Skocz do zawartości

Wzmacniacz Objective 2 by Nwavguy – wyższy poziom rozważań.


Rekomendowane odpowiedzi

A czym jest wedlug was ta neutralnosc w O2? BO jezeli chodzi o szara barwe to nie jest to neutralnosc. Wzmak neutralny ma miec PELNA palete barw, a nie tylko jakas szarzyzne. Niech ktos z was sie przejdzie na koncert do filcharmonii to sobie pogadamy czym jest neutralnosc w audio.

Skąd ta pewność, czy to "wysuszenie" i "małe różnicowanie" to nie zawartość nagrania (czy też innych elementów składowych np. słuchawek, źródła... łącznie z sugestią która wpływa na dwa przedostatnie elementy twojego toru zamieszczone w twojej sygnaturce) ? A inny wzmak (w tym "pierwszy lepszy lampiak" ) nie dodaje, tego wszystkiego - co Tobie się podoba - od siebie?
No tak, bo porzadny wzmacniacz to urzadzenie myslace i sam wie kiedy dolozyc troche cieplejszej barwy, a kiedy do twardego przekazu, dodac troche chropowatosci. Edytowane przez patrykvel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "neutralne" jest odtworzenie nagrania w które ktoś wpakował na pro toolsie kompresory, limitery i inne rzeczy. Nie ma czegoś takiego jak neutralność w nagraniach studyjnych których słuchamy. Bo nawet na monitorach na których realizator robił nagranie, zabrzmi to inaczej niż na innych monitorach, genelec nie zagra jak adam czy yamaha. Coś zawsze będzie inaczej. Nie ma możliwości wyznaczyć punktu odniesienia. Neutralność nie istnieje. Wiem, że wzmacniacz ten ma wzmocnić i nie dodać nic od siebie, ale tak naprawdę nie wiadomo do czego się dąży, bo wszystko, tak jak napisał Fallow, jest totalnie subiektywne.

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "neutralne" jest odtworzenie nagrania w które ktoś wpakował na pro toolsie kompresory, limitery i inne rzeczy. Nie ma czegoś takiego jak neutralność w nagraniach studyjnych których słuchamy. Bo nawet na monitorach na których realizator robił nagranie, zabrzmi to inaczej niż na innych monitorach, genelec nie zagra jak adam czy yamaha. Coś zawsze będzie inaczej. Nie ma możliwości wyznaczyć punktu odniesienia. Neutralność nie istnieje. Wiem, że wzmacniacz ten ma wzmocnić i nie dodać nic od siebie, ale tak naprawdę nie wiadomo do czego się dąży, bo wszystko, tak jak napisał Fallow, jest totalnie subiektywne.
Radzilbym troche mniej teoretyzowac i zejsc na ziemie. Jezeli za neutralnosc wiezmiemy muzyke odtwarzana na zywo, to mamy wystarczajaco dobry punkt odniesienia.

We wzmacniaczu nie chodzi tylko o to, by niczego nie dowalal od siebie. Najwazniejsze, by niczego nie zabieral z muzyki, a to robi O2. Druga sprawa, ze najpierw to trzeba podac do wzmacniacza sygnal ktory takie aspekty dzwieku posiada oraz sluchawki ktore takie aspekty przekaza.

Edytowane przez patrykvel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koło dotarło do miejsca, w którym lecimy od początku, wiec zaczyna się pitolenie znowu. O2 w swojej cenie gra ok, nikt tu nie psioczy na e09k, a jakoś jego wyzszosci nad o2 nie widzę, graja trochę inaczej, ale to ta sama półka. Z tym wyplaszczeniem czy strasznym osuszeniem o2 przesadzacie. Dla mnie główna jego wadą jest fakt, że firmowo wszystko jest na przednim panelu, co jest niewygodne. Cała reszta jest na plus. Co w tej cenie kupić lepszego, co go przebije o klase bez miliona przeróbek? Proszę o propozycje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "neutralne" jest odtworzenie nagrania w które ktoś wpakował na pro toolsie kompresory, limitery i inne rzeczy. Nie ma czegoś takiego jak neutralność w nagraniach studyjnych których słuchamy. Bo nawet na monitorach na których realizator robił nagranie, zabrzmi to inaczej niż na innych monitorach, genelec nie zagra jak adam czy yamaha. Coś zawsze będzie inaczej. Nie ma możliwości wyznaczyć punktu odniesienia. Neutralność nie istnieje. Wiem, że wzmacniacz ten ma wzmocnić i nie dodać nic od siebie, ale tak naprawdę nie wiadomo do czego się dąży, bo wszystko, tak jak napisał Fallow, jest totalnie subiektywne.
Radzilbym troche mniej teoretyzowac i zejsc na ziemie. Jezeli za neutralnosc wiezmiemy muzyke odtwarzana na zywo, to mamy wystarczajaco dobry punkt odniesienia.

We wzmacniaczu nie chodzi tylko o to, by niczego nie dowalal od siebie. Najwazniejsze, by niczego nie zabieral z muzyki, a to robi O2. Druga sprawa, ze najpierw to trzeba podac do wzmacniacza sygnal ktory takie aspekty dzwieku posiada oraz sluchawki ktore takie aspekty przekaza.

Słuchasz płyt audio robionych w studiu by zbliżać się do muzyki odtwarzanej na żywo? No i kto tu ma zejść na ziemię..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodac nic ujac :))

 

W dniu dzisiejszym tytuł honorowego Don Kichota dostaje Fallow - Super, że się starałeś, ale i tak nie pobijesz NwAvGuy - chłop zmontował całkiem niezłą sektę, nic nie montując. To naprawdę spora sztuka.

 

 

Radzilbym troche mniej teoretyzowac i zejsc na ziemie. Jezeli za neutralnosc wiezmiemy muzyke odtwarzana na zywo, to mamy wystarczajaco dobry punkt odniesienia.

We wzmacniaczu nie chodzi tylko o to, by niczego nie dowalal od siebie. Najwazniejsze, by niczego nie zabieral z muzyki, a to robi O2. Druga sprawa, ze najpierw to trzeba podac do wzmacniacza sygnal ktory takie aspekty dzwieku posiada oraz sluchawki ktore takie aspekty przekaza.

 

 

Dokladnie. Co mnie interesuje czy ktos to plyte przejachal na Pro Toolsie 256, 65536 czy 16777216 razy. Nie rozumiem czemu jezdzenie po niej na ProToolsie ma byc wada a przepuszczenie jej powiedzmy przez kMixer na czy dithering ALSy nie. Rownie dobrze mozna sie tez czepic upsamplera w niektorych DACach albo reclockingu. Dla mnie to calkowicie normalne, ze nagranie nalezy poddac masteringowi. Kiedys robilo sie to analogowo a potem nastala epoka cyfrowa. Co z tego ? Ja np. uzywam sobie EQ na VST zwrappowanym pod Foobara czyli dokladam jeszcze jedna cegielke (albo kilka) do post-processingu, no ale co z tego - punkt odniesienia np. wspomniana muzyka na zywo w dalszym ciagu jest wystarczajacy.

 

Jezeli natomiast mowimy o muzyce czysto syntetycznej - przykladowo dnb, jungle etc.czy wielku innych gatunkach muzyki elektronicznej to po co komu jakikolwiek punkt odniesienia, skoro kazdy kto sie taka zmuzyka ajmuje i tak wypracowuje sobie wlasna wizje brzmienia. Nie ma zadnych wzorcow - chyba, ze powiedzmy sekwencja Amen, ktora w czystej postaci jest juz zbyt nudna jak na 2013 rok i i tak kazdy mieli ja jak chce.



To nie przez Ciebie Mikolaj teraz co widze klona BCL w komisie to jest po 1K podczas gdy jeszcze rok, dwa temu chodzily po 600 ;)) ?

A ja też nic nie zrobiłem i mam pokaźną rzeszę antyfanów, da się ? Się da :D
Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale to chyba trzeba złożyć, bo z tego co widzę transformator nie jest przylutowany?? I czy czegoś jeszcze do tego dokupić nie trzeba? Poza tym tanie bardzo i ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożony masz tu:

http://www.ebay.pl/itm/E-01-Headphone-Amplifier-with-ALPS-potentiometer-Base-on-lehmann-amp-115V-230V-/110849643136?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item19cf275280#ht_4172wt_1163

 

Trochę inna wersja ale komponenty pewnie też z tej samej niskiej półki :)

 

Ciekawi mnie jak to gra w porównaniu do modowanego klona.

Edytowane przez Pitrich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. O2, za 300 złożonego, nie da się kupić.

2. To jest złożone, transformator w komplecie, z jednej do trafo przykrecasz kabel, z drugiej skrecasz w plyte, trafo do pudełka po lodach i pod stół.



 

Takie nowoczesne Czeskie słowo Assembled - means - złożone,zmontowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Klony są tak dopracowane, że cena jest taka a nie inna właśnie z tego powodu, byle jakie to też bym po tyle sprzedawał :)

 

Dziś był u mnie kolega z forum i ani jednego złego słowa na mojego klona nie powiedział, mimo, że wcześniej miał innego to mój od razu mu podpasował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawialem sie nawet za dlugo nad tym na ile O2 jest neutralny a na ile nie jest bo dla mnie juz na starcie przejawial cechy ktorych nie trawie.

Ujmujac rzecz audiofilsko - barwa wysuszona i malo zroznicowana - dla mnie to juz dyskwalifikacja, czulem ze wszystko jest w odcieniach szarosci. Przekaz malo zywy.

Zastanawialem sie przez chwile nad tym... po czym pozyczylem od kolegi HD380 (ktore notabene mu wczesniej odsprzedalem) - matko toz to dokladnie perfekcyjny opis ich grania. Innymi slowy nie uwazasz czasem ze preferujesz dosc specyficzne brzmienie popadajace niejednokrotnie w totalna karykature ?

 

Kolejna rzecz... wynikla de facto z tego co napisalem powyzej. Podaj mi prosze jakies (najlepiej tanie i dobre wg Ciebie) elementy toru audio ktore (posiadasz we wladaniu) mogly by byc jakims punktem odniesienia do jakiej kolwiek polemiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożony masz tu:

http://www.ebay.pl/itm/E-01-Headphone-Amplifier-with-ALPS-potentiometer-Base-on-lehmann-amp-115V-230V-/110849643136?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item19cf275280#ht_4172wt_1163

 

Trochę inna wersja ale komponenty pewnie też z tej samej niskiej półki :)

 

Ciekawi mnie jak to gra w porównaniu do modowanego klona.

Był temat ostatnio. Bodajże zagra dużo gorzej niż nie zmodowane LC.

 

 

@GigerE

Co do HD380 to nie takie złe słuchawki, ale potrzebują wg mnie korekty sprzętowej, by tchnąć w nie życie, a nie coś neutralnego, bo wtedy imo muzyka brzmi martwo. Chociaż niektórym może pasować. Coś ciekawego: "Słuchawki Sennheiser HD 380 Pro otrzymały nagrodę Produkt Roku 2012 od użytkowników portalu technologicznego Benchmark.pl" źródło: http://www.aplauzaudio.pl/glowna/index.php?strona=aktualnosci&wiadomosc=162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze jest wiekszy nie ma znaczenia. O2 jest maly ale jako portable i tak sie nie nadaje, chyba tylko fatso go nosil portable :) Ale on jest twardziel ;) Pewnie kupie tego klona na dupnych czesciach i zobaczymy jak wypadnie porownanie.

 

Dla fatso mam nowy zestaw portable ;) Tylko pokrowiec ciezko bedzie znalezc ;)

uploadfromtaptalk1367343519273.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale klon nie jest tak mały jak o2. Nie słuchałem ani jednego ani drugiego. Po prostu pytam się czy jest coś lepszego w tych rozmiarach u cenie złożonego i nie dużego.

W sumie jeśli chodzi o wzmaki "lepsze" to jeszcze większy subiektywizm niż DACi i słuchawki, bo wzmak się musi zgrać ze wszystkim, więc to jeszcze mniej obiektywne - a oczekiwania do dźwięku są różne, niektórzy wolą więcej basu, niektórzu bas punktowy, niektórzy gładką jak pupa niemowlaka średnicę, a inni żywą prezentację uzyskaną przez podbicie wysokich, a dla innych liczy się barwa, kolorki itp.

 

Ze wzmaków kokurencyjnych można wymienić: forum608, holdegron, bravo v2, a nawet taniutkie mikroforum może być dobre do wysokoohmowców. Też warto pamiętać, że część wzmaków można łatwo modować - np. w E9 można podmienić opampy, bo są na podstawkach. Ponadto jak ktoś się nie boi chińskich hybryd to warto "przestudiować" tematy na headfi, bo jest wiele o róznych wynalazkach jak bravo v2, wg niektórych jest parę modeli lepszych od tego bravo.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale klon nie jest tak mały jak o2. Nie słuchałem ani jednego ani drugiego. Po prostu pytam się czy jest coś lepszego w tych rozmiarach u cenie złożonego i nie dużego.

O2 ma wymiary: 11cm x 9 cm

Klon z mojego linku 14cm x 11cm

 

Nie jest to jakas powalająca różnica. A Oblivion wymienił chyba wszystkie możliwe opcje sprzętów z porównywalnej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GigerE

Co do HD380 to nie takie złe słuchawki, ale potrzebują wg mnie korekty sprzętowej, by tchnąć w nie życie, a nie coś neutralnego, bo wtedy imo muzyka brzmi martwo. Chociaż niektórym może pasować. Coś ciekawego: "Słuchawki Sennheiser HD 380 Pro otrzymały nagrodę Produkt Roku 2012 od użytkowników portalu technologicznego Benchmark.pl" źródło: http://www.aplauzaudio.pl/glowna/index.php?strona=aktualnosci&wiadomosc=162

Przypomne wiec cytac Tyll Hertsens'a "I really thought the 380 sucked too." - pod ktorym podpisze sie nawet nogami.

Swietny bas jezli ktos lubi albumy pokroju The Slip reszta to niestety kupa - BIG TIME.

 

No ale klon nie jest tak mały jak o2. Nie słuchałem ani jednego ani drugiego. Po prostu pytam się czy jest coś lepszego w tych rozmiarach u cenie złożonego i nie dużego.

Jest... Ten (Niestety cena odbiega troche od wymaganej)

Dodatkowo pojawia sie tez pewien szkopul co do faktycznych mozliwosci tego urzadzenia... mam nadzieje ze ktos sie nie obrazi jak zacytuje

"IMHO ta hamerykanska mysl deisngerska RSA jest _mocno_ (kilka razy) przeplacona w stosunku do chinskiej - no ale... byc moze bedziesz zadowolony a o to w koncu chodzi :)"

Wybaczcie ale nawet nie probuje byc zlosliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te słuchawki zagrały tylko w zestawieniu audinst+forum608. Mnie ta ich wygrana w tym plebiscycie benchmarka śmieszy nieco, bo do zwykłych kart muzycznych jakich większość 'komputerowców' używa ich zupełnie nie widzę, nie tylko ze względu na dźwięk, ale również na sztywny kabel spiralny.

 

 

@Pitrich

odnośnie tamtego tematu co pisałem, chodziło mi o ten http://forum.mp3store.pl/topic/104196-lovely-cube-a-bcl/

 

@GigerE cena predatora odbiega "trochę" od O2? Czyż to nie kosztuje przypadkiem 500 dolców. Ładnie zbliżona ta cena :D

Jeśli coś nieco droższego, ale niewielkiego to może Moonlight, z opinii niektórych co czytałem to poziom na pewno wyraźnie wyższy niż te wzmaki co wymieniłem.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności