Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Król dynamiki jest tylko jeden LPG...

Tylko że wygląda jak ze średniowiecza ;)

Moim zdaniem dx200 ma bdb dynamikę lepsza niż qp1r

Mnie natomiast ciekawi jak wypada dx200 w porównaniu z droższymi od niego dapami np opusem 2, cowonem plenue s, AK320 i AK240 bo pomimo tego że uważam dx-a za świetnego dapa to powoli zaczynam odczuwać potrzebę zmiany na coś nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX200 jak dla mnie ma świetną rozdzielczość, szczegółowość, separację, tu mi się bardzo podoba, ale ten jego przekaż bez emocji, zupełnie nie angażuje w muzykę, sprawia że jest dla mnie tylko dapem, gdzie muzyka może lecieć w tle, a nie do zagłębienia i pochłonięcia się w całości muzyce.
DX100 pod względem słuchania muzyki jest nadal najlepszym dapem dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Król dynamiki jest tylko jeden LPG...

Tylko że wygląda jak ze średniowiecza ;)

Moim zdaniem dx200 ma bdb dynamikę lepsza niż qp1r

Mnie natomiast ciekawi jak wypada dx200 w porównaniu z droższymi od niego dapami np opusem 2, cowonem plenue s, AK320 i AK240 bo pomimo tego że uważam dx-a za świetnego dapa to powoli zaczynam odczuwać potrzebę zmiany na coś nowego ;)

To już jest kompulsywność. Nic dobrego. Może zamiast wydawac kolejne kilka tysięcy na przenośnego grajka, kupić raz a dobrze porzadną stacjonarkę? Przynajmniej za miesiąc nie będzie ciśnienia jak jakiś wiesiek chiński wypuści jakiegoś kolejnego przełomowego dapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Król dynamiki jest tylko jeden LPG...

Tylko że wygląda jak ze średniowiecza ;)

Moim zdaniem dx200 ma bdb dynamikę lepsza niż qp1r

Mnie natomiast ciekawi jak wypada dx200 w porównaniu z droższymi od niego dapami np opusem 2, cowonem plenue s, AK320 i AK240 bo pomimo tego że uważam dx-a za świetnego dapa to powoli zaczynam odczuwać potrzebę zmiany na coś nowego ;)

 

http://www.head-fi.org/products/ibasso-audio-dx200-reference-dap/reviews/18124

tu masz porównanie do AK380 CU i SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem daleki od wmawianiu komukolwiek co mu jest potrzebne i co ma się podobać, ale pomijając synergię ze słuchawkami lub jej brak, naprawdę DX200 się wygrzewa i łapie swoje brzmienie w okolicy 200h. Ja miałem szczęście najpierw posłuchać dobrze wygrzanego egzemplarza, który złapał świetną synergię z Dita. Po kilku dniach podjąłem decyzję o zakupie i kiedy dotarł do mnie świeżutki egzemplarz, nie od razu znalazłem tę magię. Nie wiem ile grały wasze DXy, ale jeśli mniej niż 100h to być może zechcecie do niego wrócić za kilka dni.

 

Inna sprawa to pojęcie "dapa bez jaj". Nie wiem co to znaczy, dla mnie dap ma być maksymalnie neutralny i transparentny, to słuchawki mają mieć jaja. I muzyka :)

Edytowane przez all999
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG to najszybszy dap na rynku dla mnie ladniejszy i ciekawszy od dx200 bez porownania.. mój przegrał ponad 1600h i bateria jak nowa ponad 10h na jednym ladowaniu..

Za cenę nowego dx200 można dorwac na head-fi używki w perfekcyjnym stanie także polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG to najszybszy dap na rynku dla mnie ladniejszy i ciekawszy od dx200 bez porownania.. mój przegrał ponad 1600h i bateria jak nowa ponad 10h na jednym ladowaniu..

Za cenę nowego dx200 można dorwac na head-fi używki w perfekcyjnym stanie także polecam

 

Tak, wiemy. Od jakiegoś czasu nie dajesz nam zapomnieć o LPG.

Jest ładniejszy i ciekawszy :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie dap ma być maksymalnie neutralny i transparentny, to słuchawki mają mieć jaja. I muzyka :)

To nikt jeszcze nie stworzył maksymalnie neutralnego dapa? Coraz częściej wydaje mi się, że nadużywany tego określenia w audio. To ma być neutralne, tamto ma być neutralne. Dojdzie do tego, że i dap i słuchawki będą neutralne i muzyka nie zagra bo dap "powie" ja tu basu nie pizgne, słuchawki "powiedzą" my też nie bo jesteśmy za neutralne i boimy się wychylać.

Perkusista też się zawaha i tyle sobie podsłuchamy porządnego pier........a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dla mnie dap ma być maksymalnie neutralny i transparentny, to słuchawki mają mieć jaja. I muzyka :)

To nikt jeszcze nie stworzył maksymalnie neutralnego dapa? Coraz częściej wydaje mi się, że nadużywany tego określenia w audio. To ma być neutralne, tamto ma być neutralne. Dojdzie do tego, że i dap i słuchawki będą neutralne i muzyka nie zagra bo dap "powie" ja tu basu nie pizgne, słuchawki "powiedzą" my też nie bo jesteśmy za neutralne i boimy się wychylać.

Perkusista też się zawaha i tyle sobie podsłuchamy porządnego pier........a

Tym bardziej kusi obecnie C4
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dla mnie dap ma być maksymalnie neutralny i transparentny, to słuchawki mają mieć jaja. I muzyka :)

To nikt jeszcze nie stworzył maksymalnie neutralnego dapa? Coraz częściej wydaje mi się, że nadużywany tego określenia w audio. To ma być neutralne, tamto ma być neutralne.

Pewnie, że stworzono, sam miałem ich kilka. Ale tu dostałem neutralność plus inne cechy na najwyższym poziomie. Pisałem już o nich.

Dojdzie do tego, że i dap i słuchawki będą neutralne i muzyka nie zagra bo dap "powie" ja tu basu nie pizgne, słuchawki "powiedzą" my też nie bo jesteśmy za neutralne i boimy się wychylać.Perkusista też się zawaha i tyle sobie podsłuchamy porządnego pier........a

Do takich tragedii dochodzi codziennie w wielu domach na całym świecie. Niektórzy twierdzą, że to brak synergii.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak Wy możecie go słuchać, on nie ma jaj, wszystko jest takie bez życia.

 

Słucham sobie właśnie Gotan Project "Santa Maria" na DX200 + Ether C Flow.

Niech mi ktoś powie że to jest mało dynamiczne, nudne, bez jaj i bez życia.

Ja tu słyszę każdy szczegół super analitycznie, dynamicznie i soczyście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko C4 to trochę taki DX100, owiany legendą, niewiele osób ma go na stałe

i nie jest jakoś diametralnie lepszy ma inna sygnaturę bardziej analogową, 100 nie słuchałem.

Poza tym oba te DAPy w środku różnią się od reszty, może SMD robi swoje ;)

no w środku połowa dapa to kondensatory i brakło miejsca na większe aku :)

w dx80 jest ich może 8% zajętości wnętrza

czytając opinie to trochę jakby rozrzut produkcyjny mieli ;)

testują/badają przed docelową produkcją czy jak ?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś z osób co im DX200 gra bez życia i dynamiki porównywał z jakimś dynamicznym egzemplarzem?

W sensie wygrzanym? Jak mi przyjdzie nówka sztuka z Chin to możemy sobie zrobić test. Tylko kto nam uwierzy?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak głupio zapytam, czy wszyscy wiedzą co oznacza dynamika? Jest to różnica poziomu głośności między najcichszym a najgłośniejszym dźwiękiem bo mam wrażenie że jedni mówią o dynamice a inni o szybkości a to kompletnie inne parametry.

 

Też mam często takie wrażenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś z osób co im DX200 gra bez życia i dynamiki porównywał z jakimś dynamicznym egzemplarzem?

Wpadaj do AM ze swoim to porównamy. Czy twój też nie angażuje w muzykę, tylko gra jak do kotleta.

 

 

A ja tak głupio zapytam, czy wszyscy wiedzą co oznacza dynamika? Jest to różnica poziomu głośności między najcichszym a najgłośniejszym dźwiękiem bo mam wrażenie że jedni mówią o dynamice a inni o szybkości a to kompletnie inne parametry.

Wiem Spawn że określam pojęcie dynamika nie zgodnie z ją definicją, gdyż jakoś bez rozpisywania się na kilka zdań, nie widzę jakby tu opisać w skrócie że coś gra angażująco dla mnie, czyli szybki attack i decay, mocny punch i kick, wyciągnięte wysokie wokale i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz mam go podłączonego do Final Sonorous VI.
I on na nich zamula! Jak to jest możliwe? No ewidentnie zrolowana góra, bez wybrzmienia. Potem w tor wsadziłem FiiO A5 i Cayina C5. Posłuchałem chwilę i doszedłem do wniosku że coś jest nie tak z sekcją wzmacniacza w DX200. Niby jest powietrze i detal. Ale cały czas mi brakuje tej kropki na i. Sam dac brzmi bardzo dobrze, ale moduł AM1 (FiiO?) w mojej opinii nie daje rady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności