Skocz do zawartości

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca wiadomo, bo można to podpiąć na jeszcze kilka sposobów, co pokazuje Twoje braki w wiedzy, która jest na poziomie podłącz punkt A z punktem B i jest git. Dostałeś pomoc i wskazówkę, a wzamian za to robisz problem, zamiast podziękować. W kulturze osobistej też potrzebujesz wskazówek? Forum jest jak to sam napisałeś, żeby sobie pomagać - a nie dawać gotowe rozwiązania i odwalać całą robotę za kogoś. Od tego drugiego jest sklep lub innego rodzaju firmy/ludzie. Ekran wskazane jest lutować obustronnie do masy - jednak nie w każdym przypadku i nie powinien on spełniać zazwyczaj funkcji żyły masowej. Zadowolony niewdzięczniku (to pytanie oczywiście z pominięciem Ciebie emper0r)?

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chickenek nie wiem czy to dobry pomysł żeby masę łączyć z ekranem, wtedy wszystkie zakłócenia idą Ci na przewód 'roboczy' i ekran zamiast chronić przed zakłóceniami zbiera je jak antena. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w audio ale w elektronice przy przesyłaniu sygnałów analogowych ekran nie powinienem być w jakikolwiek sposób połączony do przewodów roboczych tylko do uziemienia (Nie mylić proszę masy z uziemieniem bo to dwie różne rzeczy, no chyba że mamy do czynienia z układem PELV gdzie uziemienie i masa są że sobą połączone).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "jednak nie w każdym przypadku" - ponieważ przykładowo w przewodzie coaxialnym cyfrowym ekran właśnie pełni rolę masy. W przewodach analogowych ekran też się podpina, tylko w odpowiedni, umiejętny sposób. Gdyby nie był wcale podpięty stosowanie ekranowanego przewodu mijałoby się z celem (a często jest jeszcze dodatkowy ekran w postaci folii, co też wypada umiejętnie wykorzystać). Audio nie jest jakimś osobnym działem elektroniki - wszystkie prawa elektroniczne w pełni tutaj obowiązują. Dodatkowo od rodzaju ekranowania zależy też to, jakie zakłócenia ekranuje. A jeszcze poza tym ekran spełnia nie tylko funkcje ekranujące - i to wypadałoby podkreślić.

 

Oczywiście biorąc pod uwagę prosty układ elektroniczny jest tak jak mówisz, dlatego wielu ma problem z poprawnym narysowaniem schematu pomiarowego z wykorzystaniem oscyloskopu, którego punktem odniesienia nie jest masa badanego układu lecz uziemienie z gniazdka sieciowego. Niemniej, nadal wszystko co powyżej obowiązuje i wykonuje się rozmaite zabiegi, aby osiągnąć możliwie najlepszy efekt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie!

 

Planuje recabling moich Creative Aurvana Live przy użyciu kabla Cordial CMK 422 Twin ( + jack Neutrik NYS231BS z szerokim wlotem) i tutaj pojawiają się moje pytania:

 

1. Jakiej średnicy oplotu użyć dla Cordiala podwójnego(od jacka do splitter'a) i pojedyńczego (od splitter'a do muszli słuchawki)? Jakie byście mi polecili, zależy mi jakimś niebieskim/czarnym oplocie? Czy w ogóle warto ten kabel traktować oplotem?

2. Czy dobry dobrałem kabel tzn. czy "wejdzie" do muszli (z, czy bez oplotu)? Czy wejdzie Cordial do tego jack'a? Czy zyskam/stracę na jakości dzwięku (do tej pory leciałem na "oryginalnym" kablu)? Chyba, że polecacie coś zupełnie innego?

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma większego sensu zakładać oplotu na ten kabel. Na Twoim miejscu użyłbym canare starquad, albo Sommer Square 4-Core MKII Highflex - ja częściej używam tego drugiego, jest trochę bardziej elastyczny i ma żyły w 4 kolorach więc łatwo zidentyfikować kanały bez miernika. Zdejmujesz wtedy zewnętrzną izolację i ekran, zakładasz oplot i masz lekki, elastyczny i estetyczny kabelek. Co do wtyków to ja jakoś wolę amphenola, ale to chyba osobiste preferencje tylko, jeśli neutrik, to przy tych kabelkach wystarczy z wąskim wlotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zaplatał kabel do HD 600, na OCC 6N silver plated 24 AWG, interesuje mnie tylko jak żyły mają być ułożone względem siebie.

Przekopałem trochę internetów, ale nie zlazłem jednoznacznej odpowiedzi.

 

Planuje zrobić tak:

 

Czarna strzałka - LN

Czerwona strzałka - LP

 

Żółta strzałka - PP

Zielona strzałka - PN

IMG_20160521_175309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, kilka pytań jeśli chodzi o recabling CAL z użyciem Canare Starquad l-4e5c. Kabelek posiada 4 żyły + ekran.

Zakładajmy, że kabel chcę zostawić w całości, tj. nie wyciągać z niego poszczególnych żył i dawać je w oplot. Problem zaczyna się dla mnie przy splitterze bo o ile do splittera wiem jak sobie poradzić i w sumie nic tutaj nie trzeba kombinować to później co ? Oczywiście zakładam, że kabel cały czas zostaje w całości.

Chciałem puścić ten kabel normalnie do splittera, natomiast po splitterze mam 2 kable do lewej i prawej muszli. Tutaj chciałem 4 żyły przewodu zlutować i zrobić z nich 2, ekran tutaj olewam bo ten będzie jedną żył. Do przetworników lutuję normalnie L kanał + ekran i to samo na prawym ?

 

A może lepiej wypruć żyły z Canare i dać je w oplot, trochę więcej kombinacji ale przewody po splitterze nie będą musiały być tak grube.

 

 

 

 

 


Przepraszam za post pod postem ale zmiana planów, może teraz będzie lepiej:

 

Lutuję normalnie 2 z 4 żył do jacka oraz ekran w miejscu masy (2 pozostałe żyły zostawię nieużywane - nie chcę "rozbierać" kabla na poszczególne żyły) i lecimy do splittera.
Teraz do przetworników muszę dać 2 kable. Jako, że Canare jest dość gruby a chciał bym go po splitterze trochę uszczuplić to planuję wypruć 2 żyły na lewy i 2 żyły na prawy kanał.
W miejscu gdzie będzie splitter mam jak wspominałem 3 żyły do połączenia (L, P i ekran). Teraz chciał bym "przedłużyć" żyłę do prawego kanału oraz do kanału lewego. Zostaje ekran - tutaj chciał bym do niego przylutować 2 pozostałe żyły i puścić je normalnie do obu muszli.
Da takie coś radę czy coś pokręciłem ?
Powinno zadziałać, z tym, że do splittera idzie normalnie miedzieny ekran, a od splittera do ekranu dolutuję zwykłe żyły, które ten ekran zastąpią (czy może lepiej przedłużyć ekran i dać normalnie po 1 żyle na kanał ? Jest jakaś różnica przy takim zastosowaniu czy nie ? Niby ekran to też split miedziany i to samo żyły)
I oczywiście najgłupsze z pytań - do przetworników przylutowane seryjnie były dwie żyły - czerwona i złota na jednym kanale oraz zielona i zielono-czerwona na prawym. Mam rozumieć, że kolor czerwony i zielony to kanały a złoty i czerwono-zielony to masa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie masz nawet zielonego pojęcia co robisz, a się za to zabierasz - uwielbiam naturę naszego narodu, tutaj nigdy nie przestanie się kombinować i z tego powodu nigdy nie będzie dobrze ^^

 

Oczywiście nic w tym złego, że nie masz o tym pojęcia, ale poradników jest conajmniej kilkanaście - zrób zgodnie z poradnikiem lub nie rób wcale. Skoro nie masz pojęcia to po co jeszcze dodatkowo kombinować?

 

CAL! mają na przetworniku zaznaczony dodatni biegun ("+") czerwoną kropką i tym się sugeruj, a nie tym jak przewody były przylutowane :) A na końcu i tak wypada sprawdzić poprawność fazy.

 

Sorry, że tak, ale naprawdę, jak przeczytałem, że chcesz rozpleść 50cm ekranu i jeszcze zrobić z niego jakieś żyły to naprawdę wolę Ci zaoszczędzić nerwów, pieniędzy i czasu.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać osobnego wątku,więc napiszę tutaj.Sprawa oczywiście dotyczy rekablowania słuchawek (SHP2700).Tak więc do meritum.Potrzebuję dobrego,solidnego gniazda.Rean NYS-240BG?Mam zaufanie do Neutrik'ów/Rean'ów.Czy w cenie powiedzmy 10zł +KW są jakieś inne,sensowne gniazda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia, to warto dopłacić do tego droższego (czarnego) - dużo lepiej wtyczkę trzyma :) .

Fakt, że trochę większe, ale w SHP2700 i tak trzeba rozwiercić otwór, więc imo nie ma to większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

mam pytanie - nie wiedziałem w jakim dziale założyć temat, także nie założyłem nigdzie, postanowiłem napisać tutaj.

poszukuję kogoś, kto mógłby wymienić kabel w takstarach hd6000, najlepiej, z warmińsko-mazurskiego (jeśli dalej, to trudno).

czy ktoś stosował taki manewr w w/w słuchawkach i czy jakość dźwięku się polepsza?
czy warto wykonać taki zabieg, w połączeniu z creative SB X-FI SB0790 i xiaomi redmi note 3 pro?

prosiłbym o wiadomość priv, najlepiej z cena (z uwzględnieniem kabla 3m + innych potrzebnych części / lub bez)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema

mam pytanie - nie wiedziałem w jakim dziale założyć temat, także nie założyłem nigdzie, postanowiłem napisać tutaj.

poszukuję kogoś, kto mógłby wymienić kabel w takstarach hd6000, najlepiej, z warmińsko-mazurskiego (jeśli dalej, to trudno).

czy ktoś stosował taki manewr w w/w słuchawkach i czy jakość dźwięku się polepsza?

czy warto wykonać taki zabieg, w połączeniu z creative SB X-FI SB0790 i xiaomi redmi note 3 pro?

prosiłbym o wiadomość priv, najlepiej z cena (z uwzględnieniem kabla 3m + innych potrzebnych części / lub bez)

pozdrawiam

http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-sluchawek-i-inne-diy-lista-osob/

 

Do wyboru, do koloru :D Jak chodzi o opłacalność - ogromnych zmian w dźwięku nie będzie, ale recabling to zawsze dobra sprawa, nie tylko za zmianę brzmienia na +, ale za kwestie wizualne i wytrzymałościowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanie, mam nadzieję że wątek odpowiedni.

 

Próbuję przylutować nowy kabelek to przetwornika. Z tym że cienki kabelek zwyczajnie pływa sobie po cynie, a po zastygnięciu bez problemu da się go oderwać. Tak jakby między kabelkiem a cyną tworzyła się warstwa kalafonii?

Macie jakieś pomysły, ak temu zaradzić? Próbowałem nawiercić już otworek w biegunie przetwornika i umieścić w nim kabelek, ale on i tak wypływa podczas aplikacji cyny... Mam ochotę dać lutownicy lekcję latania...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję dzisiaj jeszcze raz. Próbowałem wcześniej cynować żyłki, ale cyna spływała na grot lutownicy, a na żyłce pozostawał tylko smark z kalafonii.

P

Pozdrawiam

Możesz spróbować przypalić lakier zapalniczką, tylko zrób to szybko i nie przegrzej przewodu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję dzisiaj jeszcze raz. Próbowałem wcześniej cynować żyłki, ale cyna spływała na grot lutownicy, a na żyłce pozostawał tylko smark z kalafonii.

P

Pozdrawiam

Spróbuj na polopirynę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności