Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Sęk w tym że można lepiej i taniej, niemniej faktycznie wykonanie jest intrygujące. Air 11 za jakieś nasze 3,5k jest bardzo biedny, i5 1.6GHz, 2GB ramu (może na OSXie to starcza, nie wiem), niewielka rozdziałka oraz wybitnie mały dysk - serio, miałbym krztusić się na 64GB? Innymi słowy - jest to sprzęt wybitnie nie dla mnie, a wbrew pozorom nie mam specjalnie wygórowanych wymagań.

x X x, od paru dobrych miechów jeżdżę na jednym romie bo po prostu mi wystarcza z racji stabilności, wydajności i zużycia baterii, więc można, trzeba tylko najpierw znaleźć odpowiedni.

@up - pokaż mi SGS 2 który się krztusi w sofcie podczas standardowego użytkowania, proszę. Skoro moja X10 nie krztusi się przy DUŻO słabszym HW to niby czemu SGS 2 miałby się dławić na 4.0.4? Co do podziału na SQ - wnioskuję tylko z opinii, wg. niektórych 4S ma za jasną górę i wypchany basior. Innymi słowy - zależy co kto lubi, czytałem taką opinię od pewnego usera 3GSa.

 

Powodujecie ogółem że czuję się przygnieciony gradem argumentów za parę słów nawet nie jadu co ogółem urażenia waszego kochanego Jabłuszka. Wolałbym właściwie kupić jakiegoś taniego Androida do wszystkiego prócz muzyki + np. X1050 do playbacku. Dlaczego? Jeżeli gubię graty to zgubię jedno albo drugie i nie utknę bez czegokolwiek, mam dwie oddzielne baterie i dużo wyższą wygodę zarządzania. Takie jest moje zdanie. Unifikacja wszystkiego może udaje się Apple, do mnie nie przemawia polityka tej firmy jak już zresztą mówiłem. Co do hi-endowych Androidów to jest śmiech na sali pod względem SQ i może aparatu.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filas

11 cali i 1366x768 to jest wg Ciebei mała rozdzielczość? To są większe w tak małych komputerach? I wybitnie mały dysk? Wepchniesz do tak małego laptopa dysk hdd? Moim zdaniem wszystko w ich laptopach ma swoją cenę + oczywiście dopłata do tego, że jest to Apple, ale jak już mówiłem oni mają do tego pełne prawo i nikt im tego nie zabroni, jak się to komuś nie podoba to po prostu tego nie kupi, z drugiej strony moge się założyć, że każdy hejter Apple przynajmniej raz w swoim życiu marzył o tym, aby stać się posiadaczem czegokolwiek z tej firmy (albo posiadał owe urządzenie).

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design mi serdecznie podwisa, dysk SSD 64GB jest mi kompletnie niepotrzebny gdyż bez normalnego dysku to 64GB to praktycznie nic, oboje to wiemy. Miałem na myśli porównanie do sprzętu z tej samej półki cenowej a tutaj Apple już nie błyszczy - nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że nie każdemu jest potrzebne maleństwo, niektórzy wolą taszczyć kobyłę która ma dużo mocniejsze podzespoły. Wolałbym zainwestować w 15 albo nawet 17-cali - nie widzę problemu w czymś większym.

Czemu usunąłeś resztę posta?

Co do hejtowania Apple - parę razy rozważałem zakup Taczki 4G i pewnie w końcu to zrobię, niemniej iOSu nie zacznę wychwalać pod niebiosa bo zarówno on jak i reszta pierdół od Apple jest dla mnie obciążeniem. A najchętniej zainwestował był w s:flo2 i miał szczerze gdzieś te wszystkie OeSy.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem resztę postu, ponieważ napisana była pod wpływem chwili, porównałem do komputera, który zbytnio nie wyróżnia się z tłumu. Ale wytłumaczenie dopisałem powyżej.

 

Zdaję sobie z tego sprawę, ale w tej półce cenowej i z tymi parametrami ciężko i w tej wielkości ciężko znaleźć coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru to masz całkowitą rację, niemniej cóż - wg. mnie i tak sprzęt z nastawieniem na design to przesada, nastawienie na max mobilność nie jest durne ale nie oszukujmy się - to wszystko jest warte conajwyżej 2k, w porywach 2,5k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filas

Czy ja napisałem, że SII krztusi się podczas standardowego użytkowania? Piszę o szybkości działania 4S i SII. Proszę:

http://www.gsmarena....eview-664p4.php

 

Najpierw wyśmiewasz chip w ip4 jakby miał być wątpliwej jakości i piszesz, że widziałeś setki opinii, że Wolfson robi lepsze chipy od CL. W 3GS wykorzystuje się chip CL. Nazwa producenta chipu audio nie jest miarą jakości dźwięku.

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regis221, widać fanboystwo uderzyło Ci do głowy - ja raczej obśmiewam fakt tego, że obśmiewane Cirrusy grają jednak lepiej w 4S aniżeli Wolfsony (z b.dobrą opinią tak na marginesie) w np. Video 5.5G. Masz rację, 3GS posiada Cirrusa i tutaj ja rąbnąłem byka jak jasna cholera. I tak, układ nie mówi absolutnie o jakości dźwięku, ale z racji tak wysokiej subiektywności zjawiska pozostanę przy stwierdzeniu, że przepłacanie za smartfona podczas gdy mogę wrzucić trochę kaski na lepszy PMP mija się z celem.

Od kiedy to syntetyczne benchmarki są treściwym źródłem testów? Może zróbmy test na wydajność Flasha na SGS II i na 4S? A, tak...

@up - kosztują sporo bo SSD daje na pewno dużo w lepszym od Windowie OS Xie, niemniej dlatego wspomniałem że np. do mnie ten sprzęt kompletnie nie przemawia I (tu już obiektywnie) JEST za drogi jak na oferowane HW. Chyba że samo SSD jest w stanie odrobić ten tysiąc w cenie, w co szczeeeeeeerze wątpię.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób nawet nie wie o co chodzi w tym przycinaniu - trzeba zobaczyć jak działa iOS, żeby to zrozumieć. To jest dokładnie różnica taka, jak między grą w 30fps która co jakiś czas przytnie, i stałym 60fps. 30fps to też jest niby płynnie, niby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem iOS w biegu i nie działa na mnie ta magia płynności - jeżeli sprzęt chodzi na zadowalającym poziomie to po co mam wywalać dodatkowe fundusze na tą "doskonałość". Dwuletnia X10 chodzi na tyle płynnie że więcej mi nie potrzeba - czekam na wszystkich którzy stwierdzą że uciekam od dyskusji. Otóż nie - dopóki nie mogę rzucać kasą na prawo i lewo muszę mieć sensowniej rozplanowane potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regis221, widać fanboystwo uderzyło Ci do głowy - ja raczej obśmiewam fakt tego, że obśmiewane Cirrusy grają jednak lepiej w 4S aniżeli Wolfsony (z b.dobrą opinią tak na marginesie) w np. Video 5.5G. Masz rację, 3GS posiada Cirrusa i tutaj ja rąbnąłem byka jak jasna cholera. I tak, układ nie mówi absolutnie o jakości dźwięku, ale z racji tak wysokiej subiektywności zjawiska pozostanę przy stwierdzeniu, że przepłacanie za smartfona podczas gdy mogę wrzucić trochę kaski na lepszy PMP mija się z celem.

Od kiedy to syntetyczne benchmarki są treściwym źródłem testów? Może zróbmy test na wydajność Flasha na SGS II i na 4S? A, tak...

[...]

 

Gdzie są przejawy mojego fanboy'stwa? Osobiste wycieczki i pyskówki nie poparte niczym konkretnym raczej o tym świadczą.

Skoro nie bawi Cię wątpliwa jakość CL w ip4 (co już zostało ustalone) w takim razie nadal nie wiem co jest zabawnego w tym, że jedne urządzenia z CL mogą mieć lepszą SQ od tych z Wolfsonem i odwrotnie.

 

Co jest lepszą miarą wydajności pomiędzy urządzeniami niż benchamarki? Testu płynności w grach chyba jeszcze nie ma.

Edytowane przez regis221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak się właśnie z wami rozmawia, najpierw "Android wygrywa z Apple pod każdym względem", jak się pokaże, że Apple jest lepsze, to natychmiastowa negacja, a jak się wykaże, że Apple jednak wygrywa, to "po co płacić dodatkowo, skoro to i tak nie ma znaczenia". Tak było z aparatem ("i tak nikt nie robi zdjęć komórką"), odtwarzaczem ("co za problem kupić sobie osobny odtwarzacz"), teraz z płynnością interfejsu ("ta w Androidzie jest już wystarczająca") itd.

 

Gadka z wami nie ma po prostu sensu - a wszystko rozbija się o fanbojską nienawiść do Apple.

Edytowane przez MathU
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he mi raczej nie chodzi o to, że IOS jest beee. Uważam, że jednak cena Iphona 4s jest na polskie realia zdecydowanie za wysoka.

Czemu np taka nokia N8 która jak dla mnie jest lepiej wykonana , ma lepszy aparat a na belli działa nie miej płynnie niż I4s na IOSie kosztuje

praktycznie 2,5 raza mniej niż produkt apple ?

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak się właśnie z wami rozmawia, najpierw "Android wygrywa z Apple pod każdym względem", jak się pokaże, że Apple jest lepsze, to natychmiastowa negacja, a jak się wykaże, że Apple jednak wygrywa, to "po co płacić dodatkowo, skoro to i tak nie ma znaczenia". Tak było z aparatem ("i tak nikt nie robi zdjęć komórką"), odtwarzaczem ("co za problem kupić sobie osobny odtwarzacz"), teraz z płynnością interfejsu ("ta w Androidzie jest już wystarczająca") itd.

 

Gadka z wami nie ma po prostu sensu - a wszystko rozbija się o fanbojską nienawiść do Apple.

Pierwsza sprawa - gdzie stwierdziłem, że Android bije iOS na głowę? Zapewne odebrałeś tak wzmiankę o otwartej architekturze. Czekałem aż tak to podsumujesz - chciałeś mnie dobić tym, że jednak miałeś rację etc. - nie ma ŻADNEGO argumentu który by usprawiedliwiał cenę iPhone'ów JAK I "hi-endowych" Androidów - zgodzisz się? Co do aparatu przyznałem rację iż Apple wygrywa. Odtwarzacz? Poniekąd także. Płynność interfejsu? Wasze marudzenia że Android nie działa płynnie są chybione więc wolałem to zostawić na boku, wszak i tak niczego nie udowodnię, zresztą - co ja mogę ze swoim X10 wartym 20zł w markecie. Widziałeś chociaż porządnie działającego Andro? Fanboyowska nienawiść nie ma miejsca - sam chętnie dla jakości dźwięku zakupiłbym iPoda bo jest sensowniej wyceniony aniżeli iFony. Proszę bardzo, wygrałeś, tego chciałeś? I jeszcze jedno - w życiu nie przyznam że iOS jest dobrym systemem, raczej przyznam mu wysokie zoptymalizowanie co jednak jest w wypadku zamkniętego sprzętu b. prostą rzeczą. iTunes uprzykrza życie i wrzuca do systemu kupę nikomu nie potrzebnych usług, zaś brak możliwości nawet durnego wrzucenia appki spoza sklepu jest chory.

Podsumowując: Apple jak i Androidy są za drogie, kruszący się ekran 4S jest dowcipem a podzespoły - czip Yamahy i ogółem audio - i STANDARDOWA (bo nie wiem czy ktoś to w ogóle zauważył) optymalizacja np. SGS 2 TAKŻE jest dowcipem.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest spojrzenie moimi realiami. A w jakim kraju żyjesz ? W USA gdzie średnie zarobki są 6 razy wyższe a ceny sprzetu elektronicznego 30% niższe ?...

W dodatku argument "To kup sobie nokie człowieku" świadczy o braku argumentów ...no chyba, ze sam obrazek jabuszka jest wyceniany na 1k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle za wartościowanie "jak na polskie realia"?

 

Naprawdę nie wiesz?? Iphone 4s to wydatek rzędu 2,5k pln netto a więc w granicach średniej krajowej, natomiast SGS2 można kupić za 1,6k pln. Większość ludzi w tym kraju nie stać na kupno smartfona za równowartość pensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego wniosek? Że nie opłaca się dorzucać do 4S jeżeli chcemy lepszego SQ bo czip i tak kosztuje Apple ok. 0,5$ :) Reszta elementów to pewnie razem koszt ok. 10$ jeżeli nie mniej, mówię o samej sekcji audio.

Edytowane przez Filas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię - w ankietce zaznaczyłem "Inne" bo żaden z prezentowanych wg. mnie nie jest zadowalający, a na pewno nie w stopniu cena/jakość. W drugiej kategorii poleciał SGS2 za to, że nie potłucze się przy przypadkowym zderzeniu z chodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności