Skocz do zawartości

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się, że to moje byłe, bo wiele tego po forum nie krąży ;) - niezły przetwornik ale zbyt basowo zestrojony. Nie miałem czasu na mody, a mogłyby ciekawe wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie łatwiej Ci będzie wymienić cały kabel. Kupujesz przedłużkę jack-jack 3m (polecam Prolinka) i tniesz na pół i jest na 2 rekablingi :)

Rozbierz najpierw słuchawki i sprawdź, czy rzeczywiście łatwiej.

 

PS. Na testy może kiedyś - teraz zarobiony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

mam do was wielką prośbę, mianowicie chcę rekablować słuchawki i zastanawiam się jakim kablem i wtykiem to robić. Czy ktoś mógłby mi polecić kilka kabli i krótko je scharakteryzować? Jakość dźwięku, giętkość, trwałość, waga, grubość, czy jest portable. Podobnie z Jackiem 3,5 mm ale tutaj różnice są chyba mniejsze więc po prostu można kilka polecić. Interesują mnie tylko kable tak do 15zł/m i tylko dostępne w Polsce.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Edytowane przez Petruspjeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak powiedzieć ale chciałem sie dowiedzieć o kilku kablach bo prawdopodobnie też dla moich znajomych bym coś rekablował. Przenośne. Hmm. Jeśli chodzi Ci o coś w cym chodzę po ulicy to tak ale czy takstar hd 6000 można nazwać przenośnymi? E każdym razie jsniego jacka i kabel polecasz do tych słuchawek? Byle tylko nie był zbyt sztywny. Starquad 5s będzie dobry?

Przepraszam za błędy, piszę z telefonu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

L-4E5C + NYS231BG + nylonowy oplot typu multifilament.

Jak dobrze zrobisz, to może wyglądać jak moje kable: http://galeria.flamerunner.pl/

Jak robisz taki ładny spliter ?

Fajnie wygląda z tą zatopioną jakby beczułką.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

L-4E5C + NYS231BG + nylonowy oplot typu multifilament.

Jak dobrze zrobisz, to może wyglądać jak moje kable: http://galeria.flamerunner.pl/

Jak robisz taki ładny spliter ?

Fajnie wygląda z tą zatopioną jakby beczułką.

:)

 

Sposobem. :ph34r:

 

No tak....

To ******ście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, jestem jeszcze żółtodziobem jeżeli chodzi o recabling i chciałbym się was specjalistów poradzić jaki kabelek i wtyk użyć do AKG K400 i Koss Porta Pro.

Najlepiej jak by można było to kupić w Audeos.pl

Do AKG myślę, że sprawdzi się Canare Starquad l-4e5c + jakiś Neutrik (tylko który) choć zastanawiam się nad Cordial CMK 422 Twin lub Sommer Cable Peacock AES/EBU.

Co do KOSSów to nie mam pojęcia co wybrać.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie K400. Sam posiadam K500, więc bliźniaczą konstrukcję i też zastanawiam się nad recablingiem (oraz szeroko rozumianą regeneracją). Te słuchawki wypadałoby okablować symetrycznie, "Kanarek" i CMK422 to takie minimum. Te słuchawki potrzebują potężnego prądu do napędzenia, więc pewnie przekrój AWG26 to takie minimum (OCC AWG26 w plecionce byłoby fajne, ale cena już konkretna), a stockowy kabel to "cienizna". Odnośnie wtyku to proponuję jakikolwiek 6,3mm (TRS Amphenol, Neutrik, itp), bo mały jack do tych słuchawek to żart jakiś (żaden wzmacniacz z gniazdem 3,5mm nie da rady tym słuchawkom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips SBC HP 1000 na świeżo, oczywiście standard, czyli Amphenol, Canarek, Neutrik .

Przepraszam za jakość, zdjęcia robione "słoikiem po dżemie" , oczywiście podziękowania dla Maćka z http://www.audeos.pl

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez gelson
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Px360 zrekablowane canarkiem. Warto było chociaż w pewnym momencie miałem dość kompletnej wymiany kabli ( pelna wymiana od wtyku do przetwornika).

Maćku, dziękuje za szybką przesyłkę.

0fa72b8763b2018e0991ba34465764df.jpg

Edytowane przez mozzarella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności