Skocz do zawartości

FiiO E07K


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, bo wiesz, ja czyham na forum na takich jak Ty, i wciskam im kity.

 

Masz źródło do pupy, wzmak do pupy, to nawet takie małe pudełeczko zagra lepiej. I nie trzeba do tego filozofa. Ale skoro pudełeczko za małe i za lekkie, to stuninguję Ci je za drobne 150pln. Będzie wielkie i ciężkie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przekonaliście mnie. Jeszcze takie pytanie jeśli źródłem będzie fiio e07k to basu niskiego ja z suba mi nie będzie brakować? XB potrafią zejść nisko i tego bym oczekiwał.

Dobra wiecie gdzie tą wersje fiio kupić ? W sklepie MP3 store jest zwykłe fiio E7, na allegro to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ten wzmacniacz - używam go jako przenośnego z iPodem 5G (RockBox) i słuchawkami Beyerdynamic T50p. I chwalę sobie taką konfigurację. Mogę dołożyć basu lub sopranów, podnieść wzmocnienie (gain).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Gdańsku kupić tego fiio Andesa :) No i powiem że jestem bardzo zadowolony, dźwięk rzeczywiście jest lepszy. Moja wieża natomiast zalewała słuchawki basem a tutaj lepsza kontrola pod każdym względem.

Tylko mógłby ktoś wyjaśnić mi do czego służy funkcja gain- 0db,6 db, 12db. Zauważyłem tylko że im więcej tym głośniej.

Edytowane przez zaqwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam sobie odpowiedziałeś, to regulacja wzmocnienia - mocy wzmacniacza :) Jeśli nie odczuwasz braków w mocy to warto zostać na poziomie 6dB, a nawet spróbować 0.

 

Radzę też po naładowaniu wyłączać automatyczne ładowanie baterii, dłużej posłuży.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hm, umówiłem się na odsłuch i odsłuchałem, wprawdzie E17, nie E07K, ale ponoć brzmieniowo bardzo zbliżone. Z moimi HA-RX700 nie zgrały się zupełnie, brzmienie było zamulone, całość przebasowiona, scena, która w HA-RX700 naprawdę jest przestrzenna i imponująca, straciła wszystkie swoje pozytywne przymioty i została zredukowana do *prawy kanał-lewy kanał*. Z CAL!ami nawet to zagrało, ale mimo wszystko uDAC-2 był dużo lepszy. Czekam jeszcze na Audiotraka Prodigy Cube, a FiiO zdecydowanie mnie nie zachęcił, przy niektórych utworach miałem wrażenie, że nawet integra grała nieco lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uDAC-2 rzeczywiście był kiepski (dlatego też go sprzedałem :P), ale E17 grał gorzej. Użyłem EQ, najpierw próbując obniżenia basów, później podbicia wysokich, ale nadal nie brzmiało to zadowalająco, za to brzmienie robiło się bardziej usztucznione. Najbardziej bolał mnie jednaj fakt, że zniknęła cała głębia i przestrzenność sceny. Wybieram się jeszcze raz w piątek, sprawdzę na wszelki wypadek jeszcze raz, czy na pewno nie było żadnych problemów sprzętowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zaczynam podejrzewać, że coś mogło być nie tak. Przyjadę w takim razie w piątek z innym laptopem, w dodatku wtedy już E07K ma być, zobaczę, czy wszystko dobrze ustawiłem. Testowałem na JVC HA-RX700, Technicsach RP-HT600, ATAch 1113, odtwarzacz MusicBee ustawiony na WASAPI. Muzyka w formacie bezstratnym .flac. Nic głębiej w sterownikach nie ruszałem. Z Technicsami E17 dość dobrze się zgrał, wszędzie indziej scena była zmasakrowana i nie brzmiało to dobrze. JVC HA-RX700 brzmiały lepiej nawet z karty zintegrowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć odsłuchu dokonywałem głównie na JVC, to przepinałem między tymi trzema parami słuchawek wielokrotnie, wtyk od AT wchodził wyjątkowo ciężko i za każdym razem musiałem wpychać go do samego końca, a przy JVC upewniałem się, czy wtyk wchodzi po sam gwint (od przejściówki na dużego jacka), nie może więc być mowy o niedopchnięciu. Jedyne, co mi przychodzi do głowy to wina złej konfiguracji lub wadliwy egzemplarz.

A, nie wiem, czy już o tym pisałem, ale na JVC i ATAch w utworach pojawił się wyraźny szum, którego bez E17 słychać nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności