Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma jakieś własne upodobania co do dźwięku, jednak jest tak jak napisałem w recenzji. One sprawdzą się w każdym rodzaju muzyki. One się sprawdzą u tych co słuchają Metalu ponieważ w tym gatunku bardzo dobrze widać ich klasę grania. Natomiast do wszelkich odmian electro sprawdzą się równie dobrze. Sam w tym momencie słucham drummów na nich i jest elegancko. Mruczący basik w tle, talerze, efekty wszystko w szczegółach, wyraźnie i dynamicznie. Na dobrym wzmaku one się układają i wszystkiego jest w sam raz, w równej proporcji. Scena jest wystarczająca duża aby wszystko grało z takim luzem i lekkością, a jednocześnie na tyle mała, że wszystko gra razem i jest wrażenie otoczenia przez dźwięki. Szczerze, to ciężko się przyzwyczaić, bo jak kiedyś się słuchało na słabszych słuchawkach, to dźwięk był zlany w jedną taką kupę. A tutaj nic się nie zlewa. Wszystko ma swoje miejsce i każdy sampel brzmi tak jak miał brzmieć. Jakość powala, ale też trzeba się do niej przyzwyczaić :P

 

To jak ta piosenka brzmi na tych słuchawkach to coś niesamowitego :D

 

A co do jasności to bym się nie przejmował. Słucham na zmianę ich teraz (by nie mówić z pamięci) i HD380 które są określane jako lekko ciemne, są na równi ostre co te SL albo nawet ostrzejsze, zważywszy na fakt że SL mają lepiej wypełniony-bardziej ocieplony dźwięk. Tak to są jasne słuchawki, ale nie ma żadnych problemów z tą jasnością, ostrość mają odpowiednią, nie kują ni nic - przynajmniej po wygrzaniu, moje mają już 250h na liczniku.

Edytowane przez Syler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/superlux-hd681-hd-681-sluchawki-polotwarte-mex-i1790719551.html tutaj zdaje się masz najtaniej z przesyłką, bierz listem poleconym priorytetowym, nie przepłacasz, a szybko dochodzi taka przesyłka.

 

Radziłbym szybko je nabywać te słuchawki, bo nawet jeśli nie wzrosnie przesadnie cena, to może się co najmniej zrównać z HD668B czyli 50zł w górę.

 

651 to zwykłe słuchaweczki, niczym się nie wyróżniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że zabiły gigantów to jeszcze łamią prawa rynku :lol:

A ktory to gigant zostal "ubity"?

 

 

Rozumiem, ze sluchawki moga byc dobre w swojej cenie, nawet lepsze niz niektore drozsze modele. Ale Twoj przesadzony entuzjazm sugeruje, jakoby takie HD600, K701 czy DT880 byly zagrozone, a IMHO do tego jest naprawde daleko.

A z takiej konkurencji tez sie nie ciesze, skopoiowac rozwiazanie jest latwo i tanio, znalezc je samemu juz nie i gdyby po takiej konkurencji faktycznie ktorys z gigantow upadl byloby mi przykro, bo by to znaczylo, ze nie bedzie nastepcy K701, czy HD600. A ze stajni Superluxow bym sie raczej sluchawek na tym poziomie nie spodziewal (a juz na pewno nie jakosciowym pod wzgledem designu, montazu i uzytych materialow, co dla niektorych, w tym i dla mnie, tez jest wazne).

 

 

Podsumowujac: ciesze sie Twoim szczesciem, ale kubelek zimnej wody, bo jak ktos zamiast upatrzonych HD600 kupi HD681 spodziwajac sie tej samej jakosci to wyswiadczysz mu niedzwiedzia przysluge.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że zabiły gigantów to jeszcze łamią prawa rynku :lol:

 

 

Podsumowujac: ciesze sie Twoim szczesciem, ale kubelek zimnej wody, bo jak ktos zamiast upatrzonych HD600 kupi HD681 spodziwajac sie tej samej jakosci to wyswiadczysz mu niedzwiedzia przysluge.

 

 

 

Chyba, że nie ma dobrego źródła, wtedy zaoszczędzi 900zł i nie będzie czuł większej różnicy :)

 

Ja się cieszę, że zamieniłem swoje hd598 na tanie hd-681. Superluxy dużo lepiej dopasowują się do głowy i lepiej się do niej trzymają. Lepiej izolują, ale mocniej grzeją. A też materiały użyte do hd598 nie były zbyt zadowalające(chociaż mi nic nie pękło). Nie miałem jak porównać ich dźwiękowo bezpośrednio, bo w pierwszej kolejności sprzedałem hd598, a po dwóch dniach kupiłem hd-681. Na pewno po pierwszym założeniu lepiej grały superluxy(wszystko ze słabego źródła), teraz jakbym miał porównywać wygrzane w 200 godzin hd598 z 30 godzinnymi hd-681 wole brzmienie tych drugich. Może dlatego, że moja podświadomość każe mi je wybrać, bo są tańsze. SL mają dla mnie dużo przyjemniejsze brzmienie(powtarzam - na słabym źródle!) :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwia mnie to jak wiele osób sobie dopowiada pewne rzeczy do wypowiedzi, a potem temu zaprzecza xD.

 

Czy napisałem, że HD681 są lepsze od HD600 i że je zastępują ?? Nie. Nie ja ukułem termin zabójcy gigantów i jest on bardziej nazwą własną niż jakimś porównaniem.

 

Szczerze... to dla mnie jako użytkownika jest mało ważne czy zostały skopiowane czy nie, czy ktoś włożył dużo pracy czy nie. Liczy się dla mnie ilość wydanej gotówki i efekt dźwiękowy jaki uzyskuję dzięki słuchawkom. Jeśli dźwięk jest co najmniej na równi ze słuchawkami dajmy tylko przykład - nie porównanie z takimi HD595/hd598 które zyskały już jakieś tam poważanie, to w ukutym terminie "GK" właśnie oto chodzi, że zabijają ceną. Jeśli chodzi o jakość materiałów, to już wypowiedziałem się w swojej recenzji, nie będę tego przepisywał ponownie.

 

Nie onanizuje się audiofilsko siedząc w "beyerdynamic" bo to super słuchaki - tak mi ludzie z forum powiedzieli i wydałem na nie kilka stów to muszą być dobre... heh :lol: Są dobre, jednak na moich uszach zostały zabite przez superluxy :)

 

@sireliks chciałbym dodać, że słuchawki które wymieniłeś, są naprawdę fajne, może kiedyś po nie sięgnę, na pewno przebiją dźwiękowo SL (o ile ktoś polubi ich charakterystykę), trzeba jednak zaznaczyć, że do nich trzeba też dobrać odpowiedni tor aby pokazały swoją magię. Nie każdy po nie sięgnie i dokupi DAC i wzmacniacz do nich, a słuchanie ich z integry mi ja się z celem. Tutaj SL zyskują przewagę, bo podepniesz je do dobrej integry, lub jakiejś taniej karty ewentualnie dobrej mp3 i już dadzą to czego oczekujemy po dobrych słuchawkach i w tym aspekcie też zabijają gigantów.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że zabiły gigantów to jeszcze łamią prawa rynku :lol:

A ktory to gigant zostal "ubity"?

 

 

Rozumiem, ze sluchawki moga byc dobre w swojej cenie, nawet lepsze niz niektore drozsze modele. Ale Twoj przesadzony entuzjazm sugeruje, jakoby takie HD600, K701 czy DT880 byly zagrozone, a IMHO do tego jest naprawde daleko.

A z takiej konkurencji tez sie nie ciesze, skopoiowac rozwiazanie jest latwo i tanio, znalezc je samemu juz nie i gdyby po takiej konkurencji faktycznie ktorys z gigantow upadl byloby mi przykro, bo by to znaczylo, ze nie bedzie nastepcy K701, czy HD600. A ze stajni Superluxow bym sie raczej sluchawek na tym poziomie nie spodziewal (a juz na pewno nie jakosciowym pod wzgledem designu, montazu i uzytych materialow, co dla niektorych, w tym i dla mnie, tez jest wazne).

 

 

Podsumowujac: ciesze sie Twoim szczesciem, ale kubelek zimnej wody, bo jak ktos zamiast upatrzonych HD600 kupi HD681 spodziwajac sie tej samej jakosci to wyswiadczysz mu niedzwiedzia przysluge.

Nie w moim interesie, chyba w niczyim jest dobijanie" gigantów ". Jednak posiadam HD600 i już były mocno zagrożone przez CAL!, ostatecznie dobiły je Shurki srh840, później K-501, a teraz wszystkie razem czekają aż z tronu zejdą te jakże plebejskie, fatalnie wykonane tajwańskie podróbki AKG K-240, czyli superluxy HD 681. Zapewne to sprawa mojego złego gustu, braku osłuchania, złego wzmacniacza,źródła....itp, itd, ale prawda jest następująca na teraz inne słuchawki leżą, a nie są noszone.Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voi12

 

>> już były mocno zagrożone przez CAL!, ostatecznie dobiły je Shurki srh840

 

sluchalem wszystkich trzech modeli, i zarowno CAL! jak i shurkom bylo do HD600 naprawde daleko, pod kazdym wzgledem. No chyba, ze to moj zly gust, brak osluchania, itd :)

 

Sluchalem tez zle napedzonych HD600... i tutaj sie zgodze z pobiciem sprzez shure, bo CAL! nawet wtedy nie mialy szans (ale ja ich wybitnie nie lubie za granie "w glowie").

 

PS. Na czym sluchales HD600? (z ciekawosci pytam, nie zeby przeciagac dyskusje :) )

 

@Syler

 

W to, ze sa mniej wymagajace i zagraja lepiej z playera, niz chociazby wyzej wspomniane HD600 wierze z calego serca, ale to, ze corvette bedzie gorzej jechalo na ropie niz golf TDI nie znaczy, ze golf jest lepszym autem i "zabije" corvette ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, HD-681 będą dużo lepsze od HD-668B w dubstepie?

 

To są inne słuchawki. Więc zależy od gustów. Na 668B też przyjemnie mi się słuchało elektroniki, jednak głos oddałbym na HD681, mają więcej basu, który ma fajne zejście i są bardziej dynamiczne, dźwięk mają też ciekawszy - żywszy.

 

@sireliks WTF? o jakim zabijaniu mowa (strzał w głowę, 44 ran kutych, poćwiartowanie, przejechanie walcem)? Bo już nie kumam :)

 

Golf też może mieć swoje uroki ^^

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syler po pierwsze "zabije", nie zabije, po drugie

 

>> Nie dość że zabiły gigantów to jeszcze łamią prawa rynku

 

WTF? o jakim zabijaniu mowa (strzał w głowę, 44 ran kutych, poćwiartowanie, przejechanie walcem)? Bo ja tez już nie kumam :P

 

A zamiast bezproduktywnie gadac, napisz lepiej czy SL ma cos zamknietego godnego uwagii w swojej ofercie to moze i ja sie skusze. Nie musi "zabijac gigantow" wystarczy ze bedzie leprze i tansze niz CAL! :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@voi12

 

>> już były mocno zagrożone przez CAL!, ostatecznie dobiły je Shurki srh840

 

sluchalem wszystkich trzech modeli, i zarowno CAL! jak i shurkom bylo do HD600 naprawde daleko, pod kazdym wzgledem. No chyba, ze to moj zly gust, brak osluchania, itd :)

 

Sluchalem tez zle napedzonych HD600... i tutaj sie zgodze z pobiciem sprzez shure, bo CAL! nawet wtedy nie mialy szans (ale ja ich wybitnie nie lubie za granie "w glowie").

 

PS. Na czym sluchales HD600? (z ciekawosci pytam, nie zeby przeciagac dyskusje :) )

 

@Syler

 

W to, ze sa mniej wymagajace i zagraja lepiej z playera, niz chociazby wyzej wspomniane HD600 wierze z calego serca, ale to, ze corvette bedzie gorzej jechalo na ropie niz golf TDI nie znaczy, ze golf jest lepszym autem i "zabije" corvette ;-)

HD 600 słuchałem na tym co w podpisie, nawet lampa w klasie A z ECC83 telefunkena nie potrafiło dać HD 600 tego czego oczekuję. Zdaję sobie sprawę że kupno wzmacniacza słuchawkowego za cenę uzywanego samochodu mogłoby załatwic sprawę, ale chyba nie tędy droga, kiedy takie shurki 840 grają świetnie prawie ze wszystkim. Inna sprawa, że najzwyczajniej w świecie może nie trafiają w mój gust, prawie zero klasyki, dużo jazzu, rocka. Doceniam ich walory dźwiękowe, jednak to nie to granie, zacytuję kol. z innego forum "to jak baba co nigdy orgazmu nie miała, żyje, ale w sumie nie wie po co", takie dla mnie są HD 600. Inne słuchaweczki maja to coś , nawet taniuchne superluxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Syler po pierwsze "zabije", nie zabije, po drugie

 

>> Nie dość że zabiły gigantów to jeszcze łamią prawa rynku

 

WTF? o jakim zabijaniu mowa (strzał w głowę, 44 ran kutych, poćwiartowanie, przejechanie walcem)? Bo ja tez już nie kumam :P

 

A zamiast bezproduktywnie gadac, napisz lepiej czy SL ma cos zamknietego godnego uwagi w swojej ofercie to moze i ja sie skusze. Nie musi "zabijac gigantow" wystarczy ze bedzie leprze i tansze niz CAL! :)

 

 

Jak trafią w moje rączki nowe superluxy to na pewno coś skrobnę. Kończą naszą dysputę o zabijaniu gigancika, dodam, że dla mnie miarą słuchawek nie jest ich poziom zaawansowania, a przyjemność z odsłuchów. Może to nie najlepszy przykład, ale w takich SL668B, jak czasem przed snem ich słucham, to zadziwia mnie ich zdolność do rozłożenia utworu na czynniki pierwsze, żaden dźwięk nie jest zakłócony, dzwoneczki to już nie dzwoneczki a gwiezdny pył, scena jest taka, że czuję się jakbym podróżował w kosmosie, wszystko super tylko właśnie.... robi to wrażenie, ale nie wciąga, nie zaskakuje itd. Naprawdę, ciężko jest znaleźć "tak dobrze" grające słuchawki. Jednak jak założę MS1i, to nie ma takiej sceny, szczegóły są, ale nie przybierają takie 3d formy. Natomiast jak zamknę oczy to od razu porywa mnie cała muzyka. Nie znalazłem tego w beyerach 2x droższych. HD681 są pod względem rozrywki są zbliżone do MS1i, dają nam odczuć muzykę, a nie tylko przekazują szczegóły<<<<<< tak, są to takie metafizyczne brednie, w których to jednak zawiera się moja radość słuchania i poznawania sprzętów, szczególnie takich na których nie muszę ciułać pół roku czy cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Nie wiem czy to moje uszy się popsuły czy tak w rzeczywistości jest, ale zauważyłem iż sl jak miały ~10h prawie nie "syczały" albo mi się tak tylko wydaje. Teraz natłukłem im 40/50h i irytuje mnie to "tsy" "sssy"etc.

Dodam że pierwsze 20h cichutko w szafce śpiewały sobie gloomy sunday, potem zacząłem normalne odsłuchy.

A moje pytanie jest takie czy to syczenie to wada moich uszu, sprzętu czy po prostu tak jest.

Żeby nie było słyszę to na "prawdziwym" pcm 4608kbps lecz trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, one syczą. Jest specjalny mod aby usunąć te syczenie. Jednak po wygrzaniu na moim sprzęcie i z materiałowymi padami syczenia już właściwie nie doświadczam i mod już mi nie jest raczej potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się filter-mod czy jakoś tak.

 

Tu masz poradnik jak modować, przy okazji można rekabling zrobić jak ktoś ma ochotę. http://www.rock-grotto.co.uk/HD681.pdf

 

Poszukaj w google, jest gdzieś cały topic na anglojęzycznym forum o modowaniu tych superluxów, niektóre są zmodowane wyglądają naprawdę nieźle

 

parę sekund później... http://rockgrotto.proboards.com/index.cgi?board=review&action=print&thread=4769 proszę ;)

 

1065691.jpeg

:lol:

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności