Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

EB.

 

Pamiętam jak jakieś 20 lat temu piłem to piwo i było naprawdę dobre. Potem jakoś zniknęło z rynku. Ostatnio zauważyłem je znowu w Biedronce (puszka, 2,59zł). Kupiłem sobie czteropak tak z ciekawości, otworzyłem teraz, kiedy wróciłem do domu z pracy i jest... niezłe. Generalnie to kupując je spodziewałem się czegoś dużo gorszego, jakichś zlewek bazujacych na niezłej przecież kiedyś marce, a tymczasem naprawdę fajnie smakuje - mało goryczki, ot taki lekki browarek, w sam raz do sączenia na piątkowy wieczór żeby odstresować się trochę po tygodniu pracy :)

 

Pytanie tylko kiedy się popsuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadły w moje łapska Kingpin Berserker i Lublin to Dublin:

 

- Kingpin - wpasował się w mój gust, oj wpasował. Delikatne owocowo-kwiatowe nuty, przełamane bardzo mocną goryczką, mniam(szczególnie ta goryczka).

 

- Lublin - niezły, delikatny w smaku stout, pozostawia wrażenie "kremowości". Przyjemny ale wolę Berserkera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

EB.

 

Pamiętam jak jakieś 20 lat temu piłem to piwo i było naprawdę dobre. Potem jakoś zniknęło z rynku. Ostatnio zauważyłem je znowu w Biedronce (puszka, 2,59zł). Kupiłem sobie czteropak tak z ciekawości, otworzyłem teraz, kiedy wróciłem do domu z pracy i jest... niezłe. Generalnie to kupując je spodziewałem się czegoś dużo gorszego, jakichś zlewek bazujacych na niezłej przecież kiedyś marce, a tymczasem naprawdę fajnie smakuje - mało goryczki, ot taki lekki browarek, w sam raz do sączenia na piątkowy wieczór żeby odstresować się trochę po tygodniu pracy :)

 

Pytanie tylko kiedy się popsuje...

 

Właśnie dmuchnąłem dwie puszki tego EB - i jest całkiem, całkiem, o niebo lepsze od Żywca i innych "Europiw", także nie jest źle :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Właśnie dmuchnąłem dwie puszki tego EB - i jest całkiem, całkiem, o niebo lepsze od Żywca i innych "Europiw", także nie jest źle :)

 

 

 

No właśnie.

 

Bo ostatnimi czasy czego bym nie kupił ( Żywiec, Tyskie, Żubr itd.) to mniej więcej smakowało mi tak samo. A tymczasem to "nowe EB" jednak jest troszkę inne, lepsze.

 

I tak, jak napisałem powyżej - dopóki się nie popsuje, nie przepije (bo każde, nawet najlepsze piwo przepija się po jakimś czasie), to będę je kupował - smakowo naprawdę dobre, a i cena uczciwa.

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cornelius_bananowy.jpg

 

pogromca wszelkiej maści radlerów (chociaż w sumie to nie jest radler, tylko pszeniczne, ale ta lekkość i smaczek + delikatna gorycz - mmmmmmmmmmmm...)

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cornelius_bananowy.jpg

 

pogromca wszelkiej maści radlerów (chociaż w sumie to nie jest radler, tylko pszeniczne, ale ta lekkość i smaczek + delikatna gorycz - mmmmmmmmmmmm...)

Dla mnie zbyt słodkie, trochę taki ulepek. Mimo wszystko znacznie ciekawsze od radlerów, bo nie jest takie sztuczne w smaku. Jest jeszcze chyba wersja grejpfrutowa, moim zdaniem ciut lepsza, choć i tak całej butelki nie dałem rady wypić - dla mnie po prostu zbyt słodkie ;)

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co możecie polecić z ciemnych, mocnych piw ?

Ostatnio próbowałem Cornelius Porter, całkiem dobre, obecnie jednak widzę je tylko w butelkach 400 ml, a nie 500 ml

Koźlaka z Polskich.

Albo po całości La Trappe albo Chimeya i masz wybór podwójny, potrójny albo poczwórny.

Choć moim zdaniem poczwórny to tylko dla orłów, a i nie pije się do końca, leje powoli bez fermentów z dna butelki ;)

Można wypić ale potem strasznie coś boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Koźlaki - Classic bock beer, najlepsze piwo tego gatunku jakie piłem.

Z ciemnych masz ogromne pole do popisu. Są piwa belgijskie - sprawdź Komesy, najlepiej podwójny albo potrójny, gdzie masz mocny winny aromat i smak, jak wyżej piwa inspirowane browarem trapistów.

O dziwo Okocim zrobił całkiem niezłego portera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Co możecie polecić z ciemnych, mocnych piw ?

Ostatnio próbowałem Cornelius Porter, całkiem dobre, obecnie jednak widzę je tylko w butelkach 400 ml, a nie 500 ml

 

W zależności czego oczekujesz.

 

Jak porter Corneliusa Ci smakował to wiele przed Tobą i powinieneś iść właśnie w portery.

Z łatwo dostępnych najlepszy jest porter z Żywca, ponieważ został uwarzony w zabytkowym browarze Zamkowym w Cieszynie i mimo bycia "koncerniakiem" trzyma niezły poziom. Tylko wyciągnąć z 30min wcześniej z lodówki przed spożyciem.

 

Z lepszych ciemnych za rozsądne pieniądze, to może z Pinty Lublin to Dublin. Jest to stout owsiany, czyli piwo górnej fermentacji do którego zasypu oprócz "standardowych" zbóż użyto płatków owsianych. Płatki owsiane najczęściej dają przyjemne uczucie "gładkości" piwa. Nie pamiętam jak mocno był chmielony LTD, ale nie wydaje mi się żeby goryczka była jakas powalająca więc sądzę że spokojnie możesz kupić i spróbować.

 

Ze stoutów owsianych bardzo przyjemne jest też piwo z Pinty "Dobry Wieczór". Lekkie, gładkie z wyraźną nutą czekoladową i nieźle zbalansowane przy czym nadal słodkie.

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei ostatnio upodobalem sobie Perle miodowa, pycha :).

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Piłem już różne rodzaje miodowych, ale najlepszy jest Ciechan Miodowy. Czuć prawdziwy smak miodu, nie jakiś syntetyk, czy z czego oni tam to produkują. :)

Polecam. Szkoda, że drogie, bo ponad 5zł zależnie, gdzie się kupuje. Bez porównania do Perły, którą miałem ochotę wylać jak spróbowałem, ale jak to bywa z alkoholem, nie można marnować :lol:

Edytowane przez minczin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności