Jump to content

Recommended Posts

Posted

Fajne, jednakże przydałyby się zdjęcia. Albo możemy zrobić tak że Ci dam zdjęcia bo i tak będę robił swoje shp za jakiś czas.

Posted

Jest kilka poprawek, chwilowo można poczekać z sciąganiem tutka :) Ogolnie wszystko wypada bardzo dobrze, już uzgodniłem z Bruno co nie tak :) Czekamy na foty od Azahiela :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Posted (edited)

A jak to wygląda w przypadku kabla z 4 żyłami zamiast 2 (choćby Canare StarQuad L-4E6S)? Wtedy idzie tylko jeden kawałek kabla i przez splitter po 2 wybebeszone żyły z niego na kanał czy jak? W poradniku jest rysunek schematu z masą, a co z ekranem w tym Canare StarQuad L-4E6S? Jakiś pomysł w co wsadzić te żyłki bo takie "gołe" mi się nie widzą? Sorry za takie banalne pytania, ale ciemny jestem w tych sprawach :D

Edited by Syntax
  • Like 1
Posted (edited)

Pomijasz po prostu kable i wykorzystujesz tylko te potrzebne.

Ale które mam pominąć, bo już nie rozumiem? Potrzebuje po 2 żyły na słuchawkę czyli potrzeba 3 kawałki kabla z dwiema żyłami (tak przynajniej wywnioskowałem ze schematu). W tym Canare StarQuad są od razu 4 żyły, więc nie potrzebuję 3 kawałków kabla tylko jeden? Pokaże to lepiej na schemacie, bo nie wiem czy czegoś nie pomieszałem...

schemat.png

Edited by Syntax
Posted

Zobacz, że na Twoim rysunku w miejscu rozwidlenia kończy się też gumowa izolacja kabla. Jeżeli nie przeszkadza Ci to, że od splittera do muszli będziesz miał dwa cienkie kolorowe kabelki, a poniżej normalny gruby kabel w izolacji to nie ma problemu, wystarczy zlutować przy wtyku dwa zielone lub dwa czerwone jako masa i będzie git.

 

 

Posted

No właśnie pisałem wcześniej, że takie cienkie kable bez osłony raczej mi się nie widzą, ale nie mam zbytnio pomysłu w co można by je wsadzić, więc chyba będę musiał to już jakoś przeboleć. Jedyne co przychodzi mi do głowy tu upchać je w jakiś cienki nylonowy oplot, ale nie wiem czy nie będzie to wtedy za sztywne.

Posted

A nie możesz po prostu włożyć kabla dwużyłowego? Być może ten Canare jest tak wypasiony jak o nim piszą ale jak widać sprawia wiele kłopotów przy recablingu.

Posted

Syntax sprawa jest prosta.

Używasz wszystkich 4 żył. Nie tnij go na spliterze bo stracisz na jakości na łączeniu itd itd. Obie masy połącz na wtyku dopiero.

Jeśli chodzi o spliter to w miejscu gdzie chcesz mieć spliter usuń gumę, ekran, bibułę i rozwiń wszystko do 2x po dwie żyły. jeśli nie chcesz mieć gołych żył to załóż jakiś oplot czy to bawełniany (sznurówkę) czy nylonowy, a sam spliter polecam robić na koszulkach termokurczliwych. Jeśli chcesz zobaczyć jak to ma wyglądać to pisz do Pawlo - ja mu rekablowałem jego D2000 właśnie na starquadzie.

  • 3 months later...
  • Moderator
Posted

a jaki jest sens rekablowania tak tanim kablem?

Posted

Rozumiem, ze w tym temacie miala byc instrukcja jak samodzielnie wykonac rekabling, jednak albo ja mam cos popsute w przegladarce, albo cos popsute jest na forum - bo zadnej instrukcji nie moge znalesc.

  • 5 months later...
Posted (edited)

nie widzę sensu, pierwsze brak odpowiednich kabli aby taki zabieg wykonać, ew można zaporzyczyć od innych pchełek/doków, ale nie będzie to raczej duży skok jakościowy ;)

a po drugie, weź to otwórz jakoś z sensem :D

Edited by bruno63
Posted

chcialbym zrecablowac sobie beyery dt 880pro, symetrycznie do obu muszli. przede wszystkim ze wzgledow estetyczno-wizualnych, a jesli bedzie poprawa w jakims aspekcie dzwiekowym to jeszcze lepiej. rozwazam zrobienie tego sam, ale rozwazam rowniez "pomoc" kolegow z forum :D kabel, wtyk i upiekszacze mam swoje, ale interesuje mnie czy mozna zalatwic taka oslonke przy wejsciu kabla do muszli jaka jest w oryginale? mozna to gdzies kupic? nie chce robic dziadostwa :D

  • Like 1
Posted

nigdzie nie widziałem takiego czegoś- możesz po prostu zrobić z koszulki termokurczliwej- jednak jak masz oplot na kablu to nie ma sensu- nawet bez oplotu- też:)

  • 3 months later...
Posted

Napisz do Beyera, możesz zamówić drugi raz lewą muszlę, przełożyć na prawą, potem pokombinować. 40 Euro z tego co się pytałem (a może i 80? Już zapomniałem.)Co do samego pomysłu - wypalić może i wypali, ale ja bym sceptycznie do tego podchodził. Zakończenie o którym mówisz nie jest zakończeniem - kabel ma jeszcze ok. 5cm. Inaczej by się rwał za każdym pociągnięciem aż by się zerwał. I... Jak chcesz zrobić w dwóch kablach, to zdajesz sobie sprawę jakiej to będzie grubości? Jeżeli chcesz dobry kabel. Zastanów się, czy tak bardzo Ci ta sprężynka przeszkadza? Ja to kocham ^^ Ludzie jak widza mnie ze słuchawkami i odtwarzaczem w torbie myślą, że mam tam jakąś radiostację. "Człowiek z kablem telefonicznym". Wybacz, ale kabel w 880-tkach jest dobry, nie wydaje mi się, ze trzeba go zmieniać. Możesz zawsze kupić drugi oryginalny kabel (w sumie nie jest drogi) i przylutować do drugiej muszli. Albo nawet jak mówiłem ją zmienić i wsio. Ale zastanów się czy chcesz jeszcze jeden taki kabel na szyi. Za lekko Ci? To rozwiązanie dla Ciebie ^^. Ja wolę kabel po jednej stronie, ale jak uważasz. Da się, jak najbardziej i gorąco Ci kibicuję. Chętnie zobaczę co tam wymodzisz ^^

  • 7 months later...
Posted

Przepraszam, ale tutaj żadnego tutka/pliku nie ma, przejrzałem te 2 strony i nic. To jakiś błąd czy temat tak po prostu?

 

Pozdrawiam ゴゲル

  • 1 month later...
Posted

Witam!

Jestem świeży zarówno na forum jak i w temacie rekablowania. Nie znalazłem niestety pliku z instrukcją, który jest omawiany w tym topiku i chciałbym prosić o ponowne jego zamieszczenie lub podanie bespośredniego linku. Jestem zainteresowany wymianą kabla w słuchawkach Koss Porta Pro, poniewż przerwał się w którymś miejscu... Sam pewnie sobie nie poradzę, ale jeżeli powiecie co i jak to poproszę brata, który jest bardziej uzdolniony technicznie niż ja, o pomoc.Interesuję mnie też wybór odpowiedniego kabla, ewentualnie też mini-jack'a. Dziękuję z góry za wszelkie porady.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy