Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

No to popełniła błąd bo Android mimo swoich zalet jest bardziej przyszłościowy - struktura i budowa Linuxowa a nie Windowsowa jest lepsza.

 

Pomyśleć, że ktoś używa jeszcze telefon do dzwonienia... -_-

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popełniła błąd bo Android mimo swoich zalet jest bardziej przyszłościowy - struktura i budowa Linuxowa a nie Windowsowa jest lepsza.

To właśnie jest jego przekleństwo. Dzięki tej strukturze nigdy nie doczekasz czasów, w których telefon z Androidem wsadzisz do gniazda dedykowanego cyfrowego docka, jak to może zrobić każdy posiadacz sprzętu Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y, niby dlaczego? Android jest między sobą zgodny i właśnie API jest praktycznie wspólne = wystarczyłoby wsadzić kabelek USB od odpowiedniego docka z dobrym softem i możemy bez problemu obsługiwać wszystko. Apple mając kilka modeli na krzyż może sobie pozwolić na kompletne ustandaryzowanie normy. Philips Fidelio AS351 jest przykładem na to że można, tylko nikomu się nie chce :) Problemem jest jedynie przesyłanie audio... Które to musi obecnie być realizowane via BT.

Edytowane przez Filas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za API trzeba wsadzić sprzęt, a ten się różni w zależności od producenta telefonu. Kazdy producent zmienia sobie trochę własną wersję Androida, pakuje różne podzespoły i dzięki temu na Androida wychodzi jakieś 10% oprogramowania dostępnego dla Apple. A osprzętu nie ma w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, niemniej z jakim problemem się borykamy w tej sytuacji?

-uruchomienie USB Audio Out via USB (do wglądu i wykonania przez Google)

-obejście wbudowanego DACa i przesyłanie sygnału cyfrowego via USB do np. DACa (jw.)

Obie te rzeczy są wykonalne,niemniej Google musi odpowiednie rzeczy zaplikować do Androidowej ALSA - w większości modułów firmy nie grzebią, ewentualnie dodają coś od siebie. Wszystko jest do zrobienia.

10% oprogramowania dostępnego dla Apple? Ładne cyfry mi tu piszesz, masz może jakiś sensowny dowód aniżeli domniemania?

Sęk w tym że jedyne co nas typowo ogranicza to brak jakiegoś sterownika do DACa (który można napisać), niemniej opcja hosta USB pozwoli zamienić bezproblemowo Androida w pełnoprawny PC z wyborem urządzeń, a nie jak Apple - "co jabłuszko pozwoli".

http://forum.xda-dev...3&postcount=587 - modyfikowane jądro na Nook'u ze wsparciem dla FiiO E7 a to dopiero początek i nieoficjalne wynalazki userów.

 

Wybitnie zboczyliśmy z tematu.

Edytowane przez Filas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu kupiłem najwyższy wtedy model telefonu z Androidem. Czy od tamtego czasu coś się zmieniło? Dokładnie nic. Apple odjechało do przodu, a Android nadal nie ma nawet stacji dokującej, któa automatycznie włączałaby tryb zegara. Wszystko na Androidzie jest tylko namiastką, sprzęt, akcesoria, soft, wszystko. Zobacz na przykład na to:

 

 

Oficjalny syntezator od Korga. Możesz nie tylko podłączyć MIDI In, ale też MIDI Out, możesz sterować sprzętowymi syntezatorami Korga. Albo Kaossilator w wersji software'owej:

 

 

Takie aplikacje są dostępne w każdej dziedzinie (grafika, biuro, gry). Na Androidzie masz tylko namiastki w stylu Angry Birds.

 

Korg nigdy nie wypuści czegoś takiego na Androida, bo nie ma nawet standaryzowanej rozdzielczości ekranu dla interfejsu, o wyjściach i wejściach audio nie mówiąc. Poza tym który z userów Androida byłby skłonny wydać 30 dolarów na taką aplikację? :) Oni kupują tylko na promocjach po $1.

 

Oczywiście te lepsze telefony z Androidem kosztują powyżej 2000 zł, czyli w cenie iPhone 4S albo iPada 3 :) To jest dopiero komedia.

Edytowane przez MathU
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ograniczyć się w Andro do hi-endu to też powstałoby takie oprogramowanie, zresztą - tak to już jest przy platformach otwartych. Jestem zwykle wrogiem zamkniętych platform, gdyż w pewien sposób zwalnia to rozwój - pytanie tylko po co komu takie emulatory sprzętu etc. skoro w cenie iPada\iP4S możemy dostać już sam syntezator a nie jego emulator?

Zresztą, osobiście jestem wrogiem iOSu w Polsce, gdyż chyba wiemy jaka jest jego główna rola - w większości pozostaje on dla ludzi którzy nie mają co robić z pieniędzmi i nie wykorzystują pełnego potencjału. A przepłacanie za markę nikomu kto liczy na opłacalność się nie podoba, gdyby Apple zjechało z cenami (przynajmniej u nas) o 200-300zł na pewno zmieniłoby się widzenie sprzętu i jego użyteczność - w dobrą stronę.

I przy okazji - żadnym nie jest problemem wypuścić aplikację i ustawić, że wymagany jest taki a taki sprzęt :)

Edytowane przez Filas
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android leży i kwiczy przy iOS pod każdym względem.

 

A przepłacanie za markę nikomu kto liczy na opłacalność się nie podoba, gdyby Apple zjechało z cenami (przynajmniej u nas) o 200-300zł na pewno zmieniłoby się widzenie sprzętu i jego użyteczność - w dobrą stronę.

Żyjesz w dziwnym alternatywnym wszechświecie, bo w moim porządne telefony z Androidem (wyższe modele Samsunga) kosztują ponad 2000 zł, dokładnie tyle, ile iPhone 4S, przy którym te Samsungi nie istnieją pod każdym względem: wykonania, aparatu, układów audio, akcesoriów, aplikacji.

Nie wiem też po co Apple ma obniżać ceny, skoro ich sprzęt sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, jeśli ktoś ma obniżać ceny, to HTC i Samsung, wydające po raz milionowy ten sam telefon z nową nazwą i nową wyższą ceną.

 

Edit1

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Andro nawet jeżeli soft leży to chociaż HW się zmienia. 4S lepszy we wszystkim od Samsungów?

 

Nie twierdzę, że Apple robi zły sprzęt ale za dużo biorą... Zresztą, i tak teraz postępu nie będziemy zauważać chyba że ktoś potrzebuje UE3 na smartfonie i chce się jarać 60FPS. Ja swój próg (może poza audio, no ale cóż...) w smartfonach osiągnąłem, w X10 brakuje mi jedynie możliwości montowania NFS które za cholerę nie chce działać.

 

Edit2: chyba nie muszę pisać co jest nie tak <_< Wypowiadajmy się ściśle do tematu i co do przedmiotów, a nie podmiotów wypowiedzi.

- Syler

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Andro nawet jeżeli soft leży to chociaż HW się zmienia.

Co i tak nic nie zmienia, bo interfejs użytkownika jak się ciął, tak się tnie.

 

BTW widziałeś jak wyglądają gry na iPadzie 3? Jaka tam jest rozdzielczość? Android znowu będzie to nadrabiał przez trzy lata.

 

4S lepszy we wszystkim od Samsungów?

Oczywiście, absolutnie w każdej dziedzinie.

 

 

Nie twierdzę, że Apple robi zły sprzęt ale za dużo biorą...

Nie, biorą tyle samo co Samsung, tylko że Samsung sprzedaje plastikowy szajs za 2200 zł, a Apple metalowe, dopracowane telefony i tablety.

 

Zresztą, i tak teraz postępu nie będziemy zauważać chyba że ktoś potrzebuje UE3 na smartfonie i chce się jarać 60FPS.

Na razie to byśmy chcieli dostać telefon z Androidem, który gra co najmniej tak, jak przeciętny iRiver. Następnie możemy myśleć o wyprowadzeniu tego dźwięku za pomocą wyjścia liniowego, a potem może, może za pomocą wyjścia cyfrowego, do przynajmniej jednego standaryzowanego docka z ładowaniem baterii i wbudowanym DAC-em. I wtedy dostaniemy pierwszy telefon z Androidem, który będzie pod względem możłiwości dźwiękowych zbliżony do pierwszych (!!!) iPhone'ów.

 

Tyle że to wyłącznie marzenia, bo takiego telefonu nie ma i raczej nie będzie. Dlatego każdy posiadacz telefonu z Androidem musi kupować osobny odtwarzacz audio.

 

O UE3 i grach na sprzęty Apple w ogóle nie ma co gadać, bo Android dopiero co dorósł do portowania Angry Birds.

Edytowane przez MathU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple dużo bierze fakt. Ale po pierwsze dostajemy produkt całościowo kompletny i dopracowany. Po drugie on kosztuje dużo dla przeciętnego polaka. Na zachodzie jego cena jest uzasadniona proporcjonalnością w stosunku do dochodów. W smartfonach płaci się głównie za "nowość" tak naprawdę jakby ceny miały by być racjonalne i zdroworozsądkowe to byśmy płacili do 1000zł a nie powyżej 2kzł. No ale cóż żyjemy w takim świecie a nie innym. Smartfony tak jak drogie zegarki, biżuteria, drogie samochody, markowe ubrania są wyznacznikiem prestiżu i właściwie nie ma znaczenia, że coś innego robi to samo taniej... po prostu tak jest.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepić to się mogę jedynie do jednego

Nie twierdzę, że Apple robi zły sprzęt ale za dużo biorą...

Nie, biorą tyle samo co Samsung, tylko że Samsung sprzedaje plastikowy szajs za 2200 zł, a Apple metalowe, dopracowane telefony i tablety.

Czy takie dopracowane to bym nie powiedział, bo to jednak nie SGS i SGS2 kruszą się po uderzeniu w chodnik. Zresztą, jak to sprawnie ujął Syler - po prostu iP jest u nas trochę przydrogi.

Od siebie dodam tyle - większość naszych krajowych 4G jest marnowanych np. ze standardowymi pchełkami\dokami za 20zł z markieta\przez dzieciaki które nie potrafią nawet skorzystać z 10% możliwości. Stąd się właściwie bierze moja częściowa niechęć do samego sprzętu, wszak jest on na nasze normy skalkulowany fatalnie. No i Apple mogłoby sobie odpuścić zamykanie systemu itp... Cierpią na tym moderzy (którzy co prawda mają Jailbreak ale jednak) oraz wszyscy którzy chcą jeszcze więcej wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestiż powiadasz Syler? Jeżeli dla kogoś szpanowanie sprzętem, czy sam fakt posiadania jest wyznacznikiem zaje-bi-sto-ści, to ja mu ironicznie gratuluję własnego systemu wartości. Ja zdecydowanie wolę emanować moją wyjątkowością poprzez czyny, a nie posiadanie. Niemniej nie neguję Twojej wypowiedzi tylko wtrącam swoją dygresję. Dzisiaj ten co ma Beats'y na ulicy jest "fajny", a świat się uwstecznia z dnia na dzień (w sensie wartości. Nie mylić z postępem technicznym).

 

Edit. Dla mnie również Apple w tej chwili gniecie całą konkurencję na rynku. IP4S rulezz.

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiesznie piszesz. zgodnie z Twoja logika - przekatna ekranu iphona - hahahaha tyle to bylo w telefonach z wm nie wspominajac o pierwszych androidach.

z tym cieciem to chyba masz jakies stare dane. nowe androidy dzialaja praktycznie tak samo plynnie jak iphony, czasami zlapia przycinke drobna. w ogole o tych super plynnych iUrzadzeniach to jest jakis smieszny mit.

 

pytanie, w czym lepszy jest iphone od galaxy s2, nota, albo mocnego htc poza wykonaniem(w przypadku htc przewaga wykonania odpada, seria One jest reklamowana jako aparatofony wiec moze i aparat poleci) i aparatem? no i jakoscia dzwieku, to oczywiste akurat. pewnie w ekranie 3,5 :woot: albo szklanych obramowaniach (tafli szklanych, sama w sobie ramka oczywiscie ze szkla nie jest) telefonu, ktore daja spora szanse na pajeczynke przy pierwszym lepszym upadku

 

nowego galaxy s2 bez laski mozna dostac za jakies 1600. a iphone 4(s)? ;> nie wiem gdzie widzisz taka sama cene.

 

duzo jadu w Twoich postach odnosnie androida widze, oprocz agresywnego jezyka za duzo merytoryki nie ma.

Edytowane przez I60R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestiż powiadasz Syler? Jeżeli dla kogoś szpanowanie sprzętem, czy sam fakt posiadania jest wyznacznikiem zaje-bi-sto-ści, to ja mu ironicznie gratuluję własnego systemu wartości. Ja zdecydowanie wolę emanować moją wyjątkowością poprzez czyny, a nie posiadanie.

 

Ja mam dokładnie tak samo. Ale 90% społeczeństwa jednak to umyka. Tak samo jak umyka im coś takiego jak "jakość dźwięku".

 

IP4s jest takim urządzeniem, że jeszcze długo wszystkie inne shitfony będą w tyle. Jego możliwości wyprzedzają swoje czasy. To nie jest fanboystwo tylko fakty.

Edytowane przez Syler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestiż powiadasz Syler? Jeżeli dla kogoś szpanowanie sprzętem, czy sam fakt posiadania jest wyznacznikiem zaje-bi-sto-ści, to ja mu ironicznie gratuluję własnego systemu wartości. Ja zdecydowanie wolę emanować moją wyjątkowością poprzez czyny, a nie posiadanie.

 

Ja mam dokładnie tak samo. Ale 90% społeczeństwa jednak to umyka. Tak samo jak umyka im coś takiego jak "jakość dźwięku".

 

Syler przecież my się nie znamy. Ważne, że tłusty bit leci, a bas wali na pół ulicy z czerwonych hełmofonów :D.

 

Edit. Gdyby IP4s trzymał 2-3tygodnie "na gazie", to mógłbym za niego dać 5 koła :P

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. Dla mnie również Apple w tej chwili gniecie całą konkurencję na rynku. IP4S rulezz.

IP4s jest takim urządzeniem, że jeszcze długo wszystkie inne shitfony będą w tyle. Jego możliwości wyprzedzają swoje czasy. To nie jest fanboystwo tylko fakty.

up chlopaki, w sumie macie racje, teraz to do mnie doszlo. ta konstrukcja jest tak zjawiskowa i innowacyjna, az trudno uwierzyc ze stworzyla ja tak niedoskonala istota jak czlowiek... to chyba taka zagadka jak maczupikczu albo te krysztalowe czaszki. amazing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. Dla mnie również Apple w tej chwili gniecie całą konkurencję na rynku. IP4S rulezz.

IP4s jest takim urządzeniem, że jeszcze długo wszystkie inne shitfony będą w tyle. Jego możliwości wyprzedzają swoje czasy. To nie jest fanboystwo tylko fakty.

up chlopaki, w sumie macie racje, teraz to do mnie doszlo. ta konstrukcja jest tak zjawiskowa i innowacyjna, az trudno uwierzyc ze stworzyla ja tak niedoskonala istota jak czlowiek... to chyba taka zagadka jak maczupikczu albo te krysztalowe czaszki. amazing

 

Zadam Ci jedno pytanie "chłopaku". Znasz jakiś mocniejszy telefon o takich gabarytach? Z takim dźwiękiem i jakością wykonania? I wiesz co? Nie, nie oczekuje odpowiedzi, bo przecież zadałem pytania retoryczne :).

Edytowane przez Troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz jakis samochod inny niz grande punto, ktory jest fiatem, wiekszy od pandy, mniejszy od bravy, produkowany obecnie? ta sama sytuacja

 

Chyba jesteś niepoważny człowieku. Ta sama sytuacja z ograniczeniem możliwości do jednej marki? Absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności