Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

To ciekawe, że tyle rozwodzisz się o kabelkach ignorując jednocześnie kluczowe elementy mające wpływ na dźwięk, takie jak akustyka? Z moich wieloletnich doświadczeń w tym temacie wynika coś całkiem innego. Kształt i miękkość pada, jego faktura, przenikalność, elementy miedzy driverem a uchem, odległość drivera od ucha to podstawowe elementy wpływające na dźwięk a nie kabelki. Kable owszem wpływają na dźwięk, ale w mniejszym stopniu niż powyższe.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMpus, kup sobie kawalek fizeliny, ewentualnie j/w jakies rajstopy, i bedzie gitara :ph34r::D.

 

Bez przesady, że te gąbeczki degradują dźwięk. Według mnie różnica jest minimalna i przy ślepych testach może się okazać nie słyszalna.

 

Jest tak, jak piszesz, to samo dotyczy kabelkow ;), a teraz mozecie pluc ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, że te gąbeczki degradują dźwięk. Według mnie różnica jest minimalna i przy ślepych testach może się okazać nie słyszalna.

Założymy się o co chcesz że w ślepym teście trafię min 8/10 ale TOR złożony wedle mojego widzimisię.

Taki test robiłem daaaaawno i nie pamiętam co i jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bez przesady, że te gąbeczki degradują dźwięk. Według mnie różnica jest minimalna i przy ślepych testach może się okazać nie słyszalna.

Założymy się o co chcesz że w ślepym teście trafię min 8/10 ale TOR złożony wedle mojego widzimisię.

Taki test robiłem daaaaawno i nie pamiętam co i jak było.

 

Jeżeli tylko 8/10 tzn., że różnice są nieistotne.

Edytowane przez kartonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kable tez nie grają tylko działają jak EQ

to powiedz mi jakim korektorem zrobisz bardziej punktowy a jednocześnie lepiej nasycony bas, albo powiększona scenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbeczki są typowym ustrojem akustycznym. Zawsze jakoś wpływają na dźwięk. O ile w typowych zamkniętych słuchawkach czasami mogą coś poprawić to w takich słuchawkach gdzie driver wisi na konstrukcji ażurowej z otwartym tyłem tłumią tylko dźwięki.

Sami piszecie, że ten kabel zwiesza bas, tamten zmniejsza, ten poszerza scenę inny pomniejsza a później że to nie korekcja. To

W jaki sposób te kable "polepszają" dźwięk jeśli nie przez zmianę charakterystyki częstotliwościowej... czarami ?!?

Prawdziwy hi endowy kabel nic nie zwiększa, ani nie zmniejsza, bo jest neutralny. Wtedy macie dobrą scenę, bas itd. Oczywiście pod warunkiem, że słuchawki też są neutralne i odpowiedniej klasy sprzęt odtwarzający.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...kable tez nie grają tylko działają jak EQ

to powiedz mi jakim korektorem zrobisz bardziej punktowy a jednocześnie lepiej nasycony bas, albo powiększona scenę ;)

 

Każdym, wystarczy by miał odpowiednią ilość przedziałek :P

Min Szersza scena to bawienie się 14kHz, 10kHz, 7kHz ...

etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności