Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, konrad_a napisał:

 

TRRS->TRS już mam, od @Jimmi Dragon

 

To potwierdzone przez iBasso? Czy tylko plotka?

 

Paul z iBasso mówił, że kolejny AMP będzie bal. i że to nie koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowa Lurker0 o modzie WindowsX:

"Did you try it yourself? I've disassembled the free version to look to the changes made, and I've found out that it is the same crap as he was done for DX80. A number of settings that he took from Android forum, which have no effect on DX200, because no a line of code ever use those settings. Though I do understand that somebody would "hear the difference" "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, all999 napisał:

Słowa Lurker0 o modzie WindowsX:

"Did you try it yourself? I've disassembled the free version to look to the changes made, and I've found out that it is the same crap as he was done for DX80. A number of settings that he took from Android forum, which have no effect on DX200, because no a line of code ever use those settings. Though I do understand that somebody would "hear the difference" "

 

No to mu pojechał. Pytanie jakie ma dowody że te ustawienia są nieużywane. Jeden i drugi siedzą na debuggerze i każdemu wychodzi inaczej.

Soft iBasso to nie open source więc udowodnić niełatwo. A błotem rzucić zawsze można. Placebo i zabijanie placebo.

Ja osobiście używam moda Lurkera i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się zaczynają jakieś targi w Chinach i iBasso ma pokazać AMP3 i być może AMP4. Ja bym tam wolał żeby się zajęli porządną aktualizacją softu, bo jest jeszcze co robić.

 

"DX200 amp card AMP3, AMP4

       Compared to the high-quality sound field of the AMP1 balance port, the AMP2 single-ended vocals are fully enhanced, and the AMP3 (High Voltage Full-Balance C / VFB Composite Feedback Card) will provide a new experience for the DX200. At the same time, the mysterious new card AMP4 will also appear in this exhibition, single-ended? balance? Who knows ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, ale nie znalazłem na stronie, ani w manualu informacji o tym jaka maksymalnie karta może być włożona w odtwarzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, D@rkSid3 napisał:

Zabawne, ale nie znalazłem na stronie, ani w manualu informacji o tym jaka maksymalnie karta może być włożona w odtwarzacz.

No właśnie, dlatego odwołuję się do doświadczeń. Ponadto może taka karta pracować chyba w dwóch różnych trybach. Skomplikowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, saudio napisał:

200GB śmiga.

Aha, A jaka konkretnie ?

I czy zainstalowana w trybie do przenoszenia multimediów czy tylko do obsługi przez dx-a ? (nie wiem po co te dwie opcje).

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzę bo włożyłem coś na próbę i w trybie Androida pojawiły się dwie opcje korzystania z karty : w trybie uznania tej karty za pamięć 'wewnętrzną' lub 'przenośną'. Zauważyli to użytkownicy z head-fi :

'When trying to use a Sandisk microSD 200GB as internal storage, I ran into a lot of problems till I decide to use it as portable.'

Tryb pamięci wewnętrznej wymusza formatowanie w dx-ie i cały proces się paskudnie zawiesza. Działa tylko 'portable'  Ale działa na szczęście.

Dziękuje za info i kupię 200 lub 256 gb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat - wybór między hugo a dx200.

Miało być tak pięknie ale jak słucham dx200 po SE, to nawet nie ma co porównywać.

Dx200 po BAL - zaczyna robić się przyjemnie. Natomiast w tworzeniu źródeł pozornych na scenie to nadal nie poziom hugo. Scena wydaje się być bardziej 2d na dx200 - hugo daje bardziej 3d.

To takie spostrzeżenia po pierwszym wieczorze słuchania obu.

Dx200 - tonalnie ideał i nie szumi z czułymi dokami.

Hugo - tonalnie koszmar (jasny/ostry) i do tego szumi.

Jednak za każdym razem kiedy przełączam się z dx200 na hugo, mam pozytywne odczucia co do lokalizacji i precyzji punktów źródeł pozornych (na dx200 jakby bez konturów), grania "poza głową" i generalnego "realizmu" przekazu.

 

Pozostaje mi przespać się z tym problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten subiektywizm...

Hugo - jasny/ostry lub dla innych .... nasycony/barwny

Dx200 - idealny tonalnie  lub dla innych..... niemuzykalny, analityczny, suchy

Wypowiadanie się o dźwięku w kategoriach obiektywnych kompletnie nie ma sensu. Sam zmieniam poglądy o 360 stopni. Jedno jest pewne - Hugo to funkcjonalnie tylko połowa dx-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się zgadzam z wypowiedziami powyżej. Wszystko to moje wrażenia i polecam każdemu porównać i mieć swoje wrażenia.

Bo ja taki niecierpliwy jestem, chciałbym już AM3 i AM4 a nie czekanie w niepewności.

Tak, hugo to połowa funkcjonalności dx200 - w moim przypadku ta pozostała połowa niewiele wnosi (dla mnie to i tak dwa urządzenia bo i tak noszę telefon)

 

Ktoś jeszcze miał podobny wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, westberg napisał:

 

Czyli jednak nie zmieniasz. :) 

Brawo za logikę. Ta freudowska pomyłka (180 vs 360) pokazuje, że często wracam do punktu wyjścia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję swoje doświadczenie z DX200. Pewnie wyjdzie na to, iż odkrywam właśnie, że mówię prozą - ale Mango OS brzmi jednak inaczej niż Mango App za pośrednictwem Androida. Tylko co jest lepsze ? Dla mnie Android nakłada swoją fakturę, ogranicza przejrzystość i płynność brzmienia, która jest domeną OSa. Płynność obsługi natomiast lepsza w Mango App. Mniej subtelne są różnice pomiędzy wyjściami SE i symetrycznym - tu  wybór jest jednoznaczny na rzecz 2,5 mm (Kto wymyślił ten upiorny standard z malutkim sztyftem?)  Np. T5p.2 najlepiej spisują się na wyjściu symetrycznym pod Mango OS i w trybie LG (przy HG zaczynają się przerysowania). Do tego jeszcze filtry cyfrowe - potwornie niejednoznaczny jest ten DAP już w ramach standardowego modułu wzmocnienia, a jak dodamy możliwość wymiany amp-ów .... Produkt dla cierpliwych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności