Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Perul, a pochwalisz się jaki to użytkownik był? Bo jak jest szansa dostać 10zł mniej to warto poczekać może, aż znowu wystawi.

 

Użytkownik to "music-express" ale, obecnie nie mają wystawionych tych słuchawek - możesz maila skrobnąć, czy jeszcze będą, bo na stronie sklepu też brak.

 

Obecnie najtaniej z wysyłką jest 92zł

 

 

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tez zmodowałem swoje 681, ale nie taki hardkor jak kol. Perul. Mój mod idzie w drugą stronę, zdjąłem te papierki znad membran-dźwięk stał się bardziej perlisty, jakość wysokich i wyższych średnich poprawiła się, zniknął, ten "papierowy" SIC! nalot. Dzięk stał sie bardziej szlachetny. Następnie brutalnie wylutowałem oryginalny kabel, a w jego miejsce wstawiłem sonolene 3014 z wtykiem neutrika, maiałem gotowy zestaw po philipsach 5401-nie zasługiwały na ten kabel. pierwsze wrażenia...góra uspokoiła się, a jednocześnie jest dźwięczniej, bas stał sie bardziej "skoczny", dynamiczny, ma większa amplitudę. Mam wreszcie słuchawki potrafiące nadążyć za muzyką Nile, Death, Immolation, bez wychudzenia dżwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tez zmodowałem swoje 681, ale nie taki hardkor jak kol. Perul. ..

 

Ależ cóż to za hardkor skoro w 100% odwracalny, to Twój mod jest hardkorowy :P. Ja po prostu chciałem przyciąć wysokie, prawdopodobnie za ileś tam godzin (po wygrzaniu) usunę moda w całości lub częściowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem brutalnie, czyli prostacko. Mam na razie asymetric, ale wkrótce zrobię Y. Pod ręką nie miałem koszulki termokurczliwej, a chciałem na szybko sprawdzić. Siedzę wlepiony w te słuchawki, nie mogę się ich nasłuchać, ta lekkość, szybkość, detaliczność i to nie tak że to są moje pierwsze po Philipsach 5401...hhehe. obok leżą HD 600, SRH 840, CAL!, HD 540 ref II, TDS 5M, AKG K-501.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem brutalnie, czyli prostacko...

Dla mnie ważne, że skutecznie i że odwracalnie. Skoro ma to być tymczasowe, to po co się zbytnio wysilać. Niby mógłbym wysokie w korektorze obciąć (co przez wczoraj uskuteczniałem), ale nie każde źródło ma dobry korektor. Być może będę użytkował nie tylko z komputerem.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. Perul, trochę przesadzam z tym prostacko, po prostu rozkręciłem, wylutowałem oryginała a wlutowałem sonolene. Oryginalny kabel jest nienaruszony, 10 min i lutownica i wszystko wraca na swoje miejsce, łącznie z tymi papierkami. Hardkorowo pisząc o Twoim modzie chodziło mi o podejście a nie o nieodwracalność. każdy inaczej słyszy i jeżeli Tobie zaklejenie taśmą przetwornika pomaga to nic mi do tego. PEACE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, polecam popróbować z różnymi gąbkami. Mi podobają się bez tego kartonika na grillu i z gąbkami od HD25. Te firmowe są strasznie spasione.

Muszę kupić wreszcie swoje i przestać pożyczać :D

 

Ech, pół roku temu je polecałem; mówiłem, że za 80 zł to grzech nie kupić... I jakoś wtedy mnie nikt nie słuchał, a teraz się zrobił szał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu recka 668B i 681 wraz z wykresami. Widać dokładnie jakie niesamowite jest rozciągnięcie 681, od 30Hz juz liniowo.

 

http://www.innerfidelity.com/content/superlux-hd-668b-and-hd-681-headphones

 

Przed chwilą założyłem moje CALe rekablowane kabelkiem od sennków HD650, chciałem sprawdzic czy nie uległem jakiejś zbiorowej histerii na temat superluxów. Niestety superluxy grają zdecydowanie wyraźniej, konturowo, szybko i bez wyostrzania. Dzwięk z CAL! teraz wydaje mi się ,obrazowo przedstawiając, jak widok przez szybę zasmarowaną tłuszczem, transjenty rozmaślone, nieczytelne, bas pogrubiony i lekko dudniący.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk z CAL! teraz wydaje mi się ,obrazowo przedstawiając, jak widok przez szybę zasmarowaną tłuszczem, transjenty rozmaślone, nieczytelne,

 

Niektórzy lubią ten "urok" CAL ;)

 

 

+ dodajmy do tego że są różne wersja cal, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk z CAL! teraz wydaje mi się ,obrazowo przedstawiając, jak widok przez szybę zasmarowaną tłuszczem, transjenty rozmaślone, nieczytelne,

 

Niektórzy lubią ten "urok" CAL ;)

 

 

+ dodajmy do tego że są różne wersja cal, więc...

 

 

więc... nigdy nie wiesz na jaki trafisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z braku innego materiału HD681 zarobiły pod pady seryjne gąbki od AKG K518DJ. Efekt, góra jest mniej atakująca ale to chyba żadne zaskoczenie. Chyba jest przyjemniej niż seryjnie.

 

Edit:

Lipa, wokale się zrobiły dosłownie ohydne, jakby skrzeczące.

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już też czekam, aż kurier dostarczy.

Macie propozycje jakichś konkretnych utworów, które szczególnie dobrze (Waszym zdaniem) na tych słuchawkach grają? Bo rozumiem, że trzeba będzie się delektować szczegółowością. :)

 

Po prostu słuchaj dobrze znanych Tobie utworów i sam zobaczysz, że słyszysz o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już też czekam, aż kurier dostarczy.

Macie propozycje jakichś konkretnych utworów, które szczególnie dobrze (Waszym zdaniem) na tych słuchawkach grają? Bo rozumiem, że trzeba będzie się delektować szczegółowością. :)

 

Mi SoaD i Rammstein bardzo na HD681 podpasowały. Zwłaszcza w tym drugim charakterystyczne ciężkie i lekko monotonne brzmienie gitar bardzo fajnie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te słuchawki do autobusu nie są :D?

 

Clip+ będzie dobrze z nimi działał?

 

Słaba izolacja + duże rozmiary = do autobusu raczej się nie nadają.

 

 

Co do drugiego pytania - z moim telefonem grają nieźle, więc i Clip+ powinien pociągnąć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te słuchawki do autobusu nie są :D?

 

Clip+ będzie dobrze z nimi działał?

 

Słaba izolacja + duże rozmiary = do autobusu raczej się nie nadają.

+ długaśny kabel z mało filigranowym jackiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności