Skocz do zawartości

Piwo


wrq

Rekomendowane odpowiedzi

Toż to prawdziwy witbier. :)

Piłeś może?

 

Boli mnie to, że w Polsce wciąż mam problem z kupnem dobrego pszenicznego (proporcjonalnie smacznego do ceny)... no chyba, że w knajpie na pograniczu, pszeniczne Svijany z beczki... Mam oczywiście na myśli polskie produkcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, dostepne w 2 miesjcach w Polsce? piwa regionalne sa spoko.... ale sa regionalne :(

 

że cooo? to piwko w kilku miejscach w Warszawie widziałem

 

 

 

nie spotkalem dobrego polskiego pszenicznego jeszcze chyba, mowie o butelkach ...

Cuda na Kiju? :-)

 

 

tak tak, oczywiście, chciałem zawishowi podesłać to piwko, a że etykiety takie ładne mają, to zalinkowałem fotkę z Cudów, bo pamiętałem, że niedawno takie wrzucili, ot, cała historia. :P

A wczoraj wtorek, godzina dziewiętnasta, a ani w kuflach i kapslach, ani w cudach na kiju nie było miejsca dla dwóch osób :ph34r: dlaczego ludzie w tygodniu chodzą na piwo zamiast siedzieć w domu.

 

http://www.browar.biz/piworoku/2014#wyn

Z jednej strony się cieszę z takich wyników, bo warmińskie rewolucje, toporek czy hey now to piwa, które bardzo lubię i szanuję - to znaczy, że nie jest tak źle z moim gustem. Z drugiej strony to znaczy, że już ciężko o lepsze piwa z danych gatunków :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku miejscach w Warszawie... eh. Zamawianie przez internet naprawdę jest dla mnie słabe, bo ceny w sklepach internetowych wcale nie są niskie, a przesyłka jeszcze je podnosi. Co z tego, że kupię dobre piwo za 10 zł, skoro kosztuje 10 zł i nie będę go pił przy byle okazji. Ciechan pszeniczny kosztuje mniej, a jest ok... litewskie vilniaus, różne lokalne niemieckie (np. rittmayer) mogą kosztować 5 zł, a są bardzo dobre lub nawet rewelacyjne.

 

Za ile mogę w Cieszynie lub gdziekolwiek na Śląsku kupić piwo z powyższego zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie Damian, ja juz w wawie od roku nie mieszkam, nad czym ubolewam :(

 

w sumie fakt, podroze kormorana witbier chyba byly nawet niezle, ale to tez ciezko dostepne i bylo tylko chwile i po 7,5zl za butelke? to ja juz wole kupic weihenstephan'a czy erdingera za 5zl (jakbym mial gdzie w tej mojej dziurze !! :((() nawet pieprzonego leklerka nie ma, nie wspominajac o piotrze i pawle czy specjalistycznym sklepie z piwami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koledzy, trochę mieszacie. Witbier z Czech o którym była wcześniej mowa, to kompletnie inny gatunek piwa niż niemiecki hefeweizen. Wspólna jest pszenica w zasypie. :P

 

Jeżeli chodzi o klimaty witbierowe, to polecam saisona z Pracowni Piwa. http://www.ratebeer.com/beer/pracownia-piwa--sza322piw-1/296444/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale koledzy, trochę mieszacie. Witbier z Czech o którym była wcześniej mowa, to kompletnie inny gatunek piwa niż niemiecki hefeweizen. Wspólna jest pszenica w zasypie. :P

 

Jeżeli chodzi o klimaty witbierowe, to polecam saisona z Pracowni Piwa. http://www.ratebeer.com/beer/pracownia-piwa--sza322piw-1/296444/

...ale nikt nie pisał, że to ten sam gatunek :) Dla mnie ważne, że pszeniczne, bo wolę takie od rodzaju jęczmiennych, tzw. "zwykłych", jak to ludzie mówią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziś sie skusiłem na belgijski szesciopak z lidla i jeszcze pare sztuk z tego przegladu, mam nadzieje ze warto

Dzięki za info, muszę zajrzeć po Gulden Draaka

 

http://www.chmielowisko.pl/2015/03/16/piwa-belgijskie-w-lidlu-czyli-wreszcie-dobra-oferta/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos moze jeszcze sprawdza te browary belgijskie z lidla? one maja dziwne daty waznosci np 2018r...

To są normalne daty jeśli chodzi o Belgię , refermentacja itp.... wczoraj piłem chimaya niebieskiego z 2014 i smakował rewelacyjnie ...

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowing Jack warka 14.04.2015 fantastyczna.

 

>pójdź z koleżanką na piwo

>mówi, że lubi gorzkie piwa

>daj jej Rowing Jacka do spróbowania

>koleżanka mówi, że w takim razie jednak nigdy nie piła gorzkiego piwa ^_^

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności