Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam mam problem, w moich ne700x jest jakieś zwarcie, mam jeden wspólny punkt na całym jacku tj miernik ciągłości obwodu "brzęczy" po każdym pomiarze np masa-lewa, masa-prawa, lewa-prawa... Ale słuchawki grają co dziwne...

 

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, w moich ne700x jest jakieś zwarcie, mam jeden wspólny punkt na całym jacku tj miernik ciągłości obwodu "brzęczy" po każdym pomiarze np masa-lewa, masa-prawa, lewa-prawa... Ale słuchawki grają co dziwne...

 

Bo obwód jest ciągły, jak inaczej słuchawki miałyby grać? ^_^ Są jakieś zniekształcenia czy wszystko w normie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, rezystor 10ohm nie stanowi dla niego przerwy więc i 16ohm pewnie też nie...

 

 

Witam mam problem, w moich ne700x jest jakieś zwarcie, mam jeden wspólny punkt na całym jacku tj miernik ciągłości obwodu "brzęczy" po każdym pomiarze np masa-lewa, masa-prawa, lewa-prawa... Ale słuchawki grają co dziwne...

 

Bo obwód jest ciągły, jak inaczej słuchawki miałyby grać? ^_^ Są jakieś zniekształcenia czy wszystko w normie?

 

 

Grają normalnie ale np beyery dt 990pro 250ohm mierzy poprawnie i widzi przerwę między masą i kanałami...

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie rozumiem jednego w tym poradniku. Kabel, którym posłużył się autor ma DWIE żyły w sobie to jakim cudem na rysunku znajduje się jeszcze trzecia? W necie też sprawdzałem i wszędzie ma dwie.

 

A przy okazji, żeby nie zakładać nowego tematu to czy jest jakaś różnica kabla mikrofonowego od audio. Na allegro szukałem kabli polecanych w poradniku i w nazwie jest taki sam model, ale przy nim pisze "mikrofonowy". Czy mogę go użyć do recablingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że można przylutować żyłki do ekranu?

_______________________

 

Taki wtyk jest dobry? http://allegro.pl/neutrik-rean-nys-231b-wtyk-mini-jack-na-kabel-3-5-i5139679203.html

Akurat ten, bo od tego samego sprzedawcy co sprzedaje kabel.

Można ale w przypadku słuchawek nie potrzeba. Zwykle kable z ekranem są sztywniejsze więc do małych słuchawek się nie nadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małych słuchawek lepiej jest zastosować same żyły, można je zapleść lub wsadzić w oplot luzem.

 

Neutrik to dobry jacek. Do małych słuchawek i kabli dobry jest chiński sennheiserowy z audeosa za 10pln.

Zgadzam się ale trudno powiedzieć czy nie wpływa negatywnie na dźwięk bo wykonanie tj złocenie kiepskie, moment się wyciera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złocenie to tylko zabezpieczenie przed utlenianiem, po wytarciu i tak jego część zostaje - może już złoto nie wygląda, ale zabezpiecza dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złocenie to tylko zabezpieczenie przed utlenianiem, po wytarciu i tak jego część zostaje - może już złoto nie wygląda, ale zabezpiecza dalej :)

No, w sumie racja ale udział w przewodzeniu też ma ;)

 

https://www.audeos.pl/pl/p/Wtyk-mini-jack-3.5mm-stereo-Amphenol-KS3PC-AU/469

 

Taki nabyłem, potrzebny mi "rant" pomiędzy bolcem a obudową bo mam na telefonie etui i dziurka nie ma dużej średnicy, jack by nie wszedł (plus oploty, przewód mam z custom art 34awg, w oplocie będzie bezpieczny), mam nadzieję moje ne700x trochę odżyją po zabiegu bo kabel się spanachał... Grają fajnie, nie wiem czy za 200zł kupiłbym coś równie dobrego... Jak rekabling nie wyjdzie "estetycznie" to czegoś nowego poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję moje ne700x trochę odżyją po zabiegu bo kabel się spanachał... Grają fajnie, nie wiem czy za 200zł kupiłbym coś równie dobrego... Jak rekabling nie wyjdzie "estetycznie" to czegoś nowego poszukam.

nie wziąłeś udziału w hajpie na JVC? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam nadzieję moje ne700x trochę odżyją po zabiegu bo kabel się spanachał... Grają fajnie, nie wiem czy za 200zł kupiłbym coś równie dobrego... Jak rekabling nie wyjdzie "estetycznie" to czegoś nowego poszukam.

nie wziąłeś udziału w hajpie na JVC? :ph34r:

 

Nope... Wracając do tematu, jak robić splitter na takim małym kablu? Z termokurcza z klejem czy może macie coś fajniejszego do polecenia?

 

http://www.ebay.com/itm/4Pc-Wire-Pants-Boots-for-diy-Speaker-Cable-and-audio-cable-Y-spliter-Schlauch/231567092845?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131003132420%26meid%3Da41a6f4ccb6148f9976d834adbf7e7c2%26pid%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D131513242473&rt=nc

 

Gdzie dostanę u nas w kraju coś takiego?

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel prosił mnie aby mu wymienić minijacka w jakiś marnych creative z mikrofonem doczepianym.

 

I poza tym że te kable są cholernie małe i marne i się je źle lutuje nie wiem który jest który.

 

Zamieszczam fotkę z opisem może ktoś będzie wiedział co jest co.

 

IMG_20150528_172554.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony - prawy

zielony - lewy

niebieski - mikrofon

miedz - masa

 

Mogłeś obciąć jacka z kawałkiem przewodu i sprawdzić co gdzie idzie.

Dzięki zobaczymy czy da radę :)

 

Dostałem je bez jacka więc nie było jak sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam do zrejackowania słuchawki JVC S350, mam w nich 3 kable - czerwony, zielony i miedź. Czerwony stawiam, że to prawy, a zielony lewy, ale mam drugi problem. Jest wtyk amphenola, ale z której strony jest tam prawy kanał? Te blaszki na końcu są by je zagiąć na koniec by przytrzymać kabel?
2015-06-08-858ntpnp.jpg

Edytowane przez huudiinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc tak jak jest zrobione zdjęcie, to lewy jest bliżej obserwatora. Te blaszki są właśnie w tym celu co napisałeś :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności