Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Niestety Zenithy izolują przeciętnie nawet przy zamkniętych portach - jeżeli izolacja jest wysoko na liście priorytetów, to raczej bym po nie nie sięgnał. Nawet z potrójnymi choinkami, które izolują mi otoczenie bardzo dobrze hałas wlewa sie przez zewnętrzne porty. FLC8S na pewno były w tym względzie lepsze. Co do krótkiej tulejki - ja nie miałem z tym problemu, a z FH5 musiałem się wspomagać potrójnymi choinkami, inne tipsy nie siedziały w uchu. Z Zenithami nie miałem tego problemu i mogłem używać chionek/spiral dotów/final audio bez problemu.
  3. Kiedyś był taki projekt i nazywał się Mini - łoił bardziej uznane marki na torach i rajdach. Nie był za szybki, ale przez zakręty przelatywał. I pewnie że nie ma co hajpować póki nie będą bardziej dostępne i sprawdzone, ale sianie takiego defektyzmu, bo Takstar wydaje konkurencję dla HE-4xx też za dużo sensu nie ma.
  4. Co gra lepiej - Shanling M0 czy FiiO BTR3? Ta sama cena - chodzi mi o odniesienie tylko do grania po BT. Z dapa skorzystam może raz na rok.

1. Najner

Najner

Nie słyszałem BTR3, ale weź pod uwagę jeszcze Radsone ES100 ;) Mam ES100 i Shanlinga i wg mnie ES100 gra lepiej. No i ma balans, jakbyś potrzebował. I więcej mocy.

5. Jeśli kogokolwiek to interesuje: Zestaw - słuchawki GEMBIRD MP3A-HS3 + odbiornik bluetooth Fiio UBTR - działa wręcz wyśmienicie. W odbiorniku odciąłem klips i przykleiłem rzep tekstylny. W kasku przykleiłem drugą stronę rzepa (tą milszą), w szczęce, po prawej stronie. Słuchawki jakby były wyprodukowane do tego patentu, idealnie zmieściły się we wnękach na uszy (po odcięciu od nich plastikowych zauszników), przykleiłem je na taśmę dwustronną. Kable ukryłem pod wyściółką i niczego nie trzeba było odcinać ani przerabiać. Dzięki rzepom temu odbiornik mogę bardzo łatwo zdemontować, a zamontowany trzyma się pewnie. Słuchawki nie wygłuszają zupełnie otoczenia (jak robiły to moje dokanałówki Edifiera), a muzyka jest całkiem niezłej jakości i słyszalności. Do tego mogę bez problemu prowadzić rozmowy w trakcie jazdy (moi rozmówcy nie byli w stanie wyłuskać, że jadę na moto). Generalnie za 119 PLN + 17 PLN + wysyłka + 30 min kombinowania mam zestaw słuchawkowy/interkom, którego jakości nie kupiłbym za nic w tej cenie. Polecam:)
  6. Today
  7. @Jaro54 , jest wiele firm, które są od dawna a poległy na rynku słuchawek, tych z troszkę większymi ambicjami, np: pioneer, klipsh, audioquest. @LukaszMag są problemy, ale to nie tylko domena hifimana, takie audeze co model to inna sygnatura dźwięku, mrspeakers i ich wadliwe partie i wiele innych. Ja ten temat widzę generalnie tak, robimy tanie miejskie auta, zróbmy sobie samochód wyścigowy, albo przynajmniej rajdowy, w cenie miejskiego. Karoserię mamy, silnik kupimy, a na resztę już nie ma nic. Taki golas nawet będzie szybszy na prostych niż inni, ale są jeszcze zakręty, bezpieczeństwo, wygoda, trwałość i inne ******ły, którymi nikt sobie głowy nie zawraca 😉 . Nie ma co hypować, zawsze są jakieś minusy.
  8. Potrzebuje tak ze 20 kont google. Skończył mi się limit aktywacji na mój numer telefonu. Jakieś rady?

1. Martin87

Martin87

Jeżeli masz play to możesz aktywować XTRA numer za ~3,69zł na miesiąc, więc możesz na tym utworzyć chyba dwa lub pięć kont google. Ewentualnie skorzystaj ze strony takiej jak: https://smspva.com/ lub dowolnej innej - szukaj w google pod hasłem pva sms verification

9. Jak podpiąłeś słuchawki 250 Ohm to nie potrzebujesz niczego bo automatycznie włącza się High Gain
  10. Cześć, szukam źródła podpinanego pod komputer stacjonarny, aktualnie korzystam z HD599 jednak z wbudowanej karty jakość jest wyraźnie gorsza niż z telefonu S9+. Który DAC zagra lepiej niż ten użyty w telefonie? Ściąga - w s9+ użyto: - Cirrus Logic CS47L93 Audio Codec - Maxim MAX98512 Audio Amplifier Czy taki Dragonfly Red będzie wyraźnie lepszy czy może zainteresować sie czymś innym?
  11. Nie ma, lub są niewielkie, a z reguły jak są to dla mnie oznaka, że któreś z wejść w konkretnym DACu jest skopane. Jak kupisz DACa z modułem USB XMOS (chyba już większość) to nie będzie żadnych problemów.
  12. Zdecydowanie tak. Wczoraj podpiąłem, z ciekawości, 250ohm pod G7 i niewiele z tego wyszło. Fakt, że nie mam jeszcze magicznego adaptera od @Perula. Być może po przełączeniu się G7 w tryb wyższej mocy jakoś to zagra, ale raczej wątpię.
  13. Witaj, po moich atrakcjach z USB /zakłócenia, przerywanie dźwięku, różne kable, kombinacje z zasilaniem- moduł Cmedia 6631a/ szukałbym dobrej karty z wyjściem spdif. Wyjdziesz wtedy z komputera sygnałem cyfrowym i będziesz mógł dowolnie żonglować różnymi DAC'ami :-)
  14. Pierwsze He-1000 wyglądały jak 7 nieszczęść... Krzywo spasowane, luźne... Dziś, już po kilku latach popularności podobno dalej są problemu z produktami Hifimana.
  15. Dla Takstara elektronika użytkowa to poboczna produkcja. Robią głównie niezłe mikrofony i słuchawki estradowe. I na rynku są od dość dawna.
  16. Tylko z czego posłuchasz tego UAT? Nikt na ten czas nie stosuje
  17. I w drugiej wersji: A tu w pełnej wersji z pięknymi fragmentami z serialu: Dla takich kompozycji wiem po co i dlaczego mam Mr Speakers Ether..
  18. Yesterday
  19. "Elektronika, pop wypadają na nich rewelacyjnie." - dokładnie tak, zwłaszcza dobrze nagrana elektronika. Można by rzec, tak już bardziej off the record, że są to słuchawki, które da się poniekąd dedykować wszystkim tym, którzy szerokim łukiem omijają ogólnie pojętą "muzykę audiofilską", są mniej zainteresowani "eterycznością brzmienia perkusji", czy "zwiewnością średnich tonów". I nie stosują np. audiofilskiego kota, który sadzany na wzmacniaczu, w zależności od poziomu utuczenia (kota, nie wzmacniacza) przesuwa balans tonalny brzmienia w górę (kot grubszy), lub też w dół (kot chudszy). To są słuchawki dla ludzi, którzy chcą rozrywki na wysokim poziomie. A jednocześnie spokojnie poradzą sobie z większością materiału, bo i jedne i drugie wygrywają bardzo dużo barwą dźwięku. TH-610 są bardzo dobre (w swojej cenie), natomiast mam wrażenie, że największym problemem tych słuchawek jest to, że istnieją TH-900 (mkII). Przy czym, tak dla jasności: i jedne i drugie także w kategoriach audiofilskich są co najmniej dobre. Tylko odnoszę wrażenie, że jakby tutaj nie to autor miał na myśli. I mam jeszcze taką refleksję - zwłaszcza TH-900 (mk II) mogą być bardzo dobrą przeciwwagą dla kogoś, kto ma już jeden, bardziej neutralny tor słuchawkowy. Przyznam, że bardzo lubię i cenię swoje SR-507, natomiast trochę chodzi mi po głowie, żeby jednak zorganizować sobie jakieś drugie słuchawki, z zupełnie inną estetyką brzmienia. Bo, paradoksalnie, SR-507 używam ostatnio do, uwaga, produkcji muzycznej. I w tym aspekcie spisują się znakomicie, bo wyłapują wszystko, doskonałe słuchawki do czyszczenia materiału z różnych "brudów", który potem na lecieć na ogólnie pojętą emisję. Wracając już zaś do samych Fostexów - wezmę na pewno na tapetę TH-909, może uda mi się je porównać z TH-900, czas pokaże.
  20. @Inszy, @miki_w1 w audio nie ma drogi na skróty 😉 . Łącznie z 800 zł trzeba będzie za nie dać, a już widać po fotach, że przycinali koszty na wszystkim. Jak będzie kabel 4N to będzie sukces 😉 . Z tego co pamiętam Hifiman ma na koncie kilka słuchadełek, a Takstar znany jest z kopiowania innych, raczej dynamiki i raczej do 300 zł 😉 . Coś może pójść nie tak? No i Vka, w 5 minut na bank zrobi wrażenie. Zresztą nie ma co gdybać, oby były to ciekawe słuchawki i by uniknęli problemów Monoprice m1060, czyli budżetowych audeze. Odsyłanie do Chin jest nieopłacalne.
  21. Podgrzać i wtedy wycisnąć te 4 zaciski, dobrze rozumiem?
  22. Odgrzeje watek poniewaz mam kilka prostych pytan. Moj komputer stacjonarny ( zintegrowana karta dzwiekowa ) nie ma wyjscia optycznego Toslink ani koaksjalnego S/PDIF. Sa tylko usb i hdmi. Chce kupic DAC, ktory bedzie mial usb, toslink i np. S/PDIF. Pytanie nr. 1 czy jest slyszalna roznica miedzy usb, toslink a S/PDIF? Jesli jest to czy kupno karty dzwiekowej z takim wyjsciem to dobry pomysl? Wtedy np. Toslinkiem podlaczam karta muzyczna - DAC. Jesli nie ma roznicy to najlepiej szukac prostego DAC, ktory ma tylko usb bo innych wejsc nie potrzebuje. Prosze o nakierowanie mnie bo bladze Pozdrawiam Into
  23. Z kolei Takstar to nie byle chińszczyzna. Rebrandy czy nie, to bardzo cenione u nas (i nie tylko) słuchawki. A jakby kto chciał zobaczyć, jak zaczynał z planarami Hifiman, to tutaj: https://cdn.head-fi.org/a/10274872.jpg https://cdn.head-fi.org/a/10274880.jpg są zdjęcia modelu Jade od środka. Uwaga: mają wysoką rozdzielczość!
  24. Słuchawki są sklejone trzeba podgrzać najlepiej hotairem jeśli nie Masz suszarką do włosów.
  25. Zrobiłem dodatkowy research słuchawek które powinny być wygodne i nie grzać mocno w głowę. Mogę prosić o wasze uwagi czy któreś z nich według was wpasują się w moje wymagania? Czyli wygodna i jak najmniej grzania > reszta K240 Studio ISK HD9999 SOMiC V2 KOSS UR40 ISK HP2011/ISK HP2010
  1. Load more activity
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy