Skocz do zawartości

FiiO E07K


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając, że masz wyłączone LOBypass to pewnie jest różnica, ja zawsze omijam ampa w E07, korzystam z niego wyłącznie jako DAC, za wzmacniacz robi E09k.

 

Dokonywałem porównań oczywiście przy zadokowaniu i pominięciu wbudowanego wzmaka. Jak solo ich nie mogłem rozróżnić, to we współpracy z E09k E17 grał zdecydowanie głębiej i z większego dystansu niż E07k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z DACa można wycisnąć więcej/mniej/inaczej w zależności od budowy i użytych elementów. Mam rację, Mikołaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cholera co tu zrobić? różnica 100 zł bym się nie zastanawiał..ale jest wieksza..to moze lepiej E07K+E09K niz samo E17?

Edytowane przez pawel1380
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, E09K daje sporo w jakości. Solo E07K bym już się nie odważył słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dodaje dynamiki, neutralności w dźwięku. Bas zyskuje na kontroli i jakości. Większa scena i więcej powietrza,detali. Usuwa cyfrowe brzmienie wysokich tonów z E07k. Dodaje nieco średnicy słuchawkom, w których ich brakuje, w moich HD330 trochę je odmuliło.

 

Wysłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 4

 

Edytowane przez Zares
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem E07K z E09K i faktycznie poprawę słychać znacząco.Mam jeszcze E17 w domu, posłucham ale wątpię żeby różnica w dźwieku była na tyle duża aby skusiła mnie na wydanie dodatkowej kasy na E17.

Czy ktos ma jakies doswiadczenia z E09K+E07K vs E09K+E17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E09K ma duży narzut własny na brzmienie końcowe

To ciekawe, większość opinii w internecie głosi, że E09k jest bardzo neutralny... Jak widać audio to audio, tu każdy słyszy inaczej;) Sam nie mam porównania to nie wiem, ale np. Xonar STX z E09k brzmiał prawie tak samo jak E07k z E09k więc mooooże coś w tym byś, ja jednak wolę myśleć, że E07k nie jest słabszy od xonara ^_^

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E09K nie jest transparentny, wygładza on podbite pasma w słuchawkach przez co brzmią potem bardziej neutralnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dodaje dynamiki, neutralności w dźwięku. Bas zyskuje na kontroli i jakości. Większa scena i więcej powietrza,detali. Usuwa cyfrowe brzmienie wysokich tonów z E07k. Dodaje nieco średnicy słuchawkom, w których ich brakuje, w moich HD330 trochę je odmuliło.

 

U mnie tak samo

E09K nie jest transparentny, wygładza on podbite pasma w słuchawkach przez co brzmią potem bardziej neutralnie :)

Si.

 

E09K ma duży narzut własny na brzmienie końcowe

To ciekawe, większość opinii w internecie głosi, że E09k jest bardzo neutralny...

Ma duży narzut,

I neutralizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z tym co napisał Zares, ale każdy ma prawo do własnej oceny. Dla mnie nic nie wygładza, jak coś ma kłującą górę to jej nie wygładzi, jak ma dominujący bas to też na niego nic nie poradzi, takie moje zdanie. Jak testowaliście E09k z różnymi DACami i wysnuliście takie wnioski to spoko, ja pod niego podpinałem tylko e07k, xonara stx i sanse clip. HD330 grały zupełnie inaczej niż dt150, sennheisery hd600 graly jeszcze inaczej, na żadnych słuchawkach nie czułem żadnego neutralizowania, wygładzania, łagodzenia dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 330 na e09k dostają skrzydeł i ducha 668b, a na e17... nie chce mi się ich słuchać. Z kolei na e09k nie da się słuchać dłużej 668b, bo głowa boli, sybilują, a na e17 wprost cudnie. 668b z e17 gra dla mnie tak fajnie jak 330 z e09k. Zachowując proporcje jasność i precyzja i separacja dla pierwszej pary do impet basu i ciemniejsze brzmienie , przestrzeń dla drugiej. Narzuty fiio są ewidentne.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzuty pewnie tak, ale nie zgodzę się, że E09k cokolwiek wygładza. Sam napisałeś:

 

 

Z kolei na e09k nie da się słuchać dłużej 668b, bo głowa boli, sybilują,

 

U mnie na E09k HD330 były ciepło-ciemne, z dominującym basem, Sennheisery HD600 praktycznie nie miały żadnego basu, czułem że gdybym dał im "szansę" to by uraczyły mnie sybilantami (u kolegi na xonarze stx + dark voice potrafią tak zrobić...) natomiast dt150 wydają się bardzo zrównoważone, w taki sposób że nie jestem w stanie do końca stwierdzić czy są minimalnie ciepłe czy minimalnie ciemne, są jak letnie popołudnie (część nieba rozpogodzona, na drugiej stronie są ciemne chmury z piorunami i kropi deszcz o temperaturze pokojowej), silego basu minimalnie brakuje. Więc według mnie może i nie jest idealnie neutralny, ale różne słuchawki grają z nim różnie, więc wg mnie nie koloruje dźwięku zbyt bardzo, a z całą pewnością ani trochę go nie wygładza. Takie moje zdanie, tyle udało mi się usłyszeć na własne uszy :)

 

Ps. To temat o E07k a nie o E09k :)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozciąga, dodaje przestrzeni, poprawia separację, dynamikę. Poza tym się zgadzam.

Tak samo na moich wzmakach. Dla mnie preout to błogosławieństwo. Po to go kupiłem, zresztą.

Koniec offa z mojej strony.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa przestrzeń dla mnie idzie tylko na plus, i tak mi jej wszędzie brakuje:) Swoją drogą gdyby E09k miał "magiczny guzik" z wygładzaniem to nie jestem pewny czy w niektórych przypadkach celowo bym sobie nie "psuł" dźwięku korzystając z niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego to wina, ale na E09k bardzo głośno słuchać mogę tylko elektroniki, bez względu na słuchawki głośny metal bardzo boli i degraduje się jakość dźwięku, no może hd330 potrafiły lepiej zagrać ten gatunek muzyczny na większej głośności, ale to przez to, że grają przez 3 warstwy koca, trzeba po prostu słuchać na normalnym poziomie głośności ;)

 

Chyba że o inny jazgot Ci chodzi :) Na E07k/E09k/DT-150 nie słyszę żadnego jazgotu w żadnym paśmie, zakładając że słucham na zwykłym, wystarczającym poziomie głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności