Skocz do zawartości

Soundmagic. Modele HP100 v.3, HP200 i WP10 na testy.


D@rkSid3

  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które słuchawki wybierasz?



Rekomendowane odpowiedzi

soundmagic-logo.jpg

 

 

 

A teraz mamy dla Was nowe Soundmagici do przetestowania.

 

^ Chętni zgłaszają się poprzez ankietę na nad postem. ^

 

HP100

 

sm_HP100.jpg

 

 

Specyfikacja:

Konstrukcja: wokółuszna, zamknięta

Przetwornik: dynamiczny, 53 mm

Impedancja: 32+/-10% Ohm

THD: < 1% przy 1 kHz

Zakres częstotliwości: 20 Hz ~ 23,000 Hz

Czułość: 95 +/-3 db przy 1 KHz/mW

Maksymalno moc wejściowa: 100mW

Długość kabla: 1.2 m, odłączany, skręcany

Waga: 288 g bez kabla

 

 

 

HP200

 

sm_HP200.jpg

 

Specyfikacja:

Konstrukcja: wokółuszna, otwarta

Przetwornik: dynamiczny, 53 mm

Impedancja: 20+/-10% Ohm

THD: < 1% przy 1 kHz

Zakres częstotliwości: 15 Hz ~ 35,000 Hz

Czułość: 95 +/-3 db przy 1 KHz/mW

Maksymalno moc wejściowa: 100mW

Długość kabla: 1.2 m + 3 m, odłączany, prosty

Waga: 320 g bez kabla

 

 

 

WP10

 

soundmagic_wp10.jpg

 

 

Specyfikacja:

 

Słuchawki

Konstrukcja: wokółuszna, zamknięta

Przetwornik: dynamiczny, 53 mm

Zakres częstotliwości: 10 Hz ~ 30,000 Hz

Impedancja: 32 Ohm

TCzułość: 95 +/-3 db przy 1 KHz/mW

Maksymalno moc wejściowa: 100mW

Długość kabla: 1.2 m, odłączany, prosty

Waga: 331 g bez kabla

 

Nadajnik

Zakres częstotliwości pracy: 240 MHz - 2472 MHz

Liczba obsługiwanych kanałów:34

Modulacja: GFSK

Siła nadajnika: 18 +/- 1 db

Czułość odbiornika: >50 metrów

Źródło sygnału: USB (dac) i sygnał analogowy

S/N: 96db

THD: -70dB

Zakres częstotliwości: 20 Hz ~ 20,000 Hz

 

 

 

Mamy 3x HP100, 3x Hp200 i 1x WP10 na testy.

 

Pierwsze osoby od razu dostaną SMy na testy. Reszta będzie musiała poczekać do 26.11.2012.

 

Zasady takie same jak w przypadku Phiatonów. Na priw wysyłacie mi dane kontaktowe. Macie dwa tygodnie na testy. Najlepsze recenzję ukażą się w naszym magazynie Njoy. :)

 

 

^ Chętni zgłaszają się poprzez ankietę na nad postem. ^

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wam opisać o HP100. Może tylko tyle że nonstop z nimi śmigam teraz. Trzecia wersja rządzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D@rkSid3, jak nie potrzeba do nich wzmaka, a można wziąć na testy Phiatony i SM to piszę się.

 

[edit] chyba się nie zmieściłem :P

Edytowane przez music freak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez bym się na te HP100 pisał. Słyszałem V1 to chyba tylko do tosili SD501 pod względem basu mógłbym porównać ;) .

W przypadku braku HP100 inne też chętnie przesłucham.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Co wy gadacie że hp100 są bezbasowe. HP100v1 faktycznie basu nie miały wcale ale HP100v2 były analityczne, pomimo tego na brak basu w nich nie narzekałem, trochę mi pośmigały z Fiio E10 i nawet drum'n bassu na nich słuchałem. Boję się że w V3 przesadzili, muszę chyba odzyskać egzemplarz testowy i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustów. Chociaż część basowego pasma jak dla mnie była po prostu wycięta. Skoro zrobili V3 to znaczy że coś z V2 było nie tak ;).

 

Oprócz tego basu to bardzo fajne słuchawki, bardzo fajna jakość i duża scena. Prezentacja dźwięku podobała mi się bardziej niż na HP200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chłopaki, nie bardzo rozumiem.

 

Skoro są testy... to chyba powinna być też recka. A już część recek z tych wszystkich testów co były organizowane gdzieś wypadła...

 

Kupiłem testowy egzemplarz HP100 v3. i przyznam że się jaram. Ostatecznie dochodzę do wniosku, że takie granie jest dla mnie jak dodali jeszcze basu to będę happy i chyba tylko jeszcze digizoida sobie jako eq do systemu sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :)

 

Wcześniej testowałem rev.1

 

Słuchawki były bardzo szczegółowe, miały naprawdę przyjemny sposób prezentacji, dźwięki w żaden sposób nie były stłoczone. W dodatku był mruczący nisko schodzący bas. Tylko jedynym problemem było to, że odrobinę go brakowało ilościowo.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBrainwash- czekam zatem na szczegółową reckę, bo sam zaczynam powoli rozglądać się za jakimiś słuchaweczkami.

Interesuje mnie skrzyżowanie CAL! z M50- dół z M50 góra z CAL!, tylko jeszcze więcej szczegółowości- czyli więcej środka. Da się tak ;-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rejony basu, to sam zastanawiam się czego się spodziewać w nowej wersji.

Bas był podobny do M50 (tylko trochę go w rev.1 brakowało) za to średnica całkiem inna można by powiedzieć.

 

Jeśli chodzi o średnicę i górę. To powiem Ci, że CAL to na pewno nie są - są dużo lepsze ;) Je bardziej do K550 można odnosić.

Bardzo fajna scena, dźwięk bardzo przejrzysty, ale bez jakiegoś niepotrzebnego napowietrzenia, analityczny.

 

Góra podbita, ale daleko jej do tej z M50, jest dużo bardziej muzykalna i mniej pikantna - gładka. Myślę, że to duża zaleta tych słuchawek.

Niższa średnica była jakby obniżona, cała bardzo klarowna, raczej monitorowa łagodna niż rozrywkowa.

 

Wydaje mi się, że dobrze będą uzupełniały się z X1. Z opisów wynika że jest to dźwięk bardzo zbalansowany HiFI (tak je też zapamiętałem) i ale też muzykalny (przyznam, że nawet bez tego basu to dało się tego słuchać ;) ). No i podobno bardzo reagują na EQ i sprzęt towarzyszący (tego nie pamiętam czy sprawdzałem) Myślę że jak będę chciał się pobawić dźwiękiem to dokupię ZO2, który powinien pozytywnie na nie wpłynąć (można też spróbować hybrydki, ale ja z lampami nie chcę mieć już nic wspólnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bas w M50 odpowiada- ilość, smak, jest tam gdzie powinien być, a nie zadowalanie się klepnięciem w pośladek suchej modelki.

Siedzę właśnie i porównuję CAL do M50 i stwierdzam, że góra w M50 jest jakby ciut przyszarzona, mniej "blasku", zwłaszcza na fortepianie (TOTO: I will remember). Ale mają rozmach, oj mają- jedne i drugie.

CAL ma ciutkę za mało tego basu, choć jest niezły. Są ciutkę "słodsze" w odbiorze.

I poszukuję takiej hybrydy, z dodatkową ilością powietrza. Tylko nie chciałbym utracić tego ruchu powietrza na basie, jaki właśnie jest w M50.



Ja EQ nie używam, wszystko leci do DAC, jak zostało stworzone. Albo słuchawki zagrają od początku same z siebie, albo lądują w giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności