Skocz do zawartości

Soundmagic. Modele HP100 v.3, HP200 i WP10 na testy.


D@rkSid3

  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które słuchawki wybierasz?



Rekomendowane odpowiedzi

Ok zmieniam ton, o to Ciebie też proszę. Inaczej będę dyskutował bardziej ogólnikowo, w ogóle nie odnosząc się do Twoich postów.

 

No problem ;)

 

 

Ciekawe to jest, że nie ma ciśnienia akustycznego, czyli tak jak pisałes warunki dla membrany nie są takie jak w typowych zamnkniętych, pewnie stąd tyle powietrza w przekazie.

 

Pół-otwarte to inaczej hybryda zamknięte+otwarte. Lepsza izolacja jak w zamkniętych, dźwięk i wygoda jak w otwartych, albo w jakiś sposób zbliżone te cechy.

 

Mi się właśnie wydaje, że producenci ustalają na podstawie zamkniętego tyłu wyłącznie ( w słuchawkach zamkniętych). Bardziej więc ta klasyfikacja będzie się odnosić do wycieku dźwięku słuchawek niż ich izolacji, a tymbardziej walorów sonicznych.

 

Producenci podają też inne parametry, czy ktoś odważy się powiedzieć jak słuchawki grają po parametrach zamieszczonych przez producenta? ...

W sumie dobrze, że zwróciłeś uwagę, jest to teraz bardziej poprawne politycznie... Tylko dla mnie najistotniejsza jest tu kwestia dźwięku. Bo jak ktoś szuka dźwięku zamkniętych słuchawek w D2000 czy HP100 to beż odpowiedniej informacji może się trochę zdziwić ;)

 

Jeszcze zastanawiam się nad różnicą między otwartymi, a półotwartymi, czy może jest tak, że otwarte są w pełni odkryte, a półotwarte mają również otwory na muszli, ale są zakryte materiałem. Dalej nie będę wymyślać, kiedyś przeszukam net/forum jak mówiłem, bo pewnie to o czym mówimy gdzieś się znajduje na necie. Też sie zastanawiam, czy za otworami w obudowie DT880PRO i Takstary HI2050 są przykryte materiałem.

 

Ja właściwie nie wiem czego chcesz jeszcze szukać.... przecież już sam odpowiedziałeś sobie na pytanie w swoim poście. Nikt nie będzie robił nowej klasyfikacji słuchawek bo się okazuje, że inne rzeczy mają znaczenie... szkoda czasu. Jednak jeśli mówimy o dźwięku to warto wiedzieć, że z czego wynikają różnice w charakterystyce dźwiękowej danych konstrukcji.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, że najlepiej się przejechać i posłuchać każdych. K550 nie znam ale z opisów wynika że ingerują scenę potęgując wrażenie separacji. Znam to zjawisko z SLków i DT i dlatego właśnie na nie się nie zdecydowałem. Radzę odsłuchać HP100. Bo mogą się okazać właśnie "tym" co się chce ta jak w moim przypadku. Dają świetny wgląd w nagranie ale przy tym go nie udziwniają.

 

 

Jeśli masz zamiar napędzać tylko z taczki to raczej K550. Bo jednak trzeba trochę mocy by wysterować HP100

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności