Skocz do zawartości

Klub Miłośników Creative Ep-630 :)


GoodBoy

Rekomendowane odpowiedzi

a ja przesluchalem sobie na spokojnie swoje epy.

wydaja sie byc wygodne i zadnych jakis niepozadanych objawow nie doswiadczylem.

 

co do samego dzwieku: tutaj bez rewelacje, ale to dlatego, ze porownywalem mimo woli z akg k26p.

ale postaram sie skupic na ep630, ktore po tym co czytalem zaskoczyly mnie nawet nie najgorsza gora pasma. spodziewalem sie, ze bedzie duzo gorzej. oczywiscie slychac, ze brak jest tego wyzszego gornego pasma - w szczegolnosci wg mnie podbijanie tego eq nie ma sensu bo dzwiek robi sie sztuczny.

srednie tony jak najbardziej mi odpowiadaja - tutaj uwag nie mam

natomiast bas - z przeczytanych opinni sadzilem, ze bedzie go po prostu wiecej. niestety, sporo sluchalem na akg k26p, ktore bas maja przyzwoity i potezny, wiec epki tu nie mialy zadnych szans.

ale starajac sie zapomniec o swoich akg, moge powiedziec, ze jak na takie malenstwa bas po prostu jest i to dosc sympatyczny. na duzy plus moge tez zaliczyc, ze tutaj bas ladnie daje sie podbic troszke na eq i nie psuje to calosci tak jak przy wysokich tonach.

 

za sluchawki zaplacilem 109 pln, ich celem ma byc izolowanie halasu w upalne dni, kiedy to akg rozsadniej jest zostawic w domu aby sie nie ugrzac za bardzo.

epki tlumienie maja bardzo dobre. w domu mp3 moge sluchac nawet na 3-4 w skali ifpa.

5-6 stosowalem dzis na rowerze, ale nie bylo duzego ruchu.

wg mnie na skali ifpa dla typowego pliku mp3 volume wystarczy dac do 6-8 i powinno to jezdzace samochody zagluszyc dosc skutecznie.

 

nad wyraz pozytywnie oceniam latwosc aplikowania ich do ucha.

sa to moje pierwsze sluchawki dokanalawe - na poczatku probowalem je wpychac duzo glebiej do ucha, jednak szybko sie zorientowalem, ze wcale nie trzeba sobie ich wkladac do srodka glowy aby ladnie graly.

 

mysle, ze to co napisalem plus inne wypowiedzi daja ogolna, caliem dobra ocene tych sluchawek.

 

od razu jednak zaznacze: jesli chodzi o jakosc dzwieku sama w sobie to epy ustawilbym za sennhesier hd202 i akg k26p, ale to zupelnie inna klasa sluchawek i inna wielkosc przetwornikow. nie ma porownania.

epy jak na takie malenstwa spisuja sie po prostu dobrze.

niestety nie moge ich porownac do innych dokanalowych sluchawek, epki sa moje pierwsze ale nie ostatnie.

moze w przyszlosci dane bedzie porownac je do sparkow - te sa tak tanie, ze moge je kupic tylko po to aby miec i porownac.

 

ogolnie jestem zadowolony. epy swietnie wytlumily trzeszczenie mojej zony i prosby mojego synka o jakis banknocik na weekend.

za swiety spokoj bylem sklonny zaplacic duzo wiecej :)

to tyle co do epkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

epy swietnie wytlumily trzeszczenie mojej zony i prosby mojego synka o jakis banknocik na weekend.

za swiety spokoj bylem sklonny zaplacic duzo wiecej smile.gif

Moje Sparki natomiast świetnie wytłumiły ostanią kłótnie rodziców, serdecznie polecam. Myślę, że nawet pod względem blokowania dźwięków zewnętrznych Kossy są lepsze od Epków. Ale głowy nie daje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet pod zględem blokowania dźwięków zewnętrznych Kossy są lepsze od Epków. Ale głowy nie daje :D

 

na pewno trafie kogos na allegro z w-wy abym odebral osobiscie. bo tak poza allegro to nic mi nie przychodzi do glowy. preferuje kupno nowych sparkow. w sumie ceny na allegro oscyluja wokol 55 pln.

wiec to naprawde jest akceptowalna cena. oczywiscie w dozywotnie gwarancje nie wierze - bardziej mnie zainteresowal basik opisany przez Ralpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Krecik jak na sluchawki douszne Epki graja wysmienicie, w lato sie nadaja ale czasem potrzeba przrstrzeni. W tym basem jednak sie nie zgodze-jak dla mnie sa troche przebasowione ale da sie to wytrzymac-tzn wole bardziej zrownowazony dzwiek-ale juz np. w HD202 mi sie dzwiek podobal-dlatego teraz sie zastanawiam nad px100 albo akg k26p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu wlasnie zaczyna sie caly problem - ktos lubi tak, ktos inaczej.

 

px100 sa otwarte - tam nie bedziesz miec tlumienia - ale za to powinny byc wygodniejsze na dluzsze sluchania.

 

akg - wprost idealne w halasliwym otoczeniu, mozna sluchac cicho muzyki i nic nie przeszkadza.

 

co do basu - zaznaczalem, ze jestem pod wrazeniem glebokiego basu z akg - ale sa to przetworniki 40 mm, co tu duzo mowic - epki z takimi nie moga konkurowac.

 

warto chyba podkreslic dyskrecje ep630, o akg tak powiedziec nie mozna.

tylko, ze kazdy z ww rodzajow sluchawek jest "innego gatunku", wiec lepiej nie posuwac sie za dalego z ocena co jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Ep'ki obecnie są najlepszymi słuchawkami na świecie, z prostej przyczyny, nic lepszego moje uszy nie słyszały. Niestety chyba już ich nie zmienię, aż do ich śmierci. Kasa poszła na cos innego i nawet z FORUM się trochę zaniedbałem. Mam nowa zabaweczkę i 70% czasu poświęcam jej. Wtajemniczonym mogę zdradzić to D50. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli teraz swoje ep-630 mozesz fotografowac tym ?

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.664-nikon_d50

 

jesli tak, to fotki mile widziane - przetestujesz nowy sprzecior na goraco :)

 

mi od brzmienia ep-630 bardziej podchodza jednak akg k26p oraz sennheisery hd-202, a to za sprawa duzooo wiekszych przetwornikow.

jednak jest inna brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krecik strzał w 10, własnie bawię się Nikonem D50 i czekam na zamówiony obiektyw Sigma 70-300mm, ale bedzie zabawa. Postaram się cos pstryknąć ze sprzętu i zapodać na FORUM.

 

Miałem go na oku jako pierwszego w kolejce, ale wykonanie troche gorsze niz Nikona. Choć Canon ma lepsze bebechy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecik, odnośnie Twojej wypowiedzi, w pierwszych chwilach miałem prawie takie same spostrzeżenia co Ty, ale potem z czasem coraz bardziej mi się podobało brzmienie epków i teraz jestem max zadowolony. Abstrahując, dodam, że nie mógłbym tak jak Wy słcuhać muzy na przmeian na kilku słcuhawkach, tzn że na wyjście inne a w domu inne. Mam takie coś, że jak już się przyzwyczaję do jednych słuchawek to już ich nie zmieniam. Wtedy nie zauważa się tak niedoskonałosci poszczególnych modeli.

 

 

 

pozdr,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując, dodam, że nie mógłbym tak jak Wy słcuhać muzy na przmeian na kilku słcuhawkach, tzn że na wyjście inne a w domu inne. Mam takie coś, że jak już się przyzwyczaję do jednych słuchawek to już ich nie zmieniam. Wtedy nie zauważa się tak niedoskonałosci poszczególnych modeli.

 

a wiec rozpisze jak ja slucham i na czym:

 

jazda autobusem do pracy - akg k 26p i teraz dojda jeszcze ep-630

przerwa na "lunch" - akg zostaja w pracy i zakladam pchelki sony 818 (player w kieszen, sluchaweczki w druga i nic nie widac jak sie wychodzi z roboty)

wyjscie na rower - tutaj koss ur5, lub thomsony hed 341 - sluchawki otwarte aby slyszec trabiace tiry wymuszajace pierwszenstwo

wieczorny jogging (co drugi dzien) - tutaj roznie, zalezy nawet od temp. powietrza - koss ur5 (jak chlodniej), philips she 785 lub mx-550 (jak sie mozna zgrzac, czyli jak cieplej na dworzu).

czasami usypiam sluchajac muzyki - najczesciej philipsy she 785, moze teraz i ep-630 (niedlugo sprobuje).

 

acha, pozostaly chyba jeszcze senki hd-202, te sa niezle na zimowe spacery oraz niezle do duzej wiezy hi-fi, ale i na ifpie sie sluchalo :)

 

ponadto , fakt, takie zmiany niezle potrafiaja rozkojarzyc. ale chociaz jest ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to nie widze za bardzo sensu w posiadaniu 10 słucahwek...

Nie lepiej kupić 3 lepsze pary niż 10 gniotów?

 

Ja mam 3 i wiecej do szczescia mi nie potrzeba:

Dom - PX100

Ulica - Ety ER6i

Backup - EX71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to nie widze za bardzo sensu w posiadaniu 10 słucahwek...

Nie lepiej kupić 3 lepsze pary niż 10 gniotów?

 

to z czasow realnego socjalizmu mi pozostaly takie nawyki. wtedy akurat lepiej bylo miec 10 niz 3.

lubie sobie cos kupic od czasu do czasu i w ten oto sposob dorobilem sie tylu sztuk.

pewnie za pol roku wyjdzie jakis nowy model fajnych sluchaweczek i tez bede kupowal :)

ten typ tak ma. nie wszedzie musi byc sens, czasami gdzie sie on konczy zaczyna sie moze zwykle zbieractwo. sam dokladnie nie wiem jak to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z czasow realnego socjalizmu mi pozostaly takie nawyki.

 

na pewno stoajc w kolejce w hiperultra markecie clzowiekowi sie lezka w oku kreci za starymi dobrymi kolejkami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno stoajc w kolejce w hiperultra markecie clzowiekowi sie lezka w oku kreci za starymi dobrymi kolejkami :P

 

pewnie, zapisywales sie na liste spoleczna i czekales 3 miesiace na dostawe towaru.

 

dostawa byla w czasie godzin pracy wiec dawales polowe pensji "staczowi" aby odebral za ciebie towar by nie przepadl.

 

a teraz to tak beznadziejnie jest, nawet nie wiadomo co tu wybrac, kiedys byly jedne zeszyty, jedne zyletki i po jednej kartce na mieso.

 

trudno sie dziwic, ze nie moge sie jeszcze nachapac :) jest co nadrabiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Epkow troche je musialem rozjasnic-albo lepiej-rozmulic-dla mnie BAS nawet na EQ NORMAL byl troche zbyt ciemny i bas przewazal (choc juz nie tak bardzo).

 

Teraz mam ustawienie EQ: 0; 3; 3; 6; 3

 

i czuje ze graja podobnie do Iriverowskich pchelek tyle ze jako dokanalowki i jestem zadowolony choc musze jeszcze potestowac na innych ustawieniach-nie jestem zwolennikiem zbyt mocnego basu ale bas musi byc.

Wiadomo ze w Epkach brak jest srodka troche i gory wiec podkreslilem to czego brak i graja naprawde przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Epkow troche je musialem rozjasnic-albo lepiej-rozmulic-dla mnie BAS nawet na EQ NORMAL byl troche zbyt ciemny i bas przewazal (choc juz nie tak bardzo).

 

Teraz mam ustawienie EQ: 0; 3; 3; 6; 3

 

ja na po jakims na samym poczatku sie troche zawiodlem na epkach - brakowalo mi troche dynamiki , wiec sprobowalem podbic eq na max wszytko B) wszytko ale po pol godzinie glowa mnie zaczela bolec od tego dudnienie basu,

i jak wlaczylem normal to sie normalnie zachwycilem:D

 

i od tego czasu juznie eksperementuje - eq na normal ;)

 

i jak wlaczylem normal to sie normalnie zachwycilem
/fok/ co ja pisze :P jaka tautologia , sorry ale jestem na kacu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną rzecz z epkami, mianowicie postanowiłem przestawić się na największe silikony i co się okazało? Bas nie jest już tak agresywny i wszechogarniajacy jak to miałem na średniej wielkości silikonkach, co nie znaczy, że go brakuje. Ponadto dźwięk stał się klarowniejszy, czystrzy, bardziej analityczny. Trochę bardziej czuć w uszach te większe silikonki, ale nie przeszkadza mi to.

 

 

 

 

pozdr,

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna rzecz, mam epy tak z tydzien i na poczatku nie moglem ich w ogole do uszu wcisnac, pozniej najmniejsze koncowki zrobily mi sie troche za luzne, a srednie byly za ciasne i wypadaly, wrocilem do najmniejszych ale zaczalem je jakos lepiej wciskac, nie wiem na czym roznica polega ale wchodza jakby glebiej i nareszcie slysze dokladnie te rozne dzwieki ktorych nie slyszalem wczesniej a o ktorych tyle sie mowi ;)

powiem krotko, sluchawki sa ******ste, zdecydowanie jestem po stronie milosnikow :D

 

edit:

wow, automatyczna cenzura tu dziala, a myslalem ze to wszyscy na forum sie hamuja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krotko, sluchawki sa ******ste, zdecydowanie jestem po stronie milosnikow

posłuchałbyś Akg to byś zmienił zdanie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności