bruno63 Posted June 1, 2010 Report Posted June 1, 2010 (edited) Wszelkie pytania i uwagi pisać w temacie, będę starał się wprowadzać poprawkirecabling.pdf Edited June 5, 2013 by bruno63 7 Quote
Azahiel Posted June 1, 2010 Report Posted June 1, 2010 Fajne, jednakże przydałyby się zdjęcia. Albo możemy zrobić tak że Ci dam zdjęcia bo i tak będę robił swoje shp za jakiś czas. Quote
Dawid-SS Posted June 1, 2010 Report Posted June 1, 2010 Jest kilka poprawek, chwilowo można poczekać z sciąganiem tutka Ogolnie wszystko wypada bardzo dobrze, już uzgodniłem z Bruno co nie tak Czekamy na foty od Azahiela 1 Quote
bruno63 Posted June 2, 2010 Author Report Posted June 2, 2010 ok, jest nowa wersja z poprawkami Dawida, teraz czekamy tylko na foty od Azahiela Quote
Syntax Posted June 12, 2010 Report Posted June 12, 2010 (edited) A jak to wygląda w przypadku kabla z 4 żyłami zamiast 2 (choćby Canare StarQuad L-4E6S)? Wtedy idzie tylko jeden kawałek kabla i przez splitter po 2 wybebeszone żyły z niego na kanał czy jak? W poradniku jest rysunek schematu z masą, a co z ekranem w tym Canare StarQuad L-4E6S? Jakiś pomysł w co wsadzić te żyłki bo takie "gołe" mi się nie widzą? Sorry za takie banalne pytania, ale ciemny jestem w tych sprawach Edited June 12, 2010 by Syntax 1 Quote
Azahiel Posted June 12, 2010 Report Posted June 12, 2010 Pomijasz po prostu kable i wykorzystujesz tylko te potrzebne. Quote
Syntax Posted June 12, 2010 Report Posted June 12, 2010 (edited) Pomijasz po prostu kable i wykorzystujesz tylko te potrzebne. Ale które mam pominąć, bo już nie rozumiem? Potrzebuje po 2 żyły na słuchawkę czyli potrzeba 3 kawałki kabla z dwiema żyłami (tak przynajniej wywnioskowałem ze schematu). W tym Canare StarQuad są od razu 4 żyły, więc nie potrzebuję 3 kawałków kabla tylko jeden? Pokaże to lepiej na schemacie, bo nie wiem czy czegoś nie pomieszałem... Edited June 12, 2010 by Syntax Quote
Pasiasty Posted June 12, 2010 Report Posted June 12, 2010 Zobacz, że na Twoim rysunku w miejscu rozwidlenia kończy się też gumowa izolacja kabla. Jeżeli nie przeszkadza Ci to, że od splittera do muszli będziesz miał dwa cienkie kolorowe kabelki, a poniżej normalny gruby kabel w izolacji to nie ma problemu, wystarczy zlutować przy wtyku dwa zielone lub dwa czerwone jako masa i będzie git. Quote
Syntax Posted June 13, 2010 Report Posted June 13, 2010 No właśnie pisałem wcześniej, że takie cienkie kable bez osłony raczej mi się nie widzą, ale nie mam zbytnio pomysłu w co można by je wsadzić, więc chyba będę musiał to już jakoś przeboleć. Jedyne co przychodzi mi do głowy tu upchać je w jakiś cienki nylonowy oplot, ale nie wiem czy nie będzie to wtedy za sztywne. Quote
Pasiasty Posted June 13, 2010 Report Posted June 13, 2010 A nie możesz po prostu włożyć kabla dwużyłowego? Być może ten Canare jest tak wypasiony jak o nim piszą ale jak widać sprawia wiele kłopotów przy recablingu. Quote
piotrus-g Posted June 13, 2010 Report Posted June 13, 2010 Syntax sprawa jest prosta. Używasz wszystkich 4 żył. Nie tnij go na spliterze bo stracisz na jakości na łączeniu itd itd. Obie masy połącz na wtyku dopiero. Jeśli chodzi o spliter to w miejscu gdzie chcesz mieć spliter usuń gumę, ekran, bibułę i rozwiń wszystko do 2x po dwie żyły. jeśli nie chcesz mieć gołych żył to załóż jakiś oplot czy to bawełniany (sznurówkę) czy nylonowy, a sam spliter polecam robić na koszulkach termokurczliwych. Jeśli chcesz zobaczyć jak to ma wyglądać to pisz do Pawlo - ja mu rekablowałem jego D2000 właśnie na starquadzie. Quote
valle Posted September 22, 2010 Report Posted September 22, 2010 Na allegro znalazłem taką oferte http://allegro.pl/kabel-sluchawkowy-rca-chinch-2x2-60mm-na-metry-i1242267528.html czy takim kablem mogę zrobic recabling ? Quote
Moderator kurop Posted September 22, 2010 Moderator Report Posted September 22, 2010 a jaki jest sens rekablowania tak tanim kablem? Quote
nasz Posted September 22, 2010 Report Posted September 22, 2010 Rozumiem, ze w tym temacie miala byc instrukcja jak samodzielnie wykonac rekabling, jednak albo ja mam cos popsute w przegladarce, albo cos popsute jest na forum - bo zadnej instrukcji nie moge znalesc. Quote
andy1 Posted September 22, 2010 Report Posted September 22, 2010 Canare Starquad L-4E6S na allegro http://allegro.pl/canare-starquad-l-4e6s-4-zyly-japonski-1m-i1242868602.html Quote
filip369 Posted March 20, 2011 Report Posted March 20, 2011 Rekablował ktoś jakieś dokanałówki/pchełki z cienkim kablem?? Bo ja chciałbym zmienić kabel w PL21 za bardzo nie umiem. Quote
bruno63 Posted March 20, 2011 Author Report Posted March 20, 2011 (edited) nie widzę sensu, pierwsze brak odpowiednich kabli aby taki zabieg wykonać, ew można zaporzyczyć od innych pchełek/doków, ale nie będzie to raczej duży skok jakościowy a po drugie, weź to otwórz jakoś z sensem Edited March 20, 2011 by bruno63 Quote
zibra Posted March 21, 2011 Report Posted March 21, 2011 chcialbym zrecablowac sobie beyery dt 880pro, symetrycznie do obu muszli. przede wszystkim ze wzgledow estetyczno-wizualnych, a jesli bedzie poprawa w jakims aspekcie dzwiekowym to jeszcze lepiej. rozwazam zrobienie tego sam, ale rozwazam rowniez "pomoc" kolegow z forum kabel, wtyk i upiekszacze mam swoje, ale interesuje mnie czy mozna zalatwic taka oslonke przy wejsciu kabla do muszli jaka jest w oryginale? mozna to gdzies kupic? nie chce robic dziadostwa 1 Quote
Azahiel Posted March 21, 2011 Report Posted March 21, 2011 nigdzie nie widziałem takiego czegoś- możesz po prostu zrobić z koszulki termokurczliwej- jednak jak masz oplot na kablu to nie ma sensu- nawet bez oplotu- też Quote
Jabber Posted July 5, 2011 Report Posted July 5, 2011 Napisz do Beyera, możesz zamówić drugi raz lewą muszlę, przełożyć na prawą, potem pokombinować. 40 Euro z tego co się pytałem (a może i 80? Już zapomniałem.)Co do samego pomysłu - wypalić może i wypali, ale ja bym sceptycznie do tego podchodził. Zakończenie o którym mówisz nie jest zakończeniem - kabel ma jeszcze ok. 5cm. Inaczej by się rwał za każdym pociągnięciem aż by się zerwał. I... Jak chcesz zrobić w dwóch kablach, to zdajesz sobie sprawę jakiej to będzie grubości? Jeżeli chcesz dobry kabel. Zastanów się, czy tak bardzo Ci ta sprężynka przeszkadza? Ja to kocham ^^ Ludzie jak widza mnie ze słuchawkami i odtwarzaczem w torbie myślą, że mam tam jakąś radiostację. "Człowiek z kablem telefonicznym". Wybacz, ale kabel w 880-tkach jest dobry, nie wydaje mi się, ze trzeba go zmieniać. Możesz zawsze kupić drugi oryginalny kabel (w sumie nie jest drogi) i przylutować do drugiej muszli. Albo nawet jak mówiłem ją zmienić i wsio. Ale zastanów się czy chcesz jeszcze jeden taki kabel na szyi. Za lekko Ci? To rozwiązanie dla Ciebie ^^. Ja wolę kabel po jednej stronie, ale jak uważasz. Da się, jak najbardziej i gorąco Ci kibicuję. Chętnie zobaczę co tam wymodzisz ^^ Quote
googel6 Posted February 24, 2012 Report Posted February 24, 2012 Przepraszam, ale tutaj żadnego tutka/pliku nie ma, przejrzałem te 2 strony i nic. To jakiś błąd czy temat tak po prostu? Pozdrawiam ゴゲル Quote
Oski Posted April 22, 2012 Report Posted April 22, 2012 Witam! Jestem świeży zarówno na forum jak i w temacie rekablowania. Nie znalazłem niestety pliku z instrukcją, który jest omawiany w tym topiku i chciałbym prosić o ponowne jego zamieszczenie lub podanie bespośredniego linku. Jestem zainteresowany wymianą kabla w słuchawkach Koss Porta Pro, poniewż przerwał się w którymś miejscu... Sam pewnie sobie nie poradzę, ale jeżeli powiecie co i jak to poproszę brata, który jest bardziej uzdolniony technicznie niż ja, o pomoc.Interesuję mnie też wybór odpowiedniego kabla, ewentualnie też mini-jack'a. Dziękuję z góry za wszelkie porady. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.