Skocz do zawartości

Jak wykonać recabling słuchawek?


bruno63

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytania związane z recablingiem. Jakiej lutownicy najlepiej użyć? Na razie pożyczam od Ojca ale chcę kupić swoją, lepsza transformatorowa czy taka kolbowa z regulacją temperatury? Jaka jest odpowiednia temperatura lutowania? Normalnie to bym o to nie pytał, ale ten temat poruszył sprzedawca w salonie Denon'a twierdząc, że temperartura ma duży wpływ na dźwięk. Ostatnie pytanie to czy jak chcę zamontować gniazdo w słuchawce to montuję całość razem z obudową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że kit wciska, ale był przy tym śmiertelnie poważny. Jakby ktoś chciał go posłuchać to jest dostępny w salonie denona w galerii krakowskiej. Dzięki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytałem ten wątek w większości, ale chodziło tu o audeo 012 i 112, które również mam. Ale w 232 myślę, że można zmienić kabelek zostawiając wtyczki.

Nie wiem tylko jaki kabel zastosować aby był przynajmniej taki sam, albo lepszy od oryginału i przy tym miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie wiem tylko jaki kabel zastosować aby był przynajmniej taki sam, albo lepszy od oryginału i przy tym miękki.

Napisz w tej sprawie do piotrus-g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://static.tme.eu/products_pics/b/f/8/bf851291196d497a5bd64847085f5603/32504.jpg
http://media.digikey.com/Photos/Amphenol%20Photos/908-21100.jpg

Takie dwie wersje znalazłem. Ta druga jest fabrycznie w kabelkach Shure'a(chodzi mi o wyglad wtyku). I chciałbym własnie taką kupić bo obudowy do wtyków zostają po starym kabelku i można je właśnie zrobić w taki sposób jaki napisałeś :). W drugim przypadku wystarczy termokurczki założyć i będzie ładnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do wszystkich guru recablingu - jak łączycie żyły w przypadku przewodów 8mio-żyłowych? 8 kabli, 3 wyjścia na wtyku...jedyny podział, jaki mi przychodzi do głowy to 3/3/2 (po 3 na kanał + 2 na masę) - ale moze jest inaczej?

2 na kanal lewy, 2 na mase lewa, 2 na kanal prawy, 2 na mase prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dla Ciebie znaczą żyły, a nie żyliska? Grubby zajmujesz się już produkcją kabli komercyjnie czy jeszcze możesz odpowiedzieć jakich konkretnie kabli używasz? Chodzi mi oczywiście o użytek prywatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie. robie dla siebie a jak sie nazbiera to po prostu wstawiam do komisu.

przy 8 zylach 28-26 awg maksymalnie. Z tych co mi fajnie wszly dawalem do watku "zostan bohaterem" - one byly 26awg. wiecej rzeczywiscie moze zaczynac troche ciac pasmo i mulic.

Zyl uzwam roznych - occ, srebrzone occ, solid core, wyprute z kabli studyjnych / estradowych, wyprute z kabli telekomunikacyjnych itd. Co ciekawego sie zauwazy i mam ochote potestowac...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj topowych modeli forzy to zobaczysz :D

albo moich "grubych" konstrukcji ;) tylko to musza byc zyly a nie zyliska ;)

Co kto lubi ;) Duża pojemność kabla chyba najbardziej wpływa na dźwięk. A jak coś brzmi inaczej to potem sobie dorabiamy że lepiej :P Też kwestia tego że różne wzmacniacze różnie reagują na duża pojemność wiec taki kabel może brzmieć kompletnie inaczej w różnych systemach. Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mozliwe. pytanie tez co to znaczy duza pojemnosc. czy tak na prawde czy jest to 60pF / metr czy 100 czy az tak to slyszalne. A moze taki filtr wlasnie dobrze robi? Kryjac niedoskonalosci sieci zasilania czy samego wzmaka? Nie zawsze transparentne jest najlepsze. Elektornika nigdy nie jest doskonala...

Tego nie wiem, ale mi wlasnie najlepiej brzmia 8 zylowe... i wcale nie slychac tam jakos ciecia gory pasma, co chyba pojemnosc by na poczatku zrobila. GrubaHybryda gra pod tym wzgledem lepiej (idzie wyzej) niz moje 4 zylowce (w tym tez ze srebrzonej miedzi). 4 zylowiec na van-damme sie do niego zbliza i pod wzgledem rownosci pasma i ogolnie "lepszosci". Wg mnie bardzo fajny kabel. Oczywiscie tez musi sie zgrac...

 

Bo czym jeszcze negtywnym moze pojemnosc zwiekszona zaskoczyc?

 

i nie do konca z tym dorabianiem ideologii ze lepiej... bo mialem neijednego 8 zylowca co gral inaczej i gorzej :)

 

a tak na koniec, a to chyba najwazniejsze... pojemnosc to nie ilosc zyl. Ale ich sumaryczny przekroj, uzyty material, uzyty dielektryk i jego przenikalnosc itd. Oczywista oczywistoscia jest ze jak zrobisz z grubych slabych kabli 8 zyl to bedzie mol bagienny :) Ale mniejszy przekroj, lepszy dielektryk, lepszy kabel i wtedy imo 8 zyl gra fajnie :) A i pojemnosc skoro o tym parametrze mowimy pozostaje na poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności