Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, d_nac napisał(a):

Byłaby piękna historia, gdyby numer nie kłamał i pozycjonowali je też poniżej serii 5xx :)

 

Ale zobacz jak wyglądają, jak grają (i jak są wycenione) HD400 Pro:
Test recenzja Sennheiser HD 400 Pro | kropka.audio

 

Godzinę temu, d_nac napisał(a):

Mi się marzą HD600, które by bez problemu zagrały z wszystkiego, ale tego chyba nie doczekam.

A ja czuje, że w przyszłym roku będą miały swojego następcę. Jednak Sennheiser musi mieć jakąś mocną odpowiedź na coraz tańsze i coraz lepsze planary, a HD600 swoje lata już mają. 

Edytowane przez Marek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena HD 400 Pro to jest gruby żart. Zastanawiam się tylko jak to jest z tym rozdziałem między profesjonalne i konsumenckie. Zakładam, że HD 560s to produkt z linii konsumenckiej, a przecież HD 400 to to samo, tylko z linii pro. Chyba, że nazewnictwo, marketing swoje, a jednak obie ta sama firma produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek_N napisał(a):

Seria konsumencka słuchawek należy od 2021 roku do Sonova. Dawny Sennheiser robi serie pro (np. te słuchawki).

 

Sonova przejmuje dział produktów konsumenckich Sennheisera - sennheiser.pl | Oficjalny sklep Sennheiser

Czy to oznacza, że Sennheiser konsumencki to już nie Sennheiser ? Tj. Zakładam że jak przejęli stare modele i technologie to nadal to Sennheiser, ale jak wypuszczają nowe to będzie to już ich produkt z brandingiem S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek_N napisał(a):

Seria konsumencka słuchawek należy od 2021 roku do Sonova. Dawny Sennheiser robi serie pro (np. te słuchawki).

 

Sonova przejmuje dział produktów konsumenckich Sennheisera - sennheiser.pl | Oficjalny sklep Sennheiser

O tym wszystkim wiem, dlatego w obliczu tego rozdziału ciekawi mnie przypadek HD 560s. 400 Pro jest sprzedawane przez "starego" Sennheisera jako sprzęt pro, za to 560s przez tego konsumenckiego Sonovy/Audeosa. Oba modele są takie same poza kablem, więc wygląda jakby jakaś zacieśniona współpraca między firmami nadal funkcjonowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, d_nac napisał(a):

O tym wszystkim wiem, dlatego w obliczu tego rozdziału ciekawi mnie przypadek HD 560s. 400 Pro jest sprzedawane przez "starego" Sennheisera jako sprzęt pro, za to 560s przez tego konsumenckiego Sonovy/Audeosa. Oba modele są takie same poza kablem, więc wygląda jakby jakaś zacieśniona współpraca między firmami nadal funkcjonowała. 


Tak patrzę, że zarówno podział biznesu, jak i wejścia hd560 i 400 pro były w 2021 roku. Czyli można przypuszczać, że podzielili się modelami/prototypami w ramach umowy. A współpracę potencjalnie też jakąś mogą mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze wrażenia z odsłuchów.

 

Myślę że warto jednak dokonać porównania również z HD560s, bo zakładam że 490Pro cenowo finalnie osiądą pomiędzy 560 a 600/650. Tu (1000-1200 zł) jest spora luka zarówno w ofercie Senka jak i innych producentów.

 

W dniu 27.01.2024 o 13:16, s1ayto napisał(a):

pojawiały się informacje, że są łatwe do napędzenia, albo mi się wydaje :) No z tym to nie jestem przekonany. SMSL SP400 - low gain 70-80, to są okolice hifiman he-1000, ok 60-65 dla 660s2, 40-50 shure 1840, senki 560s, Aune AR5000 <40.

Stwierdzenie "trudne do napędzenia" wg mnie odnosi się do modeli, w których niskie rejestry (bas) potrzebują stosunkowo dużo mocy do grania z prawidłową głośnością.

 

To chyba nie jest tożsame z ogólną głośnością, która jest określana parametrem czułości [dB] wyznaczanym przy 1 kHz

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie źle zrozumiałem techniczny kontekst. Co do ceny to byłoby to moim zdaniem dziwne. W takiej cenie to 400 pro chodzą. I chyba 560s to niewiele osób by kupiło przy takiej różnicy :⁠-⁠) Gdybym ich słuchał, nie znając ceny, i ktoś stwierdził, że kosztują 2,5k albo 3k to chyba bym się nie zdziwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hd 400 pro - 999 zł, 560s - 645 zł, a to technicznie te same słuchawki. Może w przypadku 490 pro i ich konsumenckiego odpowiednika będzie podobna relacja cenowa :)

 

13 minut temu, s1ayto napisał(a):

Gdybym ich słuchał, nie znając ceny, i ktoś stwierdził, że kosztują 2,5k albo 3k to chyba bym się nie zdziwił.

 

Mimo wszystko nazwa kategoryzuje je, poniżej serii 600.

Może zastrzyk finansowy od Sonovy, pozwolił Sennhaiser'owi stworzyć lub znacznie udoskonalić przetworniki i 400 pro to otwarcie nowego rozdziału firmy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zainteresowało, że dołączają program do wirtualizacji. 

 

Ciekawe czy się może sprawdzić w zwyczajnym słuchaniu muzyki. 

 

Jest symulacja, kompemsacja i drobne możliwości regulacji. 

 

Teoretycznie to może dawać dźwięk bardziej kolumnowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Czy ie200 oferują sq na poziomie hd600 czy to jednak jest poziom niżej? 

"Zamknij oczy, a realistyczne sybilanty sprawią, że poczujesz się, jakby wokalista był w pokoju i śpiewał tylko dla Ciebie."

 

IMG_20240129_175916.jpg

Edytowane przez neonlight
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bakus1233 napisał(a):

No to słabo 😕 

A ie600 względem ie200 to pewnie też kosmetyczne zmiany.

 

Strojenie jest podobne, ale IE600 stoją na znacznie wyższym poziomie jeśli chodzi o "technikalia". IE600 to już spokojnie liga HD600, natomiast musisz pamiętać, że są to skrajnie różne słuchawki - IE600 grają mocno podkreślonymi skrajami pasma, HD600 chyba nie muszę mówić - znasz je doskonale ;)

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meehooj napisał(a):

opłaca się kupić Sennheiser hd600 jak posiada się hd560S? szescsetki zagraja sporo lepiej czy tylko troche/inaczej?

 

Ja miałem na testy HD600 na padach od brainwavz. Grały "wyjątkowo" i ciężko mi powiedzieć czy to zasługa tego konkretnego egzemplarzu, tych padów, czy muzyki jaką wtedy słuchałem. Miały bardzo dobre wysokie tony, bas raczej tylko do plumkania, ale bardzo fajnie oddawał żywe instrumenty. Ogólny tembr wyjątkowo neutralny, ale ciekawy, przyjemny. Duża rozdzielczość. 

 

HD560s grają bardziej nowocześnie. Na pewno lepszy bas.

 

Mimo, że miło wspominam HD600 (prawdopodobnie wchodzą u mnie do top 3) to nie widziałbym sensu przesiadki. HD560s może nie tak wyjątkowe, ale poziom mają naprawdę wysoki. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kuba_622 napisał(a):

 

Od starej wersji HD560s to HD600 są moim zdaniem dużo lepsze (pomijając bas). Nowej wersji HD560S nie słuchałem.

jak swoje kupiłem rok temu na amazon.pl z kablem 1,8 m to ktora wersje mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności