Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz Objective 2 by Nwavguy – wyższy poziom rozważań.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję.

 

Porównałem go dziś przez chwilę z Lovely Cube. I jest poniekąd tak jak mówi Maciux trochę to się mija z celem. O2 zagra dokładanie tak jak źródło (ja osobiście bardzo cenie sobie tą cechę, ale wiadomo trzeba "te" źródło znaleźć, by miało odpowiednią jakość ewentualnie artefakty dźwiękowe które lubimy), natomiast LC gra na własną modłę i nie jakoś kosmicznie lepiej. Przez to, że przetwarza dźwięk na swoją własną modłę to potrafi wnieść kilka efektów, których brak o2, np. jest jeszcze więcej czarnego tła, lepsze uwidocznienie osobnych dźwięków, przy czym nie tracimy zbytnio na naturalności. Myślę, że główną jego zaletą ponad o2 to jest po prostu MOC, a ma jej wyraźnie więcej do napędzania słuchawek, myślę, że słuchawki wrażliwe na wysterowanie będą pokazywać się od lepszej strony. W przypadku X1 z których obecnie mogę jedynie korzystać ta moc jest niewykorzystywana.

 

Dobrze jest mieć je oba szczerze powiedziawszy - bo oba sprawdzają się w różnych sytuacjach.

 

Jeszcze nie zdążyłem zachwycić się magią grania LC i nie uważam aby była tyle warta. Jedyne co mnie pociesza to możliwość wysterowania trudniejszych słuchawek.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki różne rózniaste będą podłączane.

 

IMO słuchawki są dobre, tylko wzmacniacza jakoś bardzo nie potrzebują ;). Bardziej chodzi o źródło z dobrym wypełnieniem i wyraźnym konturem (by wycisnąć z nich coś "ponad" bo już z nano 6g + O2 grają wyśmienicie :) )

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blablabla.

 

Stary jak dla Ciebie LC jest niewiele lepszy od O2 to:

 

A ) jesteś głuchy, niestety, jeśli wzmak w klasie A z parowanymi tranzystorami i niezłymi elementami gra jak przerośnięty CMOY to coś jest nie halo.

B ) badziewny DAC sam z siebie jest słaby i dobry wzmak się nudzi, a słaby wzmak i tak niczego nie popsuje,

C ) słabe słuchawki, sorry ale nawet jak nie potrzebują wzmaka to różnice im to jednak robi, mam niskoomowce w domu i pozwoliłem sobie sprawdzić,

D ) może po prostu tyle się nasiedziałeś w low end, że teraz nie potrafisz dobrego sprzętu docenić.

 

A ogólnie to byś skończył pisać ******ły co robisz od dawna, bo wprowadzasz ludzi w błąd po prostu.

 

Ja jestem głuchy ale różnicę między O2 a LC słyszę bez problemu i nie są to smaczki, czy pomijalne sprawy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ) a może wciskasz kit ludziom, że "niezłe elementy" grają?

B ) może nie jest to najlepszy DAC pod słońcem, ale zły też nie jest, jakoś do tej pory cieszę się jego graniem i z klonem ładnie gra, a to co miałem do powiedzenia o tym jak gra to z grubsza już napisałem.

C ) W tym wypadku, znaczącej różnicy nie robi, chociaż różnicę słychać, jednak nie robi ona jednak na mnie jakiegoś większego wrażenia. Właściwie mówiąc charakter ten sam co w moim SMK-II tylko gra trochę czyściej i z większym impaktem na basie.

D ) Ty na pewno doceniasz, szczególnie jak ktoś u Ciebie kupuje ten sprzęt za grubą kasę. ;)

 

Wyrażam swoje zdanie - ot, co! Od tego jest to forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 miał za zadanie tylko wzmacniać podane źródło i dokładnie to robi :)

Podłączałem pod niego E17 - to samo brzmienie jak z dziurki E17. Podłączyłem K422 pod samego ODACa, z O2 było to samo. Dlatego wielu ludzi go sprzedaje bo spodziewali się cudów a dostają transparentność. Co innego w przypadku grajków o małej mocy lub tych ze skopaną impedancją wyjściową. Taki Clip+ dostaje skrzydeł.

 

Dlaczego wywlekać przeciwko niemu działa w postaci wzmaków za duże pieniądze i udowadniać ich wyższość nad O2? Przecież twórcy mieli inne założenia, a odbiorcy takich produktów mają inne potrzeby. O2 miał być stosunkowo tani, prosty i wierny źródłu. Dokładnie to robi, więc jest bardzo dobry :) W tym wypadku (jak w wielu innych) nie można określać co jest lepsze tylko co bardziej się nam podoba.

 

Zastanawia mnie dlaczego ten temat tak wszystkich kłuje, drażni :) Przecież to mała skrzyneczka, która robi dokładnie to co trzeba. Sam zdecydowanie wybieram transparentność/neutralność wzmaka niż zastanawianie się co inny wzmak chrzani w brzmieniu, gdzie koloruje, gdzie ścina i spłaszcza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wywlekać przeciwko niemu działa w postaci wzmaków za duże pieniądze i udowadniać ich wyższość nad O2

 

MrB sam przywołał do tablicy LC, tak więc po kilku dniach mogę napisać:

1. BCL powoduje, że każde słuchawki brzmią kompletnie inaczej. Z Każdych wyciągane są ich charakterystyczne cechy. Na O2 nie zauważam tak drastycznej zmiany.

2. BCL wymaga dobrego źródła. O2 z LOD i dziury imoda gra podobnie. BCL diametralnie różnie. Z dziury dzwięk jest niestrawny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ maciux

 

Dzieje się tak z prostego powodu takich generic jak ten na EBAY są krocie ale jest jeden haczyk, Chińczyk nie rozpisuje po necie poematów na jego temat, ani bzdur jak to robi twórca O2.

 

Jeszcze trochę a ludzie zrobią z tego O2 referencje :)

 

Każdy wzmacniacz ma za zadanie wzmacniać i każdy to robi na swój sposób, O2 w niczym nie jest lepszy od reszty, a często jest gorszy nawet, bo udaje portable, którym nie jest, oraz udaje home którym też nie jest.

 

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :)

 

@ MrB

 

Co do kasy nie zaglądaj mi w portfel, ale skoro jesteśmy przy temacie, to wykorzystani mogą się czuć Ci co kupują Matrixa czy LC, czyli sprzęt na półgiwzdka, który różni się od BCL obudową i paroma rezystorami (nawet mniej niż połowa) i bodaj 2 kondami, a dopłata jest konkretna już za to, a ja robię kompletny tuning za niewiele więcej.

 

Co do DAC, to, że tam jest dobry Cirrus nie znaczy, że to dobrze gra, zmodyfikuj to zrozumiesz, w przeciwnym razie nie pisz pierdół jak to masz w zwyczaju.

 

Kolejna sprawa, testujesz wzmaki to podłącz tam coś sensownego a nie X1, które grają z kalkulatora, podłącz coś co ma z 250 ohm albo i więcej.

 

Ja różnicę słyszę nie dlatego, że to sprzedaję a dlatego, że mam wymagające słuchawki, podobnie Fatso, podłącza tam HD650 a one z byle ****a nie pograją.

 

Więc najwyższa pora zmienić sprzęt i nastawienie. Bo jak zwykły generic gra na poziomie LC to coś jest bardzo nie halo, albo ktoś ;)

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie dojdziemy na forum do porozumienia w tym temacie :)

 

O2 wzmacnia, tylko wzmacnia. Nic w dźwięku nie grzebie i taki miał być, takie było założenie, które zostało osiągnięte. Dokładnie tego chciałem i udało mi się to nawet potwierdzić, więc jestem zachwycony :)

 

Jeśli chińczykom się to już dawno udało i mają dziesiątki takich zabawek, to niech pomierzą te urządzenia i udowodnią co potrafią, bo ja jakoś jeszcze w temacie "krocie takich wzmaków jak O2" konkretów i przykładów nie widziałem :)

 

Z tego co pamiętam NwAvGuy rzucił wyzwanie na lepsze urządzenie tego typu, jakoś nie widziałem zbytniej konkurencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam twórca robi śmieszne błędy wystarczy poczytać co pisze i wszystko jasne :)

 

Do LC to O2 nie ma startu.

 

Maciux u Ciebie problem też jest taki, że poza FiiO chyba nic innego nie miałeś, a posłuchałbyś czegoś lepszego to szybko O2 poszłoby w odstawkę.

 

Co do pomiarów to trafiają się urządzenia z pomiarami, przeważnie nie ma, ale mam kilka DAC-ów z Chin gdzie są już jakieś wykresy załączone ;)

 

Ale cyferki niestety nie grają tak jakby się chciało by grały.

 

Kolejny generic, tylko narobiony wokół niego sztuczny szum, a nie naprawdę czym sobie głowy zawracać, miałem i zachwycony nie byłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, w moje ręce wpadały głównie FiiO, staram się to zmienić,ale...

 

Jak już pisałem kilkukrotnie tutaj - O2 nic nie robi z dźwiękiem i dlatego jest dla mnie w tej chwili idealny. Nie szukam niczego lepszego, bo O2 oferuje dokładnie to co chciałem osiągnąć - spokój :)

 

Dlatego proszę zdefiniuj co dla mnie znaczy "coś lepszego" w tym kontekście? Bo ja mogę się domyślać co to znaczy dla Ciebie, ale moje "coś lepszego" nie równa się Twoje. Jeśli chcę czegoś transparentnego i to względnie mam, to dlaczego miałbym wymieniać to na Black Peral, Lovely Cube czy cokolwiek innego. Ja swoje znalazłem, może kiedyś będę potrzebował czegoś lepszego...

 

np. transparentnego wzmaka z większą ilością mocy ;) Chyba, że kiedyś postawię sobie coś obok - bo dla mnie O2 to świetny odnośnik :)

 

BTW, można zmodyfikować w O2 moc podbicia? Wstawić zamiast 6,5x coś więcej?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam NwAvGuy rzucił wyzwanie na lepsze urządzenie tego typu, jakoś nie widziałem zbytniej konkurencji :)

Ja np. nie widziałem ŻADNEJ AKTYWNOŚCI NwAwGuya od Maja 2012 - co pozwala sądzić, że albo wyzwań jest tak dużo, że nic innego nie robi, albo, że już po pierwszym pomysł upadł i przestał pisać.

 

Anyway, O2 nie jest 8mym cudem świata. Jest pogłaśniaczem a nie wzmacniaczem - wzmacniacz równo pogłaśnia całe pasmo, a w O2 im głośniej tym mniej basu.

BCL to inna półka i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Oczywiście, jeśli komuś O2 wystarcza i go satysfakcjonuje, to nie zamierzam go przekonywać, że jest inaczej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki pisza glupoty, bo Mikolaj chce zarobic, a fatso sprzedal swojego o2, kupil klona i teraz zaluje, a do bledu sie nie przyzna bo przeciez wydal trzy razy wiecej. o2 to jest najhajend i tego sie trzymajmy! ;)

 

No ale dla obserwujacych walke powiem tak: trzeba kupic klona od Mikolaja, potem o2 np. ode mnie i porownac samemu, bez tego ani rusz ;)

 

Edytowane przez szwagiero
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam was ludzie. A postów Mikołaja już nawet nie czytam.

 

Wszystkie FAKTY właściwie powtórzyliście po mnie, różnią się jedynie nasze wnioski. Kwestia jak kto podchodzi do dźwięku i co w nim poszukuje. Ja poszukuje MUZYKI. To, że O2 nie robi nic z dźwiękiem w przeciwieństwie do LC to nie jest jego wada żadna, ani wcale nie świadczy o wyższości jednego na drugim (prócz kwestii mocowych które nie we wszystkich słuchawkach mają znaczenie).

 

Ot różne efekty dostajemy. LC z pewnością potęguje pewne wrażenia w dźwięku słuchawek lecz to dla mnie jest po prostu "zabieg" a nie poprawianie jakości, bo O2 tak samo przedstawi całą skalę dynamiczną i panoramę stereofoniczną jaką daje źródło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że tu nie ma żadnej wymiany zdań. Można pisać i pisać, a zawsze ktoś będzie na siłę udowadniał, że O2 nie jest haj-endem, że wzmak za 3000 zł jest lepszy. Tylko, że nikt z nas tego nie stwierdził - nikt nie udowadnia, że O2 to cud świata.

 

O2 jest taki jak miał być. Nie dokładamy (np. Ja i MrB) tutaj żadnej otoczki do niego - po prostu w pełni spełnia swoje zadanie i o to nam chodziło :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem też najazdów na osobę Nwavguya. Projekt zakończył się sukcesem wszystkie cele na początku postawione zostały osiągnięte. Przy tym dostarczył sporą dawkę wiedzy która wystarczy na 2 miesiące wnikliwego studiowania i która obala audiofilskie mity. Co więcej ma udowadniać - komu i po co?



Tutaj ciekawa recka sprzetu http://satelliteaudioblog.blogspot.com/2012/12/audiophile-gear-vs-odaco2-dacs-and-amps.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki konkret! Szukałem gdzie są następne strony, jednak jestem przyzwyczajony do rozwlekania wszystkiego i rozbijania na drobne elementy :)

 

Z chęcią wypożyczę za jakiś czas LC do porównań, jeśli ktoś chciałby pójść na taki układ. Niedługo będę miał więcej czasu na testy, więc spróbuję jeszcze dorwać ICONA. Trochę żałuję, że odmówiłem ostatnio testów m.in. Schitt Asgard i Black Pearl, ale nie miałem na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką dawkę wiedzy, że z podręcznikiem wzmak poskładał ? Jakie mity obalił ?

 

Ja nie chcę zarobić bo mi to jest rybka, ja robię to o co mnie ludzie proszą, poza tym pisanie, że O2 nic nie robi z dźwiękiem jest tak samo głupie jak pisanie, że LC robi.

 

A skąd Ty do cholery możesz wiedzieć jak to zostało nagrane ? KAŻDY sprzęt ukazuje na SWÓJ sposób, tego żaden konstruktor nie zmieni.

 

Poza tym projekt, którego się gość chwycił nie do końca był jakiś zaawansowany a bazował na CMOY, w takim razie mój projekt zakończył się także sukcesem a podstawą był BCL, podobny stopień skomplikowania.

 

A Fatso w przeciwieństwie do wielu osób na forum jest osłuchany i ma bogatą wiedzę, znam człowieka osobiście i nie jest to jakiś gbur czy siur, który cwaniakuje a poważny człowiek, a za mojego klona zapłacił niewiele więcej niż Matrix, więc to nie jest żadne 3x więcej niż O2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że się wtrącam ale jak wam braknie mocy w O2? W domowych źródłach, czyli 2V na wyjściu DAC'a mamy 7V rms i ponad 200mA co wystarczy żeby przekroczyć próg bólu na np. HiFimanach czy DT880 600 Ohm. Oczywiście mówię tutaj o zasilaniu AC. Inna sprawa że może się wydawać ze ma mało mocy bo trzeba rozkręcić mocnej gałkę. Zostało to tak zaprojektowane umyślnie - potencjometr najlepiej pracuje gdzieś w około połowie skali. Teoretycznie jeżeli jest zbyt cicho to albo źródło nie jest zgodne z przyjętymi standardami albo lubimy słuchać przy progu bólu jakichś oldskulowych AKG 600Ohm.

Aha, warto też dodać że O2 NIE jest idealny. Da się lepiej, a nawet dużo lepiej. Dochodzi tylko fakt że trzeba zapłacić kilkukrotnie więcej i przy czym stracić kilka zalet jak np. bardzo łatwy montaż no i różnice są naprawdę niewielki. Szukać nie trzeba daleko, np. taki The Wire którego btw planuję sam sobie sprawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

****, nie trzeba nic drożej, ludzie umiejętne szukanie na ebay i można znaleźć przeróżne cuda.

 

Do poskładania O2 bądź czegoś podobnego w domu wystarczy płyta uniwersalna, podstawowa wiedza (tak trzeba umieć czytać i rysować), plus jakieś części się można pobawić :)

 

W O2 nic nie ma praktycznie, to jest rozbudowany CMOY, a na nim jest garść elementów.

 

I nie O2 nie ma dużo mocy, a ma najwyżej wysoki gain, wysoka głośność nie = się moc na wyjściu.

 

W LC trzeba rozkręcić konkretnie wzmak żeby ortodynamiki dostały papu, tutaj O2 polegnie po prostu :)

 

Prawdziwe bdb portable to np: RSA Predator, na czymś takim wątpię by ktokolwiek psy wieszał i miał jakieś zarzuty, gdyby NvAvGuy zrobił coś takiego w cenie O2 to biłbym pokłon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poskładania O2 bądź czegoś podobnego w domu wystarczy płyta uniwersalna, podstawowa wiedza (tak trzeba umieć czytać i rysować), plus jakieś części się można pobawić :)

Miałem nic nie pisać ale takich głupot dawno nie słyszałem. Bo płytka drukowana to losowy zbiór ścieżek które na siebie kompletnie nie oddziałują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności