Skocz do zawartości

Android kontra iOS ponownie...


Chrzanek

Zbieramy opinie  

265 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który producent "smartfonów" na chwilę obecną produkuje lepsze całościowo sprzęty i lepiej je wspiera?

  2. 2. Walka gigantów - który wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Matryce Retina nie nadają się do grafiki. Nie dlatego, że jak ktoś wyżej napisał mają podbite kolory, bo akurat z tym jest lepiej niż dobrze, zwłaszcza, jeśli chodzi o możliwości kalibracji. Problemem jest podbity kontrast, czego nie da się efektywnie wyeliminować.

Z moich doświadczeń Retina w zasadzie nie nadaje się do postprodukcji video, zwłaszcza eksportu RAW i gradingu.

Nie wiem dlaczego ktoś przytoczył iMaca jako profesjonalny sprzęt dla grafików wszelkiej maści. To jest segment konsumencki, przynajmniej na zachodzie, i żaden ogarnięty człowiek pracujący z obrazem nie będzie używał jego monitora jako głównego.

 

FireWire rządziło jakoś w 2010 roku, teraz ulega to powolnej zmianie w stronę Thunderbolt. I nie ma się co dziwić, bo jest obecnie bez konkurencji, jeśli chodzi o paramenty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście sie panowie rozpisali :D

 

Ja mam zdanie takie, ze iphony 6/6+ wyglada tragicznie nie wiem czy gorsze są te paski czy wystający aparat. Są dla mnie także za duże.

 

Porażki Apple w ostatnim czasie to nie ios 8 a: iPad mini 3 w porównaniu do 2 nic sie nie zmieniło oprócz koloru i Touch ID, ios 7 który zapoczątkował styl który przynajmniej do mojego gustu nie przemawia, no i dla mnie wzrost wydajności 5s vs 6 jest kompletnie nie do przyjęcia tak samo jak chamskie zastapienie wersji 32gb wersja 64 zamiast wycofania 16gb typowe posunięcie dla kasy.

 

Ogólnie w 5s mi niczego nie brakuje wszystko daje radę zrobic, bateria mi trzyma cały dzień wiec tyle ile powinna, wyglada ******scie (czarny) i jest super wygodny w ręce. To ze jest super szybki to już chyba oczywiste :)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są/były jakiekolwiek iMaci z matową matrycą?

 

Po pierwsze to nie sprzęt kierowany do segmentu PRO, a po drugie z czym problem? Jak Ci się odbija coś w ekranie to obraz traci na jakości? :D

 

Sa i byly - tylko niestety nie w kazdej konfiguracji i zwykle za spora doplata. I niestety kiepsko eliminuje odbicia zwlaszca jak ktos nie ma ochoty wypalac sobie oczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taa, Jobs (jak żył) mówił, że retina zaczyna się od 300 ppi. Nowy ajkmak 27" ma niecałe 220 i też jest retina. Cuda, panie, cuda :huh:

Te informacje to chyba tylko Tobie do ucha mówił. :D

 

Na pewno. Sięgnijmy więc do słów wieszcza Stefana:

 

"1:40 p.m. Jobs is introducing something called Retina Display. The new iPhone will have four times as many pixels. 326 pixels per inch. He says there has never been a display like this on a phone. It turns out there is a magic number when it looks like reading print to the human eye at 300 pixels per inch and now they are well past that." http://www.npr.org/blogs/alltechconsidered/2010/06/07/127530049/live-blogging-apple-s-developers-conference

 

Wikipedia też mi do ucha mówi:

"When introducing the iPhone 4, Steve Jobs said the amount of pixels needed for a Retina Display is about 300 PPI for a device held 10 to 12 inches from the eye"

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taa, Jobs (jak żył) mówił, że retina zaczyna się od 300 ppi. Nowy ajkmak 27" ma niecałe 220 i też jest retina. Cuda, panie, cuda :huh:

 

Te informacje to chyba tylko Tobie do ucha mówił. :D

Na pewno. Sięgnijmy więc do słów wieszcza Stefana:

 

"1:40 p.m. Jobs is introducing something called Retina Display. The new iPhone will have four times as many pixels. 326 pixels per inch. He says there has never been a display like this on a phone. It turns out there is a magic number when it looks like reading print to the human eye at 300 pixels per inch and now they are well past that." http://www.npr.org/blogs/alltechconsidered/2010/06/07/127530049/live-blogging-apple-s-developers-conference[/size]

 

Wikipedia też mi do ucha mówi:

"[/size]When introducing the iPhone 4, Steve Jobs said the amount of pixels needed for a Retina Display is about 300 PPI for a device held 10 to 12 inches from the eye"

W takim razie Jobs (świętej pamięci) zaprzeczał sam sobie. No nie wiem...

Tobie zwracam honor i przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 5s jako telefon to gra bardzo dobrze czego można więcej wymagać. Jedynie moim zdaniem brakuje mu głośności i charakterystyki 4 s'a bo ta bardziej trafiała w mój gust.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności