Skocz do zawartości

Audeze Sine


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Audeze znowu zmajstrowało nowe słuchawki. Po nowych, szaleńczo drogich lcd4 pora na model sytuowany poniżej El-8 - Sine. Słuchawki mają być najtańsze w portfolio Audeze.

 

https://www.audeze.com/products/sine-series/sine-ear-headphone

 

 

ine3.0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

wczoraj nabyłem, posłuchałem w nocy i z rana kilka godzin, pierwsze wrażenia:

 

wykonanie świetne, są i ładne i solidne, fajny kształt i nieduże rozmiary pasują do kategorii przenośnych portable, jest git - skóra i metal, profeska

 

ergonomia - to są portable, nauszne, nie ma szans żeby ucho weszło, poduszki są skrojone na bazie trójkąta prostokątnego i osadzają się równo na małżowinie - tłumienie jest na poziomie t51p, może ciut lepsze, wygoda ciut gorsza - bo poduszki choć dość miękkie, to są też dość płytkie - t51p były grubsze, ale miały też klasyczny kształt; docisk jest odczuwalny, czuć je na uszach, ja mam uszy tolerancyjne i trudnozniszczalne, ale jak ktoś wrażliwy to po godzinie czy dwóch będzie czuł dyskomfort - oczywiście mówię o nowych słuchawkach, a z czasem pady a nawet pałąk ciut się ułożą i ucha się przyzwyczają; są też dość lekkie mimo solidnego wykonania, nie czuć na głowie

 

reasumując - wygodne i zgrabne, lekkie, nieźle tłumią - są oczywiście i lżejsze (v-jays) i ciut wygodniejsze - t51p

 

 

a reszte dopiszę jak ten debil z orange przestanie ze mną pierdzielić przez telefon...


PART2

 

to nie jest tak, że uważam, że każdy telefon z orange to telefon od debila, ale ten akurat tak - gość oferował 600 "mjegabitów" a nie wiedział nawet jaką przepustowość ma router z zestawu, na ilu kanałach sieje i jakie częstotliwości obsługuje... a po 15 minutach, przerwach na sprawdzanie i konsultacje, stwierdził żebym sobie poszedł do salonu... to po kiego do mnie zadzwonił?

 

wracając do SINEgo tematu:

 

kabel jest krótki - na oko 1,2m i płaski i trochę sztywny, do najwygodniejszych nie należy, a do tego znowu kurna wtyki ma takie, że z dwóch kilo moich kabli żaden nie pasuje...

 

 

dźwięk - takie t51p startu nie mają - do SINE w sumie trudno się przyczepić, bo całe pasmo mi pasuje - bas pięknie spręzyście i mocno wybrzmiewa jak na planary przystało, oczywiście takich HE560 nie przeskakuje, ale brzmi bardzo fajnie, średnica wzbudza prawdziwe emocje, wokale brzmią po prostu pięknie, mają w sobie coś co mnie kupił od razu, nazwałbym to "słodycz", są blisko, są analogowe, i tak jak bas i średnica emanują lekkim ciepłem , tak góra jest dość jasna, mocna, wyraźna, nie jest schowana - no tonalnie fajnie to brzmi razem

 

niestety i tutaj jest poważny problem - te słuchawki potrzebują... prądu

ze słabym DAPem brzmią słabo, bas traci moc, dźwięki szybkość, robi się płasko, jasno i nieciekawie - tutaj dynamiki wygrywają po całości, takie na przykład t5p

dopiero więcej mocy pokazuje shine in SINE - z X7 na AM2 dostają ok. 330mW i to wciąż trochę mało, ale już słuchać ich sygnaturę, moc i fun, bardzo fajne połączenie dobrej rozdzielczości, szybkości, odpowiednie wyważenie ocieplenia i jasności - X7 ma się wrażenie że jest puszczony razem z Mojo - ale SINE podłączone do mocniejszego sprzętu (Miniwatt, Lyr2) dostają lepszej dynamiki, szybkości, słychać więcej finezji w dźwięku, lepsze wykończenie

 

tak czy siak bardzo fajne słuchawki, ale wymagające trochę zachodu z wysterowaniem i dostarczeniem odpowiedniej mocy, co kłóci się z ideą portable

 

ciekaw jestem czy Onkyo DP-X1 da radę, i co będzie z X7 AM5, który daje przy 20 omach jakieś 700 mW

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonicznie mają tylko jedną wadę - zapiaszczoną górę i skopaną górną średnicę - reszta ujdzie - słuchałem nowych na QP1R, który robi z nimi co chce (w sensie napędzenia)

 

Natomiast ergonomicznie to totalna porażka - uszy po prostu bolą :( , a jak jeszcze ktoś ma małą głowę, to powinien tym bardziej szerokim łukiem omijać ten wynalazek. Sądzę, że produkt czeka szybka szybka rewizja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zapiaszczona, bo na plaży nie słuchałem, ale lekkie wycofanie górnej średnicy i łagodność góry z dobrym prundem brzmią dobrze

 

Natomiast na dużą dynkę i wrażliwe uszka to SINE nie pasują

 

Dość entuzjastyczne recka:

http://headfonics.com/2016/04/the-sine-by-audeze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i kolejna entuzjastyczna recka:

 

http://headphone.guru/the-audeze-sine-portable-headphones-with-cipher-lightning-adapter-brilliant-on-the-go-sound/

 

 

mnie się wciąż podobają i zaczyna mi po głowie chodzić idea zmiany kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na podstawie swoich doświadczeń nie wierzę w łatwopędne orto. Te nowe owszem zagrają głośno z byle czego, ale magię pokazują dopiero na czymś mocniejszym. Kolejne wpisy tutaj tylko to potwierdzają :) .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności