Skocz do zawartości

Superlux HD-681


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyście czytywali jego recki to byście wiedzieli, że nie testuje tylko z ipoda, no i wygrzewa słuchawki przed słuchaniem i pomiarami.

 

Nie wiem.. może ja mam jakieś ulepszone egzemlaprze, bo jakbyś ich posłuchał to byś pomyślał, że on testował je bez wygrzania i tylko z ipoda... albo istniałby inny paranormalny czynnik przez który jego opisy nie zgadzają się z tym co słyszę na własne uszy.

 

Tyll po prostu jest wyczulony na wysokie i nawet narzeka co nieco na ath-m50 w tej kwestii.

 

:blink: Może ma uszkodzoną membrane w uszach :lol: . Znów mam zdecydowanie inne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tyll po prostu jest wyczulony na wysokie i nawet narzeka co nieco na ath-m50 w tej kwestii.

 

:blink: Może ma uszkodzoną membrane w uszach :lol: . Znów mam zdecydowanie inne odczucia.

 

A może po prostu ma dobry słuch, bez ubytków? Ja o swoim mogę powiedzieć, że jest w raczej dobrym stanie (zwłaszcza wysokie, bo w średnich mam lekki ubytek) i jeszcze w żadnych słuchawkach (które prezentują przyzwoity poziom a nie podróbki z 5zł) nie odczułem niedoboru wysokich. Natomiast nadmiar to dość często spotykana cecha (CAL, SHP5401, Wavemaster Pure).

 

Właśnie zamówiłem HD681 - mam nadzieję, że mi podpasują.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się słuchawek za 200zł nie dlatego, że źle grały, ale dlatego, że raziły mnie górą - nie były to monitory. w 668B i 681 słyszę, że jest więcej góry, ale mnie w niczym mnie nie rażą - to są monitory.

 

Każdy sam oceni... i do siebie podpasuje. Oczywiście mam gdzieś co mówi Mike. Mi dobrze grają. O wiele przyjemniej lub równie przyjemnie co słuchawki znanych firm za x setek złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie wytrzymałem i właśnie mam na łbie HD681. ;) Pierwsze wrażenia... łał, to gra bardzo przyjemnie. Za to nad opakowaniem powinni popracować bo odgniata pady. O... i kabelek robi dobre wrażenie bo jest taki fajnie miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie wytrzymałem i właśnie mam na łbie HD681. ;) Pierwsze wrażenia... łał, to gra bardzo przyjemnie. Za to nad opakowaniem powinni popracować bo odgniata pady. O... i kabelek robi dobre wrażenie bo jest taki fajnie miękki.

 

Fajne urozmaicenie co do senków.

 

Przy okazji zapytam 4ndr3 wygrzewałeś HD380pro, jeśli tak to z jakim rezultatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś dotarły do mnie 668 i 681. Pierwsze wrażenia, obie pary są naprawde niezłe. Po chwili słuchania moge stwierdzić, że zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu tańsze 681. Dzwięk mają bezkompromisowy, szczególnie jeżeli chodzi o dynamikę, bas, jego natężenie ale i zejście...coś spektakularnego, na niektórych industrialnych utworach można sie przestraszyć, jego siłą i zejściem...do samego piekła. 668 dam jeszcze szansę, równolegle do 681 wygrzewają się. za 80 zł cena superluxów 681 jest ciosem nokautującym konkurencję. Odnośnie ergonomii, 681 są zdecydowanie wygodniejsze od 668, mają mniejszy docisk i nic nie uwiera w czaszkę od góry. Może dlatego że słucham na mocno zmodyfikowanym beresfordzie 7520, a może że mam juz swoje lata ;), nie czuję tak opisywanej agresywności góry w 681, czuje natomiast swobodę dynamiki, szybkość. Jeżeli chodzi o 668 słyszę, że gubia się na gęstym materiale i wychodzi z tego nieco chaotyczna kupa dźwieków, ale tak jak pisałem...docierają się. Na razie tyle o słuchawkach prosto z pudełka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego kolegę w SuperLux-Klubie ;)

 

HD668 "z pudełka" były nie ciekawe, przez 100h grania miałem wrażenie, że zaraz je sprzedam. Po tych 100h, dźwięk nabrał luzu i z każdą godziną teraz robią się coraz przyjemniejsze. Powiem, że miałem dobre dosyć wzmocnienie do nich lecz dziś do mnie przyszedł wzmacniacz z wysoką efktywnoscią prądową czy jak ta cholera się zwie.. :P i dopiero teraz te słuchawki pokazały na co je stać. Zdecydowanie więcej basu i w ogóle MEGA dźwięk się zrobił. Beresford też nie byle jakie źródło, ale właśnie zastanawiam się czy wyciska wszystko z nich.

 

Ogólnie oba te modele traktuje na równi, oba lubię za co innego :) Większości osób bez porządnego wzmocnienia prawdopodobnie spodobają się bardziej HD681.

 

Aha... no i jeszcze chciałbym sprostować te zarzuty w ich stronę, że są to za ostre (za jasne) słuchawki. HD380 pro są wiele ostrzejsze... a jakoś nikt na to nie narzeka. ;)

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja 681ki też kupię ale jeszcze nie w tym momencie, teraz priorytet to wzmacniacz :)

A co do 668 to nie wiem jak ejst z tymi magicznymi "300h-amami" ale moje przeszły potężne przeobrażenie w pierwszym tygodniu, potem już wielkich zmian nie dostrzegłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock na 681 brzmi wybornie, mam Shurki SRH840 i w porównaniu z 681 wygładzają i nadają potęgi nagraniom rockowym troche przez podbicie wyższego basu, ale właśnie czasem brakuje tego pazura, drapieżnośći przy jednoczesnej potędze basu, tego średniego i niskiego, a to zapewniaja 681. Nie twierdzę że 681 sa lepsze od 840, ale samo porównanie powinno nobilitować superluxy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa tej firmy cały czas kojarzy mi się z luksusowym papierem toaletowym...

 

Rozumiem, że 681 pasują do rocka ?

 

Z porządnym wzmakiem i 668B fajnie dają po garach. A 681 to czysta przyjemność ze słuchania nawet bez wzmocnienia, do rocka jak najbardziej się nadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa tej firmy cały czas kojarzy mi się z luksusowym papierem toaletowym...

 

Rozumiem, że 681 pasują do rocka ?

Dla mnie HD681 zagrały rocka chyba najlepiej ze wszystkiego co słyszałem. Ostro ale nie do przesady, bas jest ale nie zmula raczej stanowi tło, wokal prosto w twarz, detali sporo a separacja jeszcze lepsza.

 

Tak BTW, właśnie zauważyłem że 681 mają "zachętę do recablingu". W drugiej muszli jest już gotowa dziurka z gumową zaślepką. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarły do mnie 681, dopiero co podłączyłem. Pierwsze wrażenie - bardzo jasne słuchawki, musiałem obciąć "nieco" wysokich (jeszcze przed chwilą miałem na uszach PX100, praktycznie brzmieniowe przeciwieństwo). Bas świetny, w odpowiedniej ilości, to samo ze średnimi, o wysokich napisałem wcześniej - mam nadzieję, że po wygrzaniu trochę wysokich ubędzie. Co się rzuca w uszy, to świetna detaliczność, która niestety wiąże się też z bardzo słyszalnymi zniekształceniami kompresji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4ndr3 Są bardzo podatne na mody. Więc sie nie krępuj i opisz nam potem swoje wrażenia ;) ale domyślam się, że czekasz aż się wygrzeją.

 

@Perul W tym momencie, ze zmienionymi padami, po porządnym wygrzaniu i na moim sprzęcie ilość góry jest wręcz w idealnych proporcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, robicie smaku tymi opisami, że chyba też się skuszę. Choć standardowo słucham na rekablowanych PX100, które bardzo mi odpowiadają, a jak napisał Perul 681 są "brzmieniowo przeciwstawne", więc zobaczymy co z tego wyjdzie.

No i pytanie jak zgrywają się te Superluksy z Cowonem E2? Nada się wzmacniacz typu FiiO E3?

A może ktoś jeszcze miał do czynienia z nową kartą muzyczną Asus Xonar U3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, robicie smaku tymi opisami, że chyba też się skuszę. Choć standardowo słucham na rekablowanych PX100, które bardzo mi odpowiadają, a jak napisał Perul 681 są "brzmieniowo przeciwstawne", więc zobaczymy co z tego wyjdzie.

No i pytanie jak zgrywają się te Superluksy z Cowonem E2? Nada się wzmacniacz typu FiiO E3?

A może ktoś jeszcze miał do czynienia z nową kartą muzyczną Asus Xonar U3?

 

Do tych słuchawek dobre będzie źródło z małą ilością wysokich (ciepłe), nawet jeśli lubisz ich sporą ilość, to i tak nie powinno zabraknąć. Ale skoro brzmienie PX100 ci pasuje, to albo przekonasz się do czegoś przeciwnego, albo pozbędziesz superluxów, albo na korektorze obetniesz to co w nadmiarze. Ja zrobiłem to ostatnie i w tym momencie do PX100 nie będę wracał (chyba, że ze względu na mobilność). Slogan reklamowy pewnej firmy brzmi "Życie jest za krótkie, by używać kiepskich słuchawek" a niestety PX100 przy Superluxach takie są. Tak na marginesie PX100 słuchałem z korektorem ustawionym na "wokal" (podbite głównie średnie ale i trochę wysokie) i dopiero tak brzmiały nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konkretnie z E2 nie słuchałeś? No ale skoro ciepłe źródło się nada, to jest szansa, że się zgrają. Tylko pytanie czy zdołają sensownie napędzić te Superluksy, czy też raczej trzeba skorzystać ze wzmacniacza, bo E2 do najmocniejszych źródeł nie należy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmodowałem "nieco" HD681 - po tym modzie zdecydowanie obcięte zostały wysokie tony, prawdopodobnie wpłynęło to również na średnicę, ale do tego musiałbym mieć drugie niezmodowane, bo słuchawek niemodowanych słuchałem raptem parę godzin i to wczoraj a dziś zacząłem od moda :P .

 

Na pewno dla wielu będzie to zbyt drastyczne obcięcie wysokich, ale mi właśnie tak pasuje. Zapewne ma też wpływ na detaliczność, scenę ale tu też powinien wypowiedzieć się ktoś z większym doświadczeniem i osłuchaniem.

 

Mod jest w 100% odwracalny więc ryzyka nie ma - można zrobić, odsłuchać i w razie co usunąć. Chodziło mi o zaklejenie wewnętrznych otworów - wyszło jak wyszło, ale efekt jest ;). Wszelkie dodatkowe eksperymenty jak najbardziej wskazane, np zostawić ta dziurkę w środku, powinno być więcej zwłaszcza tych najwyższych (takie mam wrażenie, nie poparte, z braku czasu, żadnymi doświadczeniami, tylko przemyśleniami).

HD681-mod.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko. Jeszcze w takim razie napiszcie tylko czy jedyne źródło tych słuchawek to allegro (ewentualnie sklepy, które wystawiają te słuchawki równolegle poza allegro) czy jakiś inny sklep macie do polecenia? Oczywiście zależy mi na cenie, towar mógłbym teoretycznie odebrać z Białegostoku bądź z Warszawy, ale chyba widzę, że nie ma szans zapłacić poniżej 90zł z przesyłką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Wawce od ręki w sklepie Pasja na Wiktorskiej 7/11. Cena... hmm, sporo bo 99zł dałem ale z szipem z allegro wiele mniej by nie było a czekać nie musiałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w Wawce od ręki w sklepie Pasja na Wiktorskiej 7/11. Cena... hmm, sporo bo 99zł dałem ale z szipem z allegro wiele mniej by nie było a czekać nie musiałem. ;)

 

A ja właśnie na Allegro kupiłem - z przesyłką 87,5zł wyszło. Dotarły po 2 dniach - i tak szybciej niż miałbym czas podjechać do jakiegokolwiek sklepu (chyba, ze w Euro RTV by mieli, to mam blisko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmodowałem "nieco" HD681 - po tym modzie zdecydowanie obcięte zostały wysokie tony, prawdopodobnie wpłynęło to również na średnicę, ale do tego musiałbym mieć drugie niezmodowane, bo słuchawek niemodowanych słuchałem raptem parę godzin i to wczoraj a dziś zacząłem od moda :P .

 

Na pewno dla wielu będzie to zbyt drastyczne obcięcie wysokich, ale mi właśnie tak pasuje. Zapewne ma też wpływ na detaliczność, scenę ale tu też powinien wypowiedzieć się ktoś z większym doświadczeniem i osłuchaniem.

 

Mod jest w 100% odwracalny więc ryzyka nie ma - można zrobić, odsłuchać i w razie co usunąć. Chodziło mi o zaklejenie wewnętrznych otworów - wyszło jak wyszło, ale efekt jest ;). Wszelkie dodatkowe eksperymenty jak najbardziej wskazane, np zostawić ta dziurkę w środku, powinno być więcej zwłaszcza tych najwyższych (takie mam wrażenie, nie poparte, z braku czasu, żadnymi doświadczeniami, tylko przemyśleniami).

 

Bardzo mnie ciekawi to co zrobiłeś. Aczkolwiek ja nie posunąłbym się do tak barbarzyńskiej metody :P zresztą w mojej wygrzanej parze nie ma problemu z wysokimi (a mam dość jasne źródło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności