Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne za bon neo


marcin1709

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, w tej kwocie CAL to bardzo dobry wybór. Najlepiej jakbyś miał okazję je przetestować, zobaczyłbyś wtedy jak zgrywają się z twoim telefonem, jak leżą na głowie, czy nie są za duże na miasto itd. Nie twierdzę, że CAL nie nadają się jako portable, ale ja osobiście preferuję trochę mniejsze słuchawki na zewnątrz.

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że u mnie w tych sklepach z elektroniką Mediaexper itp są one tylko na zamowienie, na stanie ich nie mają. A jak zamowie to do zapłaty a nie przetestowania. Jestem bardziej w kierunku tych AKG K518, czytając wasze wypowiedzi nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy bedą one grały dobrze dla zwykłego człowieka, nie audiofila. Ja lubię bas, ale lubię też usłyszeć konkretny element piosenki np gre na gitarze lub wokal pięknej, utalentowanej wokalistki czy Jamesa Hetfielda :) I wtedy po waszych wypowiedziach mam dylemat czy one dostarczą mi to czego chce. Osobiście pod względem muzyki wystarczają mi oryginalne słuchawki do telefonu ale są strasznie niewygodne a takie nauszne portable są wygodne.

Edytowane przez marcin1709
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno ciemne hmm... nie o to chodzi poprostu graja srednica 0db kolo 2 db wysokie i bas z 8db. Czyli taka bardzo uwypuklona v-ka mozna powiedziec. Ja takie granie najbardziej lubie bo ma bardzo mocny wykop, fajna dynamike, a prztym inne pasma nie przymulone, choc troche im brakuje do przejrzystych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokryjesz koszty przesyłki, mogę Ci podesłać na testy moje rekablowane CAL!

 

Mam jeszcze troche czasu na wykorzystanie bonu, więc może lepiej zrobimy że ja przyjade do warszawy i odezwę się do ciebie żeby przetestować słuchawki. Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze troche czasu na wykorzystanie bonu, więc może lepiej zrobimy że ja przyjade do warszawy i odezwę się do ciebie żeby przetestować słuchawki. Co Ty na to?

 

Jasne, od najbliższego poniedziałku jestem w Wawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w kilku innych sklepach bo pojechałem do innego miasta. Trafiłem najpierw do mediaexpert, ale mogłem się uśmiać z obsługi to tylko ja wiem. Szukałem tych ktore wybralismy na celownik. Nie znalazłem żadnych aż patrze Sony MDR ZX600B no ale jednak oszukałem się były to tylko Sony MDR-ZX300. Pomyślałem mogę je sprawdzić bo są w sumie bardzo podobne. Zapytałem obsluge czy moge je sprawdzic itp, odpowiedz byla przeczaca ale jak powiedzialem no dobra to ide gdzie indziej sprzedawca zaczal rozpakowywac ale z jakims strachem w oczach i dziwnym zachowaniem tak jakby czegos sie bał, zaplombowane byly jak tajne dokumenty ale w koncu udalo sie. Zakładam na glowe, fajnie leza, ale to tylko na tyle bo po wlaczeniu strasznie słabo grały, bas byl ale slaby, dzwiek byl tak jakby slyszany przez jakas sciane. Powiedzialem ze jednak rezygnuje bo nie spelniaja moich wymagań. Sprzedawca jeszcze bardziej zaczal sie dziwnie zachowywac.

 

Nastepnie trafilem do NEONET, patrze wszystko to samo ale jednak patrze sa CAL!e. Też ostro zaplombowane ale sprzedawca nie robil problemow z rozpakowaniem. Leżą fajnie na głowie, uszy nie bolą ani nie uwierają w nie. Podłączam, graja czysto, a wręcz krystalicznie, ale... Mają za mało basuuu ;/ albo takie ustawienia EQ tylko ze zmienialem kilka razy nawet na 5.1, i patrzac w odbicie sa jednak za duze na przenośne. Nie mialem okazji sprawdzic ani zobaczyć tych AKG ale wg waszej opinii maja duzo basu a te CALe maja jak dla mnie za mało, więc decyduje sie na AKG K518 bo i sa tez mniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto z pudełka słuchawki nie zagrają pełnią swoich możliwości( a takie słuchałeś z tego co rozumiem).

CAL!e mają sporo basu i mówię to ja, który również lubi sporą ilość niskich rejestrów, słuchałem wersji około rocznej, więc teoretycznie tej z lepszego miotu.

Co do ich aparycji- znajomy nie bał się w nich wychodzić na miasto i ja trzymając je w ręku byłem zdania, że na miasto są ok (chodziłem w większych :D ).

Co do akg- osobiście mi nie przypadły do gustu- głównie przez wysokie, które imo były jakieś sztuczne, płaskie, nienaturalne- i średnio wygodne (CAL! były wygodne)

Obu par słuchałem z clip'a +

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz dziwne ucho , ja słuchałem 1,5 rocznych wytartych z Media Markt które codziennie grają przez cały okres otwarcia sklepu i ja tam jak wy tu piszecie basu nie uświadczyłem . Co rozumiesz przez sztuczną górę ? Albo płaską ? Po drugie w zatłoczonym mieście skupiasz się na detalach ? Cały czas chodzisz i myślisz o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas basowi nie równy, nie chcę teraz wymyślać, bo słuchałem CAL!i 3-4 miesiące temu, ale pamiętam, że był.

odnośnie góry w518- niektóre dźwięki nie były odtwarzane tak jak (wydaje mi się, że-) powinny brzmieć, przykład, który pamiętam pianino (czy coś w tym stylu) na początku 'Linkin Park- In The End' -nie brzmiało jak prawdziwe pianino, tylko jak mała, plastikowa zabawka dla dzieci, dźwięk był suchy, bez wybrzmienia.

Może to była wina źle przylutowanego neutrika, może coś z przetwornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem twojej odpowiedzi. co chcesz przez to powiedziec? ze to zly wybor?

 

Broń boże , najlepszy z możliwych !

 

Co do kolegi wyżej , nie są to słuchawki zapewne idealne ale żadne do 300 zł nie grają tak przyjemnie , są cholernie uniwersalne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie były uszkodzone, one tak po prostu grają. Nowe CALe nie są już tak dobre jak te stare, w dodatku były nie wygrzane. Zresztą do nowego dźwięku trzeba się też przyzwyczaić (założyciel przesiada się pewnie z dokanałówek łupiących basem i średnimi). Sprzętu grającego nie kupuje się w kilka minut, to nie ziemniaki. :)

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie były uszkodzone, one tak po prostu grają. Nowe CALe nie są już tak dobre jak te stare, w dodatku były nie wygrzane.

 

Zadziwiająca pewność. Swoje obecne kupiłem 2 miesiące temu, mam też dwuletnie, obie grają równie dobrze. Obie pary mają fostexy i obie mają sporo basu. Skąd pewność że tamte nie były uszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co z nimi bylo nie tak, przesluchalem pare piosenek we flacu, ale czegos mi w nich brakowalo, podziele sie swoja opinią jak przyjda AKG :) ale pewnie dopiero w nastepnym tygodniu uda sie je kupic.

 

wiem ze nie byly wygrzane no ale jak wiec sprawdzic skoro sa nowe? nie da sie;/

Edytowane przez marcin1709
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby byly za bardzo przymulone co jest pewne to wyjmiesz gabki z padow.

 

Mam takie pytanie. Jak wyjąc te gąbki lub na jakie wymienić w razie potrzeby? szukałem na ten temat informacji ale nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahha , kocham jak robicie ludzią ten kipisz w mózgu z tymi modami...

 

Zostaw te słuchawki w spokoju , nic nie rób. Po drugie nam chodzi o te waciki "w" a nie "na" . Czy to co jest "w" muszli. Takie małe gąbeczki , ale odpuść sobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności