekhall napisał(a):

Dzięki! Czytając taki wpis po raz kolejny nabieram szacunku do 'klasycznych' producentów słuchawek, którzy zjedli zęby na R&D i potrafili zaprojektować i wykonać świetnie brzmiące sprzęty. Po drugiej stronie skali są  tzw. lepiarze, na czele z firmą z Brooklynu, którzy biorą przetworniki po 5$, oklejają  je drewnem i koszą 1000$ za sztukę.  

Ale efekt końcowy w przypadku niektórych grado wychodzi równie dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bakus1233 napisał(a):

Ale efekt końcowy w przypadku niektórych grado wychodzi równie dobry. 

Hmm, nie wiem czy równie dobry. ale przyznam, że jest coś atrakcyjnego w ich brzmieniu.

46 minut temu, marek_m napisał(a):

 

Nie ważne od kogo. Ważne, że po 23 PLN 🤣

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marek_m napisał(a):

Dziwna cisza 🤔

Czyżby nikt z forumowej braci jeszcze ich nie kupił 😲

czekają aż stanieją, haha

za 5 lat będą po 1,7kz jak obecnie 660s, które startowały w 2019r o ile dobrze pamiętam też z pułapu 2,5kz.

Dla zachodniego fana  wydatek 600 dolców, to jak dla Nas 600 zł, to nie dziwota, że dla Nich ta nowa zabawka, to żaden wydatek....niestety dla nas to już droga zabawa...i pewnie dlatego u Nas taka cisza w eterze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności