Skocz do zawartości

Modele OEM Superlux, Takstar i ISK


rhalf

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, bob2000 napisał:

A wiesz może czy Boss B7 i KEF M500 to poziom B8?

Z tego co widzę opis B7, to mają ten sam przetwornik co B8, więc poziom SQ powinien być też ten sam. Kwestia tylko jaką mają charakterystykę, bo jednak półotwarte.

KEF M500 dawno temu słuchałem, ale nie pamiętam jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pora dorzucić coś do mojego ulubionego tematu. Rebrand niedostępnych u nas słuchawek ISK HP-890 pod marką LEWITZ HP-890. Nad tym modelem pochylę się dłużej, a nie tylko go tu umieszę. Zaraz wyjaśnie dlaczego.

 

Lewitz HP890

Otóż zakupiłem te słuchawki do kolekcji i jestem w pewnym szoku. Czy pozytywnym, czy negatywnym? Chyba żadnym z nich. Poprostu jestem w szoku, bo są to pierwsze słuchawki z tych wszystkich Superluxów/ISK eksploatowane na modelach AKG, które brzmią dość ciemno!

Nie ma tu absolutnie ostrej góry, basy są wyrównane i może lekko zaostrzone w paśmie wyższym. Środek w miarę równy i ciemnawy, wysokie nie ostre, żadnych sybilantów i momentami nawet chciałoby się o kilka dB więcej. Ale szybko się do tego słuch przyzwyczaja i przestaje ich brakować. 

Założenie na nie welurów spowodowało delikatne zmniejszenie tych basów i minimalne rozjaśnienie, co spowodowało, że słucha się ich bardzo dobrze. Także zaskoczenie wielkie -  jak oni je zestroili, aby były ciemnawe, to pojęcia nie mam. Przy ISK HP980, czy 9999, a także 580 to kompletnie inne granie. 

I jeszcze jedno - zamknięte słuchawki DNA HD-777. Już idą do mnie na testy. Ciekawe, czy będzie zaskoczenie jak przy poprzednich. Wg mnie to jest rebrand ISK HP-780. Uwaga, one nie są półotwarte jak kłamie DNA :)

 

Słuchawki DNA HD 777 - zdjęcie 1

Edytowane przez 1313
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1313 napisał(a):

jak oni je zestroili, aby były ciemnawe

Po prostu włożyli inny przetwornik w tą samą obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo inny, albo nagle im odjechał parametrami i teraz takie robią. Nie wiem, "na oko" wszystko jest po staremu, ale jakby ktoś znał ISK580 i drażniła go góra, to śmiało polecam, bo do tego są ładne wg mnie. Dorzucić welury od 681EVO i mamy świetne i do tego wygodne słuchawki za 100 zł z hakiem.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności