Skocz do zawartości

DAC DAC DAC


bartek618

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgladam sie za DAC-iem. Bedzie on wspolpracowal ze sluchawkami za okolo 1000zl. Nie wiem jeszcze jakie: HD600/650 , grado sr225/335/ Beyerynamic 880 itd. Troszke poczytalem i poki co wiem tyle, ze DAC-i od NuForce-a bija konkurencje na glowe. Spotkalem sie z taka opinia nie raz zarowno w przypadku Udac-a, jak i w przypadku Icona HDP. Zastanawiam sie, czy warto dolozyc do Icona HD (nie HDP, nie stac mnie), czy moze roznica miedzy nim i uDAC wcale nie jest duza. Gdybym zdecydowal sie na uDAC, to za kaske, ktora oszczedze, moglbym zafundowac sobie jakiegos sluchawkowego wzmaka, pytanie tylko czy uda mi sie w ten sposob pokonac Icon HD.

 

Oprocz tego prosze o propozycje innych DAC + wzmak (razem lub osobno) w cenie do ok.1200zl.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Icon HD i HDP grają zupełnie inaczej niż uDac2, a po drugi uDac'iem nie napędzisz dobrze słuchawek, które wymieniłeś. Różnica między nimi jest kolosalna, dla mnie uDac nadaje się bardzo dobrze do rock, metalu i jego odmian, gdyż nada prawie analogową barwę dźwięku oraz spodoba Ci się bas, za to słuchanie muzyki klasycznej, zwłaszcza gdzie jest natłok instrumentów to już porażka, raz ze względu na stereofonię, dwa że względu na przekłamania w wysokich. Natomiast HD jest bardziej neutralny, jedynie co wydobędzie tzw "smaczki: i szczegóły z muzyki, napędzi dobrze wiekszość słuchawek, bardzo dobrze zgrywa się z Beyerdynamicami 770 pro i Superluxami HD681. Co do porównania z Yulongiem i Matrixem to nie porównywałem, mogę to samo napisać co MatuszP z tego co jest mowione na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie slucham na HD 380. O ile bas mi bardzo odpowiada, to niestety nie moge tego powiedziec o gorze. Nie przeszkadza, ale nie zachwyca. Oprocz tego czesto czuje sie przytloczony w kawalkach z duza iloscia instrumentow. Slucham jazzu. Chcialbym takze naturalniejszego brzmienia.

 

Czyli w tej cenie, Icon HD jest najlepszy lub jeden z najlepszych i moge spokojnie kupowac?

Tak sobie wymyslilem, ze kupie najpierw dac + wzmak i pozniej dobiore sluchawki. Czy moze lepiej na odwrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym teraz słuchasz?

 

Ja mam Musilanda na PCM1793 i wzmacniacz który bardzo ładnie wyciąga górę w hd380. Zakupienie dobrego sprzętu grającego na pewno jest warte świeczki i propozycja Majkel'a wydaje mi się elo. :) Aczkolwiek chcesz wyciągać górę w słuchawkach które najzwyczajniej świecie jej nie mają... Jeśli chodzi o Jazz, to naprawdę polecam słuchawki SL HD668B. Mają bardzo naturalną barwę, góra to już nie mikro- szczegóły, a nano. Bas nie jest tak mocny jak w HD380, lecz jak do jazzu to uważam, że jest świetny, na super fakturę, jest urozmaicony, bardzo dobrze odwzorowuje kontrabas i gitarę basową. A jeśli chodzi o scenę to mimo iż HD380 mają genialną scenę to w jazzie dużo lepiej wypada ona w SL. A wszystko to za śmieszne pieniądze w stosunku do tego co oferują. Model 681, też fajnie gra jazz powiedziałbym na równi z HD380, tylko z mniejszym kopnięciem na basie i bardziej naturalnie i lekko (choć z drugiej strony w HD380 wychodzi to bardziej efektownie) jednak w samym Jazzie senkom i 681 ileś tam brakuje do 668B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uDACa (450zł*) >> Holdka H1 (400zł*) >> Superlux668 (120zł*) + dobre IC i do jazzu, rocka, metalu i pochodnych nic lepszego nie chce :)

Zaleta uDACa to wielkość (małość), zabieram sobie to maleństwo do pracy, albo do netbooka w ogrodzie, bajka!

Spokojnie napędzi GRADO! z pozostałymi, które chcesz kupić będzie znośnie ale wzmacniacz da czadu (wiem z doświadczenia)!

 

* - ceny nowych

Edytowane przez echoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@echoX no tak, tylko kolega szuka toru pod konkretne słuchawki "HD600/650 , grado sr225/325/ Beyerynamic 880 ", które już trochę wymagają i trzeba zostawić pole do wypowiedzi dla kogoś kto miał w torze te słuchawki. Choć jestem przekonany, że i na moim (za który nie dałem ok 600zł :) ) i na twoim torze zagrałyby one równie przyjemnie co na torze poleconym przez Majkela, choć chylę czoła bo nie słuchałem tych nauszników.

 

Jeśli chodzi o senki, to może się zagalopowałem... One grają świetnie już z moimi zestawami portable (n2/clip+ i e11) i niczego im nie brakuje, teraz słucham jazzu na nich i n2, i talerze i góra jest naprawdę ok - niczego nie brakuje, choć w stosunku do superluxów dalej mają wyciętą górę, to jednak w wysokim niczego nie brakuje, więc może nie trzeba kupować SLków :P (chociaż dalej wydaje mi się, że do jazzu są lepsze, choć to raczej kwestia gustów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega nie wie jeszcze czy kupi HD600/650 , grado sr225/335/ Beyerynamic 880 to ja proponuje najpierw się zdecydować na któreś a potem martwić się o DAC'a i wzmacniacz który im dogodzi. Miałem wszystkie 3 pary i na DACu który dobrałem do Grado, HD600 były zdecydowanie za ciemne a Beyery muliły. Na źródle które fajnie grało z HD600 z kolei grado cięły żyletkami a i beyery potrafiły być za ostre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sam nie wiem od ktorej strony sie zabrac za to. Najpierw DAC czy sluchawki? Jezeli kupie najpierw DAC-a, to moge sobie do niego elegancko dobrac sluchawki.

 

Jezeli najpierw kupie sluchawki- to raz: nie bede mial jak wybrac, bo na czym odslucham? Chyba nie na iPodzie.

dwa: nie bede mial na czym sluchac.

 

Stad tez kupno DAC-a najpierw wydalo mi sie lepszym rozwiazaniem.

 

Nie ograniczam sie do sluchawek wymienionych w pierwszym poscie. Ogolnie chodzi o klase cenowa 1000-1500zl.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

Edytowane przez bartek618
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sam nie wiem od ktorej strony sie zabrac za to. Najpierw DAC czy sluchawki? Jezeli kupie najpierw DAC-a, to moge sobie do niego elegancko dobrac sluchawki.

 

Jezeli najpierw kupie sluchawki- to raz: nie bede mial jak wybrac, bo na czym odslucham? Chyba nie na iPodzie.

dwa: nie bede mial na czym sluchac.

 

Stad tez kupno DAC-a najpierw wydalo mi sie lepszym rozwiazaniem.

 

Nie ograniczam sie do sluchawek wymienionych w pierwszym poscie. Ogolnie chodzi o klase cenowa 1000-1500zl.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

 

Dobór słuchawek do wzmacniacza to takie zabieranie się od tyłu do budowania systemu. Zdecydowanie największe różnice są pomiędzy różnymi słuchawkami i gwarantuje Ci że jeśli spodobają Ci się sr325 to jednocześnie nie będą Ci się podobać HD600 i na odwrót. Źródło i wzmacniacz dobiera się pod słuchawki i trzeba wiedzieć co się chce poprawić/zmienić w brzmieniu. Czy to trzeba rozjaśnić czy wygładzić itd, z łatwością można to zrobić źródłem czy wzmacniaczem. Jeśli wogóle nic nie słyszałeś i nie wiesz czego chcesz to ja widzę 3 drogi.

 

1. Kupić coś taniego (100-200zł) i się cieszyć muzyką bez fanaberii audiofilskich

2. Kupić coś pierwszego z brzegu w założonym budżecie i mieć nadzieję że to będzie to, a jak nie to kupować dalej, zmieniać, przepinać, porównywać itd. Ścieżka bardzo długa, droga i pełna frustracji, ale po pewnym czasie zostaje się osobą która można udzielać rad innym.

3. Pochodzić po sklepach i znajomych i posłuchać sobie żeby zawęzić krąg poszukiwań.

 

Nie mając żadnego punktu odniesienia nie ma co siedzieć i czytać postów na forum bo nic się z tego nie wyciągnie.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że "koneser" doceni obie pary i H600 i SR325, tylko każde za co innego i będzie doceniał je właśnie za różnorodność. Jednak przeciętna osoba zachwyci się jednymi i od razu powie, że drugie są "be", albo "nie dla mniej, nie do jej muzyki".

 

Kupiłem ostatnio słuchawy sony, grają pełnym dźwiękiem i są bardzo rozdzielcze no i je doceniam bardzo, ale właśnie albo je sprzedam, albo upgraduje sprzęt stacjonarny, bo na tym co mam nie sprawdzają się całkowicie.

 

1. Kupić coś taniego (100-200zł) i się cieszyć muzyką bez fanaberii audiofilskich

2. Kupić coś pierwszego z brzegu w założonym budżecie i mieć nadzieję że to będzie to, a jak nie to kupować dalej, zmieniać, przepinać, porównywać itd. Ścieżka bardzo długa, droga i pełna frustracji, ale po pewnym czasie zostaje się osobą która można udzielać rad innym.

3. Pochodzić po sklepach i znajomych i posłuchać sobie żeby zawęzić krąg poszukiwań.

 

Zgadzam się w 100%. Druga droga jest bardzo niewdzięczna, choć jednocześnie jeśli ktoś to lubi to zyska dużo wrażeń i przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osoby dla której HD600 są normalne sr325 będą cięły żyletkami i nie będą mieć basu, a dla osoby dla której grado są dobre (w tym dla mnie) HD600 są zamulone, ciemne i przebasowione. Krótko mówiąc czarne albo białe.

 

Jak sie zle napedzi grado to beda ciely ucho, jak sie zle napedzi HD600 to beda zmulone. Jak sie je dobrze napedzi to i jedne i drugie dadza niesamowita frajde.

Jak pisalem wczesniej, dla mnie oba te modele to najlepsze co mozna miec w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osoby dla której HD600 są normalne sr325 będą cięły żyletkami i nie będą mieć basu, a dla osoby dla której grado są dobre (w tym dla mnie) HD600 są zamulone, ciemne i przebasowione. Krótko mówiąc czarne albo białe.

 

Jak sie zle napedzi grado to beda ciely ucho, jak sie zle napedzi HD600 to beda zmulone. Jak sie je dobrze napedzi to i jedne i drugie dadza niesamowita frajde.

Jak pisalem wczesniej, dla mnie oba te modele to najlepsze co mozna miec w tym przedziale cenowym.

 

Czyli się zgadzasz że kupowanie toru bez słuchawek oraz czytanie opinii innych to głupota bo dwie osoby i dwie zupełnie inne opinie.

 

Co do napędzenia HD600 to dla mnie są tak ciemne że na dobranym torze (czytaj najbardziej nienaturalnie rozjaśniającym jaki udało mi się skompletować) grają prawie normalnie, tylko pytanie polega czy o to chodzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się zgadzasz że kupowanie toru bez słuchawek oraz czytanie opinii innych to głupota bo dwie osoby i dwie zupełnie inne opinie.

 

 

To na tym forum wielokrotnie powtarzalem i powtarzal bede. Juz nie raz wchdzoilem do sklepu kupic polecane sluchawki, a wychodzilem z zupelnie innymi :)

Obiektywnie mozna ocenic obraz, dzwieku nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności