Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

 

-Jakie piwo jest najlepsze???/

 

-Darmowe

Zacny suchar milordzie ;)

 

Ja dziś tak:

 

IMG_8971s.jpg

 

Profanum moim zdaniem troszkę fajniejsze, co prawda trochę 2 bieguny smaku (i oba reprezentują naprawdę niezły poziom), więc nie można bezpośrednio porównywać, ale większego rogala miałem po pierwszym łyku Profanum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem czy nie kupic ale mam nie najleprze wpomnienia po alfie pitym na warszawskim festiwalu (fajne doswiadczenie ale wystarczyloby 50ml a nie pol literka;). za to degustuje po raz pierwszy browary od kingpina - najpierw berzerker - polecam a teraz turbo geezer - tez spoko;) i mam jeszcze single hopy z birbanta bo ostatnio chcialem podegustowac jednochmielowe ipy ktore wbrew pozorom sa trudne do dostania

a wracjac do kwasu beta to jest to cos innego niz alfa?


ps.

 

walisz to przez slomke;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem czy nie kupic ale mam nie najleprze wpomnienia po alfie pitym na warszawskim festiwalu (fajne doswiadczenie ale wystarczyloby 50ml a nie pol literka;). za to degustuje po raz pierwszy browary od kingpina - najpierw berzerker - polecam a teraz turbo geezer - tez spoko;) i mam jeszcze single hopy z birbanta bo ostatnio chcialem podegustowac jednochmielowe ipy ktore wbrew pozorom sa trudne do dostania

a wracjac do kwasu beta to jest to cos innego niz alfa?

ps.

 

walisz to przez slomke;)

 

To lampka :woot: Piję przez lampkę. To pierwszy kwas, jaki próbuję, nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan-ipani_trzech-kumpli.png?itok=_lUJHv5

 

 

Najlepsze piwo na obecne upały, pszenica przyjemnie złagadza aipowatość, ale ta aipowatość (zapach, goryczka) jest jednak zdecydowanie przeważająca i wyraźniejsza niż w american wheat'ach. Żal, że tak szybko się kończy (330ml) i chce się sięgnąć po następne. :)

Edytowane przez fuzz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profanum moim zdaniem troszkę fajniejsze, co prawda trochę 2 bieguny smaku (i oba reprezentują naprawdę niezły poziom), więc nie można bezpośrednio porównywać, ale większego rogala miałem po pierwszym łyku Profanum :)

 

Sacrum jest dla mnie zwyczajnie za słodkie...

W smaku jest w nim Belgian ale nie ma IPA.

Niestety Profanum nie było. Ale zapoluję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Profanum moim zdaniem troszkę fajniejsze, co prawda trochę 2 bieguny smaku (i oba reprezentują naprawdę niezły poziom), więc nie można bezpośrednio porównywać, ale większego rogala miałem po pierwszym łyku Profanum :)

 

Sacrum jest dla mnie zwyczajnie za słodkie...

W smaku jest w nim Belgian ale nie ma IPA.

Niestety Profanum nie było. Ale zapoluję. :)

 

Profanum jest fajnie hmmm... czekoladowo-kawowe? Oczywiście to nie jest tłumienie smaku piwa, a taki aromat. Warto szukać, bo dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 



EDYTA: Co by posta pod postem nie było.

Standardowo raz na jakiś czas (miesiąc, nawet dłużej) kupuję butelkę Klasztornego od Manufaktury Piwnej. Jedno z tych "fajnych, do których chce się wracać", może nie absolutna czołówka, ale wypiję z chęcią zawsze i wszędzie ;) Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie : Ile pijecie butelek piwa ? powiedzmy tygodniowo ?? dziennie ?

Do 2(nowych) piw dziennie. Rok temu piłem w sumie codziennie coś nowego, ale zbyt często piwa lądowały w zlewie, wiec teraz pije mniej, ale te pewniejsze. :)

Nie wiem jak koledzy, ale ja nie lubię pic piwa tego samego kilka razy. Musze mieć dużą rotacje, bo inaczej szybko mnie nudzi. Nie dotyczy piw powyżej 10% które lubię leżakować.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze wszystkim co napisał Patryk. Nawet najlepsze piwo da się "przepić" dość szybko, więc lepiej to rotować. No a niestety próbowanie wszystkiego co nowe (nawet z tych rzemieślniczych) to loteria i zlew niestety często pijany stoi wieczorami :) Dlatego trzeba mieć naprawdę dobry sklepik w okolicy albo zamawiać większe zapasy przez internet (np. smaki piwa mają wysyłkę gratis przy 200 zł+ ) :-)

 

przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam popijam skromnie 2-3 tygodniowo. Więcej nie czuję potrzeby. Ostatnio mam fazę na Portery. I o dziwo jeden z najlepszych ( dla mnie ) jest stosunkowo łatwo dostępny. W sumie Amber - znajdzie się w każdym lepszym monopolowym i delikatesach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze wszystkim co napisał Patryk. Nawet najlepsze piwo da się "przepić" dość szybko, więc lepiej to rotować. No a niestety próbowanie wszystkiego co nowe (nawet z tych rzemieślniczych) to loteria i zlew niestety często pijany stoi wieczorami :) Dlatego trzeba mieć naprawdę dobry sklepik w okolicy albo zamawiać większe zapasy przez internet (np. smaki piwa mają wysyłkę gratis przy 200 zł+ ) :-)

 

przez Tapatalk

 

mi sie jeszcze naszczescie nie zdazylo wylewac, nawet ostatnio kupilem przeterminowanego stouta z nepomucena bo przecenili a lubie go bardzo;) a pijam (w celach degustacyjnych) tak ze 3 butelki tygodniowo, czasem wracam do piw ktore lubie. troche sie teraz bede bal kupowac po tych opowiesciach zlewowych - ktore konkretnie piwa albo z ktorych browarow czesto zdaza sie wam wylewac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności