Skocz do zawartości

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

sluchalem akg26, portow nie, ale sportow tak (graja podobnie do port ?)

zgoda ze akg graja lepiej od epow (tzn na moje ucho tez) ale maja jedna wade, sa duze i na palaku, a ja nie lubie sie rzucac w oczy, poza tym nawet jak sie je zlozy to zajmuja sporo miejsca

myslalem czy by akg nie kupic do domu, ale w domu nie musze sluchac na sluchawkach, a mam w miare ok glosniczki, wiec zrezygnowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Do dzis mnieły 3 miesace uzywania ep630. Po pewnym czasie zaczolem zauwazac coraz wieksza cisze w granu słuchawek. Dzis powówanełm z kolega kóry tydzien kupił takie same słuchawki, okazalo sie za na moich bas jest mniejszy i graja duzo ciszej:( Dlaczego tak sie stało? Czy nadaje sie to na reklamacjie/?? Wczesjiej grały tak jak kolegi:( Co o tysm sadzicie? Prosze o pomoc bo dzis jestem załamany:( ::(:(

 

Jak ktos zainteresowany badziej to napsiałęm taki list do skepu internetogeo gdzie je kupiłem(odebrałem osobscie bo skep niedaleko):

 

 

Witam. 19 MAJA 20006

 

Kupiłem u was słuchawki Creative Ep-630, postaonoałem zainwestowac przeszło 100zł aby miec zatysfakcjie i zadowolnie z dziwku. Szanowałem je i dbałem o nie i bardzo zadko je uzywałem i byłem niezmiernie zadowolony z realizacji zamówienia i towaru który kupiłem. Poleciałem je kilku znajomym którzy nabyli taki sprzet. Kilka dni temu kolega kupił tez takie słuchawki i dzis po podłaczeniu okazało sie ze moje słuchawki graja duzo ciszej i nie wytwarzaja takiego pieknego i głebokiego basu jak kiedys:( Do tego momewntu jestem w szoku i chchałbym zainteresowac sie procedura reklamacji poniewaz towar nie wskazuje ze był jakos intesywnie używany, a coza tym idze uszkodzony a okaząło sie ze cos powoduje ze graja ciszej..

 

Dlatego zwracam sie z prosba o udzielenie porad co powinienem zrobic poniewaz uzywanie słuchawek z wyższej półki które graja duzo ciszej jest dla mnie bez sensu. Chcłąbym wiedziec jak powiniem postapic, i co zostanie zrobione w tym celu. Byćmoze jakas naprawa gwarancyjna wystarczy lub w ostateczosci wymiana towaru ale zalezy mi na tym zeby miec towar z poworotem przed 29 Maja, ponieważ wyjeżdzam i planuje zabrac SWOJE ULUBIONE SŁUCHAWKI.

Najgorsze jest to ze towar nie wskzkauje zadych uszkodzen a gra ciszej i nie mam pojeca w czym moze byc problem, ew. sam bym próbował cos naprawic. No ale bez mojej ingerencji postanawiam przedstawic wam sytuacje w kórej sie znalazłem i skorzystac z gwarancji kóra mi przysługuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tematem - czy w takich słuchawkach można się położyc wieczorem słuchając muzyki i tak w nich sobie grzecznie zasnąć ? tzn - wiem - w każdych słuchawkach teoretycznie tak można zrobic, interesuje mnie czy słuchawki tego typu przeszkadzają w uchu, gdy się leży głową na poduszce (profilem oczywiscie;])...

no nie wiem - jak prościej pytanie zadać - myslę że jest zrozumiałe ;]

 

I drugie - mówicie że takie słuchaweczki to nie jest coś "w miejsce" słuchawek na pałąku - tylko ewentualnie "zamiast" w pewnych zastosowaniach? ja przykładowo korzystam z px200 - bynajmniej nie chce rozpoczynać dyskusji czy takie px200 są lepsze od ep ;];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaonoałem zainwestowac przeszło 100zł aby miec zatysfakcjie i zadowolnie z dziwku.

Tania coś. ;)

Było już gdzieś o tym, ale nie moge sobie przypomnieć gdzie dokładnie :rolleyes: . Po pewnym czasie, ta siateczka na trzonku się przytyka woskowiną i stąd te zmiany. Trzeba to w jakiś sposób wyczyścić.

a tak poza tematem - czy w takich słuchawkach można się położyc wieczorem słuchając muzyki i tak w nich sobie grzecznie zasnąć ?

Na puchowej poduszce może być, ale odkąd się przerzuciłem na gąbke (?) to troszke 'kłuje' i gniecie małżowine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze gdzies bylo juz o tym, ale ciezko znalezc,

ale temat dotyczy ep 630 wiec pisze tu.

Czy da je sie jakos stuningowac ?? tzn chodzi o jakies

zastepstwo dla oryginalnych silikonow, poniewaz dla

mnie rozmiarem idealnym bylyby gumki rozmiarowo

pomiedzi M i L :/

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?act=mod...&cmd=si&img=460

 

wiem ze te konretnie nie pasuja (pasuja do sparkow :/), ale chcialem pokazac o co mi chodzi.

moze ktos kombinowal ze stoperami cosik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epki maja jeden minus dla mnie (jak juz sie do nich przyzwyczailem),

mianowicie jak sie idzie i kabel sie rusza/macha to sie to niesie i w uszach dudni, nic nowego, pewnie, bylo o tym,

ale wpadlem na taki maly pomysl, chce wymontowac taka klamerke z zestawu sluchawkowego do komorki i przypiac toto do kabla od epkow, tylko jak na razie nie mam zestawu sluchawkowego z klamerka,

jak uda mi sie skombinowac popsuty zestaw sluchawkowy to go popsuje bardziej i to przetestuje...

i napisze jak to rozwiazanie sie sprawdza

jak ktos ma do tego zabiegu 'podzespoly' niech moze sprobuje i cos napisze jak to dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epki maja jeden minus dla mnie (jak juz sie do nich przyzwyczailem),

mianowicie jak sie idzie i kabel sie rusza/macha to sie to niesie i w uszach dudni, nic nowego, pewnie, bylo o tym,

ale wpadlem na taki maly pomysl, chce wymontowac taka klamerke z zestawu sluchawkowego do komorki i przypiac toto do kabla od epkow, tylko jak na razie nie mam zestawu sluchawkowego z klamerka,

jak uda mi sie skombinowac popsuty zestaw sluchawkowy to go popsuje bardziej i to przetestuje...

i napisze jak to rozwiazanie sie sprawdza

jak ktos ma do tego zabiegu 'podzespoly' niech moze sprobuje i cos napisze jak to dziala

 

Załóż "a la Shure" kabel do góry i za uchem. Mnie to wyeliminowało wsponiane przez Ciebie "dolegliwości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj ja dołączam do klubu użytkowników i miłośników Creatynek Ep-630 :D Szersze wrażenia i porównanie ze Sparkami w weekend. Jak narazie jestem pozytwnie zaskoczony mniej bassu niż w Kossach za to ogromna poprawa w dzwięku instrumentów. Na zakończenie dodam, że praktycznie odrazu próbowałem je ścisnąć niczym gąbki w Sparkach ale szybko się zreflektowałem co robie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kabel w epkach tez jest tak cholernie sztywny??

 

ten kabelek jest cholernie elastyczny i wyglada cholernie delikatnie. jednak normalne szarpania nie uszkadzaja sluchawek - srednica kabelka z izolacja to na oko tylko 1 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No i kupilem EPki (w Komputroniku wiec zadne podrobki) i jestem cholernie zawiedziony... Graja jak, nie wiem co, moze jak zestaw sluchawkowy dolaczany do niektorych telefonow Nokii (HDS-3 czy jakos tak) :( Mial byc bas, a nie ma basu (nawet jak sobie podbije na +15), reszta tez jakas taka 'bezwyrazowa', moje stare Sony MDR-E828LP graja 100 razy lepiej, duzo lepszy bas i cale pasmo... Bo tu jest tragedia... Czyzbym trafil na jakis wadliwy model?

 

PS Sorki za styl wypowiedzi... Zmeczony jestem... I wq...rzony tez:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje, zmienilem wkladki na najwieksze i zaczelo grac lepiej... choc dalej nie wiem czy lepiej niz sony 828:)

 

No i na pewno nie jestem odizolowany od swiata... Nie sadze, zebym mial niczego nie slyszec, ale slysze chyba niewiele mniej niz na zwyklych pchelkach...

 

Poza tym nie wiem jak ja mam to ucho wyginac... Jeszcze sobie cos urwe:D

 

-- EDIT --

Chyba przez przypadek udalo mi sie je dobrze wlozyc i nawet niczego nie urwac:) Basik rzeczywiscie dosc fajny... Ale co do 'tlumienia' to jakos nie wiem, czy jest tak lepiej niz w zwyklych sluchawkach... Ale moze mimo wszystko zle opanowalem technike wkladania... Albo wymagam Bog wie czego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, na tych najwiekszych jest mi dobrze... I nawet wkladanie chyba idzie mi coraz lepiej... A basik rzeczywiscie fajny:)

 

Tylko wkurza mnie jeszcze jedna rzecz - ze slysze swoje kroki... I nie wiem czy to ja nie umiem chodzic czy tak ma byc:) Co prawda to tez dodatkowy bas, ale niepozadany i denerwujacy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slysze swoje kroki... I nie wiem czy to ja nie umiem chodzic czy tak ma byc
Przyzwyczaisz się. Mózg nauczy się wkrótce, żeby nie wyłapywać tego dźwięku i przestaniesz zwracać na niego uwagę.

 

Co do zakładania, to tak na szybko dla lewego ucha:

Złap lewą ręką krawędź małożowiny lewego ucha mniej więcej w połowie wysokości i odciągnij do tyłu i lekko do góry. Prawą ręką włóż słuchawkę i trochę ją podociskaj - nie może być za lekko, ale nie możesz czuć bólu. I już.

 

Za parę dni będziesz już umiał założyć słuchawkę zupełnie przyzwoicie jedną ręką i bez cyrków z odginaniem ucha. Trik z odciągniem małżowiny jest pewniejszy, ale nie zawsze jest możliwość i ochota na takie cyrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności