Skocz do zawartości

Fanklub Phonak Audéo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Kłująca średnica w Audeo? To chyba nie jest możliwe na żadnym sprzęcie. :P Już prędzej można doprowadzić do pojawienia się sybilantów, ale trzeba do tego mieć wystarczająco spaprany materiał i ostro grające źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do klubu , Posiadam je od 2012 roku i uwielbiam . Dokupiłem drugie do biegania bo truchleje na myśl że mógłbym zostać bez phonaków .

 

Brak szarych filtrów śni mi się w koszmarach . Mam zapas 4 par jeszcze i będzie trzeba się nauczyć je czyścić a nie wyrzucać .

Czytając ten wątek zamówiłem Comply P z ciekawości i braku T-130 . Gdzie dostane te Shure Olives ? Nie moge ich wygooglać To są pianki czy silikon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostane te Shure Olives ? Nie moge ich wygooglać To są pianki czy silikon ?

E no, bez przesady. Pierwszy wynik z brzegu: http://www.earphonesolutions.com/shure-pa910-5-pair-olive-eartips-for-shure-westone-klipsch-and-etymotic.html

Oliwki to pianki z gładką powierzchnią, ułatwiającą aplikację i utrzymanie w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem, jak syn marnotrawny, w objęcia Audeo i przeklinam dzień w którym postanowiłem je kiedyś sprzedać. Odkupiłem od Kolegi Tomka, dzięki wielkie raz jeszcze, który wspaniałomyślnie dorzucił do nich 2 pary biflange (chyba od jakichś MEE) ale niestety tulejka 400, nie mogąc zasnąć i z nudów w trakcie oczekiwania na dostawę comply poczyniłem takie potworki:

 

image.jpg image.jpg

 

Jesssuuuu, anulowałem zamówienie na pianki, te czopki są delikatne jak muśnięcie gejszy, izolują bossko i po kilku minutach zapominam, że mam je w uszach... Słuchawek trzymają się lepiej niż oryginalne, zero degradacji dźwięku. Tylko muzyka.

 

(czerwono/czarne gumki w środku to amputowane z gumek po Havi rdzenie, ale coś pokroju "z hybrydowych gumek sony" też się nada)

 

edit: co do comply, to z poprzednią parą używałem tylko pianek, one jednak, jakiekolwiek by nie były, sprawiają, że phonaki lekko potulnieją, z tymi gumkami jest wygodnie i dla moich uszu boskomuzykalnie :)

Edytowane przez brunnerius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem, jak syn marnotrawny, w objęcia Audeo i przeklinam dzień w którym postanowiłem je kiedyś sprzedać. Odkupiłem od Kolegi Tomka, dzięki wielkie raz jeszcze, który wspaniałomyślnie dorzucił do nich 2 pary biflange (chyba od jakichś MEE) ale niestety tulejka 400, nie mogąc zasnąć i z nudów w trakcie oczekiwania na dostawę comply poczyniłem takie potworki:

 

 

Jesssuuuu, anulowałem zamówienie na pianki, te czopki są delikatne jak muśnięcie gejszy, izolują bossko i po kilku minutach zapominam, że mam je w uszach... Słuchawek trzymają się lepiej niż oryginalne, zero degradacji dźwięku. Tylko muzyka.

 

(czerwono/czarne gumki w środku to amputowane z gumek po Havi rdzenie, ale coś pokroju "z hybrydowych gumek sony" też się nada)

Wklejasz je na klej typu kropelka, czy innym jakimś sposobem? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przyszły pianki Comply seria P . Niestety nie jestem zadowolony . W rozmiarze M są o wiele większe niż T-130 . Średnice tej wewnętrznej tulejki mają mniejszą . Dźwiękowo słabsze .

Poszukiwania trwają nadal . Spróbować tych Shure Olives ? Czy te w Thomann to są te co trzeba ?

http://www.thomann.de/pl/shure_pa_910_m.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mi grały dedykowane comply czyli T-130 . Niestety sytuacja podobna do tej z filtrami czyli brak .

Zamówię oliwki SHURE ale jestem pełen obaw . SHURE są na średnice tulejki 100 podobnie jak Comply "P" które nie spełniły moich oczekiwań .

 

Sytuacja z audeo robi się nieciekawa . Filtrów brak , pianek dedykowanych brak . Powoli myślę o przesiadce na inne doki .

Czy ktoś z Was testował Etymotic ER4P ? Czy przejście z audeo na Ety to będzie krok do przodu ale w tej samej szkole grania ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was testował Etymotic ER4P ? Czy przejście z audeo na Ety to będzie krok do przodu ale w tej samej szkole grania ?

 

Powinny Ci się spodobać etymotici po audeo (tak jak mnie) chociaż nie nazwałbym tego tą samą szkołą grania. Er4 są bardziej rozdzielcze, audeo brzmią kremowo i troche rozmycie przy nich, er4 mega równe z lepszymi wysokimi, bas jest akuratny lub taki jak na nagraniu - w sensie potrafi łupnąć ale są albumy bezbasowe. Schodzi bardzo nisko ale jest mniej obecny, gdzie w audeo jest bardziej obecny przez większość czasu. Scena większa w audeo, er4 granie w głowie ale za to strasznie namacalnie odczuwane są instrumenty. Dla mnie er4 to inna liga, takie troche uber iemy które graja to co im puścisz na tym co im puścisz i ciężko powiedzieć jaki mają charakter bo przenoszą to co dostaną. Są wybredne i wymagające ale cholernie wdzięczne. Audeo za to mają w sobie to COŚ przez co chce się ich słuchać no i mają absolutnie genialną ergonomie, gdzie do etymoticów trzeba się przyzwyczaić i akceptować ich wady pod tym względem ale i zalety pod postacią dużego wytłumienia otoczenia. Audeo generalnie są łatwe i przyjemne ale bez głębokich doznać za to er4 dają te głębokie doznania ale w okreslonych warunkach (dobrych nagraniach na dobrym napędzie)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki redflow, faktycznie są dostepne te zestawy po 3 komplety . Sprawdzałem tylko te pakowane po 5 par .Niestety drożej wychodzi prawie 20zł / para :( . To może jednak zaryzykuje shure .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu zamówiłem jakieś z aliexpress, tulejka 100. Dźwiękowo są gorsze od oryginalnych Comply. Pianka też się szybciej rozkurcza (trzeba szybko wkładać do ucha). Ale ich plusem jest to, że wyciszają lepiej niż Comply T-130 oraz T-100. W domu korzystam z Comply, ale np. w autobusie lepiej już się sprawdzają te z ali. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1, dopisuję się do fanklubu, audeo mam od lat, ale nie widziałem tematu :P

 

Po drugie, są gdzieś jeszcze dostępne szare filtry? Po przejrzeniu wątku widzę, że zamawialiście z zagranicznego sklepu, czy w końcu nie doszło to do skutku? Bo przydałoby się jeszcze załapać na jakieś resztki, bo z innych powodów niż zgubienie/zniszczenie filtrów na zakończenie przyjaźni z tymi słuchawkami nie przewiduję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1, dopisuję się do fanklubu, audeo mam od lat, ale nie widziałem tematu :P

 

Po drugie, są gdzieś jeszcze dostępne szare filtry? Po przejrzeniu wątku widzę, że zamawialiście z zagranicznego sklepu, czy w końcu nie doszło to do skutku? Bo przydałoby się jeszcze załapać na jakieś resztki, bo z innych powodów niż zgubienie/zniszczenie filtrów na zakończenie przyjaźni z tymi słuchawkami nie przewiduję :D

 

Zamówienie było z earphonesolutions (jedyny sklep w jakim jeszcze znaleźliśmy) i zostało zrealizowane ale z tego co widzę nie mają już w ofercie szarych a jedynie czarne i zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki byłyby dobrym następcą Audeo? Póki co nie chcę CIEMów, jest jakaś alternatywa do polecanych Etymotic ER4P? Czy to właśnie one byłyby najlepszym wyborem? Audeo wciąż odkrywam co jakiś czas na nowo, słuchając na nich kolejnych utworów. Jednak jestem ciekaw, w jakiej cenie dostałbym coś zauważalnie lepszego o podobnej sygnaturze grania. :)


@Smutny Joe

Też czyściłem już filtry w ten sposób, nie ma żadnych problemów... i wydaje mi się, że woda faktycznie je przeczyściła. Są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności